До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти
Скачати 163.18 Kb.
НазваДо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти
Дата конвертації21.03.2013
Розмір163.18 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Стан готовності

середньої загальноосвітньої школи № 18

м.Сєвєродонецька Луганської області

до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти

у 2012-2013 навчальному році

І. Загальні відомості про навчальний заклад СЗШ № 18
1. Наявність планів (програм) розвитку освітньої системи.

У 2012 році діють 6 міських освітянських програм:

 1. Рішення сесії міської ради №274 від 21.02.2011«Міська цільова програма розвитку і функціонування української та російської мов у м. Сєвєродонецьку на 2011- 2014 роки».

 2. Рішення сесії міської ради № 826 від 15.02.2007 р. «Міська програма «Вчитель» на 2007 – 2012 роки».

 3. Рішення сесії міської ради №446 від 28.04.2011 «Міська цільова програма «Освіта Сєвєродонецька» на 2011-2015роки»

 4. Рішення сесії міської ради №2093 від 11.04.2008 «Міська програма сприяння забезпеченню житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників у місті Сєвєродонецьку» на 2008-2012 роки»

 5. Рішення сесії міської ради № 1148 від 22.12.2011 «Програма енергоефективності відділу освіти Сєвєродонецької міської ради на 2011 – 2015 роки».

 6. Рішення сесії міської ради № 1047 від 24.11.2011 «Міська програма організації харчування загальноосвітніх навчальних закладів міста Сєвєродонецька на 2012 – 2016 роки».

^ 2. Заходи, що заслуговують на увагу, у рамках Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!» у 2012 році.

Педагогічним колективом, батьківською громадськістю школи підтримана ініціатива Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо продовження проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!».

На ремонт приміщень кабінетів 1-их класів, оновлення учнівських меблів, придбання комп’ютерного, навчального обладнання, канцелярського приладдя для першокласників залучено із різних джерел фінансування майже 16 тисяч гривень.

Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» до 1-их класів будуть зараховуватися діти, які мають медичну картку встановленого зразка, де є висновки лікарів різних профілів щодо стану здоров’я дітей із визначенням рівня готовності дитини до навчання в школі. Для першокласників, які мають вади у фізичному або психічному здоров’ї, за рекомендаціями лікарів буде надана можливість навчатися навчалися за спеціальними планами та програмами.

Для учнів буде організовано стовідсоткове безкоштовне якісне гаряче харчування.

Учителі розпочали діагностичну роботу з майбутніми першокласниками: чи відвідує дитячий садок або підготовчу групу; вивчення сімей та психологічних аспектів сімей (склад, побутові умови).

У травні 2012 року СЗШ № 18 прийняла участь у проведенні науково-практичного семінару для вчителів 1-х класів «Наступність у роботі ДНЗ – школа» відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку від 19 серпня 2011 р. № 1/9-634.

Питання щодо роботи за новим Державним стандартом початкової освіти розглядалися на засіданнях шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів. У зв’язку з тим, що початкова школа має зберігати наступність із дошкільним періодом дитинства, до співпраці було залучено методичну службу ДНЗ № 12.

З метою підвищення кваліфікації вчителів щодо рівня володіння інформаційно-комунікаційними технологіями було організовано навчання за програмою «Intel. Навчання для майбутнього». 100% вчителів успішно пройшли навчання.

Учителі постійно займаються самоосвітою, стежать за виходом нової методичної літератури, фаховою пресою, вивчають досвід колег, діляться власним досвідом на сторінках педагогічної преси.

Щорічно СЗШ № 18 має підписку газет для вчителів початкових класів видавництва «Шкільний світ» та видавничої групи «Основа».

З метою якісної організації та проведення навчально-виховної роботи в 1 класі були опрацьовані книги: О.Я.Савченко «Виховний потенціал початкової освіти», С.М. Лисенкової «Когда легко учиться», Ш.О.Амонашвілі «Педагогічна симфонія», С.М. Логачевської «Як дійти до кожного учня» тощо.

У березні 2012 року Сєвєродонецьким методичним центром організовано та проведено міський захід для педпрацівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів – Технопарк за темою «Розвиток професійної компетентності педпрацівників на андрагогічних засадах» (участь взяли близько 200 педпрацівників міста). Після теоретичної частини Технопарку роботу розпочали студії, на яких було представлено передовий педагогічний досвід роботи шкільного МО вчителів початкових класів СЗШ № 18 з теми «Технологія формування навичок здорового способу життя школярів».

Під час роботи студій було розглянуто такі питання:

 • «Технологія формування навичок здорового способу життя у школярів молодшого шкільного віку» - виступ заступника директора з НВР СЗШ № 18 Гриньової Л.Г.;

 • Робота гуртка «Здоров’ятко» - виступ керівника гуртка СЗШ № 18 Маслік Л.П.;

 • «Комфортний початок і закінчення уроку в 1 класі» - виступ учителя вищої кваліфікаційної категорії Мерщанської О.І., СЗШ № 18;

 • «Використання кольоротерапії у школі» - з досвіду роботи керівника шкільного м/о вчителів початкових класів, учителя-методиста СЗШ № 18 Поломарчук В.М.;

 • «Музична психорегуляція на уроках у початковій школі» - досвід роботи учителя початкових класів СЗШ № 18, спеціаліста І категорії Купіної Л.І.

 • «Дихальна гімнастика і ароматерапія на уроках в початковій школі» - досвід роботи учителя початкових класів СЗШ № 18, спеціаліста І категорії Макаренко О.П.

Робота з батьками є важливою ланкою у процесі формування особистості школяра. І батьки, і школа мають одну мету – створити якнайсприятливіші умови для навчання та виховання дитини. Саме тому налагодження взаємодії вчителі – батьки є першочерговим завданням.

Сьогодення вносить корективи у роботу з батьками: змінився світ, змінилися батьки. змінилися діти, у школах запроваджуються різні системи навчання відмінні від традиційної. Перед батьками постає питання вибору школи. системи навчання. Не завжди легко зробити цей вибір, оскільки часто бракує необхідної інформації.

Перед таким вибором стали батьки, діти яких з нового 2012-2013 навчального року будуть навчатися за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

СЗШ № 18 напрацьовує способи розв’язання проблем батьківсько-вчительської взаємодії. Цей досвід стає надбанням вчителів початкових класів на засіданнях шкільного методичного об’єднання, на психолого-педагогічних семінарах.

Співпраця вчителів початкових класів з батьками майбутніх першокласників розпочинається заздалегідь:

 • ведеться облік дітей дошкільного віку;

 • у лютому пройшла конференція батьків майбутніх першокласників, на якій розглянуто питання щодо організації навчального процесу, обговорені питання про роль батьків щодо мотивації дітей до навчання, про здоровий спосіб життя та шкідливі звички;

 • у школі оформлений інформаційний куточок «Дай руку, першокласнику!».

Психологічною службою СЗШ № 18 розроблено рекомендації для батьків майбутніх першокласників щодо підготовки дитини до школи, адаптації до шкільного життя та збереження здоров’я.

На сайті школи викладено презентації-візитки про майбутніх вчителів першокласників, поради для батьків «Як обирати школу», «Як підготувати дитину до 1 класу», рекомендації психолога з питань адаптації дитини до школи.

Для виховання позитивного ставлення у дітей до школи у дошкільних закладах ведеться робота із створення предметно – розвивального середовища.

З метою адаптації дітей старшого дошкільного віку у шкільному середовищі та мотиваційної готовності їх до навчання проводяться спільні заходи між дітьми дитячого садка № 12 та учнями початкових класів СЗШ № 18:

 • ^

  екскурсії дошкільнят до школи та знайомство з територією школи та будівлею;

 • відвідування дітьми старших груп ДНЗ новорічного балу у школі;

 • спільні фізкультурно-спортивні свята;

 • учні початкових класів проводять вистави для дошкільнят, виготовляють своїми руками та дарують подарунки.^ 3. Шкільна мережа:

а) учнів (окремо першокласників):

- у СЗШ № 18 навчається 668 учнів, з них 90 першокласників
4. Матеріально-технічний стан СЗШ № 18:

а) стан будівель:

задовільний
б) стан пришкільної території (у відс.):

- затишно, естетично – 100%
в) оснащення ЗНЗ комп’ютерною технікою;

- середня кількість учнів на 1 компютер - 70 учнів

- забезпеченість НКК початкової школи -
г) створення умов для учнів 1-х класів (%):

- наявність куточків відпочинку в класних кімнатах (1 клас) ;

- наявність кімнат відпочинку (сну) для першокласників, які відвідують ГПД - 0 / 0 % (груп подовженого дня, до списочного складу яких входять тільки першокласники, у школі немає)

- наявність ігрової кімнати .

^ 5. Санітарно-гігієнічний стан СЗШ № 18 (у відс.):

наявність внутрішніх туалетів – 100%

стан водопостачання (наявність проточної води (гарячої, холодної) – 100%

Гаряча вода у наявності у харчоблоку.
^ 6. Охорона навчальних закладів (у відс.):

- не охороняється (в СЗШ № 18 під час навчально-виховного процесу пропускний режим контролюється черговим технічним працівником, черговим вчителем, адміністрацією, органами учнівського самоврядування. На час уроків вхідні двері закладу зачиняються, що унеможливлює безперешкодне проникнення зловмисників у заклад. У разі необхідності черговий вчитель (адміністратор), сторож викликають працівників міліції за телефоном 102)
- камери спостереження – немає
- наявність «Тривожної кнопки» - немає
^ 7. Організація харчування:

- наявність харчоблоку ЗНЗ, яким забезпечено харчування учнів у шкільній їдальні.
8. Організація медичного обслуговування учнів (у відс.):

- наявність медичного кабінету у ЗНЗ

- наявність лікаря (медичної сестри);

- організація систематичних медичних оглядів учнів

- на базі поліклініки - 100%

^ 9. Кадрове забезпечення організації навчально-виховного процесу початкової школи:
а) кількість вчителів початкових класів (кількість/відс.): – 11/100%, з них жінок – 11/100%
б) кваліфікаційний рівень вчителів початкових класів, педагогічні звання (відс.):

- спеціалістів – 3 / 23 %

- спеціалістів другої категорії – 3 / 23 %

- спеціалістів першої категорії – 3/ 23 %

- спеціалістів вищої категорії – 2 / 15 %

- звання «Старший учитель» - 0

- звання «Учитель-методист» - 1 / 8 %

- звання «Заслужений учитель України» - 0 / 0 %


^ Навчальний заклад

Кількість вчителів початкових класів (без сумісників)

З них жінок

Кваліфікаційний рівень спеціаліст

^ Кваліфікаційний рівень спеціаліст ІІ категорії

Кваліфікаційний рівень спеціаліст І категорії

Кваліфікаційний рівень спеціаліст вищої категорії

Звання «Старший учитель»

^ Звання «Учитель-методист»

Звання «Заслужений учитель України»

СЗШ № 18

11

11

3

3

3

2

0

1

0


в) віковий склад вчителів початкових класів (відс.):

- до 30 років – 4 / 36 %

- від 30 до 40 років – 0

- від 40 і більше років – 7 / 64%

- з них вчителів пенсійного віку – 0


^ Навчальний заклад

Віковий склад вчителів початкових класів

(до 30 років)

Віковий склад вчителів початкових класів

(від 30 до 40 років)

^ Віковий склад вчителів початкових класів

(від 40 років і більше)

Віковий склад вчителів початкових класів (вчителів пенсійного віку)

СЗШ № 18

4

0

7

0


г) кількість вакансій вчителів початкових класів станом на 1 серпня 2012 року:

- у перших класах - 0

- у других класах - 0

- у третіх класах - 0

- у четвертих класах - 0
д) спеціалізація вчителів початкових класів за дипломом:

- учителів початкових класів – 11 / 100 %

^ Навчальний заклад

Спеціалізація вчителів початкових класів за дипломом (учитель початкових класів)

^ Спеціалізація вчителів початкових класів за дипломом (інше (вказати, яка саме та кількість)

 

СЗШ № 18

11

0

 

є) кількість учителів початкових класів, які вперше розпочинають педагогічну діяльність у 2012 році після закінчення вищих педагогічних навчальних закладів - 0,

у тому числі, у перших класах - 0

^ 10. Забезпеченість учнів початкових класів необхідними підручниками (у відс.):

- у перших класах - 122,6 % (підручники,отримані у 2007, 2010р.р.), до 25.08.2012 року підручники для учнів 1-го класу за новим Державним стандартом будуть отримані 100-відсотково

- у других класах - 80 %

- у третіх класах - 109 %

- у четвертих класах - 122%


Назва навчального закладу

Перший клас

Другий клас

Третій клас

Четвертий клас

Підручники,

отримані у 2007, 2010р.р.

Підручники за новим Державним стандартом

СЗШ №18

138%

-

80%

109%

122%


^ 11.Викладання іноземної мови у 1-х класах з 1 вересня 2012 року (у відс.):

- вчителями початкових класів, які мають відповідну спеціалізацію – 0

- вчителями іноземної мови – 2

- інше – 0 / 0%


^ Навчальний заклад

Викладання іноземної мови у 1-х кл. з 01.09.12 (учителі початкових класів, які мають відповідну спеціальність)

Викладання іноземної мови у 1-х кл. з 01.09.12 (учителі іноземної мови)

СЗШ № 18

0

2


^ 12. Підготовка до впровадження навчального предмета «Сходинки до інформатики» з 1 вересня 2013 року:

Уміння вчителів початкових класів працювати з комп’ютером (у відс.):

- не вміють – 0 / 0 %

- на початковому рівні – 0 %

- задовільні користувачі – 6 / 54,5 %

- впевнені користувачі – 5 / 45,5 %


^ Навчальний заклад

Вміння вчителів початкових класів працювати з комп’ютером (не вміють)

Вміння вчителів початкових класів працювати з комп’ютером (на початковому рівні)

Вміння вчителів початкових класів працювати з комп’ютером (задовільні користувачі)

^ Вміння вчителів початкових класів працювати з комп’ютером (впевнені користувачі)

СЗШ № 18

0

0

6

5

^ 13. Доступ вчителів початкових класів до швидкісного Інтернету (у відс.):

- наявність доступу:

- у навчальному закладі – 11 / 100 %

- вдома - 10 / 91 %

- інше – 1 / 9 %

- відсутня можливість доступу – 0 / 0%


^ Навчальний заклад

Доступ вчителів початкових класів до Інтернету (Наявність доступу в закладі)

Доступ вчителів початкових класів до Інтернету (Наявність доступу вдома)

Доступ вчителів початкових класів до Інтернету (Наявність доступу інше)

^ Доступ вчителів початкових класів до Інтернету (відсутня можливість)

СЗШ № 18

11

10

1

0


^ 14. Підключення до мережі Інтернет (у відс.):

- підключені

15. Наявність сайтів у навчальних закладах (у відс.):


Навчальний заклад

Шкільні веб-сайти

СЗШ № 18

sevaleoschool18.ucoz.ru


^ 16. Підвезення учнів шкільним автобусом (у відс.):

- кількість дітей, які потребують організації підвезення (2012-2013 н.р.) – 10учнів /1,5% , з них 6 учнів початкової школи / 0,8%

- організації, що обслуговують шкільні транспортні засоби - Відкрите акціонерне товариство «Сєвєродонецьке автотранспортне підприємство 10920», в особі голови правління Романовського Олександра Олександровича, що діє на підставі Статуту
^ 17. Охоплення учнів позашкільною діяльністю:

- наявність в районі позашкільних навчальних закладів (перелічити) 6 позашкільних навчальних закладів: Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Станція юних техніків, Сєвєродонецький міський центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа, Сєвєродонецький міський центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді та Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс «Юність»
- зайнятість учнів в гуртках та секціях, іншими видами позашкільної роботи у школах (у відс.) – ^ 100 %
- у позашкільних навчальних закладах (у відс.) – 49 %

ІІ. Результати роботи по СЗШ № 18 щодо проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику» на виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.02.2012 № 1/9-88 «Про невідкладні заходи на найближчий час»


1.

На засіданнях шкільного МО вчителів початкових класів опрацьовано:

 • Державний стандарт початкової загальної освіти

 • Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи;

 • Наказ МОН молоді та спорту України «Про Типові навчальні плани початкової школи» на 2012 -2013 навчальний рік

 • Лист МОН молоді та спорту України «Щодо проведення Всеукраїнської акції «Дай рук, першокласнику!»

2.

Проведено педагогічну раду, на якій розглянуто питання «Організація навчання першокласників в умовах введення нового Державного стандарту початкової загальної освіти»

3.

Проведено практичні семінари для вчителів, які набирають перші класи, щодо підготовки до реалізації змісту нових Державних стандартів

4.

Опрацьовано базові навчальні програми для початкової школи

5.

Створено робочу групу школи для розробки робочого навчального плану

6.

Затверджено спеціальні діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання

7.

Проведено шкільний рейд – огляд готовності початкової школи до роботи за новими програмами

8.

У рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» директор Фоменко Н.А. виступила перед освітянами Звенигородського району Черкаської області з досвідом здоров'язберігаючих технологій учителів початкової школи СЗШ № 18.

9.

Опрацьовано методичні рекомендації щодо організації навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями

10.

Створені сприятливі умови для інтелектуального, духовного, естетичного та фізичного розвитку учнів початкових класів

11.

Підвищується рівень професійної підготовки учителів початкових класів у роботі з обдарованими дітьми

12.

Відвідувались батьківські збори у старших групах ДНЗ № 12

13.

Проведено конференцію для батьків майбутніх першокласників та екскурсія по школі для майбутніх першокласників і батьків

14.

Запрошені випускники ДНЗ № 12 на свято «Останнього дзвоника» у школі

15.

Організовано консультпункт, індивідуальні бесіди з батьками майбутніх першокласників

16.

Триває прийом дітей до першого класу

17.

Проведена роботи з батьками першокласників щодо проходження медичного огляду дітей

18.

На веб-сайті школи викладено інформацію щодо викладачів майбутніх перших класів, інструктивно-методичних рекомендацій вивчення шкільних дисциплін у початковій, школі у 2012-2013 навчальному році .

19.

Розроблені пам’ятки для батьків першокласників та викладені на веб-сайті СЗШ № 18.

20.

Для батьків першокласників в кожному кабінеті організована парта для батьків першокласників.

21.

Обладнані класні кімнати сучасною технікою: телевізор, DWD, комп’ютер.

22.

Створено аудіо- та відеотеки.

23.

Спортивним інвентарем дообладнані спортивні зали .

24.

Кабінети поповнені навчальними посібниками, дидактичним матеріалом

25.

Обладнані кабінети ГПД для майбутніх першокласників

26.

Обладнана кімната відпочинку для першокласників меблями, телевізором, DVD, бібліотечкою, іграшками та ін.

27.

Обладнані приміщення оздоровчого комплексу шкільного басейну (спортивного залу, хореографічного залу, фіто-кімнати, сауни та ін.) щодо проведення Годин Здоров’я у ГПД для першокласників

28.

Виконано необхідні ремонтні роботи у шкільній їдальні, проаналізовано стан наявності необхідної меблі.Директор СЗШ № 18 Н.А.Фоменко

Схожі:

До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconПлан заходів щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти
Створити інформаційну сторінку на офіційному веб-сайті відділу освіти з метою інформування про заходи щодо впровадження Державного...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconЗаходи щодо проведення Всеукраїнської акції
...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconТема: Впровадження галузей Державного стандарту початкової загальної освіти в 2 класі
Тема: "Впровадження галузей Державного стандарту початкової загальної освіти в 2 класі. Формування ключових компетентностей молодших...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconНормативно-правова документац І я з питань впровадження нового Державного...
Порівняльний аналіз державних стандартів початкової освіти. Особливості організації навчально-виховного процесу в 1 класі
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconПедагогічної ради. Готовність школи до впровадження державного стандарту...
...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconПлан заходів щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної...
Розмістити на сайті школи План заходів щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти на 2011-2012 н р
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconУрядом прийнято рішення про затвердження нового Державного стандарту початкової середньої освіти
У міністерстві освіти І науки, молоді та спорту зазначили, що у процесі розроблення нової редакції Державного стандарту початкової...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconНормативно правове забезпечення навчально-виховного процесу у початкових...
З 1 вересня 2012 року розпочинається впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconБілопільська районна державна адміністрація
На виконання наказу управління освіти І науки від 25. 01. 2012 №57 «Про затвердження Плану заходів щодо впровадження Державного стандарту...
До впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти iconВідділ освіти наказ
Міністерства освіти І науки, молоді І спорту України від 12. 09. 2011 №1050 «Про навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка