Літературна подорож по енциклопедичним виданням
НазваЛітературна подорож по енциклопедичним виданням
Дата конвертації10.03.2013
Розмір67.6 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
Відділ культури Вознесенської райдержадміністрації

Центральна районна бібліотека

ім. Т.Г. Шевченка


(літературна подорож

по енциклопедичним виданням)

м. Вознесенськ, 2011 р.

Шановні колеги!

Пропонуємо Вашій увазі методичні матеріали, які допоможуть провести літературну подорож по енциклопедичним виданням для учнів 5-7 класів.

Слово “ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” – грецького походження, в перекладі означає “коло знань”.В сучасному розумінні термін “енциклопедія” з"явився в ХVІ ст. у Франції. Енциклопедіями стали називати книги, в яких коротко розповідається те, що відомо людям про природу, науку, техніку, культуру, мистецтво.

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ– це однотомне або багатотомне видання, яке містить в узагальненому вигляді основні відомості з однієї або з усіх галузей знань і практичної діяльності людей, викладені у вигляді коротких статей, розміщених в алфавітному або систематичному порядку. Залежно від обсягу представленої інформації енциклопедії поділяються на великі (кілька десятків томів), малі (10-12 томів), короткі (декілька томів) або одно – тритомні, яких ще називають енциклопедичними словниками або довідниками.

Серед універсальних багатогалузевих енциклопедичних видань найбільш всеохоплюючими є: “БОЛЬШАЯ СОВЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ” (30 томів); “УКРАЇНСЬКА РАДЯНСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” (УРЕ, 12 томів). Для дітей головною довідковою книгою довгий час була “ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ” (12 томів), кожен том якої був присвячений певній темі: “Земля”, “Мир небесных тел”, “Растения и животные”, “Человек”, “Искусство” і т.д. Популярною для молодших читачів дотепер є енциклопедія “ЧТО ТАКОЕ? КТО ТАКОЙ?”, яка має три томи. Сьогодні існує багато універсальних і галузевих енциклопедичних видань, а також велика кількість енциклопедичних видань, адресованих безпосередньо користувачам-дітям. Про деякі з них тобі, друже, варто знати і вміти ними користуватися.

У С Е “ - це універсальний український ілюстрований енциклопедичний словник нового покоління (універсальний словник-енциклопедія). Ця книга містить найновіші факти про історію та сучасність, відомості з галузей науки і техніки, культури, спорту, географії, медицини. Найцікавіше, найвартісніше, найсуттєвіше, що є в національній культурі та історичній спадщині, ввійшло до даного видання. Загалом на 1560 сторінках в порядку алфавіту вміщено 25 тисяч гасел, матеріал доповнюється фотографіями, ілюстраціями, картами, схемами, таблицями. За допомогою цього енциклопедичного видання можна відшукати новітню інформацію про розвиток і сучасний стан будь-якої галузі знань, про всі види мистецтва, спорту, про сучасну класичну музику, про видатних діячів культури. А ще цей енциклопедичний словник знадобиться при підготовці до контрольних і творчих робіт, написання рефератів, проведення різноманітних конкурсів, турнірів, ігор.

ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ” (ЕСУ) – перше багатотомне видання про Україну від початку ХХ століття до сьогодення. Енциклопедія охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. У першому томі подано 2732 гасла, 1628 ілюстрацій, багато таблиць, схем, карт. Користуватися такою енциклопедією досить легко, адже матеріал розміщено в порядку алфавіту прізвищ, назв, тем.

Виявляючи природну допитливість, діти часто ставлять перед батьками, педагогами безліч складних запитань, на які їм досить важко дати відповідь. Радимо скористатися новою багатотомною популярною енциклопедією для дітей “Я ПІЗНАЮ СВІТ”. Видавництво “Школа”. Кожен том цієї серії присвячений певній темі: Країни і народи (Азія, Африка, Америка, Австралія); Країни і народи (Європа); Екологія; Космос;Тварини;
Рослини; Географія; Музика; Медицина; Математика; Кораблі; Міфологія; Фізика; Релігії; Спорт. Окрім того, в цій серії є книги, присвячені таким цікавим темам, як:
Свята різних народів; Чудеса світу; Чудеса природи; Світ таємниць і загадок.

Кожна книга містить цікавий, насичений фактами матеріал, гарно ілюстрована і має хороший допоміжний апарат: предметно-іменні покажчики, тлумачні словники і т. інше.

Надзвичайно цінною і популярною сьогодні є заснована у 2002 році серія “ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” видавництва “Фоліо”. Книги цієї серії стануть у нагоді кожному школяреві не лише у навчальному процесі, але й для різностороннього поглиблення знань, так як кожен том висвітлює певну тему. Наприклад, енциклопедія “УКРАЇНА” містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя України, докладно і цікаво розповідає про історію, звичаї, традиції українського народу, розвиток науки, економіки, освіти, культури, літератури і мистецтва нашої країни.
Пірнути у цікавий світ великих географічних відкриттів, захоплюючих пригод і подорожей різними країнами і континентами, познайомитись з термінами і поняттями, що необхідні для успішного засвоєння шкільного курсу географії, допоможе енциклопедія “ГЕОГРАФІЯ”.
А ось енциклопедія “ТВАРИНИ” значно поглибить знання дітей про тваринний світ. Ця книга є чудовим доповненням до шкільного курсу біології. Прочитавши її, дитина здійснить захоплюючу подорож у світ живої природи, дізнається про найнеймовірніших мешканців нашої планети, відкриється безліч таємниць. А ще тут знайдете матеріали про заповідники України та їхніх мешканців.

Докладно і цікаво про давніх мешканців нашої планети – динозаврів розповість енциклопедія “ДИНОЗАВРИ”. Тут дитину чекає захоплююча мандрівка Парком юрського періоду, ясозаврами”, морські зустрічі з величезними травоїдами і “чудовиськами», повітряними драконами, розповіді про дивовижних істот, які, на думку деяких вчених, і досі існують.Розширити уявлення про розвиток царства рослин допоможе енциклопедія “РОСЛИНИ”. Ця книга також допоможе усвідомити, яке місце посідають земні мешканці у житті людей та тварин, зрозуміти велику цінність кожної рослини та необхідність збереження рослинного світу. Тут на дитину чекають справжні відкриття та несподіванки: діти дізнаються про те, що є рослини-інженери, рослини-хижаки, рослини, що поводять себе як тварини, рослини – утворювачі земних порід і ґрунтів та багато інших.
Через найпростіші, азбучні математичні твердження, в енциклопедії “МАТЕМАТИКА”, дитина знайде шлях до її Величності Математики. Без проблем засвоїти матеріал з теорії та історії літератури, що входить до шкільної програми, допоможе енциклопедія “ЛІТЕРАТУРА”. Живою і доступною мовою ця книга розповість про роди, види та жанри літератури, основні прийоми, що застосовують письменники. Діти дізнаються, звідки пішло слово, як виникла абетка, як зародилася писемність, відчуєш красу і співзвучність української мови.
Про один із найдосконаліших витворів людської думки – автомобіль, розповість енциклопедія “АВТОМОБІЛІ”. Ця книга містить багато цікавої інформації про все, що повязано автомобілями: про історію створення автомобіля, про людей, яким ми завдячуєм тим, що сучасний автомобіль є помічником і другом людини, про типи і класи автомобілів, сучасний дизайн, засоби безпеки та перспективи розвитку автомобільної індустрії.

Відкривши енциклопедію “СПОРТ” діти потраплять у захоплюючий світ спорту, де панують грація і пластика, мужність і витривалість, спритність і сила, відкриють для себе багато цікавого про своїх спортивних кумирів.

Всі книги серії “ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” містять багато ілюстрацій, фотографій, карт, схем, малюнків, а також деякі з них мають допоміжний апарат – предметний покажчик, тлумачний словничок і т. інше.

До універсальних енциклопе-дичних видань для дітей можна віднести “ЕНЦИКЛОПЕДІЮ ПРО ВСЕ НА СВІТІ”. Користуючись такою енциклопедією, можна отримати відповідь на безліч запитань, які щоденно виникають в тебе з різних галузей знань. Кожен розділ цієї книги присвячений якійсь темі: “Всесвіт”, “Країни і народи”, “Історія”, “Наука”, “Тварини”, “Рослини”, “Планета Земля”, “Людина”. Такою енциклопедією легко користуватись, вона гарно ілюстрована і має алфавітний покажчик.

Добрими помічниками і порадниками стануть енциклопедії серії “^ ЩО? ЯК? ЧОМУ?”. Ці книги можуть бути використані як цікавий додатковий матеріал під час навчання. Кожна книжка висвітлює певну тему і дає відповіді на безліч твоїх запитань. Наприклад, про багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу, мистецтво України ти можеш довідатися, використавши енциклопедію цієї серії “СВІТ МОЄЇ УКРАЇНИ”, про різні явища природи, навколишній світ рослин і тварин можна дізнатися із енциклопедії "СВІТ РОСЛИН”, “СВІТ ТВАРИН”. Якщо тебе приваблює історія та мандрівки, то використай книги "СВІТ МАНДРІВ”,”СВІТ ДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ”. А всім допитливим і кмітливим варто познайомитися із енциклопедіями “СВІТ ДИВОВИЖНОГО ТА ЗАГАДКОВОГО”, “СВІТ ЗНАЙОМИХ НЕЗНАЙОМЦІВ”.

Доступний виклад матеріалу, гарний друк, кольорові фотографії допоможуть краще засвоїти матеріал. Крім того, для зручності в користуванні в кінці книг розміщені предметно-тематичні покажчики, словники спеціальних термінів та інші допоміжні матеріали.

Отож, цікавої Вам мандрівки сторінками цих чудових книг – енциклопедій, світом мудрості і знань!

 

 

 

 
Упорядник: методист по роботі з дітьми Саган В.Л.

Комп’ютерний набір: Сєннікова О.А.

Схожі:

Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconДайджест горячие страницы украинской печати
«Вільне життя», «Голос України», «Хрещатик», «Урядовий кур`єр», «Високий замок», «Крымская правда», «Літературна Україна», «Українська...
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconТема: «Подорож в Країну Знань», 5-6 клас
Ведучий: (звертається до команд) Наше свято любителів цікавої математики розпочинається з розминки гри «Подорож в Країну Знань»
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconОфіційні правила участі в акції
Офіційні правила участі в рекламно-маркетинговій Акції «Подорож до Риму від тм tosti та подорож до Неаполю від тм garofalo» (надалі...
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconТема: подорож до країни п’ятикласників
Діти сидять на півколом. На дошці кольоровий напис: «Подорож до країни п’ятикласників»
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconСьогодні, діти, ми розпочнемо веселу подорож до незвичайної країни,...
Отже ми розпочинаємо подорож до країни Світлофорії. Але для того, щоб вирушити в путь, нам потрібно вибрати транспорт. Які види транспорту...
Літературна подорож по енциклопедичним виданням icon«Подорож до країни Казки»
Дорогі друзі! Сьогодні ми разом з п’ятикласниками відправимось відправимось у подорож до країни «Казки». Для цього потрібно добре...
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconМетодист райметодкабінету – Міщук І. С
Здійснює контроль за законністю, правильністю та своєчасним виданням наказів з кадрових питань у відділі освіти та подання їх у ЦБ...
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconУрок: Позакласне читання Тема: «Подорож осіннім лісом»
Сьогодні проводимо урок позакласного читання. На уроках читання ми вивчаємо розділ «Цікава книга природи». Тому сьогодні я пропоную...
Літературна подорож по енциклопедичним виданням icon«Подорож океаном комп'ютерних знань» Мета
Обладнання: плакат "Подорож океаном комп'ютерних знань", картки із висловами, прислів'ями, 3 аркуші паперу формату А4, грамоти
Літературна подорож по енциклопедичним виданням iconПро регіональну іміджеву програму
Облдержадміністрацією спільно з виданням «Донецькі новини» запроваджено щорічну регіональну іміджеві програму «Кришталеве серце»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка