Товариськість І дружба
Скачати 26.44 Kb.
НазваТовариськість І дружба
Дата конвертації03.03.2014
Розмір26.44 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Філософія > Документы
Товариськість і дружба
Мабуть, немає такої людини, котра б не замислювалася про сутність товариськості, дружби. У ранній юності ці питання хвилюють особливо, від них залежить розв’язання життєвих проблем.

Потреба в дружбі існувала в усі часи і в усіх народів, існує ця потреба і у сучасних людей. І не дивно, що сьогодні багато дітей вважають справжню дружбу рідкістю і відносять її до минулого. У поняття «дружба» кожен вкладає свій сенс. Спробуємо разом розібратися, чим відрізняється товариськість і дружба, яке значення вкладають у ці поняття сьогодні і яке вкладали раніше.

Товариськість і дружба – це сталі експресивні міжособистісні стосунки. Товариськість – це стосунки на ґрунті приналежності до того самого колективу. Дружба – це стосунки на ґрунті індивідуального вибору та особистої симпатії. Дуже часто товариські стосунки переростають у дружні. Спільна діяльність у колективі згуртовує, допомагає зробити вибір. Прислів’я говорять: «Розумний товариш – половина дороги», «Не пізнай товариша за три дні, а пізнай за три роки», «Справжні друзі пізнаються в біді».

Друзями можуть бути й сусіди, й ті, хто живе в інших місцях, якщо їх об’єднують духовні інтереси. У спілкуванні друзів важливі спільні заняття й захоплення, дозвілля, обмін думками. Найчастіше в юнацькому віці друзів шукають серед ровесників, керуючись рівністю у стосунках та взаєморозумінням. У дорослих дружба інша, вона багато в чому відрізняється від юнацької. Й це зрозуміло: різні проблеми, турботи – дорослим не вистачає часу на такі бажані спілкування через сімейні обов’язки, службові справи, а юним куди той час подіти, немає де його провести, немає де докласти силу; у дорослих – проблема, де дістати, де взяти; у юних – проблема, як знайти взаєморозуміння, споріднену душу, як утвердити себе. Хто може краще зрозуміти тебе? Звичайно, такий, як і ти. Але чому не кожний, а тільки деякі з ровесників?

На всі ці питання намагаються відповісти вчені. Саме намагаються, так як сьогодні в людині занадто багато загадок. «Раніше мені здавалося: веселий любить веселого, маленький – маленького, слабкий – слабкого, що, мовляв, сам порядний і шукає порядних друзів. Справді, й так буває, тільки не завжди. Раніше я навіть радив, кому з ким дружити; тепер я не люблю втручатися, не знаю», - такою є думка письменника й лікаря Януса Корчака. Але є й інші думки. Фундатор психоаналітичної теорії З.Фрейд дружбу, як і будь-який інший людський потяг і прихильність, вважав формою статевого потягу.

У книзі «Дружба» професор І.С.Кон висловлює свою думку стосовно причин, які впливають на вибір друзів. Це і спільність статі, віку, збіг чи подібність поглядів, інтересів, рис характеру. «Проте друг – не просто друг, а саме, інше Я; друзі покликані не дублювати, а взаємозбагачувати один одного».

Дружбу, на відміну від інших міжособистісних стосунків, характеризують близькі, довірливі стосунки, спільні інтереси, прихильності. В словнику з етики є таке визначення дружби: «Дружба – форма міжособистісних стосунків, яка базується на спільності інтересів і взаємному вподобанні».

Психологами було проведено опитування, в результаті якого визначили головні неписані правила дружби. Ось деякі з них: ділитися новинами про свої успіхи, добровільно допомагати у разі потреби й намагатися, щоб другу було приємно в твоєму товаристві; впевненість у другові й довіра до нього; захищати друга за його відсутності; бути толерантним до його друзів; не критикувати друга публічно, зберігати довірені таємниці.

Пошук друга в юнацькому віці пов'язаний з потребою в інтимному спілкуванні. Ти відкриваєш свій внутрішній світ, по-новому відчуваєш себе, тобі хочеться бути водночас і таким, як усі, і зовсім не подібним до інших. Змінюються мова спілкування, стиль одягу, манери поведінки, вони стають перепусткою в особливий світ, який ніколи не зможуть зрозуміти навіть найкращі батьки. Зрозуміти зможуть такі, як ти сам, твої ровесники. Почуття самотності, внутрішня порожнеча посилюють потребу знайти споріднену душу, здатну зрозуміти тебе. Пошук друга, який має бути відданим, береже таємниці, з яким можна обговорити всі проблеми, інколи буває дуже тривалим – це залежить від типу особистості, від її вимогливості, уподобань.

Схожі:

Товариськість І дружба iconЗ чого починається дружба І вміння дружити
Мета: усвідомити суть понять «друг», «дружба», розкрити зміст висловлювання «вміти дружити», з’ясувати, що допомагає зберігати дружбу;...
Товариськість І дружба iconЗ чого починається дружба
Мета: Розвивати в дітях загальнолюдські чесноти; допомогти усвідомити значимість слова „друг”, вчити дітей сприймати ситуації, аналізувати...
Товариськість І дружба iconУроку з математики для 2 класу на тему: «Закріплювання вміння виконувати...
Виховувати людяність, товариськість, готовність прийти на допомогу товаришу, який потрапив у біду
Товариськість І дружба iconЗакінчився оздоровчий період у пришкільному таборі «Дружба», який...

Товариськість І дружба iconКонкурс подолання перешкод
Шляхом проведення “Веселих стартів”, колектив згуртовується, діти починають розуміти значення слова “дружба”
Товариськість І дружба icon13-14 травня, м. Черкаси, бул. Шевченка 249, пк «Дружба народів»
Виявлення кращих дітей, підлітків, молоді у сфері модельного бізнесу; інших творчих
Товариськість І дружба iconЗ чого починається дружба
Ми не випадково розпочали наш урок цією піснею, бо сьогодні на уроці піде розмова про найдорожчу цінність людини – дружбу
Товариськість І дружба iconУрок Миру І дружби
Мета: формування у молодших школярів понять: "дружба", "взаємодопомога". Розвивати діяльнісні, комунікативні, соціальні компетенції...
Товариськість І дружба iconКорінь слова. Спільнокореневі слова
...
Товариськість І дружба iconТема: Новорічні пригоди казкових героїв у пошуках протидії злим темним чарам
Добро І дружба завжди перемагають зло, світло перемагає темряву. І найяскравіше світло у кожного в душі, тільки необхідно вміти його...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка