Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176
Скачати 86.76 Kb.
НазваВитяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176
Дата конвертації21.03.2013
Розмір86.76 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Спорт > Документы
ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ОРГАНІЗОВАНИХ ГРУП ДІТЕЙ АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ
Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради НАГАДУЄ, що при організації перевезень організованих груп дітей автомобільним транспортом слід суворо дотримуватися вимог нормативних документів, що регламентують порядок оформлення та здійснення таких перевезень.

Зокрема:


 1. До початку перевезення організованих груп дітей в межах області керівник навчального закладу визначає перевізника і подає до управління освіти і науки міської ради на погодження лист в якому вказує вид перевезення, дату, кількість учнів (вихованців), визначений маршрут і розклад руху, вид транспорту, його власника, марку, державний номерний знак та керівника групи, супроводжуючих осіб, які призначені відповідним наказом по навчальному закладу за безпеку і збереження життя, здоров’я дітей.

 2. У випадку перевезення групи дітей залізничним транспортом в листі вказується номер потягу, вагону, станція вибуття, станція прибуття.

 3. До листа додається список учнів (вихованців) що перевозяться, затверджений керівником навчального закладу.

 4. Лист з додатком подається у чотирьох примірниках (для пасажирського перевізника, керівника групи, відділення ДАЇ, управління освіти і науки міської ради).

 5. Перевізник до початку здійснення перевезення повинен представити транспортний засіб на технічний огляд у відділення ДАЇ, отримати акт технічного огляду транспортного засобу.


Міністерство транспорту України (лист від 02.06.2004р. №2/8-1593) з метою забезпечення безпеки перевезень пасажирів, запобігання дорожньому травматизму та посилення контролю за додержання перевізниками правил надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, особливо перевезенням організованих груп дітей на оздоровлення, проведення туристичних та екскурсійних подорожей вимагає:

1. При замовленні перевезень надавати перевагу юридичним особам, які мають автобуси середньої і великої місткості.

2. Встановити обмеження для перевезення дітей на автобусах малої місткості до 50 км.

3. Відправлення автобусів здійснювати тільки з спеціалізованих підприємств, які мають службу безпеки руху, медичну службу, стоянку, що охороняється, відділ технічного контролю та відповідну ремонтно-технічну базу.

ВИТЯГ

з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту

затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18.02.1997р. № 176

(у редакції постанови КМ України від 29.03.2003р. № 141 та згідно постанови КМ України № 1184 від 26.09.2007р. «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту»)
63. Перевезення організованих груп дітей повинне здійснюватися із забезпеченням високого рівня безпеки, надійності і якості транспортного обслуговування.

64. Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількість місць для сидіння визначеною технічною характеристикою та реєстраційними документами транспортного засобу.

65. Організовані групи дітей повинні перевозитися досвідченими водіями, які мають стаж керування транспортним засобом не менше як 5 років.

66. Перевезення організованих груп дітей колоною з п’яти і більше автобусів здійснюється за умови супроводу відповідними територіальними підрозділами Державтоінспекції.

67. До початку перевезення організованих груп дітей замовнику і пасажирському перевізнику необхідно:

а) визначити маршрут перевезення груп дітей, як правило, таким, які уже здійснюються регулярні автобусні перевезення;

б) установити зупинки автобуса: технічні – одна на перші 50 км і не менше однієї – кожні наступні 100 км на маршруту; для відпочинку – на 5 хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин – через кожні 5 годин руху (допускається поєднання 30 хвилинного відпочинку з перервою на обід); для приймання їжі – через 3-5 годин руху; для ночівлі;

в) скласти схему маршруту ;

г) скласти розклад руху.

68. перевезення організованих груп дітей виконуються тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

69. Схема маршруту та розклад руху складаються в трьох примірниках і затверджують замовником за погодженням з перевізником та територіальним підрозділом Державтоінспекції.

Один примірник схеми маршруту і розкладу руху видаються водію, інші два зберігаються у замовника і пасажирського перевізника.

70. Замовник зобов’язаний:

 • до початку перевезення скласти у трьох примірниках (для пасажирського перевізника, замовника і керівника групи) список групи дітей;

 • допускати до поїздки дітей, які зазначені у списках і які не мають протипоказань

для далеких переїздів за станом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікаря;

- призначити на кожну групу з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а на групу з 30 дітей – медичного працівника та провести інструктаж про правила поведінки і техніки безпеки.

72. Замовник перевезень організованих груп дітей зобов’язаний забезпечити кожен автобус питною водою та засобами медичної допомоги.

73. Керівник групи дітей зобов’язаний:

 • провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і техніки безпеки

під час поїздки;

 • забезпечувати додержання дітьми належного порядку під час руху (діти повинні

сидіти на призначених для цього місцях), а також під час посадки (висадки) з автобуса;

 • здійснювати посадку (висадку) дітей після зупинки автобуса тільки з посадкового

майданчика, а в разі його відсутності – з тротуару або узбіччя, якщо це не можливо – з крайньої смуги проїзної частини (але не збоку суміжної смуги для руху ). за умови, що це буде безпечно і не створює перешкод іншим учасникам руху, а також справності засобів аварійної світлової сигналізації;

- проходити з організованої групою дітей тільки тротуарами та пішохідними доріжками, а в разі їх відсутності – краєм проїзної частини на зустріч руху транспортних засобів і тільки в світлу пору доби;

- підписати після надання транспортної послуги дорожній лист, замовлення на перевезення, заначивши відстані, час початку та закінчення роботи, а уразі зміни розклапду руху- її причину.

74. У разі настання несприятливих метеорологічних і дорожніх умов, виходу з ладу автобуса, загрози безпеці руху , а також погіршення стану здоров’я водія необхідно припинити рух з повідомленням про це пасажирського перевізника, який повинен вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту, заміни автобуса, водія.


^

Порядок проведення інструктажівВідповідно до п.8.7 Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001р. № 563 керівник групи зобов’язаний перед виїздом провести з учнями цільовий інструктаж реєстрація якого здійснюється у журналі реєстрації інструктажів.

Додаток 2

до підпункту 4.5.8 Положення

про організацію роботи з

охорони праці учасників

навчально-виховного процесу

в установах і закладах освіти

^ Журнал

реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів

вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів з безпеки життєдіяльності
п/п

Прізвище,

ім’я та по-батькові особи, яку інструктують

Дата проведення інструктажу

Клас,

група

Назва інструктажу, назва

інструкції

Прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка проводила інструктаж

Підпис особи, яка проводила інструктаж

Підпис

особи,

яку інструкту-вали*
^

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК


питань інструктажу працівників закладу освіти,

яким доручається перевезення (супроводження) груп дітей
1. Порядок подання автобуса до місця посадки дітей, правила посадки і висадки дітей.

2. Взаємодія особи, яка супроводжує дітей і водія автобуса.

3. Правила поведінки дітей в місцях збору, посадки і висадки, під час перебування в

салоні автобуса дітей.

4. Порядок користування обладнанням салону автобуса: вентиляційними люками,

вікнами, сигналізацією.

5. Контроль за дітьми під час руху і зупинок автобуса.

6. Порядок дій у випадку виникнення аварійної, надзвичайної ситуації (поломка автобуса,

вимушена зупинка, ДТП, захват автобуса терористами), в т.ч.:

 • порядок евакуації пасажирів;

 • порядок використання аварійних виходів з автобуса і порядок користування пристроями приведення їх у дію;

 • правила користування вогнегасниками;

 • способи надання першої медичної допомоги постраждалим.^

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК


питань інструктажу учнів (вихованців) при перевезенні автобусом
1. Правила безпечної поведінки в місцях збору під час очікування автобуса, порядок

посадки і висадки з автобуса.

2. Правила поведінки в салоні автобуса під час руху, зупинок.

3. Правила поведінки під час виникнення небезпечних, надзвичайних ситуацій під час

перевезення автобусом.

4. Порядок надання першої медичної допомоги постраждалим.
ІНСТРУКЦІЯ

з правил безпеки під час перевезення учнів (вихованців) автотранспортом

1. Загальні вимоги безпеки.
1.1. Дотримання даної інструкції є обов’язковим для всіх учнів (вихованців) під час перевезень автотранспортом організованих закладом освіти.

1.2. До перевезень допускаються учні (вихованці), які пройшли інструктаж з правил техніки безпеки під час перевезень.

1.3. Учні (вихованці) допускаються до перевезень тільки у супроводі вихователя, вчителя або відповідальній особи, якій доручається перевезення дітей і яка пройшла відповідний інструктаж.

1.4. Автобус для перевезень дітей має бути обладнаний спеціальним знаками, що вказують на те, що в ньому перевозяться діти, відповідними табличками “Діти”, вогнегасниками та медичними аптечками.

1.5. Кількість пасажирів в автобусі не повинно перевищувати кількість місць обладнаних для сидіння.
^ 2. Вимоги безпеки перед початком поїздки, під час посадки і руху автобуса.
2.1. Перед початком поїздки учні (вихованці) повинні:

2.1.1. Пройти інструктаж з техніки безпеки під час перевезень;

2.1.2. Очікувати підходу автобуса у визначеному місці збору;

2.1.3. Збиратися у місця посадки спокійно, дотримуватися порядку та дисципліни;

2.1.4. За розпорядженням керівника, супроводжуючих осіб провести облік присутніх учасників поїздки;

2.1.5. Не виходити на зустріч автобусу що підїзджає до місця посадки.

2.2. Після повної зупинки автобуса, за розпорядженням керівника, супроводжуючих осіб, спокійно, дотримуючись порядку, не штовхаючи один одного увійти до салону автобуса, зайняти місця для сидіння. Першими до салону автобуса входять старші за віком учні (вихованці) і займають місця в кінці салону автобуса.

2.3. Під час поїздки учні (вихованці) повинні дотримуватися порядку і дисципліни. Про всі недоліки заміченими під час поїздки, вони повинні повідомляти керівнику абу особі, що їх супроводжує.

2.4. Учням (вихованцям) забороняється:

2.4.1. Загромоджувати проходи в салоні автобуса сумками, портфелями та іншими речами;

2.4.2. Вставати зі свого місця, відволікати водія розмовами, криком, тощо;

2.4.3. Створювати аварійну, небезпечну ситуацію.

2.4.4. Відкривати вікна, вентиляційні люки, спиратися на запасні (аварійні) двері, викидати у вікна предмети, тощо.

2.4.5. Організовувати рухливі ігри, кидати речі, предмети, тощо.
^ 3. Вимоги безпеки у випадку виникнення надзвичайної (аварійної) ситуації.
3.1. У випадку погіршення самопочуття, раптовому захворюванні або у випадку травматизму учень (вихованець) повинен про це повідомити керівника або особу, що супроводжує.

3.2. В аварійний ситуації (технічна аварія, пожежа, тощо) за вказівкою водія, керівника або особи, що супроводжує учні (вихованці) повинні швидко, без паніки залишити автобус.

3.3. У випадку захвату автобуса злочинцями. терористами учні (вихованці) повинні дотримуватися спокою, виконувати вимоги злочинців без паніки.
4. Вимоги безпеки по завершенні поїздки.
4.1. По завершенні поїздки учні (вихованці) повинні:

4.1.1. Після повної зупинки автобуса і з дозволу керівника або особи, що супроводжує спокійно. дотримуючись порядку вийти з автобуса. Першими з салону автобуса виходять діти, що займають місця ближче до виходу.

4.1.2. За розпорядженням керівника або особи, що супроводжує перевірити свої речі, провести облік присутніх.

4.1.4. Не залишати місця висадки до відходу автобуса, без дозволу керівника або особи, що супроводжує.

Схожі:

Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconПоложення про територіальний центр соціального обслуговування (надання...
Переліку соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconІ вано-Франківський професійний ліцей автомобільного транспорту І...
...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconЗакон україни
Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000р. №915 з подальшими змінами, та...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconКабінет міністрів україни постанова від 13 грудня 2004 р. №1644
Внести до списків виробництв, робіт, професій, посад І показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах,...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconЗатверджено
Терміни, що використовуються у цих Нормах, вживаються значеннях, наведених у Законах України "Про відходи, "Про житлово-комунальні...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconМіністерство освіти І науки україни департамент науково-технологічного розвитку
Міністрів України для молодих учених” та “Умов та порядку проведення конкурсів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconПро внесення змін та доповнень до Правил складання та подання заявки...
Про внесення змін та доповнень до Правил складання та подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів І послуг, затверджених...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconНаказ
Відповідно до пункту 13 Порядку надання Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям І виконавчим...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconКабінет міністрів україни
Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 року n 1193, враховуючи зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 22...
Витяг з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджених постановою кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997р. №176 iconКабінет міністрів україни
Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 року n 1193, враховуючи зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 22...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка