Тренувальні вправи
Скачати 37.06 Kb.
НазваТренувальні вправи
Дата конвертації26.02.2013
Розмір37.06 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > ДокументыТренувальні вправи

Вправа 1. Графічне письмо

Прочитай речення. Знайди дієприслівники, познач у них суфікси. Підкресли орфо­граму «и в дієприслівниках», пунктограму «Кома при дієприслівниковому звороті та одиничних дієприслівниках».

1. І я заплакав опівночі і, гірко плачучи, проснувсь. 2. Годі ж нудитись, складаючи руки. (П.Грабовський). 3. Я йду, іду - зворушений. Когось все жду - співаючи. ( Ти­чина). 4. Натрудившись у квітні, перецвівши у маю, йдуть дерева передлітні в повінь лагідну свою. 5. Пелюстки зронивши в ноги, ждуть у зав'язі вони благодатної вологи з рук дозрілої весни, б. Води напившися з ясного джерела, вертаються вони під поклики пастуші. (М.Рильський). 7. Хлібові трудно служивши і чесно, воїн лежав між снопів го­рілиць. 8. І, примруживши око, намагається глянуть на сонце крізь бублика рум'яного. (В.Бровченко). 9. Але в тому диво-царстві, зневажаючи закон, живу мандрах і митар­стві добрий дядько Лоскотон. 10. На світанку Лоскотон, насмішивши діток, у міцний поринув сон. (В.Симоненко).

Вправа 2. Пунктуаційна хвилинка

Прочитай речення, знайди дієприслівникові звороти і присудки, до яких вони відносяться, познач пунктограму.

  1. Набігавшись за день та нахвалювавшись, Кузька лягає біля багаття.

(Гр. Тютюн­ник). 2. Молодики і дівчата, узявшись за руки, водили навколо вогнища танок, співаючи веснянки. 3. Клично лунали в надвечір'ї голоси, заглушаючи тьохкання й свист солов'їв за річкою. (Б.Комар). 4. Я схопивсь на ноги, злякавши якусь пташину на вербі. (В.Винниченко). 5. Ішов Григорій узбіччям, то віддаляючись, то наближаючись до шляху. (В. Шевчук), б. Зашепотіли збуджені листочки, оповідаючи сни свої. (М.Коцюбинсь­кий). 7. Іван лежав біля куреня, заклавши руки під голову, і слухав, як гуде движок на заставі. (О.Гончар). 8. Кілька струменів, витікаючи з-під скель, завжди наповнювали озеро. (О.Донченко). 9. Скульптор підвівся і, втомлено спотикаючись, пішов спати. (О. Гончар).


Вправа 3. Робота з текстом

Прочитай уривок з роману Валер'яна Підмогильного "Місто" - опис помешкання міської людини початку XX століття. Підкресли іменники, які стосуються інтер'єру кімнати. Випиши форми дієслів, знайди дієприкметники, дієприслівники, визнач ознаки дієслова в дієприслівниках.
Кімната його являла дивний збіг найрізноманітніших речей, що, ніби рушивши з різних покоїв, зсунулись сюди від жаху й тут закам'яніли. Широке двоспальне ліжко визирало краєм з-під куцої ширми, впираючись головами в шафу на книжки. Поруч шафи, одбираючи їй змогу вільно відчинятись, стояв великий горорізьблений буфет, прихилившись верхівкою до стіни, що без неї він втратив би рівновагу. Далі під вікном праворуч тулилась повна нот етажерка, хоч піаніно в хаті не було. Косяком до вікна, трохи заслоняючи його своїм краєм, пишалась струнка дзеркальна шафа на одежу - єдина річ, що зберегла свою чистоту. Симетрично до грандіозного ліжка навпроти височів потертий турецький диван, а на його широкій спинці, що кінчалась угорі довгастою дерев'яною площинкою, самотньо підносив до стелі свій рупор грамофон, оточений з боків рівними купками платівок.


Кімната була велика, але звужена навалою речей, що давали посередині тільки місцину на маленький ломберний столик, який правив тепер за їдальний і здавався крихітним проти своїх велетенських сусідів. На ньому й був сервований чай - синій кіптявий чайник, чотири чашки, цукор у мисочці й кілька шматків хліба на тарілці.

(В. Підмогильний).

Вправа 4. Редагування тексту.

Проаналізуйте тексти і відредагуйте, визна­чивши причини змістових помилок. (Приклади взято з рубрики «Страшне перо не в гусака» журналу «Перець»)

1. Там, де катаються дорослі, не можуть кататися починаючі діти. 2. Громадянка Пальцева навмисне зни­щує деревонасадження, безжалісно об'їдаючи їх своєю козою (з листа). 3. На роботу вийти не могла, бо треба було пастись з коровою. 4. Мається сердечна путівка. Бажаючі поїхати звернутися в завком (з ого­лошення).

5. Батьки повинні приводити дітей в дит­садок чистими й охайними, маючи при собі носову хустку (з об' яви в дитсадку). 6. Микитюк пра­цював у конторі біжучого ремонту (із судового документа). 7. На мене «Лісова пісня» вплила, як може впливати тільки пісня (із твору абітурі­єнта). 8. Увага! На період спалаху грипу всі темпе­ратурячі хворі обслуговуються на дому, при зверненні в поліклініку, в першому кабінеті, на першому поверсі (з об'яви). 9. Теплицьке радіоательє зобов'язане було обов'язково обслуговувати ваш апарат по гарантії з витікаючими звідси наслідками (з відповіді). 10. До­ярки ходили поміж рядами корів, вилискуючи черво­ними спинами (з газети).

Схожі:

Тренувальні вправи icon«Інтерактивні вправи на уроках інформатики» Вправа „правила (тривалість 15 хв.)
Необхідною умовою вправи є послідовне подання правил з їхніми роз'ясненнями та їх позитивне спрямування
Тренувальні вправи iconВправи для очей
Вихідне положення (в п.): сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті, погляд — прямо. Виконувати вправи без напруження
Тренувальні вправи iconПроведення вправи дисциплінує та полегшує у майбутньо­му роботу вчителя
Необхідною умовою вправи є послідовне подання правил з їхніми роз'ясненнями та їх позитивне спрямування
Тренувальні вправи iconТренувальні контрольні
Степінь з цілим показником І його властивості. Стандартний вигляд числа. Функція. 5
Тренувальні вправи iconВідбірково тренувальні збори на Всеукраїнську
Віра та Аня відвідують математичний гурток, в якому більше 91 хлопців. Знайти найменшу можливу кількість хлопців в гуртку
Тренувальні вправи icon1. Підготовка мовленнєвого апарату та розвиток дрібної моторики рук...
Якщо Ваша дитина є фізично та психічно здоровою, а у висновку про здоров’я написано: «Дислалія», то це означає, що Ваша дитина не...
Тренувальні вправи iconТема: Вправи І задачі на застосування таблиці множення числа 9
Бо тема сьогоднішнього уроку – це „Вправи І задачі на засвоєння таблиці множення числа 9”
Тренувальні вправи iconРозділи та принципи спортивного тренування принципи спортивного тренування
Навчально-тренувальні зняття з дітьми, підлітками, юнаками І дівчатами не повинні бути орієнтовані на досягнення великих спортивних...
Тренувальні вправи iconПсихологі́чний тре́нінг форма активного навчання навикам поведінки....
У тренінгу учаснику пропонується виконати ті або інші вправи, орієнтовані на розвиток або демонстрацію психологічних якостей або...
Тренувальні вправи iconЗагально-розвиваючі вправи з м

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка