Аналіз роботи рмо вчителів біології за
Скачати 148.54 Kb.
НазваАналіз роботи рмо вчителів біології за
Дата конвертації02.04.2013
Розмір148.54 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
Аналіз роботи РМО вчителів біології за

2010-2011 н.р.

РМО вчителів біології у 2010 – 2011 н.р. нараховувало 30 педагогів- фахівців., у тому числі:

6 вчителів (20%)- спеціалісти вищої категорії;

16 вчителів (53,3%)-спеціалісти першої категорії;

7 вчителів (23,3%) - спеціалісти другої категорії;

1 вчитель (3,3%)- «спеціаліст» .

Вчителів, що мають педагогічні звання, - 2 (6,7%):

«вчитель – методист» – Павлова Л.В.(Якимівська гімназія);

«старший вчитель» – Сидоренко Н.В. (Новоданилівська ЗОШ).

РМО вчителів біології четвертий рік працює над реалізацією проблемної теми «Впровадження сучасних інформаційних і комунікаційних технологій у навчання біології як умова індивідуального розвитку та самовдосконалення учнів», яка випливає з науково – методичної теми району на 2007-2012 рр. «Науково-методичне та психолого-педагогічне забезпечення впровадження ІКТ як умова індивідуального розвитку та самовдосконалення учнів».

З метою реалізації проблемної теми та усунення недоліків минулого року РМО вирішувало такі задачі:

впровадження в практику роботи інноваційних технологій для формування професійної компетенції вчителів;

поліпшення підготовки здібних та обдарованих дітей шляхом спрямування на результативність їх участі в олімпіадах, природоохоронних акціях, конкурсах, тощо.

використання рекомендацій щодо підготовки учнів до участі Всеукраїнському конкурсі – захисті науково – дослідницьких робіт учнів-членів МАН, інтелектуальних змаганнях, заходах ЗОЦЕНТУМ, у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок»; формування дослідницьких умінь і навичок у школярів, умінь працювати з інформацією.

Відповідно до річного плану роботи РМО було проведено 4 планових засідання, на яких проаналізовано роботу РМО за попередній, обговорено план роботи на наступний навчальний рік З метою підвищення фахового та методичного рівня членів РМО опрацьовано методичні рекомендації щодо викладання біологічних дисциплін у 2011-2012 н.р., викладання біології у 10 класі за різнорівневими програмами ( рівень стандарту, академічний і профільний рівні). На засіданнях РМО розглядались актуальні питання «Організація самоосвітньої діяльності учнів у профільній школі»(Переможненська ЗОШ), «Розвиток творчих здібностей школярів. Система роботи з обдарованою дитиною»(Давидівська ЗОШ). Засідання з теми «Екологічна освіта школярів в курсі біології загальноосвітнього навчального закладу» суміщене з семінаром «Екологічна освіта і виховання школярів», що дало змогу прослідкувати наступність екологічної освіти і виховання з 1 по 11 клас (з досвіду роботи Радивонівської ЗОШ).

Проведені засідання РМО вчителів біології, порівняно з попереднім роком, були більш змістовними та цілеспрямованими на організацію самоосвітньої діяльності, роботу зі здібними та обдарованими, інтегрування екології у природничі дисципліни. Розв’язання поставлених задач здійснювалось на теоретичному і практичному рівнях. Запропоновані вправи цілком відповідали меті та змісту засідання Значне місце відведено обміну досвідом роботи з теми засідання, використанню матеріалів Інтернету., діловій грі. Зріс рівень підготовки вчителів до участі в обговоренні тем. Змінились підходи щодо використання методів і прийомів проведення уроків (нетрадиційні уроки, уроки з використанням ІКТ та ін.)., тощо. Порівняно з минулим роком зросла активність членів РМО, результативність їх діяльності. Засідання носять більш цілісний характер, їх діяльність підпорядкована реалізації єдиної методичної теми.

Протягом навчального року за планом проводилась робота між засіданнями РМО. Методичну допомогу молодим вчителям (Наумова О.В., Сімченко С.А., Пєшева Н.О. Седракян С.Х. Простак А.В.) надавали досвідчені вчителі Жукова В.М., Павлова Л.В., Панасенко Л.М., Фесик Н.В. У навчальних закладах проводились тижні біології,здійснювалась підготовка учнів до участі у інтелектуальних змаганнях, районному конкурсі –захисті реферативних робіт, та районному етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів-членів МАН, олімпіадах, природоохоронних заходах-акціях, конкурсах за планом ЗОЦЕНТУМ, надавались консультації з питань методики вивчення окремих тем програми та підготовка учнів до ЗНО. З метою поширення досвіду роботи з обдарованими та здібними учнями виступили вчителі Колоколова Н.П. (Вовчанська ЗОШ) і Павлова Л.В.(Якимівська гімназія).

Належної уваги методичне об’єднання приділяє зростанню професійного фахового рівня вчителів. План курсової перепідготовки виконано на 100% Протягом навчального року курсову перепідготовку за планом пройшли 3 члени РМО (Павлова Л.В.– Якимівська гімназія, Простак О.В. – Шелюгівська ЗОШ, , Колоколова Н.П. – Вовчанська ЗОШ). Всі члени РМО значно більше уваги приділили самоосвітній діяльності. .Обрані теми для самостійного опрацювання «Використання ІКТ на уроках біології», «Формування у дітей позитивного ставлення до живої природи», «Технології співробітництва на уроках біології», «Інноваційні технології як засіб підвищення навченості учнів» та ін.. Як результат в ході чергової атестації трьом вчителям підвищено кваліфікаційні категорії: категорію «Спеціаліст вищої категорії» присвоєно вчителю Панасенко Л.М.(Азовська ЗОШ), «спеціаліст І категорії» - Костандовій О.О.(Якимівська ЗОШ №3), «спеціаліст ІІ категорії» - вчителю Наумовій О.В. (Якимівська ЗОШ №1.), кваліфікаційна категорія Сєчиної Л.І.(Переможненська ЗОШ) відповідає раніше присвоєній.

Ріст професійної майстерності вчителів сприяв збільшенню кількості учасників районного етапу олімпіади з біології. У 2010-2011 н.р. у ІІ (районному )етапі взяли участь 29 учнів з 16 шкіл району (торік – 25 учасників з 17 ЗНЗ). Призові місця отримали: учениця Вовчанської ЗОШ Шулімова О.(вчитель Короткова Л.В.) -11 -е, Гербич Т. з Якимівської гімназії (вчитель Павлова Л.В.),Селезньов С. і Жукова В з Новоданилівської ЗОШ (вчитель Сидоренко Н.В.) Учасниця обласного етапу Всеукраїнської олімпіади Шулімова О. (10 клас Вовчанської ЗОШ, вчитель Короткова Л.В.) посіла ІУ місце. Порівняно з 2009-2010 н.р. це нижчий результат.

Не підготували учнів до участі в предметній олімпіаді 2010-2011 н.р вчителі: Алімкін С.В. (Розівська ЗОШ), Костенко Н.В.(Великотернівська ЗОШ), Конікова Ю.М. (Ленінська ЗОШ), Кенц Л.В. (Червоноармійська ЗОШ).

 • Перевіркою стану виконання навчальних програм та рівня навчальних досягнень з біології у Якимівській ЗОШ №2 (вч. ЛапінаГ.Ф.,Елісова С.П.) і Якимівській ЗОШ №3 (вч. Костандова О.О.) встановлено: навчальні програми з біології виконуються повністю. Але розбіжність результатів контрольної роботи у 8 класі і результатів за перший семестр склала 32,9%, що свідчить про необ’єктивний підхід до оцінювання навчальних досягнень школярів вчителем. не приділялась на уроках належна увага роботі з термінами;

 • недостатньо проводилась індивідуальна робота з учнями;;

 • недостатнє застосування технологій та новітніх підходів до процесів диференціації навчання.

З метою вирішення основних завдань РМО вчителів біології необхідно спрямувати діяльність вчителів на вироблення у учнів навичок самостійного мислення, критичного ставлення до інформації, вміння самостійно здобувати та використовувати набуті знання у повсякденному житті, вести науково – дослідницьку роботу. До захисту реферативних робіт на районній науково – теоретичній конференції МАН у 2010-2011 н.р. підготували вчителі Павлова Л.В., Любайкіна О.О. (Якимівська гімназія), Панасенко Л.М.( Азовська ЗОШ ),Жильцова Т.В. (Охрімівська ЗОШ), Сєчина Л.І., Фесик Н.В (Переможненська ЗОШ). Всього 6 учнів з 4 ЗНЗ району що , порівняно з попереднім роком (4 учнів з 3 ЗНЗ), у 1,5 рази більше. З тезами до науково-дослідницької роботи на тему «Вплив комп’ютера на зір школяра» виступила лише одна учениця Якимівської гімназії Лапіга Є. (керівик. Павлова Л.В.). У 11 (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук взяли участь двоє учнів Лапіга Є. (Якимівська гімназія) та Коробкова Д.(Азовська ЗОШ).

Популяризації біологічних знань сприяє участь учнів ЗНЗ району у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», Кількість учасників якого постійно з року в рік зростає. У 2011 році цей показник (557 учасників) перевершив попередній майже у 2 рази (305 )

У 2010-2011 н.р. учні ЗНЗ району учасниками обласних конкурсів ЗОЦЕНТУМ були учні лише кількох ЗНЗ району ( Азовської ЗОШ,Переможненської ЗОШ Радивонівської ЗОШ)..

Основними недоліками в роботі РМО вчителів біології слід вважати:

 • недостатній рівень підготовки учнів до ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з біології;

 • низьку активність та недостатній рівень підготовки учнів до участі у 11 етапі конкурсу-захисту реферативних та науково-дослідницьких робіт МАН України, природоохоронних заходів ЗОЦЕНТУМ;

 • повільне впровадження вчителями новітніх технологій у навчальний процес, що пов’язано з консервативним стереотипом мислення багатьох вчителів;

 • не належна організація спостережень за об’єктами живої природи.


З метою усунення зазначених недоліків в наступному навчальному році роботу районного методичного об’єднання слід спрямувати на вирішення слідуючих завдань:

 1. Повніше використовувати можливості навчальних програм з біології для індивідуально – диференційованого підходу до навчання.

 2. Поліпшувати підготовку здібних та обдарованих дітей шляхом спрямування на результативність їх участі в олімпіадах, МАН, інтелектуальних змаганнях, конкурсах, заходах ЗОЦЕНТУМ , «Колоску» шляхом впровадження рекомендацій щодо підготовки учнів до участі в інтелектуальних змаганнях.

 3. Удосконалювати методику та активніше впроваджувати в практику роботи вчителів біології ІКТ.

 4. Підготувати вчителів біології з питань організації дослідницької роботи з учнями.Додаток 1

Наставництво

Молодий спеціаліст

Місце роботи

Наставник

1. Пєшева Н.О.

Охрімівська ЗОШ

Павлова Л.В.

2. Простак А.В.

Шелюгівська ЗОШ

Панасенко Л.М.

3. Седракян С.Х.

Чорноземненська ЗОШ

Фесик Н.В.

4. Симченко С.А.

Якимівська ЗОШ №1

Жукова В.М.

5 . Наумова О.В.

Якимівська ЗОШ №1

Ступник Л.С.

Додаток 2

Відомості про результативність участі учнів у ІІ етапі учнівських олімпіад з біології

з/п

ПІБ учня

Клас

ЗНЗ

ПІБ вчителя

Зайняте місце у ІІ етапі

1

Гербіч Таміла

8

Якимівська гімназія

Павлова Л.В.

І

2

Мелешко Вероніка

9

Якимівська гімназія

Павлова Л.В.

ІІІ

3

Щербак Вікторія

11

Якимівська гімназія

Любайкіна О.О.

І

4

Єфімова Наталя

11

Вовчанська ЗОШ

Короткова Л.В.

ІІ

5

Арушанян Вероніка

8

Вовчанська ЗОШ

Колоколова Н.П.

ІІ

6

Шулімова Олена

9

Вовчанська ЗОШ

Короткова Л.В.

ІІ

7

Онищенко Аліна

10

Вовчанська ЗОШ

Короткова Л.В.

ІІДодаток 4

Відомості про участь учнів 3-8 класів ЗНЗ району у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Колосок» у 2009-2010 н.р.

з/п

ЗНЗ

Кількість учасників

ПІБ вчителя

1

Якимівська гімназія

107

Павлова Л.В.

2

Азовська ЗОШ

71

Панасенко Л.М.

3

Переможненська ЗОШ

27

Сєчина Л.І.

Фесик Н.В.

4

Охрімівська ЗОШ

28

Пєшева Н.О.

5

Володимирівська ЗОШ

20

Янченко Г.Є.

6

Якимівська ЗОШ №3

25

Костандова О.О.

7

Чорноземненська ЗОШ

12

Седракян С.Х.

8

Петрівська ЗОШ

8

Гоман О.І.

9

Розівська ЗОШ

7

Алімкін С.В.

Всього учасників: 305додаток 5

Відомості про участь учнів ЗНЗ в обласних конкурсах ЗОЦЕНТУМ

№ з/п

ЗНЗ

ПІБ учня

Назва конкурсу

Керівник

Результат

1

Переможненська ЗОШ

Азімов Рустам, 10 кл

Біологічний захист рослин від шкідників

Фесик Н.В.

І місце,грамота облУОН

2

Якимівська гімназія

Щербак Вікторія, 11 кл

Біологічний захист рослин від шкідників

Любайкіна О.О.

ІІ місце,грамота облУОН

3

Вовчанська ЗОШ

група учнів

Біологічний захист рослин від шкідників

Короткова Л.В., Колоколова Н.П.
4

Володимирівська ЗОШ

група учнів

Біологічний захист рослин від шкідників

Янченко Г.Є.
5

Давидівська ЗОШ

група учнів

Біологічний захист рослин від шкідників

Федорова Н.В.
6

Якимівська ЗОШ №3

група учнів

Біологічний захист рослин від шкідників

Костандова О.О.
7

Якимівська гімназія

Дружина Тетяна,11 кл

Зелена олімпіада

Любайкіна О.О.

Грамота облУОН

8

Давидівська ЗОШ

Бражко Родіон, 10 кл.

Зелена

олімпіада

Федорова Н.В.

Подяка

9

Азовська ЗОШ

група учнів

Зелена олімпіада

Панасенко Л.М.
10

Великотернівська ЗОШ

група учнів

Зелена олімпіада

Костенко Н.В.
^ Тематика засідань РМО вчителів біології на 2011-2012 н.р.

1 засідання

Тема. Аналіз роботи РМО за 2010-2011 н.р., планування на

наступний рік.

Дата проведення: 26 серпня 2011 р.

Місце проведення:Якимівська ЗОШ № 1

11 засідання

Тема. Формування пізнавального інтересу школярів на уроках

біології

Дата проведення 16.11.2011 р.

Місце проведення; Атманайська ЗОШ

111 засідання

Тема. Комп’ютерні технології під час навчання біології

Дата проведення:18.01.2012 р.

Місце проведення Якимівська ЗОШ №2

1У засідання

Тема. Організація дослідницької діяльності учнів під час

проведення навчальної практики з біології

Дата проведення 12.04.2012 р.

Місце проведення Азовська ЗОШ

План проведення 1 засідання РМО

вчителів біології

Дата проведення:26 серпня 2011 р.

Місце проведення:Якимівська ЗОШ № 1

Тема. Аналіз роботи РМО за 2010-2011 н.р.,планування роботи на наступний

рік.

Мета: проаналізувати роботу РМО за 200-2011 н.р., обговорити напрямки діяльності РМО у наступному році, опрацювати методичні рекомендації щодо викладання біології у 2011-2012 н.р.

Зміст роботи

 1. Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів біології за 2010-2011 н.р. Костенко Н.В. – керівник РМО

 2. Опрацювання методичних рекомендацій щодо викладання біології у 2011-2012 н.р. Коваленко Л.І. – методист РМК

 3. Обговорення напрямків діяльності РМО у наступному 2011-2012 н.р.

Костенко Н.В. - керівник РМО

 1. Підготовка вчителів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року 2012». Методист РМК

 2. Методичні рекомендації до проведення першого уроку .

Колоколова Н.П.- вчитель Вовчансько їЗОШ

Схожі:

Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconТема: Аналіз роботи рмо вчителів хімії за 20
Аналіз роботи рмо вчителів хімії за 2010-2011 н р та завдання на новий 2011-2012 н р. Пахнич С. В. керівник рмо вчителів хімії
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconАналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних...
У 2010 – 2011 навчальному році рмо вчителів іноземних мов налічувало 54 викладачі. Аналіз якісного складу вчителів свідчить про високий...
Аналіз роботи рмо вчителів біології за icon«Рівень професійної компетентності педагога як змістова характеристика його діяльності»
Розділ І. Аналіз роботи рмо вчителів української мови та літератури за 2010-2011 роки
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconВідділ освіти Сквирської районної державної адміністрації
Аналіз роботи рмо вчителів географії за 2012-2013 н р. Методичні рекомендації щодо вивчення географії у 2013-2014 н р
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconАналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів фізики та...
Рмо вчителів фізики та астрономії у 2010-2011 навчальному році поєднувало 27 викладачів. З них мають кваліфікаційну категорію
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconРекомендації рмо вчителів біології та хімії загальноосвітніх шкіл Золочівського району
Елементний склад організмів. Класифікація хімічних елементів за їх кількістю в організмах: макроелементи, мікроелементи
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconАналіз роботи методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу За 2012-2013 н р
Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках природничо-математичного циклу”. До складу мо входять 5 вчителів: географії –...
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconАналіз роботи рмо вчителів хімії Новомиколаївського району в 2011 – 2012 навчальному році
Грунтуючись на цьому, вчителі зімії Новомиколаївського району багато працювали над впровадженням в практику сучасних технологій уроку...
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconАналіз роботи рмо вчителів географії та економіки за 2010-2011 н р
У 2010 – 2011 навчальному році вчителі географії та економіки працювали над проблемною темою “Науково – методичне та психолого –...
Аналіз роботи рмо вчителів біології за iconПоложення про районне методичне об’єднання
Рмо створюється з числа вчителів, для яких робота в районі є основним місцем роботи або роботи за сумісництвом
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка