Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30
Скачати 100.12 Kb.
НазваДня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30
Дата конвертації25.04.2013
Розмір100.12 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
Сценарій свята до Дня Святого Миколая
Дата проведення 18 грудня 2012 року.

Початок 14:30

Місце проведення Актова зала ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Мета: розширювати знання вихованців про традиції українського народу, а саме про свято Святого Миколая; спонукати до відродження святкування зимового свята; організація змістовного дозвілля вихованців; створення атмосфери доброзичливості і творчості в дитячому колективі.

Оформлення залу: зимові краєвиди; сніжинки вирізані з паперу; маски для учасників казки, виготовлені з паперу; дві різки; дві кульки з вати.
^ Хід заходу
До залу входить Господиня і звертається до дітей
Господиня: Добрий день любі діти! Сьогодні завітала я до вас, щоб напередодні привітати всіх із святом Святого Миколая. Це свято люблять всі, бо воно овіяне особливим теплом і радістю. І всі діти з нетерпінням чекають, коли прийде Святий Миколай, щоб подарувати свої пречудові гостинці. А хто з вас, дорогі дітки, може розповісти про це свято, про Святого Миколая?
(Господиня спілкується з дітьми, а далі розповідає коротко про свято)
Господиня: Ви знаєте, діти, що найбільше щастя в житті  це робити добро! Тому, я хочу вам повідати дуже цікаву легенду, легенду про Святого Миколая.

Колись дуже давно в одній заможній родині ріс маленький хлопчик  Миколай. Він був дуже добрим, тихим та чуйним хлопчиком, горнувся до бідних та нужденних людей. Робив добро, не чекаючи на подяку і славу. І щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, милосердя.

Після того, як померли його батьки продав маєток і роздав гроші бідним, а сам став священиком. Своїми молитвами зцілював, охороняв від напастей. Був покровителем подорожніх у путі, а також усіх тварин  диких і свійських. А головне  всім серцем любив дітей і кожному хотів подарувати бодай крапельку своєї любові.

З особливим шануванням завжди в Україні відзначали свято Миколая. Напередодні 19 грудня хлопці, один з яких був переодягнений Миколаєм, обходили двори з піснею «Ой, хто, хто Миколая любить» і роздавали подарунки дітям (цукерки, горішки), а неслухняним залишали різку як пересторогу на майбутнє.
(Звучить фонограма пісні «Ой, хто, хто Миколая любить»)
Господиня: Кажуть, що в ніч можна почути срібні дзвіночки  то на санчатах їде Святий Миколай.
(За дверима чути, як дзвенить дзвіночок. До зали забігають два неслухи з різочками і лякають всіх)
1-ий неслух: Ага, не очікували, що ми завітаємо до вас на свято. А ми для вас приготували різочки-лозиночки, тому що ви неслухняні.
2-ий неслух: Напевно, батькам не допомагаєте, погано навчаєтесь, бешкетуєте, один з одним не товаришуєте, ображаєте? Так?
Господиня: Ні, ні, ні… ви помиляєшся, ці діти найкращі  не жадібні, добрі та дружні, вони займаються творчістю, беруть участь у конкурсах і завжди перемагають. Тому лозини прибережіть для себе.
1-ий неслух: Якщо так, я зараз подивлюся, які ви розумні, творчі, кмітливі, а головне  дружні…
Господиня: Ми зараз вам доведемо, що тут зібралися дуже розумні діти. Зараз я вам прочитаю вірш, а ваше завдання закінчити його. Отже розпочинаймо…

Порошинки білі нам лоскочуть … (щічки),

Вдягнемо тепленькі, гарні … (рукавички).

Підемо на зустріч свята … (Миколая),

Все навкруг велично, весело … (співає).

Чудо, чудо … (Миколай),

Нас зі святом … (привітай),

Бо усі радіють … (люди),

Ллється … (пісня) скрізь і всюди,

Чудом називають у дитини очі,

сонце на … (світанку), місяць серед … (ночі).

Навчи, Миколаю, як нам гідно жити,

Всім бажати … (щастя), серцем не черствіти.

1-ий неслух: Ми… ми… ми вміємо теж розповідати вірші, отак!

Всім робимо ми капості,

Із великою радістю.
^ 2-ий неслух: Знаємо, що й ви, дівчатка та хлоп’ятка,

Не тільки, любите бешкетувати,

А й у різні ігри грати…
Господиня: Так, якщо хочете отримати подаруночки завтра в себе під подушкою, а не ці лозинки, потрібно трошки виправитися, стати чемними, добрими, вихованими і трохи пограти з дітьми.
1-ий неслух: Що ж, трохи розважимося? А для цього потрібно дві команди по 4 учасника, ставайте по різні боки, в мене є лозинки, які я принесла вам. Та дві сніжки, які зараз потрібно буде перемістити з одного краю до іншого, хто швидше це зробить, той і переможе.
(Проводиться командна гра)
Господиня: Що, неслухи? Переконалися, які ми дружні, розумні та кмітливі, тому виховувати ми зараз будемо вас.
(Господиня бере різочки в руки).
Неслухи: Ой, ой,… Відпустіть нас, ми більше шкоди та капості не будемо робити. Змилуйтеся! Ми ж тільки пожартувати хотіли.
Господиня: От як відгадаєте мої загадки, про те, що нам стане в нагоді на сьогоднішньому святі, може, і відпустимо, а як ні, то різочками дамо вам.
Неслухи: Добре, загадуйте.
(Неслухи відгадують загадки)
Господиня: Добре, ми вас відпустимо, але за однієї умови: зараз ми з дітьми створимо казку, а ваше завдання допомогти нам роздати ролі і одягнути костюми. Завдання акторів: мімікою, жестами обіграти свої ролі і зміст. Всім зрозуміле завдання? (Відповіді дітей) Тоді починаємо.
Ця історія  передноворічна казка, яка була, а може, її зовсім не було. То ж слухайте, дивіться і вирішуйте самі.

У Києві на Лисій горі росло дерево. Хто в нас буде деревом? Що ж доведеться обирати. Яким має бути дерево? На роль дерева треба обрати найстійкішого учня, який би зміг витримати будь які пориви вітру, а крім цього ще й найрозумнішого. А щоб дерево було схожим, одягнемо на нього маску. (Показує маску) От і добре! Прошу всіх претендентів на роль дерева підійти до мене. Зараз я вам буду загадувати загадки про дерева, ті хто знають відповідь, піднімають руку. Відповідає той, хто перший підняв руку. Той, хто дає неправильну відповідь із гри вибуває. Той хто правильно відповів робить крок вперед. Перемагає той хто дасть найбільше відповідей. Починаємо.

Конкурс «Вгадай, що за дерево»
І червона, й соковита,

Та гірка вона все літо.

Припече мороз – вона

Стала добра і смачна.

(Калина)
Навесні цвітуть, мов свічі,

Заглядають сонцю в вічі,

А під осінь ті свічки

Вдягнуть з голок кожушки.

(Каштан)
Маю плаття золотеньке,

Гнучкі, ніжні віти.

Кору білу, стан тоненький.

Як я звуся діти?

(Береза)
Живе один батько і тисяча синів, всім шапки справляє, а собі не має.

(Дуб і жолуді)
На дереві я родився в кожусі, кожух розірвався, і я на землю впав.

(Каштан)
Ніхто не лякає, а вона тремтить.

(Осика)
Чималеньким виростає,

Міць з роками набирає.

Може жити сотні літ,

Має величезний рід.

(Дуб)
Сніг її не налякає,

І на спеку не зважає.

Зеленіє навіть взимку,

Має з голочок хустинку.

(Сосна, ялинка)
Рясно в липні зацвітає,

Дуже гарний запах має,

Цвітом від хвороб лікує,

Щедро медом нас частує.

(Липа)
Господиня: Поаплодуємо нашому найкращому знавцю дерев і вручимо йому маску дерева. Дерево займає своє місце, а ми продовжуємо нашу казку. На гіллі дерева сиділа Сорока. А хто в нас буде Сорокою? Актрису на цю роль ми оберемо провівши конкурс ораторів.
Конкурс «Ораторів»
Господиня: Запрошую на сцену по три учасники від кожного класу. Напевно всі ви в дитинстві у дитячому садочку розповідали вірш «Наша Таня гірко плаче»? Ну тоді ви зараз повинні розповісти цей вірш. Я буду називати хто  а ви розповідати вірш. Наприклад вірш потрібно розповісти , якщо ви не вимовляєте букву «Р». (Демонструє як потрібно розповідати вірш).

Наша Таня гірко плаче:

Закотився в річку м'ячик. –

Таню, люба, цить, не плач,

Не потоне в річці м'яч.
Зрозуміло? Тоді почали!:

ви – японець;

ви образились;

ви дуже щасливі;

ви неуважні;

ви – підлабузник;

ви – старий дідусь;

ви – маленький хлопчик, який тільки – що почав говорити;

ви – хуліган;

ви – грузин;

ви – дуже несміливий;

ви – дуже крутий і т.д.
Господиня: От ми і з’ясували хто в нас буде Сорокою. Я вважаю, що з тебе вийде гарна Сороко. (Вручає маску) Продовжуємо нашу казку. Сорока сиділа на дереві і постійно скреготала, розказуючи останні новини.

Під Деревом любило гуляти маленьке руденьке Поросятко. Хто хоче бути поросятком? Скажіть мені що найбільше полюбляють поросята? Звичайно, поїсти. Тому оголошується конкурс «Тарілка цукерок».

Конкурс «Тарілка цукерок»
Господиня: Учасники конкурсу станьте, будь ласка, в коло. Зараз ви маєте під музику швидко передавати блюдце наповнене цукерками. Коли музика вимикається, то з гри вибуває той, в кого в руках залишилося блюдце, тому передавати його треба швидко, але й обережно, бо той в кого цукерки випадуть, при передачі блюдця, теж вибуває з гри. Виграє останній учасник, який залишиться.

Що ж Поросятко приймайся за роботу в нашому театрі (Вручає маску). Продовжуємо казку. Тут настав вечір і Поросятко, поласувавши жолудями, вирішило лягти спати під Дерево. Тут зненацька з’явився Вовк. Треба обрати Вовка. Хто претендує на цю роль? Давайте обирати. В цьому нам допоможе наступний конкурс.
Конкурс «Кличка»
Господиня: Хто є найближчим родичем вовка, який проживає поряд з людиною. Правильно, це собака. Перед вами розкладені літери К, О, К, О, Л, О, С. З них потрібно скласти кличку собаки семи богатирів із казки «Казка про мертву царівну і сім богатирів» О.С. Пушкіна. (Відповідь: Соколко) Хто першим впорається з завданням, той отримає маску вовка.

Продовжуємо нашу казку. Вовк завжди вночі приходив до цього дерева і починав вити.

Жив під Лисою горою і Заєць. Хто ж з вас стане найкращим зайцем, допоможе з’ясувати конкурс.

Конкурс «Найспритніший зайчик»
Господиня: Всі хто бажає спробувати себе в цій ролі підходять до мене і беруть з собою стілець, це буде ваша «нірка», в яку ви ховаєтеся від вовка. Поки грає музика зайчики вилазять з «нірок» і йдуть шукати їжу. Як тільки стихає музика, зайчики повинні вскочити в «нірку», тобто сісти на стілець. Кому не вистачило «нірки»  йде і забирає із собою стілець. Гра продовжуватиметься до тих пір, поки не залишиться один самий спритний «зайчик».

Обрали ми зайчика (Вручає маску). Ну що ж продовжуємо казку. Зайчик в нас дуже любив пострибати навколо дерева. А у самісіньку північ вистрибнула Баба-Яга. На роль Баби-Яги в нас бажаючих багато, тож треба обирати.
Конкурс «Створи Бабу-Ягу»
Господиня: Кожна учасниця отримає від мене повітряну кульку, нитки і маркер. Вам треба створити образ Баби-Яги. Ви маєте надути повітряну кульку і намалювати обличчя вашій Бабі-Ягі. Хто це зробить найшвидше, той і переможе та отримає роль.

Молодці! У нас є виконавиця ролі «Баби-Яги». Тому ми можемо продовжувати казку далі. Баба-Яга почала танцювати і визивати нечисту силу, тут усі і перелякалися.

Ялинка перша почала махати своїми гілками. Від цього Сорока впала з гілки прямо на Порося, яке підскочило та побігло, а Вовк за ним, Баба-Яга приєдналася, і тут таке почалось… Але ж сталося чудо: Святий Миколай побачив, що відбувається, і послав на землю свого помічника Янголятка. Оберемо того хто ним буде.
Конкурс «В світі тварин»
Господиня: Вам потрібно станцювати так, як би це зробили тварини. Хто це зробить найкумедніше, той і отримає роль. Танцюєте, як ведмеді, слони, сороко ніжки, змії, жирафи і т. д. Молодці, гарно танцювали. Але маску отримує найкумедніший (Вручає йому маску). Продовжуємо казку. Хутко Янголятко прилетіло на допомогу, нарешті Баба-Яга злякалася і втекла, звірі зраділи та почали танцювати. На цьому наша казка закінчується всі актори молодці впоралися із своїми ролями. Оплески нашим акторам.
1-ий неслух: Дуже гарна казка. Та нам вже час.
2-ий неслух: З вами мені було добре, хай вам щастить, бувайте здоровенькі.
Господиня: Ми переконались, що гарячі серця і міцна дружба можуть творити справжні дива. А всі дивовижні казки закінчуються щасливим кінцем, як сталося і у наших героїв.

Хай ваші серця завжди будуть енергійними і життєрадісними! Слухайтеся батьків, добре навчайтеся та допомагайте один одному. До побачення!

Схожі:

Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconПлан-конспект уроку в 2 класі Тема: Молитва до Святого Миколая
Мета: розкрити образ великої людини – Святого Миколая, який увійшов у народну свідомість як заступник, чудотворець, помічник, ознайомити...
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconУкра ї н а очаківська районна державна адміністрація відділ освіти
На виконання розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 03. 12. 2012 №409-р «Про заходи щодо організації та проведення...
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconТема : «спортивне свято Святого Миколая»
Мета : перевірити І сприяти фізичному розвиткові школярів, розширити їхні знання про Святого Миколая, виховувати в них колективізм,...
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconСвято Миколая в Слов’янській загальноосвітній школі І-ІІ ст. №7
День Святого Миколая. Свято Миколая здавна в нашого народу відзначається великим шануванням. За народним повір’ям у цей день
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconУкраїна вознесенська районна державна адміністрація миколаївської області розпорядженн я
Програми “Молодь Вознесенщини“ до 2010 року від 15. 03. 06 №8, з метою вдосконалення роботи по організації та проведенню змістовного...
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconНаказ 10. 12
Останнім днем проведення навчальних занять у І семестрі 2012/2013 навчального року вважати 28 грудня 2012 року
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconСьогодні 19 те грудня. І саме в цей день приходить до нас повне цікавих...
Що ж це за свято? Можливо, хтось із вас знає? Це свято Святого Миколая. Ви не дивуйтесь, але саме Св. Миколай називався українським...
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconКонкурсу «Учитель року-2013» початок : 25 грудня 2012 року, 13. 00-14. 30
Горлівки, репрезентація досягнень педагогічних колективів міста та окремих учителів в поширенні інноваційного досвіду щодо забезпечення...
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconКурс Початок дка дата проведення
Ткач Микола Степанович -приватний підприємець в сфері проектування та будівництва
Дня Святого Миколая Дата проведення 18 грудня 2012 року. Початок 14: 30 iconСвято відбувається в актовому залі. Приміщення прикрашене у традиційному...
Свято відбувається в актовому залі. Приміщення прикрашене у традиційному українському стилі. На видному місці образ Святого Миколая,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка