Сучасні педагогічні технології в навчанні
Скачати 39.11 Kb.
НазваСучасні педагогічні технології в навчанні
Дата конвертації04.03.2013
Розмір39.11 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Сучасні педагогічні технології в навчанні

Інновації у сфері освіти спрямовані на формування особистості, її здатності до науково-технічної та інноваційної діяльності, на оновлення змісту освітнього процесу.

Кожна педагогічна епоха породила своє покоління технологій. Перше покоління освітніх технологій являло собою традиційні методики; технологіями другого і третього поколінь були модульно-блочні і цільно-блочні системи навчання; до четвертого покоління освітніх технологій відноситься інтегральна технологія.

Нові, сучасні педагогічні технології поділяютсья на:

1. Технології розвивального навчання

2. Парацентрична технологія навчання

3. Особістісно-орієнтовна технологія

4. Технологія проектного навчання

5. Блочно-модульна технологія

Впровадження нетрадиційних педагогічних технологій суттєво змінило освітньо-розвиваючий процес, що дозволяє вирішувати багато проблем розвивального, особистісно-орієнтованого навчання, диференціації, гуманізації, формування індивідуальної освітньої перспективи учнів.

Для всіх технологій характерні певні спільні ознаки: усвідомленість діяльності вчителя та учнів, ефективність, мобільність, валеологічность, цілісність, відкритість, проектованого; самостійна діяльність учнів у навчальному процесі становить 60-90% навчального часу; індивідуалізація.

Комп'ютерні технології не тільки допомагають організувати навчальний процес з використанням ігрових методів, але й отримати більш сильну зворотну зв'язок.

Засоби мультимедіа дозволяють забезпечити найкращу, в порівнянні з іншими технічними засобами навчання, реалізацію принципу наочності, більшою мірою сприяють зміцненню знань і на практичних заняттях - умінь. Крім того, засобів мультимедіа відводиться завдання забезпечення ефективної підтримки ігрових форм уроку, активного діалогу "учень-комп'ютер".

Аналіз наявного досвіду показує, що умовно систему використання комп'ютера на уроці технології можна розділити на три стадії (етапи).

^ Перший - комп'ютерна підтримка уроків. Тут комп'ютер використовує тільки вчитель в якості засобу візуалізації матеріалів уроку.

Другий - комп'ютерне супровід уроків технології. На цьому етапі крім використання вчителем комп'ютера як ефективного засобу надання або ілюстрації матеріалів уроку, комп'ютер може бути використаний учнями як засіб повторення раніше вивченого матеріалу (наприклад, пристрій верстата або швейної машинки, властивостей матеріалів, вибору способів декоративної обробки, допомогу у підборі об'єкта праці для тематичної творчої роботи і т.д.). Тут же комп'ютера може бути довірено поточний контроль знань учнів, наприклад - з метою допуску учня до роботи на тому чи іншому верстаті і пр. Так як до роботи з комп'ютером допускаються учні, то вчитель повинен знати і дотримуватися правил організації безпечної роботи учнів з комп'ютерною технікою, і робоче місце, обладнане комп'ютером, має бути відповідним чином організоване.

Третій - етап використання сучасних комп'ютерних програм у навчанні. Особливістю цього етапу є проведення уроків технології з роботою всіх учнів на комп'ютерах під керівництвом вчителя. Висока роль застосування на уроках технології різних електронних довідників, енциклопедій, програм.

Використання ресурсів і послуг Інтернету значно розширює можливості і вчителя і учня у всіх видах діяльності.

Проектна діяльність також є методом активізації навчально-пізнавальної активності. Цьому сприяє висока самостійність учнів у процесі підготовки проекту. Вчитель, який виступає координатором, лише спрямовуючи діяльність учня, який досліджує обрану тему, збирає найповнішу інформацію про неї, систематизує, отримані дані і представляє їх, використовуючи різні технічні засоби, в тому числі, і сучасні комп'ютерні технології.

Технології, які об'єднуються назвою "Портфоліо учня", сприяють формуванню необхідних навичок рефлексії, тобто самоспостереженню, роздумів. "Портфоліо учня" - інструмент самооцінки власного пізнавального, творчої праці, рефлексії його власної діяльності.

Метод інтеграції, який сприяє формуванню міжпредметних понять, визначає характер міжпредметних зв'язків за фактором часу (попередні зв'язку, перспективні, синхронні), дозволяє здійснювати межпредметную координацію змісту навчального матеріалу з метою його оптимізації (усунення дублювання, різночитання, хронологічної неузгодженості). Даний метод дозволяє адаптувати зміст навчальних програм до можливостей конкретних учнів, створює сприятливі умови для розвитку особистості кожного учня, формування позитивної мотивації навчання, адекватності самооцінки, максимально можливої ​​успішності навчання.

У системі нашої педагогічної діяльності інтегровані уроки займають особливе місце. Вони допомагають розвивати пізнавальну і творчу активність учнів, посилюють мотивацію навчання. Проведення таких уроків - один із шляхів підвищення ефективності освітнього процесу на основі реалізації принципів діяльнісного підходу в навчанні.

Включення учнів в активну навчальну роботу, використання при цьому різноманітних форм, методів пізнавальної діяльності значно розширює навчально-виховні можливості уроку, виступаючого провідною формою організації навчальної діяльності.

Інноваційні методи в викладанні - це нові методи спілкування з учнями, позиція ділового співробітництва з ними і долучення їх до нинішніх проблем. Інноваційні методи - це методи, що дозволяють учням самоствердитися. А самоствердження - це шлях до правильного вибору своєї професії.

У сучасному процесі навчання використовуються, як традиційні, так і інноваційні методи навчання. Потрібно не тільки просувати вперед інноваційні методи, але й не забувати про традиційні методи, які не менш дієві, а в інших випадках без них просто не обійтися.

А. Адамський стверджував, що: «Тільки наївний або помиляється людина може вважати, що інноваційна педагогіка є універсальною заміною традиційних методів навчання».

Потрібно, щоб традиційні та інноваційні методи навчання були у постійному взаємозв'язку і доповнювали один одного. Ці два поняття мають існувати на одному рівні.

Схожі:

Сучасні педагогічні технології в навчанні iconПлан семінару-практикуму вчителів інформатики
Сучасні інноваційні педагогічні технології. Інтерактивні технології. Організаційно діяльнісна гра
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconПроблема : Педагогічні аспекти формування
Педагогічні роздуми «Про піднесеня рівня навчальних досягнень учнів школи, подолання відставання учнів у навчанні»
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconСучасні педагогічні технології вивчення іноземних мов шумський О. Л. 
Саме необхідність впровадження в освітній процес новітніх педагогічних технологій з метою підвищення ефективності набуття студентами...
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconСучасні педагогічні технології у профільній освіті
Саме зараз гостро стоїть питання впровадження інноваційних виробничих технологій, використання новітніх мате­ріалів, що стає неможливим...
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconМатеріали V і міжнародної науково-практичної конференції 24 26 жовтня 2011 року м. Хмельницький
Розглядаються проблеми особистості професіонала у сучасному інформаційно-технологічному просторі, ціннісні орієнтири сучасного професіонала,...
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconСлавутицька міська рада Київської області
«Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології», Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти –...
Сучасні педагогічні технології в навчанні icon1. Інформаційні технології у навчанні
Програмні засоби навчання української та російської мови, літератури, історії краєзнавства
Сучасні педагогічні технології в навчанні icon1. Інформаційні технології у навчанні
Практична робота № Знаходження наближених значень розв’язків рівнянь та їх систем
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconРайонний методичний кабінет спрямовує роботу педагогічних колективів...
Великоборовицької загальноосвітніх шкіл. Педагогічні колективи В’язовецької, Гулівецької, Соснівської загальноосвітніх шкіл в процесі...
Сучасні педагогічні технології в навчанні iconУрок №9. Тема
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Інформаційні технології в навчанні»; здійснити контроль набутих знань та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка