Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки




Скачати 30.54 Kb.
НазваУрок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки
Дата конвертації07.01.2014
Розмір30.54 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Фізика > Урок
Інтерактивний урок з хімії у 9 класі

Тема: Кристалічні гратки.

Мета: дати поняття про кристалічні гратки, познайомити з атомною,

молекулярною, йонною типами кристалічних граток; показати

взаємозв΄язок між типом хімічного зв΄язку, типом кристалічної

гратки і фізичними властивостями речовини; сприяти розвитку

творчого мислення, комунікативних умінь, грамотної хімічної

мови; створити умови для виховання бажання активно

навчатися, із цікавістю ставитися до предмета.

Тип уроку: комбінований з елементами особистісно зорієнтованого уроку.

Обладнання: моделі кристалічних граток натрій хлориду, алмазу, графіту;

таблиці «Типи кристалічних граток», «Види хімічного

зв΄язку»; кристали натрій хлориду, сірки, вода, лід, кальцій

оксид, мультимедійна установка

^ Форми й методи: індивідуальні, парні, проблематизація, технології

«Мікрофон», «Ти-мені, я-тобі», учительська презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Основна частина уроку

2.1. Перевірка домашнього завдання

2.2. Актуалізація й коригування опорних знань учнів

Інтерактивна технологія «Мікрофон»

- Що таке хімічний зв΄язок?

- Які електрони беруть участь в утворенні хімічного зв΄язку?

- Який вид зв΄язку називається ковалентним?

- Між якими елементами здійснюється ковалентний зв΄язок?

- Які види ковалентного зв΄язку ви знаєте? Чим вони відрізняються?

- Який зв΄язок називається йонним?

- У чому виявляється подібність у механізмі утворення йонного та

ковалентного типів зв΄язку?

- У чому полягає основна відмінність цих типів зв΄язку?

^ 2.3. Технологія «Ти-мені, я-тобі» (для проведення такої форми роботи учні заздалегідь об΄єднуються в пари та отримують завдання: скласти чотири формули до вивченої теми для свого опонента (визначити тип хімічного зв΄язку та скласти схеми утворення зв΄язків в даних сполуках). На уроці кожен учень виконує завдання, запропоноване товаришем. Оцінювання здійснюється в парах, перевіряється учнем, який готував завдання (максимальна кількість балів – 10).

^ 2.4. Вивчення нового матеріалу

Мотивація навчальної діяльності

(повідомлення теми, цілей і завдань уроку, ознайомлення з планом уроку,

демонстрація кристалів натрій хлориду, сірки).

Вступне слово вчителя. Я хочу звернути вашу увагу на те, що всі ці речовини у твердому стані є кристалічними, але властивості в них різні.

^ Проблемне питання: чому фізичні властивості у цих речовин різні?

На цьому уроці ми з вами маємо з΄ясувати, яким чином побудовані кристали різних речовин, утворених сполуками з різними типами зв΄язку, та вияснити і зрозуміти від чого залежать властивості речовин.

^ Постановка цілей уроку учнями: познайомитися з типами кристалічних граток, виявити взаємозв΄язок між типом хімічного зв΄язку, типом кристалічної гратки та фізичними властивостями речовин.

План уроку:

  1. Організаційний момент.

  2. Актуалізація (технології «Мікрофон» і «Ти-мені, я-тобі»)

  3. Постановка цілей уроку.

  4. Проектування діяльності.

  5. Основна частина уроку (учительська презентація, робота з підручником, бесіда, заповнення таблиці).

  6. Закріплення знань.

  7. Оцінювання знань.

  8. Підсумки уроку (рефлексія).

  9. Домашнє завдання.

Учительська презентація (слайди №1-5)

Закріплення знань:

  1. визначте вид хімічного зв΄язку й тип кристалічної гратки в наведених речовинах: вода (лід), графіт, натрій бромід, «сухий лід» (твердий карбон (IV) оксид). Які фізичні властивості характерні для речовин з молекулярними кристалічними гратками?

  2. наведіть приклади речовин, що мають йонну, атомну й молекулярну кристалічні гратки. Яка з цих речовин матиме найнижчу температуру плавлення, а яка – найвищу? Чому?

  3. наведіть приклади речовин, у яких Хлор утворює йонний, ковалентний полярний і неполярний зв΄язки. Укажіть тип кристалічної гратки в цих сполуках.


2.5. Оцінювання результатів роботи учнів на уроці

ІІІ. Заключна частина уроку

    1. Підбиття підсумків роботи на уроці

«Рефлексія»

Питання:

  1. Що ми робили на уроці?

  2. Чи досягли ми очікуваних результатів?

  3. Які питання виявилися найважчими?

  4. Над чим ще необхідно попрацювати?

  5. Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

    1. Домашнє завдання

§ 14, вправа №83.

Схожі:

Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconТема: Екологічне виховання учнів на уроках хімії та в позакласний час
Відкритий урок на тему: Розв'язування розрахункових задач на екологічну тематику.(Відвідування І обговорення відкритого уроку вчителя...
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок в 9 класі на тему: «Молярна концентрація розчиненої речовини»
«Розв’язування розрахункових задач з хімії як засіб розвитку мислення в учнів» для вчителів хімії, з порядком денним
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок №8. Тема
Тема: Огляд програмних засобів для підтримки навчання фізики, хімії та біології. Віртуальні лабораторії, інтерактивні моделі
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок з хімії в 9 класі Тема: «Швидкість хімічних реакцій»
Мета: Сформувати поняття про швидкість хімічної реакції; розглянути фактори, які впливають на швидкість хімічної реакції: природа...
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУроку хімії у 7 класі. Вчитель Євсюкова Т. В. Тема «Складання формул...
Тема: Самореалізація особистості вчителя І учня в навчальній діяльності, як умова розвитку професійної компетентності педагога
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУроку з математики у супроводі ікт тема: «числові функції»
Комбінований урок з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (урок проводиться у комп’ютерному класі з мультимедійним...
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок №1 Тема: Урок-повторення. У комп’ютерному класі
Обладнання: стенд „Техніка безпеки в картинках” чи сторінка „Як поводитись з комп’ютером”
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок №1 Тема: у знайомому класі

Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок №1. Тема
Тема: Вступ. Правила поведінки в комп’ютерному класі та техніка безпеки при роботі з комп’ютером
Урок з хімії у 9 класі Тема: Кристалічні гратки iconУрок №1. Тема
Тема: Вступ. Правила поведінки в комп’ютерному класі та техніка безпеки при роботі з комп’ютером
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка