Тема. Здоров'я І шкідливі звички
Скачати 60.27 Kb.
НазваТема. Здоров'я І шкідливі звички
Дата конвертації11.04.2013
Розмір60.27 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
Тема. Здоров'я і шкідливі звички.

Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушенні здоров'я; фор­мувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків); виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: чисті аркуші паперу, фломастери.

Коментар: за результатами тестування учитель планує по­дальшу позакласну виховну роботу за темою «Шкідливі звички».

Хід заняття

Запитання до учнів.

Що таке шкідливі звички? Які шкідливі звички ви знаєте?

^ Тестування «Що я знаю про шкідливі звички?»

Позначити правильні варіанти відповідей.

1. Шкідливі звички — це:

а) мити руки з милом перед їдою;

б) палити, вживати алкоголь та наркотики;

в) вранці та ввечері чистити зуби;

г) човгати ногами; смоктати пальці, гризти нігті.

2. Що відбувається з дитиною, яка вживає алкоголь?

а) Вона швидше росте;

б) у неї покращується пам'ять;

в) вона погано вчиться;

г) вона завдає неабиякої шкоди власному здоров'ю.

3. Які наслідки може викликати паління?

а) Захворювання на рак легенів;

б) піднесення настрою;

в) зниження гостроти зору, слуху;

г) прискорення процесів дорослішання.

4. До чого призводить вживання наркотиків?

а) З'являється унікальна можливість відвідати вірту­
альні світи;

б) виникає фізіологічна і психологічна залежність від
отрути;

в) деградує мозок людини;

г) людина стає більш розкутою і товариською.

Правильні варіанти відповідей:

  1. б, г.

  2. в, г.

  3. а, в.

  4. б, в.

За кожну правильну відповідь учень зараховує собі 1 бал.

8 балів — учень має чіткі уявлення про наслідки шкід­ливих звичок.

75 балів — загалом учень знає про шкідливий вплив алкоголю, тютюну та наркотиків на організм людини, але не має уявлення про конкретні наслідки вживання цих не­безпечних речовин.

40 балів — учень потребує особливої уваги з боку пе­дагогів та батьків і додаткової роз'яснювальної роботи щодо наслідків шкідливих звичок. ^ Слово вчителя.

Паління, вживання наркотиків і алкоголю назвали шкідливими звичками тому, що вони дуже небезпечні для здоров'я. Проте, є чимало інших шкідливих звичок, які також ідуть не на користь людині: наприклад, однією з найпоширеніших є звичка горбитись. Вона призводить до викривлення хребта, що погіршує роботу органів кровообі­гу, дихання, травлення. Узагалі здавна вважали, що корін­ня всіх хвороб криється у неправильній поставі.

Та все ж найбільше зашкоджують здоров'ю людей палін­ня, вживання алкогольних напоїв та наркотиків. Принцип звикання організму до тютюну, спиртного й наркотиків той самий. Речовини, що входять до їхнього складу, включа­ються у ланцюжок обміну речовин людського організму. Людина опиняється у так званій нікотиновій (алкогольній, наркотичній) залежності і вже не може обходитися без ре­гулярного вживання цих отрут. Тому так складно позбути­ся подібних звичок, що найчастіше переходять у хворобу (алкоголізм і наркоманію).

Не секрет, що чимало підлітків хоча б раз пробували курити. Здавалося б, що тут такого: багато дорослих ку­рять... Але варто батькам знайти у кишені сина чи доньки пачку цигарок, і серйозної розмови не уникнути, адже тато й мама розуміють, що паління — дуже шкідлива звичка, а підлітки не сприймають її всерйоз, і даремно.

Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко падає, а значить, погіршується кровопостачання головного мозку. Саме тому в курців-початківців паморочиться голо­ва. Після «набуття досвіду» неприємні відчуття слабшають і згодом зникають, але негативний вплив тютюнового диму залишається. Нікотин руйнує діяльність нервової системи, серця, легень, печінки, органів травлення, знижує гостро­ту зору та слуху. Тютюн — убивця вітамінів в організмі. Одна викурена цигарка нейтралізує в ньому двадцять п'ять міліграмів вітамінів (стільки їх міститься в одному апель­сині). За даними англійської королівської спілки лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцям від 5 до 15 хвилин життя. У середньому ж курці живуть менше, ніж люди, які не курять, на б—8 років.

^ Питання до класу

Як ви вважаєте, зазвичай з якої причини підлітки по­чинають палити?

Чи може паління призвести до наркоманії? Поясніть свою думку.

Чому палити у підлітковому віці найбільш небезпечно?

Чому дівчатам особливо небезпечно палити?

Яке майбутнє чекає на суспільство, якщо молоде по­коління призвичаїться до цигарок?

^ Слово вчителя.

Зовсім непитущі люди трапляються набагато рідше, ніж некурящі. Можливо, тому що паління не приносить явного задоволення, а от алкоголь допомагає розслабитись, відчути себе вільніше. Але коли людина починає пити, вона потро­ху п'яніє, утрачає над собою контроль і може «перебрати норму». Що таке «норма»? Простіше кажучи, це та кіль­кість алкоголю, від якої тобі ще добре. Але варто продов­жити пити і можна тяжко отруїтися.

Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це по­чинається. Подумаєш, келих пива! Але згодом дозування будуть збільшуватися, потім пиво видасться недостатньо міцним... Найнебезпечнішими за все є слабкоалкогольні на­пої з додаванням соку: на смак вони майже як лимонад, але набагато міцніші від пива. До речі, алкоголізм у підлітків розвивається в чотири рази швидше, ніж у дорослих.

Чи можна вважати такі напої, як «Джин-тонік», «Лон-гер», «Ром-кола», легкими тонізуючими напоями?

Як ви гадаєте, чи можна вважати рекламу слабко-алкогольних напоїв та пива небезпечною для життя су­спільства?

З якого віку людина може розпочати вживання алко­голю?

^ Слово вчителя.

Уявіть собі: ви розмовляєте з другом або робите домаш­нє завдання. І раптом вам захотілося пити, та так сильно, що в очах темніє, усе тіло ломить і в голові паморочить-ся. Ви відчуваєте: якщо не вип'єте склянки води — просто помрете...

Щось схоже, тільки в сотні разів сильніше, відчуває наркоман, позбавлений звичайної дози. Сучасна людина в середньому живе близько сімдесяти років, а наркоман, що почав «колотися», вживати «колеса» або курити «тра­вичку» ще у підлітковому віці, навряд чи доживе до три­дцяти років.

Навіть невеликі, але регулярні дози наркотиків змушу­ють мозок сидіти на голодному пайку, позбавляючи його кисню. Людині стає важко зосереджуватися, погіршується пам'ять. Але найжахливіший стан, до якого може приз­вести людину наркоманія, — приступи жорстокої ломоти у м'язах, судоми, страшні галюцинації.

У наш час наркоманія — страшна загроза для молодого покоління. Що ж робити, щоб уберегтися від цієї біди? Як не потрапити в кут, із якого мало хто може знайти вихід?

По-перше, не пробуйте наркотиків із цікавості або «за компанію». Більша частина їх викликає звикання вже з першої дози.

По-друге, ніколи не піддавайтесь на підбивання на кшталт: «Несила спробувати? Хіба ти боягуз?».

І завжди пам'ятайте про те, що будь-які наркотики коштують дорого і, роздаючи перші безкоштовні або дуже дешеві порції, їхні розповсюджувачі «чіпляють на гачок» нові жертви.

^ Творче завдання «Моя відповідь така». ?

Учитель роздає учням аркуші паперу і пропонує напи­сати, як би вони відповіли у подібних ситуаціях:

  1. Друг (подруга) похвалився, що спробував викурити цигарку і йому сподобалось. Він пропонує спробувати і вам.

  2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. «Спробуй, це круто! Ми вже дорослі!» — кажуть вам.

  3. До вас у гості прийшли друзі й принесли «Лонгер». «Ось купили дорогою. Буде веселіше розважатись»,— так по­яснили вони свій вчинок.

^ Заключне слово вчителя.

Багато підлітків починають курити, вживати алко­гольні напої саме тому, що із цигаркою або чаркою в руці видаються собі більш дорослими, стильними. Але чи за­мислювались ви, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від алкоголю, тютюну і (тим паче) наркотиків? Тому, що ці згубні звички із задоволення пере­творюються на страшні хвороби. То що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання? Яким ви бачите своє майбутнє? Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива.

Схожі:

Тема. Здоров\Урок №10 (Основи здоров’я 6 клас) Тема: Формування корисних та шкідливих звичок у підлітків
Мета: сформувати в учнів поняття про вміння, навички, корисні й шкідливі звички та їхнє значення в житті людини
Тема. Здоров\У Деражнянському нвк №2, відбувся виступ агітбригад під девізом
З метою формування здоров'я зберігаючої компетентності пропагувати здоровий спосіб життя, попереджувати шкідливі звички. Формувати...
Тема. Здоров\Уроку: Навчальна
Навчальна: продовжити формування в учнів поняття про шкідливі звички, паління,наркотики, вплив паління та наркотиків на здоров’я...
Тема. Здоров\План формування шкідливих звичок. Алкогольні напої та їх вплив на...
...
Тема. Здоров\Тема: «Шкідливі звички дітей І запобігання їм у сім'ї» (шкідливість алкоголю)
Однак, незабаром прийшло розчарування "вода життя" зле пожартувала з людиною: свідомість її виявилась задурманеною, а блаженство...
Тема. Здоров\Як ви добираєтесь до школи?
Сума 26-50 спосіб життя досить здоровий, але якщо змінити шкідливі звички, його можна було б покращити
Тема. Здоров\Тема: Мандрівка з Хлоп’ятком – Здоров’ятком до королівства Здоров’я. Мета
України. Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний І духовний розвиток. Виховувати хороші звички, які...
Тема. Здоров\Тема: Основні складові здоров’я людини
України, її майбутнє. Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний І духовний стан. Виховувати корисні...
Тема. Здоров\Тема: "Шкідливі звички дітей І запобігання їм в сім'ї" (шкідливість тютюну)
Учитель. Сьогодні ми поговоримо про згубну пристрасть до тютюну. Тютюн родом з Америки. Але задовго до відкриття Колумба, якщо виходити...
Тема. Здоров\Шкідливі звички, чи життя у своє задоволення
Мета. Застерігати учнів від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків. Намагатись переконати їх у неприпустимості їх вживання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка