«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета
Скачати 187.49 Kb.
Назва«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета
Дата конвертації14.04.2013
Розмір187.49 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы

Здоровий спосіб життя


Виховний захід на тему:

«Зроби свій вибір: здоров’я чи   примарна насолода»

Мета: виховувати в учнів негативне ставлення до вживання

алкогольних напоїв, тютюнокуріння та наркотиків, розвивати уявлення про їх шкідливість; бажання і вміння вести здоровий спосіб життя, критично ставитися до своїх нега­тивних вчинків; формувати вміння володіти собою; спонукати учнів до роздумів: вибір залежить від тебе самого.

Обладнання: плакати, афоризми та вислови: «Люди не помирають. Вони вбивають себе самі» (Сенека); «Здоров’я – дорожче за золото» (В.Шекспір); «Людина керує звичкою, а не навпаки»; «Від паління тупієш, воно добре тільки для ледачих» ( Гете); «Наркоманія – це багаторічна насолода смертю» (Ф.Моріак); «Пияцтво-це добровільне божевілля»(Аристотель). "Від наркоманії до СНІДу — один крок"…
^ Класний керівник: Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду, чарівні  весняні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка у лузі… і нас людей – сильних, здорових, розумних. І в цьому бутті кожній людині доводиться вибирати, адже, з рештою вона має на це право. Життя заставляло і вас робити вибір: що одягти на вечірку, дискотеку, з ким зустрічати Новий рік, закінчувати розпочату справу чи далі її продовжувати, тощо. А зроблений вибір буде правильним, якщо усвідомити кожному: хто Я є, ким хотів би стати у житті, що слід зробити, щоб досягти цього. І на  сьогоднішній зустрічі хочеться, щоб ви зробили свій власний вибір щодо здорового способу життя, адже саме він робить людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення в усіх її справах і починаннях.

Тому тема нашої сьогоднішньої розмови: «Зроби свій вибір: здоров’я

чи   примарна насолода» під час якої ми повинні з'ясувати для чого людина живе на землі? Що зробити для того щоб життя наше було прекрасним? А щоб у нас вийшла цікава розмова ви повинні бути активні, щирі, відверті, а також прислухатись до порад соціального педагога, який присутній на нашій зустрічі.

^ Соціальний педагог: Дорогі друзі! Кожен із вас переконливо може сказати, що життя - це безцінний дар, воно дароване нам один раз. Але для того, щоб ми вчились, працювали,  досягли мрій свого життя, нам, насамперед, необхідно бути здоровими. Один мудрець сказав « За гроші можна купити ліжко, але не сон, знання, але не розум, їжу, але не апетит, прикраси, але не красу, приємність, але не щастя, ліки, але не здоров’я». Пам'ятайте : кожен з нас може помилятися. Головне - вірити у свої сили, вибір залишається за вами.Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров'я - найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, підпушеного нам природою. Без здоров'я немає щастя. Іноді учні навмисно все роблять для того, щоб загубити своє здоров'я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них і яких Потім не можуть позбутися, але спочатку вони про це не думають і хизуються перед друзями.. Та тільки чим? Не дуже приємно і навіть шкоди дивишся на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачатимуть своє здоров'я. У них уже виробляється звичка. Звичка! Що це таке? (Відповіді учнів.)

Так, звичка — це те, до чого звикаєшся і без чого потім, на жаль, буває важко обійтися. Звички бувають корисні, а бувають і шкідливі. Назвіть, будь ласка, відомі вам хороші звички.

А тепер назвіть погані звички. (Відповіді учнів.)

^ Соціальний педагог: Що таке здоровий спосіб життя? Що означає бути здоровим? (Це такий спосіб життя, який зберігає і покращує здоров’я)
Які ж причини сприяють збереженню і зміцненню здоров’я?

За даними досліджень Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, наше здоров’я залежить від таких основних чинників:

- спадковість – на 20 %;

- рівня медицини – на 10 %;

- екології – на 20 %;

- способу життя – на 50 %.

Спосіб життя – це той чинник, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Отже, на половину здоров’я залежить від нас. Здоровий спосіб життя забезпечується:

-         гігієною, режимом, загартуванням;

-         правильним харчуванням (більше вітамінів, менше смаженого, гострого);

-         облаштованим побутом (нормальні умови життя);

-         руховою активністю (фізкультурою, спортом, прогулянками на свіжому повітрі);

-         належними умовами праці (з вчасним відпочинком);

-         відмовою від шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління, переїдання, надмірне захоплення телебаченням, комп’ютерними іграми).

Ми маємо право на життя і здоров’я, але ми маємо і обов’язок – берегти своє життя і здоров’я.

^ Класний керівник: Відомо, що 50 відсотків смерті припадає на 10 найбільш поширених хвороб, які зумовлені палінням, вживанням алкоголю і наркотиків, переїданням, гіподинамією, стресам. Звідси випливає, що здоров’я людини, тривалість її життя, творче довголіття багато в чому залежить від самої людини.

Ми поведемо нелегку розмову про підступних ворогів – тютюн, алкоголь, наркотики. Чому ці звички є шкідливими?

Тому, що вони наносять шкоду нашому організму і ще тому, що всі без винятку люди шкодують, що дали колись цій звичці взяти над собою верх. Гляньте навкруги, яка прекрасна земля, як добре нам жити. Задумайтесь, чи потрібно мені щось змінити в гіршу сторону? Чи хочу я серйозно захворіти, адже паління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія – це серйозні хвороби,  лікуються інколи багато років. Чи хочу я сліз моєї мами? Так, це зло принесе  багато сліз і страждань вашим рідним.
Тютюн завойовує світ. Саме куріння цигарок – це єдина причина смерті, якій можна запобігти. За даними незалежних соціологічних досліджень, в Україні курять більше половини чоловіків, 30% жінок, 40% дітей та підлітків.

Учень. Чи знаєте ви, що тютюн родом з Америки? Історія прилучення європейців до куріння почалася так. 12 жовтня 1492 р. матрос Родріго Тріана з корабля «Пінта», славнозвісної флотилії Христофора Колумба, вигукнув: «Попереду земля». Серед подарунків, що їх піднесли остров’яни Колумбові, було сушене  листя «летум». Це листя, згорнуте у трубку, вони курили. У пошуках золота  Колумб поплив далі на південь і 28 жовтня 1492 року зійшов на берег Куби.  Мешканці зустріли прибулих травою для куріння, яку вони називали сигаро.

Після другого плавання Колумба (1493-1496 р.р.) насіння тютюну завезли до Іспанії. Згодом воно потрапило до сусідніх європейських країн, і в період Великих географічних відкриттів морськими і караванними шляхами його доставляли практично в усі куточки земної кулі.

Швидкому поширенню тютюну сприяла його дивовижна властивість виробляти в людини потяг до паління, який дуже важко перебороти. Цій рослині приписували незвичайні якості. Наприклад, вважалося, що тютюн цілющий, його дим відганяє хвороби, злих духів тощо. Це зілля вважали стимулюючим і заспокійливим засобом, його листя використовували як лікувальну речовину.

Куріння тютюну, а також застосування його як ліків (у вигляді настоїв, екстрактів, пілюль) часто спричиняло тяжкі отруєння, що нерідко закінчувалися смертю. Це змушувало уряди різних країн вести боротьбу з курінням. У ряді країн застосовували досить жорстку кару за використання тютюну. Наприклад, в Італії тютюн оголосили «забавкою диявола».Римські папи навіть пропонували відлучати від церкви тих, хто нюхав або курив тютюн. Для науки потомству п’ятьох ченців, що піймалися на курінні, замурували живцем у монастирській стіні.

В Англії, за указом Єлизавети1, курців прирівнювали до злодіїв і водили вулицями з мотузкою на шиї. У Росії цар Михайло Федорович, дід Петра, звинувачених у курінні вперше, карав 60 ударами палиць по ступнях , удруге – відрізали ніс або вуха.

Після спустошливої пожежі у Москві у 1634 році, причиною якої було куріння, його заборонили під страхом смертної кари.           
І все ж через півстоліття у 1697 році за царювання Петра 1 в Росії дозволено торгівлю тютюном. Петро 1 сам став запеклим курцем і дозволив вільно ввозити тютюн з-за кордону, наклавши на нього високе мито. 
Ось так широкою ходою тютюн завоював увесь світ.

^ Класний керівник: Тютюн твердим кроком рухається світом. Є люди, яким це вигідно: тю­тюнові фабрики мають неабиякий прибуток. Але справа не в бізнесі, а в нас — у людях. Що дає людині куріння? Скажіть хто-небудь, чому курити - це безглуздо!

Учень: 1цигарка скорочує життя -на 15 хв.;

1 пачка цигарок –на 5 год.;

той, хто палить 1 рік, втрачає 3 місяці життя;

хто палить 4 роки – втрачає 1 рік життя;

хто палить 20 років – 5 років.

^ Соціальний педагог: Давайте докладніше розглянемо приведені дані. Звичайно, вони мають умовний характер. Я абсолютно згодна з тими, хто вважає, що тривалість життя того або іншого курця скоротиться не обов'язково саме на вказане число років. Але щодо того, що скоротиться, можете не сумніватися. До складу тютюнового диму входить більше трьох тисяч шкідливих речовин, причому одне страшніше за інше. Назву деякі з них: нікотин, миш'як, свинець, чадний газ... І багаточисельні хімічні сполуки. 25% цих речовин осідає в організмі курця, 5% залишається в недопалку, 20% згорає, 50% потрапляє в повітря...

Як, на вашу думку, виглядають легені людини після викуреної нею сигарети? (На них залишають свій слід кіптява і дим.)

Це і є ті самі хімічні речовини, які поступово приводять до різних захворювань. За рік їх може осісти в легенях та дихальних шляхах курця до одного літра. Скільки ж сил доводиться витрачати нашому організму на самоочищення!

^ Класний керівник: Так, а ще до негативних наслідків куріння відносяться: неприємний запах з рота, поява кашлю і хрипоти, жовтого нальоту на зубах, послаблення роботи легенів, задишка, серцебиття, передчасні зморшки, блідість, погіршення пам'яті... .   У курців школярів відбувається кисневе голодування, яке знижує розвиток, пам’ять, увагу. Такий учень ніколи не стане спортсменом.

Про наслідки куріння можна говорити і детальніше. Вас цікавить, наприклад, чому відбувається погіршення пам'яті? Відповідаю: речовини, що містяться в тютюні, діють ще і на нервову систему. Під його дією вона спочатку збуджується, а потім відбувається реакція гальмування і у людини притупляється свідомість. Крім того, в курців поступово розвиваються легеневі захворювання, які можуть перерости в хронічний бронхіт, астму і, нарешті, туберкульоз і рак легенів. В жінок, що палять, у декілька разів частіше народжуються хворі діти. Курцю важче висиджувати на уроках — потяг до сигарети заважає їм зосередитися...

Втім, деякі з нас, напевно, могли б сказати декілька слів в захист тютюну. Наприклад, серед дівчат існує думка, що хлопці з тими з них, хто палить, починають поводитися більш розкуто, сміливо, легше з ними знайомляться... лише не подумайте, що завдяки сигареті можна знайти якусь особливу чарівливість. Все пояснюється набагато простіше. Сигарета робить дівчину в очах хлопців доступнішої. Більшість же з них не бажають мати супутницю життя, яка палить, і не дивляться на таких серйозно. А насправді : люди, котрі курять, перш за все не впевнені у собі, не вміють протистояти тиску оточуючих. Підлітки починають курити саме для того, щоб відчути себе дорослими, самостійними людьми, справжніми «суперменами». Основною складовою тютюну є нікотин. Нікотин.....це надзвичайно сильна отрута, що діє переважно на нервову систему, травлення, а також на дихальну і серцево-судинну системи. Навіть одна сигарета шкідлива для всього живого. Отже, смерть від нікотину може настати, якщо підліток одночасно; викурить півпачки сигарет, а для дорослої людини смертельна доза — пачка сигарет. Проте відомі випадки смерті навіть від викурювання 2—3 сигарет.

Учень;

Дитя цигарку витягає,

Бо хочеться дорослим стать,

Та сильним, гарним він не стане!

Бо зріст вповільнюватися став.

Усе, що в світі є погане,

Хлопчина в організм запхав.

Та ще й в залежність від цигарки

Потрапив хлопець, як в капкан.

На допоможуть слово й лайки,

Тепер над ним – цигарка Пані.

^ Чи знаєш ти про вплив тютюнового диму?

Вікторина-тест

1. Що найбільше забруднює повітря:

а)  викиди хімкомбінату;

б)  викиди металургійного комбінату;

в)  тютюновий дим.

2. Як називається слабкий наркотик тютюну:

а)  чадний газ;

б)  нікотин;

в)  бензопірин.

3. Порівняно з вихлопною трубою автомобіля тютюновий дим удихати в...

а)  чотири рази шкідливіше;

б)  менше шкідливо в 10 разів;

в) те ж саме.

4. У скільки разів забруднене тютюновим ди­мом повітря перевищує допустимі норми:

а)  у 5 разів;

б)  у 300 разів;

в)  у 384 тисячі разів.

5. Скільки отруйних речовин міститься в тютюні:

а)  близько 36;

б)  близько 100;

в)  близько 200.

6. Прізвище французького дипломата, що зав­зято пропагував тютюн, не знаючи про його шко­ду, було:

а)  Мальборо;

б)  Нікотин;

в)  Кемел.

7. На планеті щорічно від хвороб, спричине­них курінням, помирає...

а)  150 тис. осіб;

б)  1,5 млн. осіб.

8. Збитки виробництва у США від хвороб лю­дей, що курять, щорічно становлять:

а)  17 мли. доларів;

б)  100 млрд. доларів.

9. Лише 1—4 сигарети за день збільшують ри­зик захворювання серця в жінок у...

а)  2 рази;

б)  5 разів;

в)  12 разів.

10. У вагітних жінок-курців шанс народити хвору дитину становить:

а)  10%;

б)  50%;

в)  100%.

^ Класний керівник: А зараз, поговоримо ще про одну шкідливу звичку – пияцтво. З давніх-давен алкоголь називають викрадачем розуму. Про п’янкі властивості спиртних виробів люди знали ще близько 10 тисяч років тому.

Відомий мандрівник Міклухо Маклай спостерігав за папуасами Нової Гвінеї, які не вміли ще добувати вогонь, але вже володіли прийомами виготовлення хмільних напоїв.

Історія не зберегла для нащадків ім’я першої людини, яка відкрила світу алкоголь. Але ті, хто відкрили спирт, напевне, були настільки вражені його надзвичайними властивостями, що дали йому постійну назву алкоголь («ніжний», «благородний»). Деякі алхіміки охрестили його «водяною водою» і «водою життя», оскільки людина у стані алкогольного сп’яніння ставала веселою, рухливою.

Але скоро прийшло розчарування – «вода життя» дуже жорстоко жартувала з людиною: свідомість її одурманювалась, а насолода була не справжньою, а уявною. І тоді вчені та лікарі перейменували алкоголь у «аква-мостіс», тобто «вода смерті».

Чим же приваблює підлітків алкоголь?

Дехто вважає, що небезпечні тільки міцні напої і тому зловживають пивом. Але пиво – це теж своєрідна отрута. Встановлено, що два кухлики пива – це 100 грамів горілки. Пиво діє повільно і підступно. У людей, які зловживають пивом, порушується обмін речовин, розвивається хвороба «бичаче серце», руйнується печінка.

^ Соціальний педагог: На жаль, реальне cп 'яніння також є одним з факторів життя молоді. Речовина, яка викликає найбільшу смертність серед молоді -  це алкоголь!  Чому це так,  наведемодекілька цифр.

У всесвітньому масштабі 5%  усіх смертей серед молоді у віці від 15  до 29  років викликані вживанням алкоголю.

У Європі кожна четверта смерть чоловіків у віковій групі від 15 до 29 років пов′язана з алкоголем. В цілому у Європі щороку помирає від причин,  обумовлених алкоголем, близько 55 000 молодих людей.

В цілому .  у світі від алкогольної залежності страждають 140  мільйонів чоловік,  в Україні це близько 1 млн. чоловік.

В чому шкідливість вживання алкоголю для мозку?

Більш ніж 30%  алкоголю затримується у нервових клітинах головного мозку,  які складають лише 2% ваги тіла людини. У результаті одного сильного спяніння гине до 20 тисяч клітин головного мозку  (і хоча у кожного з нас їх до 17 мільярдів, так марнотратно з ними обходитись не варто).

Алкоголь  уповільнює розумові процеси навіть при незначному вживанні слабоалкогольних напоїв. Знижує інтелект людини, вона не може повноцінно вчитися або працювати, стає непередбачуваною та небезпечною.

Алкоголь винен у половині всіх скоєних вбивств. Крім того, більше половини всіх травм та нещасних випадків сталися через сп′яніння.  Багато випадків небажаної вагітності та зараження венеричними хворобами відбулися саме у стані сп′яніння.

^ Класний керівник: Алкоголь чужий природі всього сущого на землі і, крім людини, його не вживає жодна істота. Навіть зерна пшениці, які пролежали понад 3 тис. років у гробницях фараонів, сходять і колосяться, у той час як зерно, змочене в горілці, ніколи не проросте.

Далеко в минулому з історії людства залишились епідемії віспи, чуми, які забирали цілі міста , села, округи. Та переступила поріг століття «біла смерть» - наркоманія, яка продовжує забирати життя мільйонів. Мікрофон: «Моє ставлення до наркотиків», «Як на вашу думку, чи можна жити в своє задоволення, не порушуючи норм моралі?»

Учень. Наркоманія – захворювання, викликане вживанням наркотиків з метою зміни свого психічного стану, важке захворювання, що характеризується зміною обміну речовин під впливом наркотику і хворобливим звиканням до нього.
Перші наркотики рослинного походження застосовувались в релігійних ритуалах, при лікуванні важких захворювань, застосовувалися ці засоби і для лікування психічних розладів. Опіум одержували із зелених стебел маку, гашиш і марихуану – із квіток конопель, кокаїн – із листя коки. Але коли людина забула міру – ліки стали ворогом, вони перетворилися на страшне зілля, що вбиває людину.

З розвитком хімії стали з’являтися замінники рослинного наркотику.

^ Класний керівник: Найбільше зло суспільства — наркотики. Однією з причин поширення нар­команії є дефіцит знань про наркотики та їхній вплив на організм людини. У багатьох, особливо у молоді, неправильне уявлення про наркотики. Люди помиляються, вважаючи наркоманію роз­вагою, що відносить у світ приємних відчуттів. Вони не підозрюють до якої життєвої трагедії призводять ці нешкідливі на перший погляд за­хоплення.

Ситуація із вживанням наркотиків серед молоді в Україні дуже складна. За останніми даними вона просто катастрофічна. Результати досліджень доводять, що існує стійка тенденція до значного і постійного росту вживання наркотиків з одночасним стійким зниженням віку молоді, які почали їх вживати. Сьогодні, враховуючи насамперед вік наркоманів (13 – 25) під загрозою опинилося майже все нове покоління країни. За останні 10 років число смертей від уживання наркотиків збільшилося в 12 разів, а серед дітей – у 42 рази. Переважна більшість наркоманів не доживає до 30 років. Середня тривалість життя після початку вживання наркотиків 4 – 4,5 років. Виліковуються (тобто витримують без наркотиків більше року) всього 5 – 6% наркоманів.

Непереборна тяга наркотиків призводить до того, що людина втрачає пильність і вводить наркотик шприцом, який найчастіше — один на всіх. Хворий може заразити всю групу. ВІЛ-інфекція передається і через статеві стосунки.

СНІД справедливо вважають хворобою поведінки, а тому висока моральність і культура поведінки, уважне ставлення до свого здоров’я і відповідальність за здоров’я інших людей, а також суворе дотримання гігієнічних і санітарних норм можуть допомогти у справі ліквідації цього смертельно небезпечного захворювання. Адже, постійним супутником пияцтва і наркоманії є розпуста, що приводить до венеричних захворювань, СНІДу. Цю  хворобу охрестили чумою XXI століття. Ліків і ефективних методів лікування доки  ще нема.  Людина,  яка заразилася ВІЛ (вірусом імунодефіциту людини),  стає беззахисною  перед  іншими  захворюваннями.  Єдиною зброєю людини проти СНІДу є знання про СНІД і правила профілактики цього смертельного захворювання.

Ви тільки на порозі дорослого життя. Так ба­гато треба встигнути зробити, стільки побачити і пізнати. Але насамперед, треба навчитися пра­вильно приймати рішення, важливі для тебе. І першим серед таких рішень має стати «Ні — тю­тюнокурінню!», «Ні — наркотикам!», «Ні — ал­коголю!», — раз і назавжди.

Пам'ятай!

Майбутнє наше — то лише наша справа,

Лише наших рук, і-совісті, й ума.

Кивать на когось ми не маємо права.

Та і кивать на кого нам нема.

Тож треба взять собі до тями:

Здоров'я, краса і достаток

Усе залежить од нас із вами!

Усе: і зокрема, і взагалі!

Життя іде... Такий закон природи.

Міняється усе, усе тече.

На вищий свій щабель не страшно сходить,

І ми цей факт вітає гаряче!».

Зрозуміло, кожен у реальних життєвих си­туаціях знаходить відповіді і приймає рішення самостійно. Важливо зупинитися в потрібний момент і задуматися над тим, чи варто розміню­вати своє здоров'я на цигарку, пляшку, шприц, лікарняне ліжко.

Пам'ятайте!

Життя це шанс, злови його.

Життя — це краса, милуйся нею.

Життя це радість, насолоджуйся нею.

Життя це виклик, прийми його.

Життя це цінність, цінуй його.

Життя — це скарб, бережи його.

Життя це любов, тішся нею.

Життя це таємниця, відкривай її.

Життя — це обіцянка, виконуй ЇЇ.

Життя це смуток, відчуй його.

Життя гімн, заспівай його.

Життя це боротьба, почни її.

Життя це трагедія, зрозумій її.

Життя це щастя, заслужи його».

^ Соціальний педагог: Молоді люди! Радість, щастя -  у ваших руках. Перед вами вибір: здоров’я, краса, мудрість, кохання чи наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління. Вибирайте. І якщо ви все зважили, все зрозуміли, то вирішіть ніколи не торкатися сигарети, пити алкогольні напої, пробувати наркотики. Адже, навколо вас існує безліч цікавих речей, які більш варті вашої уваги.

Здоровий спосіб життя – це просто!!!

11 правил здоров’я

1. Займайтеся фізичною культурою, хоча б  30 хвилин на добу

2. Раціональне харчування. Вживайте більше їжу,  яка складається з клітковини ,

та менше – їжу, яка складається з цукру та пшеничної муки. Не забувайте про овочі та фрукти.

Готуйте  їжу на рослинній олії, зменшіть вживання тваринного жиру.

^ 3. Уникайте  надмірної ваги, не вечеряйте після 6 години вечора.

Вживайте їжу не менше 3 разів на день

4. У  продовж дня пийте більше рідини -  це  позитивно впливає  на стан шкіри,

дозволяє продовжити її молодість.

5. Готуйте їжу недовго та при низькій температурі - це дозволить зберегти у ній

якісні вітаміни.

6. Дотримуйтеся режиму дня. Лягайте та вставайте  в один і той же час. Це найпростіша

порада, для того щоб мати гарний, здоровий, відпочивший вигляд.

^ 7. Будьте психологічно урівноваженні. Не нервуйтеся, тому що нервові клітини не

відновляються. Хоча є ймовірність їх відновлення, але дуже повільно. Так що знаходьте

завжди тільки позитивні моменти.

^ 8. Загартовуйте свій організм. Найкраще допомагає контрастний душ – тепла та

прохолодна вода. Це не тільки корисно, але й допомагає проснутися.

9. І звичайно не курити, не зловживайте алкоголем та іншими  шкідливими звичками. Адже це основні фактори погіршення здоров’я.

10. Частіше гуляйте у парках, на свіжому повітрі, подалі від автомобілів та інших  забруднювачів  повітря.

^ 11. Творіть добро. Адже на добро відповідають добром. Воно обов’язково до Вас повернеться  у  вигляді гарного настрою та самопочуття, якщо ви дотримуєтесь хоч половини правил, це додасть Вам здоров’я!!!

^ Будьте здорові!!!

Учень 7. Наша група підготувала проектну папку в якій зібрали цікавий матеріал з даного питання,  малюнки, фотографії.

І ми можемо зробити висновок:

 - Для збереження здоров’я, треба вести здоровий спосіб життя.

Друга група «Чомучки» 

Учень1. Перед нами поставили завдання з’ясувати, які чинники негативно впливають на життя і здоров’я людини? Що ми знаємо про шкідливі звички?

До цього уроку підготували проектну папку  на тему: «Що таке добре і що таке погано».

Учень 2. Ми розподілили обов’язки. Одні учні добирали матеріал про шкоду алкоголю, куріння та наркотиків. Інші про рекламу і антирекламу шкідливих звичок.

Була організована виставка малюнків: «Корисні і шкідливі звички», ми підготували приказки, прислів'я, легенди про корисні звички.

Учень 3. Щоб таке звичка? Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити їх знову і знову – це і є звичка.

Звички бувають шкідливі і корисні. Найбільшу шкоду організму людини приносять такі звички: алкоголь, куріння, наркотики, токсикомані

Учень 4. Тютюн називають – «чортове» зілля. Існує легенда про те, як утворилось слово табак і тютюн

Летів якось чорт. Та кудись задивився

Й на вербу суху животом настромився.

Помер. Може, правда, а може брехня –

Посипалася з чорта того порохня.

Ішли мужики. Порохню найшли:

Вони недалечко там поле орали.

Кишені діряві були, як на зло,

Тож, чортове зілля повсюди зійшло.

Понюхали – листя духмяним здалося.

Комусь до смаку воно дуже прийшлося.

«Ти ба!» - мовив хтось, і від цього «ти ба»

З’явилася назва у зілля – ТАБАК.

Багато з тих пір табаку розвелося.

Пізніше курити його повелося.

А хтось, кажуть, сплюнув і вигукнув: «Тю!»

З’явилась у зілля ще й назва «ТЮТЮН»

Учень 5. Негативний вплив шкідливих звичок викликає тяжкі хвороби: туберкульоз, СНІД,  виразка шлунку, біль у ногах, хвороби серця,  хвороби шкіри, отруєння,  неврози.

^ Чому ж людина палить?

Результати досліджень свідчать про те, що багато курців набули цієї звички у підлітковому віці. Тиск збоку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукає багатьох підлітків до паління. Цю  звичку важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить.

^ Учень 6. Висновки

Мати або не мати шкідливої звички - справа особиста. Але якщо ви хочете гордо заявити про себе як про людину без шкідливих звичок, або якщо здоров'я вже не дозволяє ці самі звички, то ваш вибір - здоровий спосіб життя!

Вчитель. А хто допоможе вам зміцнити своє здоров'я? (сім'я)

Слово надається 3 групі «Супер сімейка»

Учень 1. Перед нами поставили питання:

  • Яку роль відіграє сім’я у збереженні та зміцненні здоров’я дитини?

Учень 2.

Кожній людині

Слід пам’ятати:

Хто його батько,

Хто його мати.

Тільки в любові кріпне родина.

Тільки свободою кріпне країна.

Учень 3. Всесвітня організація охорони здоров'я каже: «Здоров'я починається в сім'ї. Здорові діти - здорова сім'я. А здорова сім'я - здорова держава».

А щоб краще вам зрозуміти цей вислів, то подивіться на цей гранат. Кожне зернятко в ньому - це сім'я, в якій живе дитина. Якщо декілька зерняток починає псуватися, чорніти, гнити, то згниє весь гранат. Так само: якщо нездорові, некріпкі сім'ї, то в цілому не здорова держава.

 V. Закріплення вивченого матеріалу (рефлексія)

1. Робота в зошиті (с.16) Що на твою думку, може зробити життя щасливим? Заповнити піраміду.

^ 2. Метод «Прес» (робота із прислів’ями в парах)

Знання нашого народу про здоров'я відобразилися в усній народній творчості: прислів'ях і приказках. Давайте пригадаємо їх.
(В  учнів  з  кожної  пари  на  парті  є конверт  зі «Скарбом народної мудрості».) Ваше завдання: зібрати  відповідні  розрізані  частинки  прислів’їв, обміркувати і пояснити їх зміст.

VІ. Підсумок уроку

Вправа «Шлях Здоров’я»

Вчитель. На дошці прикріплено плакат з малюнком Палацу Здоров’я, до якого веде стежка. Візьміть кольорові паперові «сліди». Напишіть на них те, що , як ви вважаєте, приведе вас до «Палацу Здоров’я». Капітани, прикріпіть «сліди» на «шлях Здоров’я». (Заняття спортом, активний відпочинок, загартовування, корисні звички, особиста гігієна, дотримання режиму дня, ранкова зарядка, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування)

 Вчитель.

Здоров'я родини - здоров'я дитини.

 В цю істину вкладено глибокий зміст.

 Здорова родина - здорова дитина.

 У цих двох поняттях прокладено міст.

 Хай міст цей єднає батьків і дітей,

 Щоб правильно й радісно жити,

 Іти по життю із девізом в руках:

 «Здоров'я потрібно цінити».

Схожі:

«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета icon"Різні терміни (укр.)"
За Кантом, є позитивна насолода прекрасним, що виражається в спокійному спогляданні, І є негативна насолода піднесеним, безформним,...
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconМій життєвий вибір
Вже через рік вам доведеться зробити свій перший життєвий вибір. Вам доведеться приймати рішення куди йти далі навчатись, або працювати....
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconТема: Мандрівка з Хлоп’ятком – Здоров’ятком до королівства Здоров’я. Мета
України. Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний І духовний розвиток. Виховувати хороші звички, які...
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconЯ І мій характер Мета
Мета: формувати в учнів уміння ана­лізувати ситуацію, свій стан, вчинки за допомогою тестів; виховувати ба­жання зміцнювати своє...
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconТема уроку конфлікти І здоров’я. Види конфліктів. Вплив конфліктів на здоров’я. Мета
Один філософ сказав: «Той, хто вміє впоратись з конфліктами шляхом їх визнання та регуляції, бере під свій контроль ритм історії»...
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconТема. Складові здоров‘я. Що впливає на здоров‘я. Складові їжі. Загартовування
Виховувати бажання берегти своє здоров‘я,загартовувати свій організм, бути уважними до людей з обмеженими можливостями
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconТестові завдання для заліку з курсу «Ведичні знання про здоров’я»
Дві – насіння, посаджене нашою діяльністю (біджа) І плоди цієї діяльності (страждання або насолода) (прарарбдха-карма)
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconЗробімо вибір на користь здоров ' я
Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» Комсомольський нвк ім. Л.І. Бугаєвської...
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconСпеціальність «Обмотувальник елементів електричних машин». Термін...
Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на майбутнє життя молодої людини. Тут не можна покладатись на...
«Зроби свій вибір: здоров ’ я чи   примарна насолода» Мета iconЗдоров’я дітей – здоров’я нації 
Мета: дати дітям поняття про здоров’я, як основу життя людини, про ознаки гарного здоров’я, про чистоту, як запоруку здоров’я; розуміння...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка