Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця
Скачати 48.84 Kb.
НазваСомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця
Дата конвертації23.03.2013
Розмір48.84 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Сомалі – держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва – Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій – республіка. Столиця – Могадішо. На заході має кордон із Ефіопією, на південному заході – із Кенією, на північному заході – із Джібуті. На сході та півдні країна омивається Індійським океаном, на півночі – Аденською протокою. Загальна площа країни 637 657 км2 (площа суші – 627 340 км2). Населення складає 7 488 800 чоловік, найбільша етнічна група – сомалійці (85% населення), інші етнічні групи – араби, європейці (більшістю італійці), індуси, пакистанці. Незалежність від Великої Британії (північ) та від Італії (південь) – з 1 липня 1960р.

Територія Великого Сомалі включає окрім власне Республіки Сомалі ( зараз не існує як єдина держава де-факто) також території Республіки Джібуті, спірні території з Ефіопією (пустеля Огаден в ефіопській провінції Харерге, так звана “Західна Сомалі”, за яку в 1977р. Велась війна між Сомалі та Ефіопією) та Кенією (північ країни).

Частина кордону між Сомалі та Ефіопією від злиття рік Генале та Дауа до точки 8 градусів північної широти та 48 градусів східної довготи є спірним.

Сомалі ніколи не визнавала непорушність кордонів на Африканському континенті, ні під час вступу в Організацію Африканської Єдності в 1963р., ні під час ратифікації конституційного акту про вступ в Африканський Союз в 2001р.

Більш, ніж половина південного кордону Сомалі з Ефіопією є тимчасовим адміністративним кордоном.

Сомалі не бажає визнавати політичні кордони з Ефіопією, які були визначені британськими, французькими та італійськими колоністами. Після здобуття країною незалежності уряд Сомалі почав шукати можливості об’єднати сомалійські поселення в Ефіопії, Кенії та Джібуті у Велику Сомалі (під час режиму Шиада Барра, п’ятикінечна зірка на сомалійському прапорі позначала пвденний та північний регіони республіки, “не викуплені території” в Північно-Східній Провінції в Кенії, провінцію Огаден в Ефіопії та Джібуті). На приклад, в 1960-64рр. Загони партизан, підтримувані урядом Сомалі, спричинили військову сутичку із військами Кенії та Ефіопії стосовно територіальних претензій Сомалі. Пізніше, у 1964р. знову відбувся збройний конфлікт між постійними військами ефіопської та сомалійської армій.

В 1964 році стало зрозуміло, що кампанія з уніфікації всіх сомалійських поселень зазнала поразки. Війська Ефіопії встановили верховенство над сомалійськими поселеннями в Огадені, частково із-за здатності Ефіопії проводити повітряні рейси на території Сомалі. Уряд же Кенії заручився підтримкою британських експертів в проведенні контролю над сомалійськими партизанами в тодішньому Регіоні Північного Кордону. В кінці 1964р. Президент Кенії Йомо Кеніата та імператор Ефіопії Гайл Селассі підписали спільну угоду про захист, яка мала на меті стримання агресії з боку Сомалі. Обидві країни продовжили дію угоди в 1979р., а потім знову в 1989р. Ці фактори у поєднанні із опором Організації Африканської Єдності цілям Сомалі та коштами, які були витрачені на оборону (приблизно 30 % державного бюджету) в середині 1980-х рр. змусили Могадішо переглянути свої територіальні претензії.

Після отримання незалежності президент Сомалі Абдірашид Алі Шармаркі заявив, що третя частина сомалійських поселень, які залишились у складі Джібуті ( колишня Французька Сомалі), Ефіопії та Кенії, повинні бути у складі Сомалі, формально обґрунтувавши свою точку зору спільністю мови, віри, культури, традицій і т. д. З іншого боку, уряди Ефіопії та Кенії вважали, що сомалійське населення в межах їх кордонів є національною меншиною. І будь-який тиск зовні стосовно цього питання вважають втручанням у внутрішні справи суверенної держави, а токаж надання матеріальної чи моральної підтримки цим людям для боротьби на боці сомалійського уряду розглядається як порушення територіальної цілісності. За словами президента Кенії Кеніятти, його країна ніколи й нікому не поступиться й дюймом своєї території. Після отримання незалежності від колоніального режиму, уряд Сомалі був невдоволений, оскільки республіка успадкувала колишню колонію, кордони якої не відповідали поняттям етнічних народів країни про Велику Сомалі. Це й спричинило конфлікт, який може продовжуватись, поки сомалійський народ прагне об’єднання за рахунок земель сусідніх держав.

22 червня 1977р. Сомалі оголосила війну Ефіопії, щоб приєднати Огаден. Партизанські війська підтримала Регулярна армія Сомалі. В березні 1978р. Ефіопія, яка знаходилась в облозі, за допомогою східно - німецьких, радянських та кубинських військ відігнала сомалійські війська до кордонів Сомалі. Але боротьба все ще тривала.

Не дивлячись на поразку Сомалі у війні за Огаден, вона все ще утримує війська в Горні (поблизу Огадена).
12 грудня 1963р. від великої Британії отримала незалежність Кенія. Вона заявила, що вимога Сомалі про те, щоб перша віддала приблизно 45000 квадратних миль (приблизно п’яту частину території), є не лише неприйнятною, алей суперечить конституції Кенії та Статуту ОАД. В 1964р. північно – східний регіон Кенії став місцем нетривалих, але інтенсивних бойових дій між партизанськими загонами Сомалі та Незалежною армією Кенії. Війна продовжувалась 4 роки, але жодна із сторін не отримувала перемогу. Нарешті в 1967р. уряд Кенії вирішив збудувати 14 поселень – маніятт, які охоронялись військами та які переходили до Сомалі. Після цього урядами Кенії та Сомалі було підписано “Меморандум розуміння”, що й припинило війну. (Тут велику роль відіграли й величезні витрати коштів на проведення військових дій з боку обох держав).

В 1981 відносини між Кенією та Сомалі покращилися: Шиад Барр відвідав Найробі та заявив, що його уряд більше не має претензій на територію Кенії. В грудні 1984р. Сомалі та Кенія підписали пакт, який вимагав від двох урядів припинити військові сутички вздовж їх спільного кордону. Але не дивлячись на це продовжується напруження у відносинах між Могадішо та Найробі із-за контрабандистів,торговцями слоновою кісткою, переселенців та ін.

Взагалі, не дивлячись на вищесказане, конфлікт залишається, його основна причина не усунена і вірогідно, що вона спричинить нові сутички.

Нещодавно глави Кенії та Сомалі висловилися за взаємне співробітництво та розуміння. Але нічого не було сказано про амбіції Сомалі, вона не відмовилась від територіальних зазіхань.

З 15 жовтня 2002р. в Кенії проводиться мирна конференція за участю лідерів керівних угрупувань Кенії та Сомалі, але до цих пір форум так і не зміг примирити суперників.

“Процес встановлення миру із Кенією скоро завершиться”, - заявив 19 лютого посол Кенії в Сомалі Мухаммед Абді Аффі. Він також відзначив, що буде розглянуто протягом декількох днів питання про схвалення угоди, підписаної лідерами Сомалі 29 січня.

Лідери політичних груп Сомалі зустрілись того дня в столиці Кенії Найробі і підписали так звану угоду щодо великого прориву в територіальному питанні, де було обговорено певний перелік важливих проблем, які раніше піднімались на мирних переговорах. Першим подоланням угодою перешкод було “надання благословення” Тимчасовою Національною Асамблеєю Сомалі в столиці республіки, в Могадішо, 8-го лютого.

Сомалійські урядовці заявили, що приготування до останньої стадії мирних переговорів проходять без ускладнень і що на це піде 2 або більше місяців.

Тим часом тисячі демонстрантів виходять на вулиці Могадішо та проголошують салогани в підтримку щойно підписаної угоди та із закликами до лідерів політичних угрупувань Сомалі, щоб ті дотримувалися свого слова. Ще більші за розмірами демонстрації плануються на наступний тиждень.

http://allafrica.com/stories/200402120214.html

http://library.schoolresources.com/factbook/fields/2070.html

http://www.globalsecurity.org/military/library/report/1984/WTL.htm

http://www.somalinet.com/library/somalia/?so=0109

Схожі:

Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconТайланд І Лаос держави Південно-Східної Азії. Лаос, повна назва Лаоська...
Меконг. Не має виходу до моря. З 1893 по 1954 Лаос був французьким протекторатом І входив у склад Французького Індокитаю. Столиця...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconСтаном на 24. 12. 2007 року підписано міжурядові угоди про взаємне...
Азербайджанська Республіка, Республіка Білорусь, Республіка Вірменія, Республіка Казахстан, Республіка Киргизстан, Російська Федерація,...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconСінгапур місто-держава в Південно-Східній Азії, відокремлений від...
Сінгапур місто-держава в Південно-Східній Азії, відокремлений від південного краю Малайського півострова вузькою Джохорскою протокою....
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconОбсяг: 14ст (Times New Roman 14, інтервал – 1,5) Ціна: 20грн Участь...
Казахстан — конституційна президентська республіка. Президент є главою держави та верховним головнокомандувачем. Держава розташована...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconПилип орлик І український конституційний процес рекомендаційний список літератури
Передовсім це Українська держава (імперія) княжої доби, Козацька держава XVII-XVIII ст., Українська Народна Республіка на початку...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconСучасні політичні процеси в Криму
Розділ І. Автономна республіка крим на політичній карті україни та її статус автономна республіка в складі України
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconПлан Географічне становище
Французька Республіка, за державним устроєм – республіка. Законодавчим органом Франції є двопалатний парламент у складі Національних...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconКраїни Закавказзя
Азербайджану входять на правах автономних утворень Нахіче­ванська республіка та Нагорний Карабах, питання про статус якого призвело...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconПрактики з еом польща
Східну Європу із Західною. Ця обставина сприяла розвитку розгалуженої власної транспортної системи в Польщі, наданню транспортних...
Сомалі держава у східній частині Африки на півострові Сомалі. Повна назва Сомалійська Демократична Республіка. Державний устрій республіка. Столиця iconАвтономна Республіка Крим, м Алушта
Назва представницького органу влади та органу місцевого самоврядування, посада в раді
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка