Урок читання у 1 класі




Скачати 78.47 Kb.
НазваУрок читання у 1 класі
Дата конвертації31.03.2013
Розмір78.47 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Біологія > Урок
УРОК ЧИТАННЯ

у 1 класі
(урок подорож «У світі казок»)

ТВОРЧА РОБОТА

вчителя вищої категорії

звання «Старший учитель»

загальноосвітньої середньої

школи І – ІІІ ступеня

м. Краснодона

Горбунової Галини Володиміровни

Педагогічний стаж: 35 років

Проблема, над якою працює вчитель:

«Розвиток зв’язного мовлення

молодших школярів»

Адреса навчального закладу:

94408, кв. Баракова, м. Краснодон,

Луганської області

Україна

т. (06435)6-78-41
ЧИТАННЯ
Тема: Закріплення звукового значення вивчених букв. Українська народна казка «Івасик – Телесик».
Мета: закріпити значення про звукове значення вивчених букв, формування в учнів навички читання слів, текстів; ознайомити зі змістом казки, вчити додавати характеристику діям героїв казки, розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, мислення, фантазію, спостережливість, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати почуття доброти, взаємодопомоги.
Обладнання: ілюстративний матеріал, звукові фішки, фланеграф.
Форма проведення уроку: комбінований урок
^ ХІД УРОКУ
І. Самоорганізація до діяльності.


  1. Організаційний момент.

    • Встаньте, діти ви рівненько.

Посміхніться всі гарненько

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей,

    • Привітайтесь – «Добрий день!» -

    • Привітали гостей, що до нас завітали,

Хочу чути, чого б ви усім побажали.

Діти: Всім присутнім здоров’я ми зичимо й добра.
Вчитель: А тепер до роботи нам братись пора!

І так, діти, у нас зараз урок читання.


    • Сьогодні у нас незвичайний урок,

У казки сьогодні ми зробимо крок,

Із казкою ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітає у клас,

В казках є завжди перешкоди, та знаю:

Для творчих дітей їх ніколи немає.


    • А вирушаємо ми у казкову подорож на кораблі.




    • Прочитайте назву корабля.




    • Діти, а хто на кораблі головний?




    • Капітан корабля.




    • А хто буде капітаном, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.


Маленький ріст, довгий хвіст,

Сіра шубка, гострі зубки.

(Мишка)


    • Давайте, дамо йому ім’я. «ЯКІВ». У подорож візьмемо із

собою багаж знань.

    • А щоб наш корабель зміг відправитися у подорож, треба нам

виконати 1 завдання.
Приготуйте звукові моделі (Біля дошки 2 учні, а діти на своїх

місцях – робота в парах).



    • А які скоромовки ми з вами вивчили?

Це теж допоможе нам у подорожі.


  1. Мовна розминка.


а) Скоромовки:


  1. Мороз Мороза водив за носа.




  1. У голубки – горлички

Туркотливе горлечко.

Горличка туркоче,

горличка воркоче.
3. Жатка в полі жито жне,

Жатку женчик дожене.
- Молодці, діти! А ще, діти, треба підготувати свої язички, для

тренувальних вправ, щоб краще читати та розуміти казку.

б) Чистомовки:
Учитель:

Ки – ки – ки-

Ті – ті – ті –

Ся – ся – ся –

Ло – ло – ло .
^ Учні:

Вчимо казки,

Набираємось мудрості,

Щоб пісні співалися,

Щоби весело було.
Фізкультхвилинка під музику.
(Звучить музика, капітан відправляє свій корабель разом з нами.)
ІІ. Вивчення нового матеріалу.


  1. Слово вчителя.

Немає на цілій планеті такої дитини, яка б не любила казки.

Та дорослі теж їх люблять. Своїм дітям вони їх читають та розповідають: і про тварин, і про чарівників та фей, і про злодіїв. У казках розмовляють зрірі, птахи, перетворюються на різні предмети. Казки склав народ, тому вони звуться народними. Є казки чарівні, побутові, про тварин. Казки – це справжня скарбниця! І ви, дітки, звичайно, знаєте і пам’ятаєте їх!

І щоб рушити далі по країні казок, капітан Яків пропонує нам завдання. Відгадайте, із якої казки ці слова?


  1. Мозкова атака (Гімнастика для розуму).


Вчитель: Був собі дід Андрушка, а в нього баба Марушка, а в

бабки – дочка Мінка , а в дочки – собачка Хвінка, а в собачки – товаришка, киця Варварка, а в киці вихованка, мишка Сіроманка…

(Ріпка)

    • А може, хтось із вас, діти, запропонує фрагмент іншої

казки?
1 учень: Вони дуже подружилися одне з одним. Якось вона запросила його в гості: «Приходь, куме, до мене в гості…»

(Лисичка і Журавель)
(На дошці ілюстрації до цих казок)

  1. У світі загадок.


Слово вчителя: Відгадка цієї загадки являється назвою

казки, з якою ми будемо знайомитися на уроці.


    • Виріс це хлопчина

З малої деревини,

У печі зміючку спік.

Сам на дерево утік.
Його гусятко врятувало.

На крилячка свої узяло

Принесло до тата й мами

Частуватись пирогами.

(Івасик – Телесик)


    • Ви так гарно працювали, що не помітили, як підійшли до

казкової країни. Перш ніж увійти у казку, прочитаємо слова, які підготував командир Яків.


  1. Гра «Впіймай слова з хмаринок» (Словникова робота).





Фізкультхвилинка. Релаксація. Що ви, діти, уявили під час подорожі казковою країною, кого зустріли.


  1. Робота з підручником. Загальне ознайомлення з казкою «Івасик-Телесик».




    • З якої це казки?


От матуся прийшла до берега та й кличе:


    • Івасику -Телесику, приплинь, приплинь до бережка! Дам я тобі їстоньки, їстоньки-питоньки.

    • Чую, чую, матінко, човник верну. Човник повертаючи, воду горну! Тут я ось, тут!


а) Початок казки читає вчитель.
б) Відповіді на запитання:

    • Хто кликав Телесика?

    • Які слова говорила матуся?

    • А що їй відповідав хлопчик?


в) Читання казки учнями:

- «навушники;

- «ланцюжком»;

- за особами;

- «земля – небо»;

- «ехо».
г) Проблемне питання:

- А що ж було далі?
д) Інсценування епізоду казки.
Автор: А змія підслухала, як мати кликала Телесика, прийшла

до берега та й давай гукати грубим голосом.
Змія: Телесику! Телесику!

Приплинь, приплинь до бережка!

Дам я тобі їсти й пити!
Телесик: То не моєї матінки голос! Пливи, пливи, човнику, далі! Пливи, пливи, човнику, далі!
Автор: Змія бачить, що в неї нічого не виходить, та й пішла до коваля!
Змія: Ковалю! Ковалю! Скуй мені такий тоненький голосок, як у Телесикової матері. А не скуєш – я тебе з’їм.!
Автор: Коваль і скував. Вона пішла до берега і стала кликати.
Змія: Телесику! Телесику!

Приплинь, приплинь до бережка!

Дам я тобі їсти й пити!
Автор: Почув Івасик, подумав, що то мати, та й каже:
Телесик: Ближче, ближче, човнику, до бережка, - то ж мені матінка їсти принесла!
Автор: Та й приплив до бережка. А змія його схопила та й понесла до своєї хати.
Діти творчо працювали групами, разом з батьками підготували малюнки до казки. І ми на кораблі потрапили у «Художній салон».
ж) Діти, розказують зміст казки за малюнками «Організація

виставки (5 малюнків).
з) Кореспондент запитує учнів (метод «Мікрофон»).


  • Чи сподобалась вам ця казка? Чим?

  • Назвіть добрих героїв, злих. Чому ви так вважаєте?


і) Робота над прислів’ями:


  • До кого із героїв відносяться ці прислів’я:




  1. Не вір словам, а вір справам.




  1. Де сила не візьме, там розум допоможе.


ІІІ. Підсумок уроку.


  1. Рефлексія.




  1. Слово вчителі.


І повернулися ми знову у наш клас. Яків кує вам за цікаву подорож. До нових подорожей морем казок, Країною знань!!!


  • Що робили?

  • Що особливо сподобалось?




Схожі:

Урок читання у 1 класі iconУкраїнська мова (читання)
У 2 класі продовжується формування навичок усвідомленого, правильного, плавного читання вголос цілими словами, допускається поскладове...
Урок читання у 1 класі iconУрок: Позакласне читання Тема: «Подорож осіннім лісом»
Сьогодні проводимо урок позакласного читання. На уроках читання ми вивчаємо розділ «Цікава книга природи». Тому сьогодні я пропоную...
Урок читання у 1 класі iconУрок читання в 2 класі
Мета: прищеплювати бережливе ставлення до природи; розвива-ти естетичні почуття І вміння; збагачувати мовлення дітей образними словами...
Урок читання у 1 класі iconУрок читання, проведений в 2 класі Підгірненської зош І-ІІІ ступенів...
Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми помандруємо в цікаву подорож. На нашому шляху будуть: зупинка „Читайлики”, тунель скоромовок,...
Урок читання у 1 класі iconУрок читання в 2 класі Вчитель: Тирлич О. В. Тема. Дитячі розмови
...
Урок читання у 1 класі iconУрок навчання письма проводиться за такою схемою
Письмо проводиться одразу за уроком навчання грамоти. При цьому урок читання готує до роботи на уроці письма, а урок письма закріплює...
Урок читання у 1 класі iconУрок позакласного читання. Форма уроку: урок-композиція. Методи І...
Р. Горака допомогти десятикласникам розкрити світ почуттів поета, розвивати уміння художнього читання інтимної лірики; творчо осмислити...
Урок читання у 1 класі iconУрок позакласного читання. В. Сухомлинський «Як Наталя в лисиці хитринку купила»
Літературне читання: підр для 2 кл. / О. Я. Савченко. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012. – 160 с.: іл
Урок читання у 1 класі iconУрок математики у 3 класі на тему : «Ділення з остачею»
Урок математики у 3 класі на тему : «Ділення з остачею», вчителя початкових класів Новожиттівського навчально – виховного комплексу...
Урок читання у 1 класі iconУрок читання 2 клас Вчитель: Решетова Ірина Вікторівна
Мета уроку : Вдосконалювати навичку правильного, виразного, свідомого читання. Формувати емоційно – оцінне ставлення до прочитаного,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка