Як допомогти дитині швидко звикнути
до дитячого садка
Поради батькам малюків
Шановні батьки, будьте готові до того, що не зовсім обов’язково Ваша дитина щодня радісно ходитиме у дитячий садок.
Бажано зацікавити малюка дитячим садком, сформувати позитивний настрій, викликати бажання йти туди. Для цього під час прогулянок з дитиною покажіть їй будівлю дошкільного закладу, ігрові майданчики; разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя у д/с. важливо звернути увагу дитини на те, що батьки щодня забирають своїх дітей додому, ніхто з них не залишається на ніч. Це має закарбуватися у свідомості малюка. Бо почуття часу у дітей ще не сформоване, і коли вони потрапляють до д/с, то їм здається що їх вже ніколи звідси батьки не заберуть.
В жодному разі не можна залякувати дитину д/с, погрожувати: «Не слухатимешся – віддам у дитячий садок». Це викличе страх перед дошкільним закладом і, безумовно, погіршить стан дитини в період звикання до незнайомого оточення.
Про вступ до садка треба говорити як про радісну, очікувану подію. Ніколи не виявляйте у присутності малюка своїх переживань, не шкодуйте з приводу того, що доводиться віддавати його до д/с. Навпаки, усім своїм настроєм, ставленням до вихователів, інших дітей підкресліть упевненість, що Вашій дитині буде тут добре.
Дитина чудово відчуває, коли батьки сумніваються чи вірно вони роблять, що віддають ЇЇ до д/с. Будь-які Ваші сумніви хитрий малюк зможе використати для того, щоб залишитися вдома і перешкодити розставанню з батьками. Легше та швидше звикають діти, для батьків котрих д/с є єдиною альтернативою.
Дитину слід заздалегідь готувати до того, що вона спілкуватиметься з іншими дорослими та дітьми. Варто відвідувати з нею дитячі парки та майданчики, привчати гратися у пісочниці з іншими дітьми.
Дорогою у дитячий садок обговорюйте з дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про д/с супроводжувалися лише
позитивними емоціями. У Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація.
За кілька тижнів до вступу у дитсадок, а також у період адаптації, у раціоні харчування дитини має бути велика кількість свіжих фруктів та овочів, салатів, у яких багато вітамінів і біологічно активних речовин.
Обов’язково ознайомтеся з організацією адаптаційного періоду у дитячому садку. Протягом деякого часу(1-2 тижні, місяць) Ви зможете приводити свою дитину у д/с лише на пів дня. Пам’ятайте, що на звикання малюка до д/с може знадобитися до півроку часу, тому розраховуйте свої сили, можливості та плани. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість «підстроїтися» під особливості адаптації дитини.
Розробіть разом з дитиною нескладну систему розставання – так їй буде легше відпустити Вас. Наприклад, поцілуйте її в одну щічку, в іншу, помахайте рукою.
Нехай малюк сам обере собі у компаньйони улюблену іграшку, разом з якою він зможе ходити у д/с – адже разом набагато веселіше! Розпитайте дитину про те, що відбувалося з іграшкою у д/с протягом дня.
Дитина значно легше пристосується до умов суспільного виховання, якщо в сім’ї вона оволодіє елементарними навичками самообслуговування. На момент вступу до д/с треба навчити дитину самостійно їсти, правильно тримати ложку, не бруднитися, мити руки, брати участь у роздяганні, складанні одягу.
Значну увагу слід приділяти розвитку мовлення. Адже дитина зможе висловити свої бажання, повідомити про свої потреби. Їй легше буде встановлювати контакти з однолітками та вихователями.
Удома неухильно дотримуйтеся розпорядку дня, максимально наближеного до розпорядку дня в д/с (навіть у вихідні дні). Цим Ви значно полегшите маляті процес звикання до дитячого садочку.
У присутності дитини не робіть критичних зауважень на адресу д/с та його співробітників
В період адаптації емоційно підтримуйте малюка. Частіше обіймайте його, цілуйте. Говоріть як Ви його любите. Успіхів! Нехай Ваша дитина відчує себе у дитячому садку членом дружнього колективу та отримає новий поштовх для розвитку.
|