Уроку І. Мовна розминка




Скачати 29.18 Kb.
НазваУроку І. Мовна розминка
Дата конвертації01.04.2013
Розмір29.18 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Література > Урок
Москаленко Т.П., вчитель початкових класів ЗНЗ № 35 м. Чернігова.
Тема: Совість – це у людини головне В. Нестайка «Руденький».

Мета: Удосконалювати навички читання та навички літературного аналізу твору. Розвивати уміння характеризувати дійових осіб; викликати бажання наслідувати добрі справи; закріплювати навички вибіркового читання.

Обладнання: таблички з зашифрованим словом, текст за методикою Едігея на листках.

Хід уроку

І. Мовна розминка.

1. Гра «Слово в слові»:

а) розшифруйте слово 6,19,4,16,33,6,1,23,11 (доглядати);

б) складіть нові слова (дата, долати, гол…)

2. Читання тексту за методикою Едігея.

Лянкавича в сілі

Киберіз таосннє осєв толозо ситютьпа на лияни й на лі посну рошкиниму. Я дий союліво костею, і сіонній истл єста німе як ремо, а вигалянка в сілі – як івостр.

Галявинка в лісі.

Берізки останнє своє золото зсипають на ялинки й на поснулі мурашники. Я йду лісовою стежкою, і осінній лист стає мені як море, а галявинка в лісі – як острів. М. Пришвін.

ІІ. ^ Перевірка домашнього завдання .

Читання і переказ оповідання В. Сухомлинського «Горбатенька дівчинка».

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми прочитаємо оповідання В. Нестайка «Руденький».

IV. ^ Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь про В. Нестайка.

  2. Словникова робота: Гра «Мікрофон».

а) читання сходинок слів.

Похапливо

Тицьнув

Тим часом

Дременув

Зойкнула

Пильно

Молодець

Поплескав

б) пояснити значення слів.

Похапливо – швидко

Тицьнув – віддав

Дременув – швидко побіг.

  1. Опрацювання оповідання В Нестайка «Руденький».

а) самостійне читання 3-х абзаців. Аналіз.

- Хто грався на дитячому майданчику?

- Що зробила бабуся?

- Що зробили діти з цукерками?

б) дочитування тексту до кінця підготовленими учнями. Аналіз.

- Хто з дітей їв цукерки жадібно і похапливо?

- Чому чорненький хлопчик дременув?

- Що зробив руденький?

- Хто похвалив хлопчика?

- Прочитайте слова руденького. Що він відповів дідусь?

- Чому хлопчик вважав себе не зовсім хорошим?

- Що йому не дає бути поганим?

- Прочитайте слова виділені чорним шрифтом. Які з них передають головну думку твору? (А совість, голубе мій, - це в людині головне.)

- Роз’єднайте слова і прочитайте останнє речення.

4. Вправи на розвиток читацьких здібностей.

а) робота в парах. Підготуйтесь читати в особах.

б) прочитати розмову між дідусем і руденьким.

в) характеристика дійових осіб.

- Скільки в цьому оповідання дійових осіб?

- Чия поведінка вам сподобалась більше? Чому?

- Гра «Впізнай героя». (Про кого з дійових осіб ці слова?)

«Він злий, жадібний, заздрісний.»

«Він добрий, сором’язливий, совісний, самокритичний.»

«Він спостережливий, мудрий, розважливий, розсудливий.»

«Вона добра, щедра, лагідна.»

«Вона довірлива, неуважна.»

г) Робота з ілюстрацією.

- Розгляньте ілюстрацію в підручнику.

- Якими словами тексту ви б підписали малюнок?

д) стислий переказ оповідання.

Коротко (3 – 4 речення) перекажи оповідання.

V. Підсумок уроку

1. Гра «Видючий».

- знайти в тексті слова з 2 голосними (двоє, дала, рота, часом, хлопчик…)

- знайти слова, в яких наголошений 1-й склад (хлопчиків, тицьнув, часом, дівчинка…)

2. Бесіда.

- Над яким текстом працювали?

- Що було особливого цікавим?

- Які висновки зробили для себе?

- З кого потрібно брати приклад?

VІІ. Домашнє завдання.

- Стисло переказувати оповідання.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Уроку І. Мовна розминка iconУроку І. Мовна розминка
Мета: Формувати уміння самостійно читати І сприймати зміст твору, визначати головну думку, вчити правильно оцінювати вчинки дійових...

Уроку І. Мовна розминка iconУроку І мовна розминка
Мета: Розширити уявлення дітей про добрі І погані вчинки; вчити аналізувати та оцінювати поведінку І вчинки дійових осіб; викликати...

Уроку І. Мовна розминка iconКонкурс «Інтелектуальна розминка»
Як справжні патріоти вони доведуть, що державі потрібні високоінтелектуальні громадяни, тому починаємо

Уроку І. Мовна розминка iconКонкурс «Розминка»
Мета. Здійснити цікаву подорож сторінками улюблених книг, зацікавити змістовною грою, роз­вивати пам'ять, кмітливість, увагу, мислення...

Уроку І. Мовна розминка iconКонкурс «Розминка»
Мета: розширити й поглибити знання дітей про природу, лісових мешканців, розвивати вміння порівнювати, спостерігати, класифікувати,...

Уроку І. Мовна розминка iconСамоаналіз уроку вчителем
Яке місце уроку в темі, розділі, курсі? Як він пов'язаний із попе­редніми, на що в них опирається? Як він працює на наступні уроки,...

Уроку І. Мовна розминка icon3 клас Навчальна мовна тема
Володя йшов стежиною І побачив зайчика. Хлопчик піймав його І поніс додому. У володі були собака Бровко І котик Мурчик. Вони подружилися...

Уроку І. Мовна розминка iconПерший тур. «Розминка» Другий тур. «Обери країну» Третій тур. «Спеціальна тема»
Обладнання: обладнані місця для учасників, таблиці із номерами завдань, плакати з висловлюваннями про знання та інтелект, нагороди...

Уроку І. Мовна розминка iconПлан-конспект уроку алгебри (11 клас)
Запропоновані форми роботи підтримують інтерес учнів до уроку. Наведена технологічна карта дозволяє творчому педагогу надати власному...

Уроку І. Мовна розминка icon№ заняття 2012-2013 н р
Літературна мова. Мовна норма. Культура мови. Культура мовлення під час дискусії Специфіка мовлення фахівця (відповідно до напряму...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка