1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших
Скачати 104.66 Kb.
Назва1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших
Дата конвертації25.02.2013
Розмір104.66 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Астрономія > Документы
День космонавтики

Мета:
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших.
2. Розвивати творчі здібності учнів, уваги, пам'ять, поглиблення знань що вчаться в області підкорення космосу, виховання патріотизму


1 Століттями люди цікавились ракетами та їх використанням. У Китаї їх застосовували у військовій справі з часів династії Сун, а вже у XIX столітті примітивні ракети доволі широко застосовувались й на суші, і на морі. У 1880-их роках російським вченим Костянтином Ціолковським було розроблено теорію багатоступінчастої рідкопаливної ракети, здатної досягти космосу. Формула Ціолковського і до цього дня використовується у розробках ракет. Також Ціолковський зробив перший теоретичний опис штучного супутника.

^ 2 Ціолковський показав, що єдиний літаючий апарат, спроможний пройти за атмосферу і навіть назавжди покинути Землю, - це ракета.

В 1911 році Ціолковський промовив свої слова:" Людство не залишиться вічно на землі, але, в погоні за світлом і простором, спочатку несміливо пройде за межі атмосфери, а потім завоює собі весь навколосонячний простір".
3 Ю́рій Васи́льович Кондратю́к (справжнє ім'я Шаргей Олександр Гнатович Олександр Шаргей народився 9 червня (21 червня за новим стилем) 1897 року в Полтаві.

Незалежно від Костянтина Ціолковського розробляв основні проблеми космонавтики, космічних польотів і конструювання міжпланетних кораблів Багато ідей Юрія Кондратюка (про створення космічних систем, про розрахунки траєкторій польотів для висадки на місячну поверхню) використано у практичній космонавтиці
4 Сергеій Па́влович Корольов ( (12 января 1907), радянський учений конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки і ракетної зброї СРСР, основоположник практичної космонавтики. Найбільша фігура двадцятого століття в області космічного ракетобудування і кораблебудування.

С. П. Корольов є творцем радянської ракетно-космічної техніки, що забезпечила стратегічний паритет і передовою ракетно-космічною державою, що зробила СРСР. Є ключовою фігурою в освоєнні людиною космосу. Завдяки його ідеям вперше в світі був здійснений запуск штучного супутника Землі і першого космонавта нашої планети Юрия Гагарина
5 Початком проходження людини в космос було покладено 4 жовтня 1957 року. В цей пам'ятний день вийшов на орбіту запущений у Радянському Союзі перший в історії людства штучний супутник Землі. Він важив 83,6 кг. Прорвавшись крізь земну атмосферу, перша космічна ластівка винесла в космічний простір наукові прилади і радіопередавачі. Вони передали на Землю першу наукову інформацію про космічний простір, оточуючий Землю.

^ 6 Перший супутник почав обертатися навколо Землі по еліптичній орбіті. Свій перший оберт супутник пройшов за 1 годину 36,2 хвилини і робив за добу менше 15 обертів.
7 Через 20 днів після запуску космічний первісток замовк-вийшли з ладу батареї живлення його передавачів.

^ Розжарений сонцем і замерзаючий в земній тіні, він безмовно кружляв над нашою планетою, відбиваючи сонячні промені і імпульси радіолокаторів.

Поступово опускаючись, він проіснував ще два з половиною місяці і згорів в нижніх, більш густих шарах атмосфери.

^ Політ першого супутника дав багато важливоі інформаціі.
8Другий радянський супутник був виведений на більш витягнуту орбіту 3 листопада 1957 року. Якщо ракета першого супутника піднімала його на 947 км., то ракета другого супутника була більш потужньою і підняла його на висоту 1671 км при вазі 508,3 кг. 3 листопада 1957 року в млявому, холодному, завжди чорному просторі космосу забилося живе серце. У герметичній кабіні супутника жила, дихала, летів над світом собака Лайка.
^ Третій супутник піднявся ще вище - на 1880 км і був ще важче. Він важив 1327 кг.
9 За Лайкою полетіли інші собаки. 19 серпня 1960 року в СРСР було запущено «Супутник-5», на борту якого знаходились собаки Бєлка і Стрєлка. Після орбітального польоту собаки благополучно повернулись на Землю.. Також полетіли морські свинки, мавпи, папуги, миші, кролики - всі вони чесно послужили великій мрії.

^ 10 Вслід за радянськими супутниками вийшли на свої орбіти американські супутники.

Тільки 31 січня 1958 року, після деяких невдалих спроб американцям вдалося вивести на орбіту свій перший штучний супутник Землі " Експлоурер - 1 ". він важив 13,96 кг і був оздоблений апаратурою для вивчення космічних променів, мікрометеоритів, а також для вимірювання температури оболонки супутника та газу, заповняючого його внутрішній об'єм.
11 Слідуючий супутник американців - "Авангард" важив 1,5 кг. Він не мав на борту взагалі ніякої наукової апаратури і був взагалі призначений тільки для випробовування радіопередатчиків та сонячних батарей.
12 .2 січня 1959 року помчалася в сторону місяця і вийшла на навколосонячну орбіту радянська космічна ракета "Луна-1". Вона стала супутником Сонця. За 34 години польоту ракети, вона пройшла 370 тисяч км, перетнула орбіту місяця, і вийшла в навколосонячний простір. Після цього ще біля 30 годин велося спостереження за її польотом і приймалося з установлених на ній приладів цінна наукова інформація. Вперше прилади, послані людиною, вивчали космічний простір на відстані 500 тис. км від Землі.

^ 13.Не менш приголомшеним був політ другої радянської космічної ракети "Луна-2" запущеної 12 вересня 1959 року.

Приладовий контейнер цієї космічної ракети 14 вересня в 00 годин 02 хвилини 24 секунди торкнувся поверхні Місяця! Вперше за всю історію апарат, створений руками людини, досяг другого небесного тіла і доставив на безжиттєву планету пам'ятник великому подвигу радянського народу - вимпел з зображенням Герба СССР. "Луна-2" з'ясувала, що у місяця немає магнітного поля та поясів радіації.

^ 14 .4 жовтня 1959 року, в день другої річниці запуска першого радянського супутника Землі, в Радянському Союзі була запущена третя космічна ракета - "Луна-3".

Вона відділила від себе автоматичну міжпланетну станцію з приладами. Контейнер був напрямлений так, що, обігнувши Місяць, він повернувся назад в район Землі. Установлена в ньому апаратура зфотографувала і передала на Землю зображення не видимої нами оберненої сторони Місяця.
15.В ході великих космічних перегонів СРСР і США стали першими і головними «космічними державами», здатними виводити на орбіту супутники своїми ракетами-носіями, і «космічними наддержавами», що розпочали пілотовані космічні польоти.

16.В історичний день 12 квітня 1961 року вийшов в космос корабель "Восток" з першим в історії людства льотчиком-космонавтом на борту Юрієм Олексійовичем Гагаріним. Облетівши Земну кулю, він через 1 годину 48 хвилин успішно приземлився в заданому районі Радянського Союзу.
^ 17.Дуже скоро другою «космічною наддержавою» стали США. 5 травня 1961 року американський астронавт Алан Шепард здійснив суборбітальний політ до висоти 187 км, що перетнув нижній 100-кілометровий кордон космосу, а 20 лютого 1962 Джон Гленн здійснив і перший орбітальний політ.
18.Пройшло всього кілька місяців, 6 серпня1961 року стартував космічний корабель "Восток-2" з льотчиком- космонавтом Германом Степановичем Титовим. "Восток-2" зробив 17,5 витків навколо Землі і пробув в космічному польоті 25 годин 18 хвилин.

1911 серпня 1962 року)Стартувавші один за другим космічні кораблі "Восток-3" і "Восток-4" з пілотами-космонавтами Андріаном Григорієвичем Миколаєвим і Павлом Романовичем Поповичем здійснили перший груповий політ в космос.
20

16 червня 1963 року на кораблі «Восток-6») у космос полетіла перша (і на наступні два десятки років єдина) жінка-космонавт — Валентина Терешкова.
21 12 жовтня 1964 року було запущено перший багатомісний корабель «Восход-1» з екіпажем з трьох чоловік. У цьому польоті космонавти були змушені обходитись без скафандрів з метою економії місця.
22.18 березня 1965 року Олексій Леонов, член екіпажу корабля «Восход-2», вперше в світі здійснив вихід до відкритого космосу.

23. 16 липня 1969 року з мису Канаверал стартував американський корабель «Аполлон-11» з екіпажем з трьох чоловік — Ніл Армстронг, Майкл Коллінз та Едвін Олдрін. 20 липня було здійснено посадку на Місяць, а 21 липня Ніл Армстронг здійснив вихід на поверхню Місяця
24

Перші польоти до інших планет

Першим апаратом у грудні 1962 року, що пролетів поблизу Венери (у непрацездатному стані) стала радянська «Венера-1». Першою працездатною станцією, що пролетіла повз Венеру та вивчила її, став того ж року американський «Марінер-2». Першим апаратом, що здійснив посадку на Венері, стала радянська станція «Венера-7» (15 грудня 1970 року). Було отримано дані про температуру і тиск. Знімки поверхні змогли доставити лише радянські станції «Венера-9,10» у 1975 році (чорно-білі) й «Венера-13,14» у 1981 році

25 Перші радянські спроби досягнути Марсу (АМС «Марс-1» 1962 року і «Зонд-2» 1964 року) виявились невдалими, й у 1965 році американський «Марінер-4» вперше пройшов поблизу Марсу і передав світлини планети. 1971 року американська АМС Марінер-9 та радянські АМС «Марс-2» і «Марс-3» стали першими штучними супутниками Марсу, а посадковий модуль «Марса-3» здійснив першу у світі м’яку посадку на Марс, але з причини виходу з ладу не зміг ані передати світлини, ані випробувати перший макетно-динамічний марсохід ПРОП-М. 1976 року американські апарати «Вікінг» змогли передати світлини поверхні, а також здійснити серйозні наукові дослідження, включаючи тести на наявність життя.
26Американський «Марінер-10» пролетів поблизу Венери на своєму шляху до Меркурію, якого досяг 1974 року. Це був перший і єдиний політ до Меркурію за наступні понад три десятиліття.

27.З кожним роком усе далі і далі іде в глиб історії той світлий квітневий день, коли в неймовірному поспіху, незважаючи на численних труднощів і небезпеки, людина вперше прорвалася в простори незвіданого космосу. Перший громадянин Всесвіту, як дружно прозвали Юрія Олексійовича Гагаріна у свій час журналісти, проклав для нас манливу вдалину стежину в космічну височінь. За 50 роки, що пройшли з радісного і багатообіцяючого весняного дня 1961 року, у космосі побували більш 400 чоловік, а тривалість безупинного польоту збільшилася з 108 гагарінських хвилин до рекордних 438 днів, що належать В.Полякову (станція "Мир", 1994-1995 р.).
28.В перші роки прориву в космос удавані немислимими сучасникам темпи робіт в області ракетно-космічної техніки були обумовлені гострим військовим і політичним суперництвом між Радянським Союзом і Сполученими Штатами Америки. Заради пріоритетних космічних досягнень ці дві держави не шкодували ні сил, ні величезних засобів. Наприклад, тільки висадження 12 астронавтів США на місячну поверхню по програмі "Аполлон" обійшлася американцям у цінах 60-х років більш ніж у 20 мільярдів доларів.
^ 29.Уже за перше десятиліття була створена більшість космічних комплексів і практично всі ракети-носії для пілотованих польотів.

СРСР почав розробку своєї повітряно-космічної системи "Енергія-Буран". Після 10 із зайвим років інтенсивних робіт під загальним керівництвом В.Глушко була створена нова ракета-носій важкого класу "Енергія" — 15 травня 1987 року вона зробила свій перший іспитовий політ. Ще через півтора року, 15 листопада 1988 року, у перший і востаннє відправився на орбіту повітряно-космічний літак "Буран".
30.Хоча обидва ці польоти завершилися цілком успішно, гостра недостача фінансових засобів, а потім і розвал Радянського Союзу не дозволили довести "Енергія-Буран" хоча б до етапу пілотованих польотів. Так і не зробивши жодного польоту з космонавтами на борті, "Бурани" виявилися прикутими до землі, а пізніше перетворилися в "атракціони" і поступово прийшли в повну непридатність.
31 Багатомільярдні засоби в черговий раз виявилися витраченими даремно — фактично призначена для "зоряних воєн" нова ракетно-космічна система так і не змогла відшукати для себе корисну роботу на мирному шляху. У 1993 році програма "Енергія-Буран" була закрита остаточно, хоча в ангарах Байконуру усе ще знаходилися кілька ракет і підготовлений до польоту "Буран-2".
^ 32 Після зникнення СРСР із карти світу для усієї вітчизняної космонавтики наступили найтяжкі часи.

Сьогодні Міжнародний день космонавтики. Українські космонавти твердять, що розвиток цієї галузі є надзвичайно перспективним. Однак скаржаться, що на розвиток космонавтики держава виділяє замало коштів. В якому стані перебуває українська космонавтика сьогодні?
33 Перший космонавт України Леонід Каденюк здійснив свій політ у 1997-му році, у складі спільного екіпажу на американському космічному кораблі “Columbia”. Зараз пан Каденюк зазначає, що попри всі негаразди космонавтика сьогодні є дуже перспективною галуззю для України:

34.“Україна, як космічна держава підписала цілий ряд міждержавних угод. Зокрема, із Європейським космічним агентством, зі Сполученими Штатами Америки, з Російським космічним центром, з Китаєм, з Бразилією. Зараз діє така цікава програма, як морський старт, вона вже працює кілька років. Вже через рік запрацює програма, яка підписана з Бразилією, яка передбачає використання бразильського космодрому “Алькантара”.

35.Астронавт Ярослав Яцків зазначає, що Україна зараз розробляє нову космічну програму. У програмі йтиметься, що Україні, як космічній державі потрібно мати космодром, ракетоносії та космічні апарати. Власного космодрому Україна не має ще й до сьогодні і використовує зокрема російські такі як “Байконур”, “Плесецьк”, зазначає Ярослав Яцків:

36.“Космос – це не тільки те, що нас цікавить. Космос для України це вікно в великий світ, інтеграція у світовий науковий простір. Ну, і космос це практичні використання для майбутнього України, телекомунікації, природні ресурси, пошуки корисних копалин, моніторинг лісів, земельних угідь та екологія. Зараз космічні технології служать людству”.

37.Після розвалу СРСР, без’ядерній Україні балістичні ракети стали непотрібні. Однак ще й досі чимало експертів називають “Південне” одним з лідерів світового ракетобудування. У 1995 році, приміром, “Південне” і виробниче об’єднання “Південмаш” спільно з партнерами зі США, Росії та Норвегії почали реалізацію проекту “Морський старт”. Йдеться про використання плавучого космодрому. З платформи, розташованої у Тихому океані біля острова Різдва, почали здійснювати комерційні запуски. Українсько-російська ракета-носій “Зеніт” виводить на орбіту супутники зв''язку.

А з космодрому Плесецьк ракета-носій “Циклон-3” запустила на орбіту першого супутника під юрисдикцією України “Січ-1”.


Схожі:

1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconІ. Конкурс «Привітання»
Навчальна: навчити грамотно висловлювати свої думки, відстоювати свою точку зору
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconТема: Рецепти доброти
Мета: прививати відчуття доброти до людей, доброго ставлення до тих, хто вас оточує
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconЗагальна характеристика клімату України. Основні кліматотвірні чинники...
Торію нашої країни; сприяти розвитку навиків роботи з підручником, картами атласу та іншої додаткової літератури; розвивати вміння...
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconРозгорнутий план-конспект уроку з іноземної мови
Удосконалити мовні здібності, розвивати здатність учнів чітко, зрозуміло І послідовно висловлювати свої думки
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconЧитання це чудо. А ви хіба ж не знали?
Читання розвиває нашу мову, збільшує запас слів, вчить нас висловлювати свої думки
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconПідготувала та провела Мурзак О. В., вчитель української мови та літератури
Вміння правильно, чітко й переконливо висловлювати свої думки є невід’ємною ознакою культурної, освіченої людини
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconУрок №16 Тема: справедливість основа правил поведінки
Мета: дати учням уявлення про справедливість, вчити оцінювати свої вчинки І вчинки оточуючих з моральної точки зору, аналізувати...
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconТвори добро, бо ти людина Мета
Мета: Виховувати учнів почуття любові, милосердя, доброти до людей, природи, землі – годувальниці, розуміння своєї причетності до...
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconУкраїнський садочок
Мета: поглибити знання учнів щодо різноманіття дерев, квітів, що ростуть у садках на Україні; розвивати пізнавальні здібності учнів,...
1. Познайомити дітей з історією космонавтики. Навчити висловлювати свої думки. Дати навики доброти, відчуття любові до людей, а також пошани до старших iconПідготувала: Кузик Н. В. бібліотекар сектора
Минає 310 років з того часу, коли село Ст. Вовчинець було згадано в писемних літописних документах. Покажчик познайомить вас з історією...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка