Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий»
Скачати 77.13 Kb.
НазваТок-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий»
Дата конвертації10.03.2013
Розмір77.13 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід - солодкий»
Діти – це майбутнє нашої держави. Від їхнього здоров’я, від рівня освіти буде залежати майбутнє нашої України.

Зберегти здоров’я юного покоління, прищепити навички здорового способу життя – це завдання актуальне сьогодні, як ніколи раніше. Сьогодні на ток-шоу «Заборонений плід – солодкий» ми поведемо мову про шкідливий вплив на організм людини тютюнопаління, алкоголю, наркотичних речовин, застережемо підлітків від ризикованої статевої поведінки.

Вирішувати важливі проблеми старшокласникам допоможуть гості:

Косар Марічка Юріївна – головний спеціаліст відділу освіти,

Остапович Орися Василівна – головний спеціаліст служби у справах дітей,

Семенко Юлія Вікторівна – методист – психолог,

Середюк Ірина Миколаївна – лікар ЦРЛ.

^ Виступ Косар Марічки Юріївни – головного спеціаліста відділу освіти

Звички, які завдають шкоди здоров'ю, життю людини або не відповідають культурним нормам суспільства, в якому живе людина - шкідливі. Найбільш шкідливими звичками, які можуть сформуватись у шкільному віці, є куріння та вживання алкоголю, наркотичних речовин. Саме ці звички згубно впливають на організм, який формується і ще не має належного рівня захисту від зовнішніх і внутрішніх несприятливих чинників, що часом призводять до незворотних процесів здоров'я людини. Саме про ці явища дедалі частіше говорять як про національне лихо, що набуває загрозливих масштабів.

Щороку у мільйонів людей у світі виникають різні захворювання через куріння: онкологічні (рак, саркома), серцево-судинні, дихальних шляхів, тощо. Та незважаючи на це, така сама кількість населення починає курити. За останні 10 років серед підлітків спостерігається тенденція початку куріння у 5-6 -му класі, а до 10-11-го кількість курців досягає 50% хлопців та 30% дівчат.

Доведено: 10-15% курців набули цю звичку у віці 11-14 років, 65-76% - у 15-18 років. Кожна цигарка скорочує життя курця на 5,5 хв. У таких людей удвічі збільшується шанс померти він інфаркту міокарда (інфаркт) і втричі від крововиливу у мозок (інсульт), ніж у некурців того самого віку.

У листі тютюну міститься нікотин, вуглеводи, білки, ефірні олії, синильна кислота, аміак, азот, етилен, окис вуглецю, вуглекислий газ.

Під час згоряння цигарки до 50% нікотину разом із димом потрапляє у повітря і вдихається некурцями, 25% руйнується під час згорання тютюну, 5% залишається в недопалку і 20% потрапляє в організм людини. У тютюновому димі міститься радіоактивна речовина полоній 210, тому тютюновий дим - радіоактивний. Під час згорання тютюну утворюється тютюновий дьоготь, що містить 100 різних шкідливих смол. Людина, яка викурює щоденно 1 пачку цигарок, протягом року вводить в організм майже 300 г дьогтю. А він, у свою чергу, спричиняє злоякісні пухлини (рак, саркому). Тютюновий дим є сильнодіючою сумішшю шкідливих газів, смоли, та твердих речовин. До нього входить нікотин, сильна судинна отрута, тютюновий слиз, безліч сильнодіючих канцерогенів та атерогенів, тобто речовин, які спричинюють рак та атеросклероз. Він складається із основного диму (що вдихає і видихає курець) та бокового (того, що безпосередньо виділяється з кінця підпаленої цигарки і який ми вдихаємо у товаристві курців). У боковому димі вдвічі більше нікотину, ніж в основному.

Коли курець вдихає цигарковий дим, смоли та інші шкідливі речовини – створюються умови для появи переракових змін. Дим від цигарок, сигар і люльок також містить одноокис вуглецю - смертоносний газ, який перешкоджає гемоглобіну в крові нести кисень, порушує нормальне функціонування нервової системи й підвищує імовірність серцевого нападу, паралічів.

Після кожної затяжки димом звужуються судини. Курці в середньому скорочують своє життя, на 7 років. Щороку у світі внаслідок хвороб, які спричиняє тютюн, помирає 5 млн осіб, до 2020 р. ця кількість зросте до 10 млн. В Україні тютюн вбиває до 120 тис. людей на рік.

Провівши опитування серед великої кількості підлітків та юнаків України, науковці узагальнили думки про найпоширеніші причини куріння. Висновки свідчать про те, що куріння:

 • розслаблює;

 • розважає, коли нудьга;

 • рятує від зайвої ваги;

 • об'єднує з друзями;

 • подобається;

 • дає змогу відчути себе дорослим;

 • дає можливість почуватися самостійним;

 • сприяє неформальному спілкуванню;

хочеться бути схожими на дорослих, що живуть поряд. Наслідками вживання нікотину є погана пам'ять, психічні захворювання, безсоння, відставання у навчанні, втрата волосся, погіршення зору, інфаркт, інсульт, ризик захворіти туберкульозом.

Отож, перша проблема. Сигарета: так чи ні?

Перегляд відеоматеріалів.

Виступають учні 10 класу.

Виступ психолога школи Ткачук Марії Миколаївни

Алкоголь в організмі послаблює процеси гальмування в центральній нервовій системі і спричиняє тимчасову, а за регулярного вживання - остаточну втрату таких якостей, як самоконтроль, самокритика, обережність тощо. Алкоголь помітно знижує розумову і фізичну працездатність, гостроту зору, погіршує координацію рухів і точність виконання різних дій, що нерідко призводить до ДТП, тяжких травм і нещасних випадків. Людина швидше стає алкоголіком, якщо починає вживати алкоголь в молодому віці.

Учені з'ясували: якщо хоча б один раз випити сто грамів горілки, то в головному мозку людини гине дуже багато активних клітин - 7,5 тисяч.

Відомо, що нервові клітини не поновлюються. Наслідками вживання алкоголю є:

 • зниження координації рухів;

 • погіршення пам'яті;

 • зниження здібностей мислити;

 • погіршення зору;

 • біль у шлунку, печія, блювота;

 • серцево-судинні захворювання;

 • порушення роботи головного мозку;

 • скорочення тривалості життя.

Наступна проблема: Ваше ставлення до слабоалкогольних напоїв

Перегляд відеоматеріалів.

Повідомлення учнів про реалізацію слабоалкогольних напоїв в торгових точках села.

^ Виступ представника місцевої влади про контроль за реалізацією алкогольних напоїв.

Людина відкрила в природі й штучно створила безліч різних хімічних сполук. Окрему групу серед них становлять речовини з наркотичним ефектом.

Протягом життя ми постійно перебуваємо в різних психічних станах: одні з них позитивні, приємні (радість, нахилення, впевненість, спокій), інші - негативні, неприємні (смуток, тривога, розчарування, прикрість). Усі вони відіграють важливу роль у регулюванні діяльності людини. Починаючи вживати наркотичні речовини, людина втрачає можливість природно регулювати свою поведінку: вона прагне до позитивного психічного стану внаслідок вживання хімічної речовини. Діти, що починають вживати наркотичні речовини у підлітковому віці, швидко до них звикають, вкорочують своє життя удвічі швидше, ніж дорослі, майже не доживають до зрілого віку, оскільки помирають від передозування чи внаслідок абстинентного синдрому.

Наркоманія - загальна назва хвороб, які проявляються тягою до постійного прийому у зростаючих кількостях наркотичних лікарських засобів і наркотичних речовин внаслідок стійкої психічної і фізичної залежності від них з розвитком абстиненції при припиненні їх прийому. Наркоманія призводить до глибоких негативних змін особистості та інших розладів психіки, а також до порушення функції внутрішніх органів.

У наркоманів часто жовтіють зуби, покриваються незмивним нальотом, язик втрачає своє природне забарвлення, стає товстим, на ньому з'являються глибокі поздовжні тріщини. Хода стає невпевненою, рухи поривчасті, неточні, специфічний запах з рота, різке схуднення. Однією з головних ознак є сліди на тілі від ін'єкцій.

Отруєння при вживанні наркотиків наступає в результаті прийому надмірно великих доз. Доза, що спричиняє отруєння, індивідуальна, але для дітей і підлітків, що пробують вперше, може бути мінімальною. Тому вживання будь-якого з наркотиків може призвести до важких наслідків і закінчитися смертельним результатом.

Проблема: Чи готові старшокласники протистояти залученню до вживання наркотиків?

Перегляд відеоматеріалів.

Рольова гра.


Про кримінальну відповідальність за виготовлення, зберігання та реалізацію наркотиків розкаже ^ Остапович Орися Василівна – головний спеціаліст служби у справах дітей.

Остапович Орися Василівна – головний спеціаліст служби у справах дітей.

Отже, наркотики, алкоголь, нікотин та інші наркотичні речовини шкодять всьому організму людини. Вони несуть у собі суспільну і валеологічну небезпеку (деградація особистості, хронічні захворювання, смерть). Тому так важливо покласти край шкідливим звичкам. Краще вести здоровий спосіб життя і не вкорочувати собі віку.

Проблема: Ризикована статева поведінка.

Чи загрожує ВІЛ/СНІД будь-якій людині?

Повідомлення дівчат 10 класу .

Перегляд відеоматеріалів.

До слова запрошуємо лікаря Заставнівської ЦРЛ Середюк Ірину Миколаївну

Виступ лікаря Заставнівської ЦРЛ Середюк Ірини Миколаївни

Ми переконані, що ви зробили правильний вибір на користь здоров’я. А в подальшому ви будете успішними в житті, створите хороші сім’ї, народите здорових дітей і разом з ними будете щасливими.

Здорова молодь – нації надія,

Єднає всіх нас спільна й добра мрія.

В твоїх руках здоров’я і життя,

Тож бережи себе для майбуття.

Цвіте життя – земля наша радіє,

І сильна молодь зростає і міцніє,

Щоб звідусіль лунав веселий сміх,

Ми дбати про здоров’я просим всіх.

Росисті ранки нам дарують мрію,

Плекаєм в серці радісну надію,

Що зможем світ змінити для добра.

Шкідливим звичкам «Ні!» сказать пора.

^ Обговорення проблем учасниками ток- шоу

Обговорення проблем ток- шоу заступником директора

з виховної роботи Юрковецької ЗОШ Мацко О.Д.

Виступ директора Вікнянської ЗОШ І –ІІІ ступенів Голик В.В.

Обговорення проведенного заходу

Обговорення проблем ток- шоу вчителем Погорілівської ЗОШ

Ластюком В.Д.

Обговорення проблем ток- шоу батьком, координатором молодіжної

програми «Відродження» Савчуком О.В.

Заставнівська районна державна адміністрація

Відділ освіти

Вікнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Ток – шоу на тему:

«Заборонений плід –

солодкий»

Заступник директора школи

з виховної роботи

Кобилянська Галина Яківна

2011 рік

Схожі:

Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconТема:   Ток шоу   «Здоровий спосіб життя»
Ознайомити учнів з причинами зараження вірусом Сніду та профілактика у боротьбі з цією смертельною хворобою
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconФормат вітчизняних ток-шоу визначають політики борис Бахтєєв, для «Телекритики» 28-11-2009
Хоча програма Ганни Безулик наочно демонструє, що найцікавіше в ній це репліки експертів та журналістів
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconІнтелектуальна гра «Хрестики нулики» для учнів 6-7 класів
Добрий день, шановні гості! Запрошую вас на інтелектуальне шоу «Хрестики-нулики». Для участі в нашому шоу необхідно не тільки бажання,...
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconНаукма реферативна робота з екології рослин на тему
Нижні, зрослі частинки пелюсток утворюють трубочку віночка. Тичинки зрослися з трубочкою віночка; з 4 тичинок 2 нижні довші від двох...
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconБернарда шоу и оскара уайльда
Также существуют вечные проблемы между мужчиной и женщиной, между добродетелями и пороками, вечные споры о красоте и искусстве и...
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconВиборчий процес та шоу-бізнесу. Загальний огляд
Вступ
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconТаміфлю в Японії загинуло 12 дітей! Кажуть, він не пройшов перереєстрацію...
Хтось хоче пропіаритися перед виборами І зрубати неймовірні бабки на паніці населення. Те, що від лікування ризиковими препаратами...
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconСценарій проведення І етапу конкурсу фахової майстерності за професією
Він є завершальним акордом традиційної трапези справжнього гурмана. Цей солодкий подарунок, на відміну від всіх інших ласощів, характеризується...
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconТема. «Дорогою ціною здобути бажану волю»
Мета: формування вмінь І навичок застосування теоретичних знань до соціальної практики; розвиток соціальної діяльності учнів, активізація...
Ток-шоу на тему: «Заборонений плід солодкий» iconКультура
Шоу є І бізнес є, а мистецтво зникло з нагоди Дня української писемності І в рік української книги хочеться поговорити про стан української...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка