Тема уроку




Скачати 391.86 Kb.
НазваТема уроку
Сторінка1/3
Дата конвертації26.02.2013
Розмір391.86 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Біологія > Урок
  1   2   3





Сніжнянська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат № 42 Облради


^ Читання, 3 клас

Тема уроку:



Вчитель – Олійник Л.В.


Читання

3 клас

Тема: Яр Славутич «Калина», Іван Малкович «Якою мовою ми розмовляємо»

Мета: вчити дітей виразно, безпомилково, цілими словами читати вірш, заучувати його напам»ять; осмислено читати оповідання за особами, дотримуючись інтонаційних знаків, повними реченнями відповідати на питання, переказувати зміст прочитаного, знаходити у тексті строки з відповідями на питання вчителя, переказувати зміст прочитаного своїми словами, правильно працювати з тлумачним словником;

розвивати мовленнєві навички, мислення, пам'ять, увагу, збагачувати словниковий запас слів учнів;

виховувати повагу до традицій нашого українського народу, любов до Батьківщини.

Обладнання: сюжетні малюнки по темі, тлумачний словник, презентація до уроку, комп»ютер.

^ Місто проведення уроку: клас.

Тип уроку: комбінований.
Зміст уроку:

I. Організаційний момент.

слайд №1

Продзвенів дзвінок!

Починається урок.

З Божої ласки, з щирого вітання

«Добрий день!»

Кому дозволено першому сісти?

Спочатку краса (дівчатка),

потім сила (хлопці).
У нас сьогодні ніби свято.

Гостей зібралося багато.

А ну ж на мене подивіться

і веселенько усміхнеться.

слайд №2

Діти: Ми вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро вас

Та запрошуєм ласкаво

На урок у третій клас.

Сьогодні на уроці нас чекає різноманітна і дуже цікава робота. Тому ви повинні бути уважні, працювати активно.

^ II. Загально-корекційний момент.

Вчитель: Я вам загадаю загадки, а ви спробуєте дати на ці загадки відповідь.

слайд №3

1. Нахилилась над водою,

Наче та дівчина

В вітоньках лягла журба

Відгадали? Я … (верба.)

слайд №4

2. Стоїть кущ над водою

З червоною бородою. (Калина).

слайд №5

3. Я морозу не боюся,

А хто змерзне – я сміюся

Бабу гріє не кожух,

А веселий теплий дух. (Піч.)
слайд №6

4. В землю кидалось,

На повітрі гулялось,

В печі готувалось,

Запахом своїм усіх привертало. (Хліб)

слайд №7

- Як ці відгадки: верба, калина, піч, хліб можна назвати одним словом? (Обереги.)
III. Основна частина.

^ 1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

2. Артикуляційна гімнастика.

- Перед тим, як перейти до перевірки домашнього завдання, - зробимо дихальні вправи.

слайд №8

1.На одному подиху діти промовляють: і, е, а, о, у

мі, ме, ма, мо, му

мім, мем, мам, мом, мум.
слайд №9

2. Гра «Хто як говорить».

- Пригадаймо, друзі, вмить, як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Як в гайку струмок дзвенить: джр-джр-джр-джр-джр

Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз

Як шумлять у птаха крила: ш-щ-ш-ш-ш-ш-ш

В морі синьому вітрила: ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш

Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш

Й ми всі трохи пошуміли , від роботи відпочили.

слайд №10

3. Робота з чистомовкою.

- Щоб наше мовлення було правильним , працьоємо з чистомовкою.

Че-че -че- влітку сонечко пече,

чу-чу-чу- всім спечу по калачу,

чі-чі-чі- не лежи на печі.

слайд №11

4. Стежина швидкомовок

- Пройдемося стежиною швидкомовок.

На печі, на печі

Смачні та гарячі калачі.

Хочеш їсти калачі –

Не сиди на печі.

Поясніть, як ви зрозуміли друге речення швидкомовки?
слайд №12

^ 3. Перевірка домашнього завдання:

Казка «Калинка» за Галиною Демченко.

3.1. Читання казки дітьми (метод «Естафета»)

3.2. Читання за особами уривків з тексту (розмова подорожнього, розмова Калинки зкущем).

3.3. Відповідь на питання по змісту прочитаного:

- За що рослини і люди любили дівчинку Калинку?

- Що вона одного разу зробила?

- Знайди і прочитай слова про те, як росло стебельце край шляху?

- Як подякував подорожній дівчинці?

- Чим на його слова відповів кущ?

- Чому кущ став називатися калиною?

3.4. Переказ казки своїми словами.
слайд №13

3.5. Робота з тлумачним словником: намистинки.

слайд №14

4. Фізхвилинка.

Добре те, що сонце світить /руки вгору/.

Добре те, що віє вітер. /похили руками/

Добре те, що цей ось ліс. /махають попереду руками/

Разом з нами ріс і ріс. /присідають і піднімаються догори /

Хай живуть у ньому в мирі

Всі народи, птахи, звіри. /плескають у долоні/.
^ 4. Повідомлення теми та мети уроку.

слайд №15

Вчитель повідомляєтему уроку:

Яр Славутич «Калина»,

Іван Малкович «Якою мовою ми розмовляємо»

5. Робота над віршем Яра Славутича «Калинка»

5.1. Читання вірша вчителем.

Розквітай, калинонько,

Край ріки,

Розпускай білесенькі

Пелюстки,

Щоб раділа матінка

Рвала квіт,

Веселила, славила

Білий світ,

Щоб маленька доненька

Край ріки

Брала рученятами

Ягідки ...
5.2. Читання вірша сильними учнями класу.

5.3. Читання вірша методом «Водолаз»

5.4. Читання вірша методом «Паламане радіо» (про себе мовчки).

5.5. Заучування вірша дітьми напам»ять.

- З деякими українськими оберегами ми з вами познайомилися. А для чого це нам потрібно?

(Щоб знати історію нашого народу, щоб знати про традиції нашого народу).

слайд №16

6. Робота над оповіданням Івана Малковича «Якою мовою ми розмовляємо»

6.1. Розповідь вчителя

- Як ви знаєте ми живемо на Україні. Столиця нашої держави – Київ. Ми з вами по національності – українці. І розмовляємо ми теж українською мовою.

Росіяни – розмовляють російською мовою, грузини – грузинською, французи – францюзькою.

Навітьу птахів є своя мова.

Давайте пригадаємо:

слайд №17

як співає горобець (цвірінь-цвірінь),

слайд №18

а як зозуля (ку-ку),

слайд №19

а як соловейко (тьох-тьох),

слайд№ 20

як сорока (скре-ке-ке),

слайд №21

ворона (кар-кар)?

слайд №22
- А зараз, я вам прочитаю опавідання Івана Малковича «Якою мовою ми розмовляємо» і ви подумаєте і дасте відповідь на таке питання:

6.2. Проблемне питання:

- Як один з хлопчиків довів, що кожен має розмовляти рідною мовою?

6.3. Читання оповідання вчителем, а продовжують сильні учні класу.

6.4. Читання оповідання про себе (мовчки).

6.5. Індивідуальна робота з Варанкіним Сергієм.

6.6. Читання оповідання за особами.

слайд №23

7. Читання вірша:

Мову рідну, слово рідне

Має, дітки, кожний в світі.

З деревом говорить вітер,

З квіткою говорить квітка.

З пташкою щебече пташка.

Тиха річечка з озерцем.

Мову знати цю неважко,

Коли хоче того серце.

Валентина Каменчук

слайд №24

IV. Д/З – стор. 127 – вивчити вірш напамятьта виразно його розповідати;

стор. 127 – 128 – оповідання читати за особами, відповідати на питання по змісту прочитаного.
^ V. Підсумок уроку.

  • З якими віршем та оповіданням ми познайомились та хто автори цих творів?

слайд №25

Складання асоціативного куща «Україна»

- Які слова на вашу думку асоціюються зі словом Україна?
1. Повідомлення та обгрунтування оцінок.

2. Гра «Мікрофон».

- Що саме сподобалось вам на уроці?

Слайд №26


  • Молитва за Україну
    Боже Великий, Єдиний
    Нам Україну храни,
    Волі і світу промінням
    Ти її осини.
    Світом науки і знання
    Нас усіх просвіти,
    В чистім любові до краю
    Ти нас, Боже, зрости.
    Молимось, Боже Єдиний,
    Нам Україну храни,
    Всі свої ласки-щедроти
    Ти на люд наш зверни.
    Дай йому волю,
    Дай йому долю,
    Дай доброго світа,
    Щастя дай, Боже, народу
    І многая, многая літа.


Сніжнянська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат

для розумово відсталих дітей


«Я і Україна»

Тема:



Вчитель – Чернишова К.П.
^ ТЕМА: ДИКИ ТВАРИНИ- БІЛКА, ЗАЄЦЬ.

МЕТА: ДАТИ ПОНЯТТЯ ПРО ЖИТТЯ, ХАРЧУВАННЯ, ВИРОЩУВАННЯ ПОТОМСТВА.

РОЗВИВАТИ МОВУ, Пам’ять , УВАГУ, СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ.

^ ВИХОВУВАТИ ЛЮБОВ ДО ПРИРОДИ .ПОЧУТТЯ ПІКЛУВАННЯ.

ЗБАГАЧУВАТИ ЗНАННЯ ПРО НАВКОЛИШНІЙ СВІТ.

ОБЛАДНАННЯ: МАЛЮНКИ, СИГНАЛЬНІ КАРТКИ, ШАБЛОНИ, ФІГУРИ.

^ КАРТКИ З ПЕРЕЛІКОМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РИС ХАРАКТЕРУ .

І. З К М діти стоячі зустрічають гостей.

ЗАГАДКА Сам вусатий і у нього

Довгі вуха довгі ноги.

Дім його завжди на волі

Під кущем у лісі в полі.

Навіть пень його страхає

Хто лякливого вгадає,

ІІ.Артикуляційна гімнастика складаємо віршик

^ ЗУ ЗУ ЗУ- ВЕДЕМО КОЗУ

ЗИ ЗИ ЗИ- КОТИК ІЗ ЛОЗИ.

ЗА ЗА ЗА- ВИРОСЛА ЛОЗА.

ЗУ ЗУ ЗУ- НЕ ЛАМАЙ ЛОЗУ.

ЗА ЗА ЗА- ВИБІГЛА КОЗА.

ЗУ ЗУ ЗУ - ВИПАСЛИ КОЗУ.

^ ЗІ ЗІ ЗІ- ВЕДМЕДЬ У ТАЙЗІ.

З А ЗА ЗА - ТУТ ПРИВ’ЯЗАНА КОЗА.

ЗУ ЗУ ЗУ- ВІДВ’ЯЖУ КОЗУ.

УЗ УЗ УЗ- Я НЕ БОЯГУЗ.

ЗІ ЗІ ЗІ- ПОКАТАЮСЬ НА КОЗІ.
ІІІ. ЩО ЗА ДИВНА НЕПОСІДА

^ НА СТЕЖИНУ ШИШКИ КИДА?

ОРГ . МОМЕНТ 1 Вчитель називає урок.

2 Читає тему.

3 Ви пізнаєте про диких тварин білку і зайця, як вони живуть, харчуються, вирощують своє потомство, які риси характеру ім. властиві, і ще багато дечого цікавого і незвичайного.

^ ОСНОВНА ЧАСТИНА

1 Буває ідеш по лісовій стежині любуєшся деревами велетнями і незабаром побачиш спритну моторну тваринку з пишним хвостиком . Або почуєш голосний цокающий звук.

Це граються на дереві жваві білки. Безстрашно стрибають вони з гілки на гілку .

Переберая лапками, носяться вони по сучкам і стовбуру дерева .

Ці тварини взимку і влітку живуть у лісах ,де є для них їжа ;шишки,горіхи, жолуді, ягоди

Взимку білка не спить, веде рухливий спосіб життя. Влітку вона запасає їжу на зиму,

Білки вибирають стиглі горіхи, сушать гриби : шляпки нанизують на сухі сучки ,а гриби ,

у яких зрослися ніжки , розвішують на гілочках.

Все це ховають у мох, чи в дуплах.

У коморі білки може бути до 5 кг смачної їжи. Трапляється , у пошуках харчів білка мандрує на дуже велику відстань. Це залежить від врожаю соснових та ялинкових шишок.

Вночі вони пробігають міста і села,перепливають річки.

Білка міняє колір свого хутра.

Влітку вона носить легку руденьку шубку. Коли настають морози ,шубка стає сірою,теплою і густою.

Двічі на рік : у квітні ( весною ) і у червні ( влітку ) у білки з являються кільчата : зовсім голі, без хутра. Родяться більчата сліпими , очі у них відкриваються через місяць.

На протязі шести тижнів більчата споживають молоко своєї матері. Місяця через 2-3 молоді білочки жваво стрибають по деревам,

В деяких парках можна зустріти ручних білок , які їдять з рук людини горіхи, насіння,

Але ловити їх не треба , не берить їх у руки і не несіть додому.

Намагайтеся захистити цю чудову тварину . Коли її беруть до рук примусово, вона кусає дуже глибоко і боляче .

2 БЕСІДА :

Про яку тварину я вам розповіла ?

Якого кольору у неї хутро влітку ?

Якого кольору у неї хутро взимку ?

Чому вона міняє колір хутра ?

Як білка вирощує своїх дитинчат ?

Чому не можна брати примусово білок на руки ?

3 ФІЗХВИЛИНКА.

До нас прийшов зайчик.

Послухаємо його пісеньку.

(діти виконують вправи )

4Подивись, який зайчик , яка у нього шубка:

М яка.

Тепла.

Пухнаста.

Які у ЗАЙЦЯ вушка7

Хвостик ?

Що він любить їсти ?

Зайці харчуються молодими гілочками дерев і кущів .

Вдень вони ховаються у траві ,під кущами . Як починає смеркатися, вони виходять на пошуки їжі . Якщо загрожує небезпека, вони дуже швидко тікають від ворога.

Зайчата народжуються зрячими , вкриті густим хутром .

Зайчиха годує своїх зайчат два рази. Перший раз після народження

Зайчата ховаються у траві. Зайчиха залишає своїх дітей . Зголоднівши, зайчата починають шукати свою матір ,а зайчиха своїх дітей .

Зайчиха годує всіх зайчат , яких зустрічає , навіть не своїх .

Поївши, зайчата знову ховаються у траві , а зголоднівши , починають їсти листячко молодої травички.

4 БЕСІДА :

Якими народжуються зайчата?

Як їх вирощують ?

Скільки разів зайчиха годує зайчат ?

Чому заєць міняє колір хутра ?

^ 5 Визначення рис характеру :

На картках записані риси характеру білочки і зайця.

Діти підкреслюють риси характеру ,особливості, які визначають певну тварину .
^ БІЛОЧКА ЗАЄЦЬ
Пустунка Сильний

Зла Боязкий

Запаслива Жадібний

Хитра Полохливий

Добра Повільний

Жадна Лякливий

Швидка Агресивний

Домовита Шкідливий

^ 6 Казочка – гра Білочка і зайчик

Познайомилися Білочка і Зайчик.

Білочка стрибала по деревах , Зайчик – у траві, між деревами .

Зустрілись на галявині.

ЗАЙЧИК : Давай дружити !

БІЛОЧКА : Давай

ЗАЙЧИК : Яка у тебе гарна шубка !

БІЛОЧКА : А ти який сіренький !

Вчитель : Вирішили потанцювати.

Бубон : діти ЛЯ-ЛЯ-ЛЯ

Звірята танцюють

Пройшло тепле літечко, настала осінь . а тоді і холодна зима.

Білочка стрибає по гілочках дерев,зайчик шукає їжу: може десь морквина залишилась,

чи капустяний лист.

Знову вони зустрілися:

Білочка кидає шишку

ЗАЙЧИК :полохливо: Хто це ?

БІЛОЧКА: Я –білочка! Ати хто ?

ЗАЙЧИК : Я –зайчик.

БІЛОЧКА : Чому я тебе не впізнала ?

ЗАЙЧИК: Тому що я був літом сірий , а зараз білий .

А ти чому змінилася ?

БІЛОЧКА: Я була літом руденька , а зараз- сіренька.

ЗАЙЧИК : Давай і взимку дружити.

БІЛОЧКА :Давай.

ЗАЙЧИК :Я тобі заспіваю: все буде веселіше.
Ось ми і визначили, якими рисами володіють тварини : зайці і білки.

^ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА :

1 Домашнє завдання

2 Оцінювання.

3 Що сподобалось на уроці7

4 Обери (назвати , показати свій настрій).

Сніжнянська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат

для розумово відсталих дітей




Вчитель- Кіріченко О.Є.


Інтегрований урок з предмету «Математика»

та « Я і Україна» .
  1   2   3

Схожі:

Тема уроку iconТема уроку
Тема уроку: “Колiр засіб виразності живопису. Головні кольори. Тепла кольорова гама ”
Тема уроку iconУрок №1-2 Тема уроку
Тема уроку: Узагальнююче повторення навчального матеріалу за 10клас. Підготовка до діагностичної контрольної роботи
Тема уроку iconТема уроку 24
Тема уроку 24: Правила поводження у громадському транспорті, на зупинках. Поведінка при дтп
Тема уроку iconУроку виробничого навчання Тема програми
«Приготування розчинів» бгодин. Тема уроку: Приготування розчинів Методична мета уроку
Тема уроку iconТема уроку 32
Тема уроку 32: Спілкування з дорослими. Повага до старших І молодших, слабших І немічних, членів сім’ї. Практична робота: "Моделювання...
Тема уроку iconУроку з математики у 5 класі. Тема уроку
Мета уроку: закріпити вміння І навички виконувати дії з десятковими дробами при розв’язуванні задач. Показати учням, де в практичному...
Тема уроку iconТема уроку 31
Тема уроку 31: Спілкування хлопчиків І дівчаток, в школі з однолітками. Правила взаємовідносин. Практична робота “Моделювання ситуації...
Тема уроку iconТема уроку: трансформатор (11 клас) Мета уроку
Обладнання уроку: трансформатор лабораторний (36/42В), джерело змінної напруги вс-24, мультиметр dt-830B (або інший), з’єднувальні...
Тема уроку iconУрок географії у 7 класі. Тема уроку
Тема уроку: Антарктида й Антарктика. Своєрідність географічного положення материка, його розміри. Відкриття Антарктиди та сучасні...
Тема уроку iconТема уроку: Теорема про при перпендикуляри. Мета уроку
Мета уроку: Навчати через моделювання висувати гіпотези І доводити їх, знаходити способи розв’язку задачі, розвивати логічне мислення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка