Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини




Скачати 53.01 Kb.
НазваТема: Значення голонасінних у природі та в житті людини
Дата конвертації29.12.2013
Розмір53.01 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Військова справа > Документы
План – конспект уроку біології. 7 клас.

Вчитель Скороход Г.І.

Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини

Мета уроку:
розробки уроків до теми “голонасінні” (7 кл.)


Освітня. Продовжити формувати знання учнів про голонасінні рослини; розкрити роль цих рослин у природі та господарській діяльності людини; намагатися створити цілісність уявлень про первинне значення рослинності на планеті.
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати значення рослин у природі та в житті людини; уміння аналізувати, спостерігати, визначати лікувальні особливості.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю, гордість за хвойні ліси як легені планети; сприяти екологічному вихованню.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Методи і методичні прийоми:

1. Інформаційно- рецептивний:

а) словесний: розповідь, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником, робота з м\м дошкою.
б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.
2. Репродуктивний. 
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схем.
5.Сугестивний: застосування різних видів мистецтва – вірші, музика.
6.Релаксопедичний: психологічне розвантаження.

Міжпредметні зв ́язки: історія, геральдика, географія.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, картини.
Основні поняття та терміни: смола, бурштин, камфора, хвоя,фітонциди.

розробки уроків до теми “голонасінні” (7 кл.)


^ ХІД УРОКУ



І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.


Гра “Розминка”. Відгадати правильність написання представників голонасінних та визначити їх клас.
- анлия – ялина – Хвойні;
- дерефа – ефедра – Гнетові;
- итс – тис – Хвойні;
- воксея – секвоя – Хвойні;
- нікгог – гінкго – Гінкгові;
- никвосаг – саговник – Саговники;
- насос – сосна – Хвойні;
- ячівільве – вельвічія – Гнетові;
- уят – туя – Хвойні.

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Давайте згадаємо деякі народні прикмети:
- хвоя модрини перед ясною погодою розгортається, ширшає, а перед негодою – стискається, стає круглішою;
- на сосні багато шишок – добре вродить ячмінь;
- на смереках рясно шишок – запасайтесь на зиму добрими кожухами;
- затріщали смереки – буря недалеко;
- бічні гілки сосни дугоподібно згинаються в бік стовбура – на відлигу, розгинаються – на мороз;
- лусочки соснових шишок розкриті – триватимуть сухі, гарячі дні, а стуляться докупи – настане волога погода;
- сухі гілочки ялини висипають білу порошу – чекайте погоду хорошу.

ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу. 
Розповідь про значення голонасінних:

- ліси – основне джерело кисню та летких фітонцидів;
- домівка для багатьох тварин;
- використання деревини як сировини;
- виготовлення паперу та штучного шовку;
- сировина для хімічної промисловості (скипидар, спирт, ацетон, смола…);
- використання в озелененні.

ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі. 
Дати характеристику деяким хвойним рослинам і визначити їхню назву та значення в природі та житті людини.
Вельвічія дивна: 
- мешканець пустель Південно-Західної Африки, вперше її побачили в пустелі Наміб;
- живе близько 2 000 років;
- майже все стебло занурене у піщаний грунт і підіймається над його поверхнею лише на 30 см;
- має всього два листки довжиною 3-4 м, які зберігаються все її життя і за товщиною нагадують фанеру;
- здалеку вельвічія схожа на клубок змій. 
Секвоя вічнозелена: 
- найтовстіше дерево в світі, товщина стовбура 11-36 м;
- висота сягає 100 м;
- назва походить від імені вождя індіанського племені, що очолив боротьбу з колонізаторами;
- зараз можна зустріти на узбережжі Каліфорнії в США;
Тис ягідний:
- його називають негний-дерево;
- росте в горах Карпат і Криму;
- могутнє дерево в кілька обхватів, висотою до 30 м;
- деревина міцна, з неї робили гарматні ядра;
- має міцну бурувато-червону деревину, що не гниє; 
- кора червонувато-сіра, гладка або пластинчаста;
- має малинові шишкоягоди, яким ласують птахи; 
- має отруйну хвою, кору і деревину;
- рідкісна рослина.
Ялина європейська:
- з її деревини роблять скрипки Страдиварі, Аматі, Гварнері;
- це дерево конусоподібної форми може рости до 90 м;
- хвоїнки розташовані густо поодинці; 
- шишки великі;
- утворює темнохвойні ліси;
- улюблене дерево малят.
Кедр:
- це священне дерево в Індії та Лівані;
- висота сягає 50 м, крона шатроподібна;
- росте на Південному березі Криму;
- нерідко йому приписують насіння, що насправді належить сосні сибірській; 
- росте в Гімалаях на висоті 2 00 м; 
- нерідко силу юнака порівнюють з силою цього дерева.
Туя західна:
- струнке дерево з густою конічною кроною, 20 м заввишки;
- листки плоскі, лускоподібні, темнозелені;
- кора яскраво коричнево-червона;
- деревина грубоволокниста, м’яка, легка, але досить міцна;
- виділяє велику кількість фітонцидів і поглинає пил;
- використовується як декоративна рослина. 
Гінкго дволопатеве:
- це дерево поширене в Японії. Китаї, Кореї;
- в Україні вирощується в ботанічних садах і дендропарках;
- учені називають його “живим викопним”, оскільки це єдиний представник свого класу;
- дерево високе до 30 м, листопадне; 
- насінину із сріблястим придатком називають в Японії “сріблястий абрикос”; 
- відвар його листків вживають для поліпшення роботи мозку;
- листочок плоский з двома лопатями, формою нагадує серце. 
V. Узагальнення та систематизація знань.

Прослухати повідомлення учнів та їхні розповіді про голонасінних рослин.

VІ. Підведення підсумків уроку.

VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.
розробки уроків до теми “голонасінні” (7 кл.)розробки уроків до теми “голонасінні” (7 кл.)розробки уроків до теми “голонасінні” (7 кл.)розробки уроків до теми “голонасінні” (7 кл.)

Схожі:

Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconТема: р І зноман І тн І сть голонас І нних рослин, значення у природі та в житті людини. Мета
Мета: Ознайомити учнів з особливостями будови та процесів життєдіяльності голонасінних рослин на прикладі класу хвойних їхньою роллю...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconРізноманітність голонасінних рослин. Їх значення в природі та в житті людини
Мета: Ознайомити учнів з різноманітністю та поширенням голонасінних рослин, дати поняття про їх значення, необхідність охорони. Розвивати...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconУрок 7 кл. Тема: “Різноманітність земноводних. Значення земноводних...
Тема: Різноманітність земноводних. Значення земноводних у природі та житті людини. Охорона земноводних
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconУрок тема. Значення вищих спорових рослин у природі та в житті людини
Мета: розглянути значення вищих спорових рослин у житті людини та в природі; розвивати вміння учнів працювати з додатковими джерелами...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconТема: Відділ Папоротеподібні, їхня різноманітність І значення в природі та житті людини
Мета. Сформувати в учнів знання про особливості будови папоротеподібних І процесів життєдіяльності, їхню роль у природі пі житті...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconЗначення голонасінних у природі та вжитті людини
Мета: Пояснити значення різних рослин відділу Голонасінні для життя людини; особливе значення звернути на використання їх як лікарські...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconТема : Різноманітність павукоподібних та їх значення в екосистемах....
Мета: Ознайомити учнів із різними видами павукоподібних, визначити особливості будови та процеси життєдіяльності різних рядів павукоподібних;...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconУрок подорож Тема : особливості будови, різноманітність, значення молюсків
Мета: - узагальнити, систематизувати знання про молюсків, їх будову, різноманітність, значення в природі та житті людини
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconКонспект уроку. 7клас Тема : різноманітність І значення плодів
Продовжити розвивати поняття про процеси життєдіяльності рослинного організму (розвиток плодів І насіння ); систематизувати знання...
Тема: Значення голонасінних у природі та в житті людини iconУрок Тема уроку: Окисно-відновні реакції, їх значення
«окисник», «відновник»; навчити складати прості окисно-відновні реакції; охарактеризувати значення цих реакцій у природі та житті...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка