Навчання грамоти 1 клас




НазваНавчання грамоти 1 клас
Дата конвертації07.05.2013
Розмір70.1 Kb.
ТипКонкурс
uchni.com.ua > Бухгалтерія > Конкурс
Звук [В ]. Позначення його буквами « В », « в» («ве»).


Розробка

Уроку навчання грамоти

Учителя початкових класів

Іскрівської ЗШ І-ІІІ ступенів
Єфімової Ю.С.

НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

1 КЛАС


Тема. Звук [В], буква “ве”. Професії.

Мета. Вчити правильно артикулювати звук [в]. Формувати навички літературної вимови. Розвивати в учнів артикуляційно-слухові відчуття, фонематичний слух. Поповнювати словниковий запас учнів. Вчити складати поширені відповіді на запитання. Розвивати кругозір в дітей.
^
ХІД УРОКУ

  1. Організація класу.


Д і т и

Треба всім нам привітатись – Добрий день!

Дружно голосно сказати - Добрий день!

Вліво, вправо повернулись,

Туди-сюди посміхнулись

Добрий день! Добрий день!

Добрий день!
У ч и т е л ь

Кожен з вас приготувався?

Діти: Наперерві постарався.

.

У ч и т е л ь

Зараз сядуть всі дівчата,

А за ними – і хлоп’ята.

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось – не шуміти,

На уроці – не дрімати,

А знання мерщій хапати.

Тож гаразд, часу не гаєм

І урок вже починаєм!


  1. Мотивація навчальної діяльності.


- А урок сьогоднішній нехай всім принесе задоволення від дуже потрібної роботи. Адже ми продовжуємо вчитися читати, закріплювати уміння робити звуковий аналіз слів, розвивати мовлення.

Сьогодні на уроці у нас є гість. Хто він? Дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав,

А як випав глибокий сніг.

Він поспати трохи ліг...(Ведмідь).

- Розумний Ведмідь завітав до вас на урок. Він працює у лісовій школі. А сьогодні хоче послухати, як учні нашого класу вміють читати. Ви готові?
III. Виявлення емоційного настрою дітей.

А настрій у вас як?

  • ось так.

І я такої думки теж,

Отож до праці?

  • Авжеж.


IV. Мовна розминка.


  1. Фонетична зарядка.

  • Як ґелґоче гусак?

  • Як дудять у дудочку?

  • Як дзижчить джміль?

  • Дмухни на кульбабку.

  • Як співають комарики?

  • Як кричить осел?

  • Як квакає жабка?

  • Як мукає корова?

  • Як мекає козеня?

  • Як гарчить собака?

  • Як виє вовк?

  • Як фиркає кіт?

  • Як ми сміємося?




  1. Артикуляційна хвилинка.

Конкурс скоромовок.


  1. Робота за таблицями.

Гра “Без зупинок”

Читай чітко, швидко, без зупинок.

Пошукова таблиця.


  1. Швидкісне читання. Читання незнайомого тексту за 30 секунд.


V. Підготовча робота до ознайомлення з новою буквою. Артикуляційно-слухові спостереження.


  1. – А ще звірята прислали вам цікаві завдання. Вовчик склав про себе вірш і просив вас « піймати» слово із звуком [в].

Вовк до школи не ходив.

Вовк уроків не учив.

Не читав і не писав,

І по нотах не співав,

Так нічого він й не знав.

  1. Спостереження за артикуляцією звука [в].

(Нижня губа притискається до верхніх зубів, цю перешкоду розриває струмінь повітря, утворюється шум, без будь-якого голосу).


  1. Гра “Футбол”.

(Добір слів із звуком [в]).


  1. Гра “Впіймай звук [в]”.

Фішка, вісім, вовна, сарафан, носив, фарби, вінок, Іван, професія, свято, фонтан, хвалько.
VI. Ознайомлення з буквою «Ве»


  1. Аналіз форми букви.

- Ведмідь прислав нам нову букву. Розгляньте її.

Буква «ве» така цікава:

Стовпчик тут і дужки справа.

Так в алфавіті живе,

Всім потрібна буква “ве”.
Тактильне знайомство з буквою “ве”.


  1. Друкування і малої і великої букви В, в у зошитах.


Фізхвилинка.

Станем струнко, руки вбоки,

Пострибаєм, як сороки,

Стрибу-стрибу, скоки-скоки.

Такі горді і неквапні,

По болоту ходять чаплі,

А над ними комарі

Політали у горі,

Жабенята пострибали.

Ква-ква-ква, ква-ква-ква,

Щоб спочила голова.
3. Звуко - буквений аналіз слів.

  • На які дві великі групи поділяються всі звуки української мови?

  • Скільки голосних звуків в українській мові?

  • Назвіть голосні звуки.

  • Якими бувають приголосні звуки?

  • Зробіть звуковий аналіз слів.


Дівчатка виконують завдання на дошці: Вовна, Іван, нива. (Хлопчики перевіряють і роблять звуковий аналіз в зошитах).

Хлопчики виконують завдання на дошці: Вінок, сова, воли. (Дівчатка перевіряють і роблять звуковий аналіз в зошитах).
VII. Формування навиків читання.



Читання злиття звука [в] з усіма голосними.
Ва, во, ву, ви, ві.


  1. Завдання в парах.


Гра “Утвори нове слово”. Складання слів із “розсипаних” складів.
НИ, ВА (нива)
НИ, ВО (вони)
ВІВ, ВИ (вивів)

Робота над словами у стовпчиках.
мамі мала мамо він
лимон Ліна мали малина
млин лила ловили Ліна
лимон мамо мав мила
мило лови налила Іван
Ніла лила нива вовна

воли мова малі Лола
нині лин Інна нам

Ніла і Ліна – малі. Іван на ниві.

а) читання слів вчителем;

б) мовчазне (напівголосне) читання учнями;

в) читання “ланцюжком”;

г) вибіркове читання.

  • Прочитати слова із звуком [в] (на початку, в середині, в кінці слова)

  • Прочитати слова, що відповідають на питання хто?

  • Що означають ці слова?



  1. Читання стовпчиків слів у букварі .

Читання вчителем;

Читання “як бджілки”;

Читання “ланцюжком”;

Читання окремими учнями.


  1. Робота за ілюстрацією в букварі.

  • Кого бачите на малюнку?

  • Що він робить?

  • А ким працюють ваші батьки?

  • Які вони мають професії?




  1. Виконання завдань.

  • А зараз ми прослухаємо вірш. Він нам підкаже назву професії:

За кермом сидить він зранку,

Скрізь мандрує повсякчас.

Хто про це не мріяв змалку,

Ну скажіть, будь-ласка, враз.

  • Правильно. Давайте повторимо це слово хором. Подивимось, що нам привіз комбацнер? Це ж чарівне коло!

И

Н О А

М В

В

- Утворіть із букв чарівного кола слова.

  • Прочитаємо слова, які привіз нам комбайнер.

  • Молодці! З цим завданням ви впоралися.


- Послухаємо віршик.
І газети, і журнали, і листи, і телеграми,

Щоб про все на світі знали.

Він важливу справу робить –

Кожен день до нас приходить.

  • Хто це, діти?

  • Так, це поштар.

  • Сьогодні на урок він до нас не завітав, а завдання передав.

Робота з деформованим текстом. Складання речень.

Комбайн, на,вивів, Іван, наву.
Таблиця “Хто що робить”
Тракторист літає

Льотчик оре

Водій лікує

Вчитель водить

Лікар пише

Художник навчає

Поет вирощує

Хлібороб малює


  • Наступна загадка.

Хто щодня заходить в клас

З усмішкою на вустах?

Хто навчає вас читати,

Рахувати і писати,

І щоденно, й повсякчас

Все турбується про вас?


  • Правильно, це вчитель. І завдання від нього таке.

Добір загальних назв.


  • Уважно прочитайте слова. Назвіть одним словом кожну пару слів.


Віл фазан

Вовк (тварини) ворона(птахи)

Робота за ілюстрацією в букварі.

  • Про яку професію мріють діти?

  • Що допомогло вам про це дізнатися?

  • Про яку професію мрієте ви.


VIII. Підсумок уроку.

  • З якою буквою ми познайомились на уроці?

  • Який звук вона позначає?

  • З якими новими словами ви познайомились на уроці?

  • Що вам сподобалось найбільше?

  • Покажіть мені свій настрій.

  • Молодці, я дякую вам за урок.


Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Навчання грамоти 1 клас iconУрок навчання письма проводиться за такою схемою
Письмо проводиться одразу за уроком навчання грамоти. При цьому урок читання готує до роботи на уроці письма, а урок письма закріплює...

Навчання грамоти 1 клас iconМетодичні рекомендації щодо роботи за новим «Букварем»
Окрім цього, автори пропонують «Книгу для вчителя: методика роботи за новим Букварем», яка складається з двох частин: частина перша...

Навчання грамоти 1 клас iconМетодичні рекомендації щодо роботи за новим «Букварем»
Окрім цього, автори пропонують «Книгу для вчителя: методика роботи за новим Букварем», яка складається з двох частин: частина перша...

Навчання грамоти 1 клас iconДержавні вимоги навчальних досягнень учнів. Навчання грамоти

Навчання грамоти 1 клас iconНавчання грамоти
Тема: Зіставлення звуків [ г ] – [ Х ] за вимовою І звучанням. Читання “Колискової пісеньки”

Навчання грамоти 1 клас iconМовленнєва діяльність
Процес навчання грамоти у першому класі поділяється на 3 періоди: добукварний, букварний, післябукварний

Навчання грамоти 1 клас iconРепік Галина Іванівна, вчитель-методист Скандинавська гімназія, м....
Мета. Навчити писати велику букву Р, поєднувати її з іншими буквами у складах та словах; удосконалювати уміння учнів списувати з...

Навчання грамоти 1 клас iconКонспекти уроків навчання грамоти в 1 класі
Рогатинська спеціалізована загальноосвітня школа і-іііст. №1 з поглибленим вивченням іноземної мови

Навчання грамоти 1 клас iconМетодичні рекомендації до уроків письма у 1 класі
Навчання грамоти починається з перших уроків української мови в першому класі. Воно поєднує в собі формування початкових умінь І...

Навчання грамоти 1 клас iconДиференційовані завдання з навчання грамоти
Дані завдання дібрано згідно з критеріями системності, ступеня необхідності. Їх можна використати диференційовано, з урахуванням...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка