Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей




Скачати 272.5 Kb.
НазваТема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей
Сторінка1/3
Дата конвертації28.03.2013
Розмір272.5 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
  1   2   3
РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Складання і розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого

досвіду дітей.

Мета. Формувати вміння складати діалоги, близькі до життєвого досвіду, вживаючи слова

ввічливості, і розігрувати їх; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення,

вміння підтримувати розмову; виховувати люб’язність, чемність.
Хід уроку

І. Організаційний момент

ЧАРІВНІ СЛОВА

До всіх сердець,

як до дверей,

є ключики малі,

їх кожен легко підбере,

якщо йому не лінь.

Ти, друже, мусиш знати їх,

запам'ятать неважко:

маленькі ключики твої –

«Спасибі» і «Будь ласка».

^ Варвара Гринько

ІІ. Вступна бесіда

1. Послухайте вірш.

До школи збирався Валерик.

Узяв свій новенький портфелик.

Поклав туди зошит, буквар,

альбом, олівці і пенал.

^ Катерина Дідух

– Які предмети взяв хлопчик до школи?

–Як двома сло­вами можна їх назвати? (шкільне приладдя)

2. Гра «Допоможи Незнайці»

–Допоможіть Незнайці скласти портфель. Чи немає зайвих речей? Що забув

взяти Незнайко?

Ситуація 1.

– Діти, уявіть, що ви, як і Незнайко забули вдома олівець. Що ви будете робити?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІV. Робота по темі.

1. Складання діалогу.

– Який діалог може відбутися? (до ситуації 1)

2.Складання діалогу «Урок у класі» (Буквар – ст. 8 – 9) між вчителькою, Павликом і учнями.

  • Вступна бесіда.

–У вигляді чого відбудеться цей діалог? (Запитань і відповідей)

–Як треба запитувати і відповідати? (чітко і виразно)

–Які слова треба вживати? (Слова ввічливості, звертання)

  • Зразок: Діти, мені допоможе … скласти діалог на тему «Урок у класі»

  • Самостійне складання діалогу у парах

  • Розігрування діалогу

V. Підсумок уроку.
^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Складання і розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого

досвіду дітей.

Мета. Формувати вміння складати діалоги, близькі до життєвого досвіду, вживаючи слова

ввічливості, і розігрувати їх; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення,

вміння підтримувати розмову; виховувати люб’язність, чемність.
Хід уроку

І. Організаційний момент

^ ЧАРІВНІ СЛОВА

До всіх сердець,

як до дверей,

є ключики малі,

їх кожен легко підбере,

якщо йому не лінь.

Ти, друже, мусиш знати їх,

запам'ятать неважко:

маленькі ключики твої –

«Спасибі» і «Будь ласка».

^ Варвара Гринько

ІІ. Вступна бесіда

1. Послухайте вірш.

–Сергійко в школі отримав завдання: прочитати казку «Колобок». Він прийшов додому і виявилося, що такої книжки у нього немає. Хлопчик замислився. Що ж йому робити? (думки дітей)

–Сьогодні ми разом із Сергійком відправимося… Послухайте віршик про це.

Що таке бібліотека?

Це – домівка для книжок.

Що ж, до неї недалеко:

Два квартали, за ріжок.

^ Ганна Черінь

– Отже, куди відправимося ми разом із Сергійком?

–Що ж таке бібліотека?

2. Гра «Допоможи хлопчику»

–Допоможіть Сергійкові скласти правила поводження у бібліотеці.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

–Отже, Сергійко прийшов у бібліотеку. Він вже знає правила поведінки у бібліотеці. Що йому потрібно робити? (Звернутися до бібліотекаря)

ІV. Робота по темі.

1. Складання словника. Робота над значенням цих слів.

Бібліотека бібліотекар читальний зал абонемент

2.Складання діалогу «У бібліотеці»

Вступна бесіда.

–У вигляді чого відбудеться цей діалог? (Запитань і відповідей)

–Як треба запитувати і відповідати? (чітко і виразно)

–Які слова треба вживати? (Слова ввічливості, звертання)

  • Зразок: Діти, мені допоможе … скласти діалог на тему «У бібліотеці»

  • Самостійне складання діалогу у парах

  • Розігрування діалогу

V. Підсумок уроку.

^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Складання і розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого

досвіду дітей.

Мета. Формувати вміння складати діалоги, близькі до життєвого досвіду, вживаючи слова

ввічливості, і розігрувати їх; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення,

вміння підтримувати розмову; виховувати люб’язність, чемність, дружелюбність.
^ Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Вступна бесіда

1. Прослуховування пісні «Дружба крепкая»

–Чому присвячена ця пісня?

–А чи багато у вас друзів?

–Що ви робите, що маєте так багато друзів?

2.Послухайте вірш.

- Хто ти хлопчику маленький? Я – маленька українка,

- Я – син України неньки, маю коси по колінка,

Українцем я зовуся, я таку натуру маю,

Тою назвою горжуся. Я не плачу, я співаю.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

– Отже, сьогодні на уроці ми будемо вчитися знайомитися.

ІV. Робота по темі.

1. Складання питань

Як тебе звати?

Скільки тобі років?

В якому класі ти вчишся?

Що любиш робити у вільну хвилину?

2.Складання діалогу «Знайомство»

Вступна бесіда.

–У вигляді чого відбудеться цей діалог? (Запитань і відповідей)

–Як треба запитувати і відповідати? (чітко і виразно)

–Які слова треба вживати? (Слова ввічливості, звертання)

  • Зразок: Діти, мені допоможе … скласти діалог на тему «Знайомство»

  • Самостійне складання діалогу у парах

  • Розігрування діалогу

V. Підсумок уроку.

^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на подані

словосполучення.

Мета. Формувати вміння переказувати невеликий текст з опорою на подані словосполучення;

збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; виховувати пізнавальний

інтерес, бажання читати.
^ Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Вступна бесіда

1. Відгадування загадки

Буркотливий, вайлуватий.

Ходить лісом дід кудлатий;

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати,

А узимку – в лігві спати.

Як зачує він весну –

Прокидається від сну. (ведмідь)
2.Опис тваринки.

  • Яким його описали у загадці?

  • З ким порівняли? Чому?


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Робота по темі.

1. Читання тексту вчителем.

Ведмідь велика і могутня тварина. Вони живуть у лісах. Хоча ведмедя і називають незграбним, він здатний наздогнати коня. Ведмідь добре плаває, лазить по деревах. Ця тварина всеїдна. Взимку ведмедю важко знайти їжу, тому він собі будує барліг і залягає спати. Спить ведмідь дуже чутно, його легко можна розбудити. Такі ведмеді дуже небезпечні, можуть напасти на людей.

2.Запитання за змістом прочитаного

  • Де живуть ведмеді?

  • Що ведмеді можуть добре робити?

  • Чому їх називають всеїдними?

  • Чому ведмеді взимку сплять?

  • Які ведмеді дуже небезпечні?

3.Робота зі словосполученнями

велика і могутня тварина

називають незграбним

всеїдна тварина

будує барліг

спить дуже чутно

дуже небезпечні

4.Переказ тексту учнями
V. Підсумок уроку.

^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на подані

словосполучення.

Мета. Формувати вміння переказувати невеликий текст з опорою на подані словосполучення;

збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; виховувати пізнавальний

інтерес, бажання читати.
^ Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Вступна бесіда

1. Гра «Склади слово»

—Діти, давайте складемо слово із букв і дізнаємося хто ж завітав до нас у гості?

е д в і ь м д (ведмідь)

Вчитель вивішує картинку із зображенням ведмедя.

2.Робота над загадкою.

—Яка загадка допоможе нам влучно описати цю тварину.

Загадки

Буркотливий, вайлуватий.

Ходить лісом дід кудлатий;

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати,

А узимку – в лігві спати.

Як зачує він весну –

Прокидається від сну. (ведмідь)

—Що ми ще дізналися про цю велику тварину?

(Ведмідь велика і могутня тварина. Вони живуть у лісах. Хоча ведмедя і називають незграбним, він здатний наздогнати коня. Ведмідь добре плаває, лазить по деревах. Ця тварина всеїдна. Взимку ведмедю важко знайти їжу, тому він собі будує барліг і залягає спати. Спить ведмідь дуже чутно, його легко можна розбудити. Такі ведмеді дуже небезпечні, можуть напасти на людей.)

3. Гра «Склади слово»

—Але ведмідь не сам прийшов, а ще привів і свого друга. Бурмило написав його назву, але

неправильно розташував букви по порядку.

—Переставте букви і дізнаєтеся: рбуз (зубр)

Вчитель вивішує картинку із зображенням зубра.

4.Мотивація навчальної діяльності.

—А що ви знаєте про цю тварину?

—Ще 500 – 600 років тому, зубри були чи не найчисельнішими жителями лісів України. Куди ж вони поділися? Історія зубра дуже сумна і повчальна. Єдиним ворогом для зубрів стала людина. Зубрів знищували, безжально вбиваючи заради смачного м’яса і гарної шкіри. Ці тварини зникли з українських лісів. Але знайшлися люди, яким доля зубрів не була байдужою. В 1932 році вони відшукали в різних країнах світу 56 живих зубрів і розпочали роботу по відновленню їх кількості. В 1965 році зубри повернулися в Україну. На сьогоднішній день налічується понад 200 зубрів. Тому цю тварину занесено до Червоної книги.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Робота по темі.

1. Читання тексту вчителем.

Серед диких звірів України зубр найбільший за розмірами. Довжина тіла – 3м, висота – 2м, а маса – до 1000кг. Голова велика з міцними рогами. Тіло вкрито темно-бурою шерстю. Люди думають, що цей могутній звір неповороткий, насправді дуже спритний. Він легко і безшумно бігає, добре скаче. Може перестрибнути двометровий рів. Живуть зубри невеликими стадами. Їдять рослинну їжу.

2.Запитання за змістом прочитаного

  • Який звір найбільший в Україні?

  • Яка довжина тіла? висота? маса?

  • Чому люди вважають його неповоротким?

  • Що легко вміє зубр робити?

  • Що їдять зубри?

3.Робота зі словосполученнями

а) найбільший за розмірами

велика голова

міцні роги

неповороткий, але спритний

живуть стадами

рослинна їжа

б) Поєднати

довжина 2м бігає легко

висота 1000кг скаче безшумно

маса 3м добре

4.Переказ тексту учнями
V. Підсумок уроку.

^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на подані

словосполучення.

Мета. Формувати вміння переказувати невеликий текст з опорою на подані словосполучення;

збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; виховувати пізнавальний

інтерес, бажання читати.
Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Вступна бесіда

1. Робота з картинками тварин

  • Розгляньте малюнки, хто зображений на них? (тварини)

  • З життям яких тварин ми познайомилися на уроках розвитку мовлення?

  • Що цікавого ви дізналися про ведмедя і зубра?

  • Хто зайвий в даному ряді тварин?

2.Загадка про солов’я.

Ну хто співця весни не знає? або Невеличка, скромна пташка,

Закривши очі, він співає, З нею стрітись дуже важко.

Та пісня радісна й дзвінка, Та чарує всіх людей

Скажи, як звати співака? Гарним співом … (соловей)

  • Яким його описали у загадці?

  • З ким порівняли? Чому?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Робота по темі.

1. Читання тексту вчителем.

Солов’їну пісню неможливо описати, її треба почути. Вона дзвінка і дуже мелодійна.

Соловейко – перелітній птах. Прилітає в травні. Гніздо будує на землі в густих заростях. Самка відкладає 5 – 6 яєць, висиджує їх сама 13 – 14 днів. Пташенята швидко ростуть і через два тижні покидають гніздо. Живиться соловей комахами, павуками, черв’яками. На зимівлю відлітає на початку осені.

2.Запитання за змістом прочитаного

  • Яка пісня у солов’я?

  • Який це птах: зимуючий чи перелітній?

  • Коли він прилітає із теплих країв? А коли відлітає?

  • Де будує своє гніздо птах?

  • Чому цей птах відлітає у теплі краї? Чим живиться соловей?

3.Робота зі словосполученнями

а) солов’їна пісня

пісня дзвінка і мелодійна

перелітній птах

будує на землі

швидко ростуть

живиться комахами, павуками, черв’яками

б) Поєднати

відкладає 5 – 6 яєць прилітає в травні

висиджує 13 – 14 днів відлітає на початку осені

покидає 2 тижні

4.Переказ тексту учнями
V. Підсумок уроку.

^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Тема. Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на запитання.

Мета. Формувати вміння переказувати невеликий текст з опорою на запитання;

збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; виховувати пізнавальний

інтерес, бажання читати.
^ Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Вступна бесіда

Робота з картинками тварин

  • Розгляньте малюнки, хто зображений на них? (тварини)

  • З життям яких тварин ми познайомилися на уроках розвитку мовлення?

  • Що цікавого ви дізналися про ведмедя, зубра, солов’я?

  • Чи хочете ви ?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

    • Чи хочете ви продовжити знайомство з тваринним світом?

ІV. Робота по темі.

1. Загадка про хом’яка .

Це який дивак знадвору

Носить здобич «у комору»

Не на спині у мішку,

А сховавши за щоку? (хом’як)

2.Робота з малюнком. Складання питань за малюнком.

3.Читання тексту вчителем.

Хом’як – досить великий гризун, довжина його тіла 30см. Він живе у глибоких (до 2м) норах, які мають багато камер і виходів. Хом’як – нічна тварина. Вдень він відпочиває в норі, а вночі виходить поживитися. Живиться зерном, комахами, мишами. Якщо застати вдень на поверхні землі, то він стає на задні лапи і, захищаючись, пускає в хід свої гострі зуби. З настанням холодів хом’як залазить у нору і міцно спить.
2.Запитання за змістом прочитаного

  • Яка довжина тіла?

  • Де живе?

  • Що робить вдень? вночі?

  • Чим живиться?

  • Що буде, якщо застати його вдень?

  • Що робить з настанням холодів?



3.Переказ тексту учнями
V. Підсумок уроку.


^ РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
  1   2   3

Схожі:

Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconТема. Довкілля Мета
Мета. Дати початкове уявлення про складові життєвого світу людини та про єдність людини з ним. Почати розвивати мислення дитини на...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconТема. Довкілля Мета
Мета. Дати початкове уявлення про складові життєвого світу людини та про єдність людини з ним. Почати розвивати мислення дитини на...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconТема: Пряма мова. Діалог. ( 5 клас)
Завдання: закріпити основні поняття з теми; формувати уміння та навички грамотного спілкування в процесі складання діалогів, правильної...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconДоторкнутися до колективного несвідомого
В процесі роботи майстерні Ви будете досліджувати власну тілесність як інтегральну характеристику екзистенційного досвіду, взаємодію...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconТема. Казка «Колобок». Характеристика героїв. Розігрування казки Мета
Діти, сьогодні ми продовжимо подорож країною казок. А допомагати нам буде добрий І веселий персонаж. Хто він?
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconТема досвіду: «Впровадження ікт в освітній простір гімназії» Базова...
Третій чинник – це ефективне використання наявних ресурсів матеріально-технічної бази закладу та навчально-методичного забезпечення...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconУроку. У світі спорту. Складання діалогу на тему: «Мій улюблений вид спорту»
Ладання діалогів з урахуванням культури спілкування, повторити й активізувати лексику теми, навчати учнів розповідати про свої уподобання;...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconКз «Матвіївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів»
Народні знання українців, що складалися протягом століть через набуття життєвого та виробничого досвіду І ґрунтувалися на спостереженнях...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconВесь день з'їдають уроки. Вони, немов хижаки, позбавляють малюків...
Вони, немов хижаки, позбавляють малюків улюблених ігор, спілкування з друзями, прогулянок з близькими людьми. Поступово отруюючи...
Тема. Складання І розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей iconУрок №7 Тема. Підсумковий урок за темами: «CorelDraw» та «Турбо Паскаль»
Для чого призначений інструмент Вільна форма?Як його використати. Продемонструйте
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка