Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета




Скачати 57.56 Kb.
НазваТема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета
Дата конвертації29.12.2013
Розмір57.56 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Туризм > Документы
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець.

Мета. Удосконалювати навики читання прозових творів;формувати вміння визначати і характеризувати головну дійову особу казки; висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати мислення і спостережливість; виховувати любов до природи.

Обладнання. Репродукції картин народної художниці Катерини Білокур, легенда про незабудки, картки з деформованим планом.
Хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1) Стратегія «Гронування»



^ 2)Фронтальне опитування.

- Чим відрізняється літературна казка від народної?

- Назвіть автора казки, яку ви читали на домашнє завдання?

- Дайте характеристику братам старшому і молодшому.

ІІ. Активізація опорних знань.

  1. Вправи на вдосконалення навиків читання.

Читання анаграм.

Янтрода алфіка

Циснар шкалово

Машрока стра ай

Кам зокбу

  1. Що за групу слів ми розшифрували? (квіти)

Де ростуть квіти?

У кого з вас є вдома квітник?

Які квіти ростуть у ньому?

  1. ^ Розгляд репродукцій картин К.Білокур.

- Що об’єднає всі ці картини?

- Які квіти зображує художниця?( Різні: городні, польові, лісові, літні і осінні, всі зараз)

^ Коротка розповідь учителя. Картини художниці дивовижні. На них буйно квітнуть мальви, жоржини, красолі, маки, троянди, волошки, материнка.

Ціле царство барв. А вчителем К.Білокур була сама природа. Її картини це величальні пісні природі рідного краю.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми з вами мандруємо чарівним царством Флори, богині рослин. Квіти також є жителями цього царства. Вони ніжні і прекрасні, запашні і тендітні, прикрашають нам життя, милують око, а ще можуть бути корисними як людям, так і тваринам.

- А скільки легенд, казок, віршів і пісень складено про них. Квіти дійсно заслуговують на увагу. Одна з представниць цього царства завітала до нас у гості. Відгадайте, що це за квітка.

Ці квіти голубенькі, дуже ніжні і маленькі,

На лужку при самій річці між травою зацвіли. ( незабудки )

- Сьогодні на уроці ми познайомимося з твором Ігоря Калинця « Про що розповіли незабудки». Я думаю що кожен з вас не раз бачив цю квітку: ніжно-блакитну з яскраво-жовтою серединкою. Спробуйте висловити свої припущення чому ці квітки мають таку назву.

- Вам цікаво знати чому в цієї квітки така назва?

Легенда

Коли Господь створив світ і дав імена всім творінням, то випадково забув назвати одну маленьку квіточку, яка росла на березі струмка. Тоді ця квіточка підійшла до трону Всевишнього й попросила і її не забути,дати ім’я. на це Господь відповів: « Тебе Я не забуду не забудь і ти мене. Ім’я твоє від нині незабудка.
ІV. Сприймання і засвоєння нового матеріалу.

  1. Створення ситуації передбачення.

- Прочитайте назву казки. Як ви вважаєте про що піде мова у творі?

- І чому цю казку ми читаємо в розділі чарівні казки?

2) ^ Сприймання казки.

Вчитель читає казку, а учні слідкують і олівчиком помічають не зрозумілі слова.

3) Словникова робота.

Літепло – тепла вода

Гайовик – лісовик

Знітилась – засоромилась

Хутко – швидко

Зілля – трав’янисті рослини

Намисто – прикраса з різнокольорових камінців

Скрута – важка ситуація

  1. Перевірка первинного сприймання

  • Назвіть дійових осіб казки?

  • Яка була біда в дівчинки?

  • Хто допоміг їй позбутися цієї вади?

  • Що чарівного в цій казці?

  1. Гра « Так чи ні»

  • Дівчинка приїхала до бабусі?

  • Дівчинка забувала поливати квіти?

  • Чи пам’ятала дівчинка назви квітів?

  • Дівчинка пішла до лісу по суниці?

  • У лісі вона побачила тюльпани?

  • Чи допомогли дівчинці незабудки?




  1. Вибіркове читання.




  • Прочитайте, як дівчинка доглядала за квітами. Як квіти подякували їй за це ?

  • Прочитайте, яка була біда у дівчинки.

  • Знайдіть уривок, який показує, що дівчинка була доброю не тільки до квітів, а й до людей.

  • Чому дівчинка плакала в лісі? Що з’явилося від її сліз?

  • Чому з’явилися квіти незабудки?

  1. Вправи для розвитку швидкості читання.

Завдання. Дочитай речення.

Та була в дівчинки одна …

Дівчинка виглянула в вікно …

Винесла вона для неї …

Глянула вона на квіти …

  1. Робота з малюнком на сторінці 102.

  • Якою зображено дівчинку?

  • Які слова із казки відповідають малюнку? ( І тут вона полюбила квіти.

  1. Вправа «знайди помилку»

Та якраз нагодилася зла чарівниця.

Пішла наша дівчинка до лісу по гриби.

А звідти раптом визирнули рожеві дрібні-предрібні квіточки.

Незабудко – Незабудко, допоможи хутко.

  1. Робота в парах. (Стратегія « Відновити послідовність»

Завдання. Складіть план до казки. Пронумеруйте.

  • Заблукала в лісі.

  • Розмова чарівниці з квітами.

  • Дівчинка приїхала в село.

  • Незабудки допомагають дівчинці.

  • Біда дівчинки.

  1. Стратегія «сенкан».

Незабудки

Синьоокі, чарівні

Ростуть, цвітуть, пахнуть

Радують око і душу.

Красуні.

^ V. Підсумок уроку.

- Яку казку ми прочитали на уроці?

- Які ознаки чарівності є в цьому творі?

- Як ви думаєте, чому всі квіти так хотіли допомогти дівчинці?

- Чого вчить ця казка?

- А що треба робити, щоб ця квіткова краса прикрашала нашу землю постійно?

^ VІ. Домашнє завдання.

Читати і переказувати. Намалювати малюнок до епізоду, який найбільше сподобався.




^ Картини Катерини Білокур



Польові квіти Жоржини


Квіти за тином Квіти на голубому тлі



Городні квіти















Схожі:

Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconТема: Калинець Ігор
Використані сучасні технології навчання. Інформаційна технологія навчання. Урок з використанням програмно методичного забезпечення...
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconПоложення про проведення ХХ обласних спортивних ігор школярів у 2011-2012...
Змагання проводяться в загальноосвітніх навчальних закладах з найбільш популярних видів спорту та за програмою дитячих спортивних...
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconКарпенко Л. М., Смоліговець Л. Г
Мета: познайомити учнів із загальними відомостями, пов’язаними з міфами та легендами про започаткування Олімпійських ігор
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconПлан вступ Теорія ігор як діючий інструмент менеджерів-практиків...
В робрті ми розглянемо п'ять головних елементів «конкурентної розвідки», що визначають умови ринкової гри, І процедуру прийняття...
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconЧерінько Ігор
Черінько Ігор Павлович, науковий співробітник Інституту політичних І етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса нан україни
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconТема уроку
Сприяти зміцненню здоров’я учнів, залученню до спортивних занять засобами естафет, ігор, вправ
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconТема. Мова І мовлення Мета
Мета. Розширювати уявлення учнів про рідну мову та її значення в людському суспільстві
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconТема. Пори року Мета
Мета: формувати, систематизувати, узагальнити знання дітей про сезонні зміни в природі
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconТема. Різноманітність класу Плазуни. Ряд Лускаті. Мета
Мета: ознайомити учнів з різноманітністю плазунів, поглибити знання про ящірок І змій
Тема. Про що розповіли Незабудки. Ігор Калинець. Мета iconТема. Довкілля Мета
Мета. Дати початкове уявлення про складові життєвого світу людини та про єдність людини з ним. Почати розвивати мислення дитини на...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка