1. структура комп'ютера за фон нейманом
Скачати 50.32 Kb.
Назва1. структура комп'ютера за фон нейманом
Дата конвертації01.03.2013
Розмір50.32 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
1. СТРУКТУРА КОМП'ЮТЕРА ЗА ФОН НЕЙМАНОМ
Принципи будови комп’ютерів, сформульовані Джоном фон Нейманом (США, 1946 р.) і, незалежно, Сергієм Олексійовичем Лебедєвим (СРСР, 1948 р.) стали завершенням першого етапу розвитку науки про комп’ютери. Під керівництвом Лебедєва було створено першу ЕОМ у Радянському Союзі (МЭСМ).
Фон Нейман виділив п'ять базових елементів комп'ютера:
 • арифметико-логічний пристрій;

 • пристрій керування, який організовує виконання про-

 • грами;

 • оперативна пам'ять (запам'ятовувальний пристрій);

 • пристрої введення інформації;

 • пристрої виведення інформації.


Принципи будови комп'ютерів сформульовані Джоном фон Нейманом (США, 1946 р.) і незалежно Лебедєвим стали завершенням першого етапу розвитку науки про комп'ютери.
^ 2. АРХІТЕКТУРА КОМП'ЮТЕРІВ
Архітектура комп’ютера – це будова та принципи взаємодії всіх частин комп’ютера.


Частини, з яких складається комп’ютер, називають модулями. Вони з’єднані між собою за допомогою системної магістралі (системної шини), що міститься на материнській платі.

До основних вузлів комп’ютера належать:

 • Процесор, що складається з двох частин:

1) арифметико-логічного пристрою (АЛП) – ризначений обробляти дані за заданою програмою;

2) пристрою керування – призначений керувати роботою всіх блоків комп’ютера.

 • Оперативна пам'ять комп’ютера, яка зберігає інформацію, потрібну іншим пристроям, коли комп’ютер працює.

 • Зовнішня пам'ять, що дозволяє зберігати інформацію досить довго, навіть тоді, коли комп’ютер вимикають, та переносити її на інші комп’ютери.

 • Пристрої введення та виведення інформації (периферійні або зовнішні пристрої) персонального комп’ютера.
 1. ^ Пристрої введення – це пристрої, за допомогою яких можна вводити в комп’ютер потрібну інформацію.

До пристроїв введення відносяться: клавіатура, маніпулятори (миша, джойстик, трекбол), мікрофон, сканер, сенсорні пристрої введення, світове перо, графічний планшет(дигпітайзер), пристрій розпізнавання мови.

Маніпулятори здійснюють безпосередньо введення інформації, указує курсором на екрані монітора команду або місто введення даних.

Джойстик представляє собою ручку управління и найбільш часто використовується в управлінні об’єктів, які переміщаються.

Миша – один з найбільш поширених типів маніпуляторів. Рух миші відображається на екрані монітора переміщенням курсору. Якість миші визначається її разрешающей способностью, яка вимірюється числом крапок на дюйм - dpi.

Миші відрізняються між собою:

 • по способу зчитування інформації (механічні, оптико-механічні, оптичні);

 • по кількості кнопок (2 і 3-кнопочні);

 • по способу з’єднання (провідні і безпровідні миші).

Трекбол (шаровий маніпулятор) – це шар, який розташований в окремому корпусі або вбудований в клавіатуру. Переміщення курсору по екрану забезпечується обертанням шару, не вимагає килима і місця для переміщення маніпулятора по столу.

^ Сенсорні пристрої вводу являють собою чутливі поверхні, які покриті спеціальним шаром і пов’язані з датчиками. Доторкання до поверхні датчика приводить в дію курсор, переміщення яким здійснюється за рахунок руху пальця по поверхні.

^ Світове перо – простий пристрій, який має світлочутливий елемент на своєму кончику пера і передає інформацію про направлення проміння безпосередньо комп’ютеру. Доторкання пера з екраном замикає фотоелектричну цеп і визначає місце вводу або корекції даних. Світове перо використовується в різних системах обробки і аналізу медичних зображень вибору операцій в меню і для малювання схем.

^ Графічний планшет (дигітайзер) використовується для вводу в комп’ютер високоточних малюнків. Натиснення на поверхню спеціальним пером активізує мініатюрні перемикачі, замикання яких є сигналом для відтворення на екрані монітора контуру зображення. Програма, яка оброблює зображення які вводяться, оцифровує їх і дозволяє записувати в пам'ять комп’ютера для їх наступного відтворення.

Сканер – пристрій для розпізнання зображень, які зберігаються на паперових носіях для створення їх електронних копій і наступного зберігання в пам’яті комп’ютера.

^ Пристрій розпізнання мови. За допомогою звичайного мікрофону мова людини вводиться в комп’ютер і перетворюється в цифровий код. Більшість систем розпізнання мови настроєна на особливості голосу людини.
^ Пристрої виведення – це пристрої, за допомогою яких можна виводити різну інформацію з комп’ютера.

До пристроїв виведення відносяться принтер, який дозволяє надрукувати потрібний текст чи малюнок, які було зроблено на комп’ютері.

Ще до пристроїв виведення інформації належать монітор(служить для відображення на екрані графічної і символьної інформації), навушники або різні акустичні системи.
^ А, як ви вважаєте, чи є пристрої, які одночасно є пристроями введення та виведення інформації?
Наприклад, дисковод для гнучких дисків, оскільки з його допомогою комп’ютер може і отримати інформацію і зберегти результати роботи на дискеті.

До цього класу відноситься модем, адже з його допомогою можна і отримувати інформацію, наприклад електронний лист, але одночасно можна і відправити інформацію той же електронний лист.
^ Центральний процесор – технічний пристрій , який є основним робочим компонентом комп’ютера, який здійснює арифметичні і логічні операції, задані програмою, управляє обчислювальним процесом і координує роботу всіх пристроїв комп’ютера. Мікросхема, яка реалізує функції центрального процесора персонального комп’ютера, називається мікропроцесором.

Мікропроцесор виконано у вигляді найбільш великої інтегральної схеми, яка представляє собою кремнієву пластинку, на якій розміщені електронні компоненти. Чим більше компонентів утримує мікропроцесор, тим більша продуктивність комп’ютера. Розмір мінімального елемента мікропроцесора складає декілька мікрометрів. Мікропроцесор розташовується на системної платі.
Учені визначели вузли, які складають базову конфігурацію комп’ютерів:


Одиниці виміру кількості інформації

1 біт = 0 або 1.

1 байт = 8 біт.

1 Кбайт = 1024 Кбайт.

1 Мбайт = 1024 Кбайт.

1 Гбайт = 1024 Мбайт.

1 Тбайт = 1024 Гбайт.

Ознаки, що відрізняють покоління комп’ютерів:

 • Елементна база

 • Швидкодія;

 • Обсяг пам’яті;

 • Пристрої введення та виведення інформації.

ЗАПИТАННЯ:

 • Що розуміють підтерміном «архітектура комп'ютера»?

 • Для чого призначена системна магістраль персонального комп'ютера?

 • Назвіть основні вузли персонального комп'ютера та їх призначення.

 • Що називають пристроями введення та виведення інформації? Наведіть приклади таких пристроїв.

 • Які основні одиниці виміру інформації ви знаєте? Як вони пов'язані між собою?

 • За якими ознаками виділяють різні покоління комп'ютерів?

Схожі:

1. структура комп\Структура комп’ютера за фон нейманом
У 1946 році американський математик Джон фон Нейман (1903-1957) сформулював загальні принципи будови комп’ютера, щоб він був універсальним...
1. структура комп\Урок №4. Тема
Тема: Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління еом. Історія обчислювальної техніки. Структура комп’ютера за фон Нейманом....
1. структура комп\Уроку
Техніка безпеки під час роботи за комп'ютером І правила поведінки в комп'ютерному класі. Сфери застосування сучасного комп'ютера....
1. структура комп\«Будова комп'ютера»
На минулому уроці ми розпочали знайомство з комп'ютером. Сьогодні ми розгледимо, які пристрої комп'ютера є, практично, біля кожного...
1. структура комп\Тема: вивчення будови комп'ютера
Мета. Розглянути архітектуру персонального комп’ютера, встановити основні характеристики пристроїв
1. структура комп\Скачать готовую базу данных access «Продажа компьютеров»
Таблиця «Характеристики комп’ютерів»: код комп’ютера, найменування комп’ютера, ram, hdd, fdd, vram, cdrom, D, Роздрібна ціна, оптова...
1. структура комп\Складові частини комп’ютера
Ми частинами комп’ютера; відпрацювання практичних навичок роботи на комп’ютері; формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство...
1. структура комп\Базовий курс 7 клас
Формувати початкові уявлення про основні пристроях комп'ютера; освоєння клавіатури найважливішого пристрої введення інформації в...
1. структура комп\Предмет Дата Студент Інформатика Група
Перегляньте вміст свого комп’ютера. Випишіть назви дисків свого комп’ютера І їх типи дискета, жорсткий
1. структура комп\Тема урока
Поняття комп’ютерного вірусу. Історія та класифікація вірусів І троянських програм. Призначення, принцип дії та класифікація антивірусних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка