Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри
Скачати 21.68 Kb.
НазваГігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри
Дата конвертації06.08.2013
Розмір21.68 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
Гігієна шкіри.

Перша допомога при обмороженнях і опіках
Чистота шкіри. Одна з важливих умов здоров’я людини – чистота шкіри. Злущуючись, клітини епідермісу брудної шкіри склеюються з шкірним салом і закупорюють протоки сальних та потових залоз. На брудній шкірі розмножуються мікроорганізми. На кожному квадратному сантиметрі шкіри неохайної людини можна виявити до 40 тисяч мікробів, серед яких можуть бути і збудники різних хвороб. Тільки миючись гарячою водою з милом, людина повністю звільняє шкіру від усіх скупчених на ній продуктів виділення та мікробів.

^ Догляд за волоссям і нігтями. Волосся і нігті – рогові утворення шкіри. Все тіло людини, крім долонь і пальців рук, губів, підошов, укрите тонкими волосинками. Довге волосся росте переважно на голові. Воно захищає мозок людини від сонячних променів і переохолодження. Кожна волосина має стержень і корінь, до якого підходять кровоносні судини і нерви. Тривалість життя волосся індивідуальна й залежить від віку людини, стану її нервової системи і діяльності залоз внутрішньої секреції.

Кожна волосина має свій цикл життя. У людини щоденно випадає до 100 волосин. Одночасно стільки ж волосин виростає, тому загальна кількість волосся відносно стала.

Волосся людини росте з різною швидкістю: бувають періоди активного росту і періоди спокою. В середньому волосся голови виростає за рік на 25 см. Колір його визначається кількістю пігменту. Блиск і еластичність залежать від жиру, що виділяють сальні залози.

Мити волосся потрібно не частіше одного разу на десять днів. Для цього краще використовувати переварену воду та рекомендоване залежно від стану волосся мило. Необхідно захищати волосся від сонячних променів, бо на сонці воно знебарвлюється, пересушується, стає ламким і легко випадає. на шкірі голови з’являється лупа. Не можна ходити без головного убору і в холодну погоду. Це спричиняє переохолодження шкіри голови та збільшення шару підшкірної жирової клітковини, порушення кровопостачання волосся. що призводить до облисіння.

Тильна поверхня кожного пальця вкрита роговою речовиною, що утворює ніготь. Ніготь звичайно рожевого кольору, бо крізь нього просвічується кров капілярів. Цю смужку добре видно на великому пальці руки.

За тиждень нігті відростають у середньому на 0,5 мм, улітку вони ростуть швидше, ніж узимку. Швидкість росту нігтів неоднакова на руках і ногах. На руках вони ростуть швидше. Тому необхідно щотижня зрізати нігті на руках і два рази в місяць на ногах. Під довгими нігтями нагромаджуються і швидко розмножуються хвороботворні мікроорганізми та грибки. Відрослі нігті часто ламаються й пошкоджують шкіру пальців.

^ Гігієнічні вимоги до одягу. Одяг захищає людину від несприятливих умов навколишнього середовища: у холод зігріває, у спеку не перешкоджає тепловіддачі. Він має бути не лише гарний, а й зручний, приємний людині й усім, хто її оточує, легкий і практичний. У зручному, вільному одязі людина легко рухається.

Зимовий одяг виготовляють з волокнистих матеріалів, які добре зберігають тепло: вовняних тканин, фланелі, хутра та різних синтетичних замінників їх. Літній одяг шиють з легких тонких тканин світлого кольору, який добре відбиває сонячні промені.

Схожі:

Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconНадання долікарської допомоги при опіках та відмороженні
Найбільш типовими променевими опіками є сонячні. Опіки, як бойові травми, можуть бути обумовлені застосуванням запалювальних сумішей,...
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconПерша допомога при опіках
Опіки можуть бути наслідком дії на шкіру високої температури (вогонь, пара, окріп), тривалої дії сонячних променів, хімічних речовин...
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconЛокалізація: меланома шкіри

Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconТема. Будова шкіри, нігтя, волосини

Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconЛекція №9
Найпоширеніші форми гнійних інфекцій шкіри І підшкірної основи можна викласти за такою схемою
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconТести для перевірки знань учнів з теми «я вдома»
Перша допомога при ураженні електричним струмом. Постав варіанти відповідей у правильній послідовності
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconРеферат по охороні праці перша допомога при ушкодженні
...
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри icon“Люди всіх кольорів шкіри рівні ”
Учням пропонується прослухати «підбірку новин», розроблену Центром інформування та документування з прав дитини (Картка 1)
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconТема. Будова та принцип дії колекторного двигуна. Перша допомога при ураженні струмом
Мета: ознайомити учнів з призначення та будовою колекторного електродвигуна та першими діями при ураженні струмом; виховувати бережливе...
Гігієна шкіри. Перша допомога при обмороженнях І опіках Чистота шкіри iconТема 6: Засоби захисту шкіри
Захисний комбінезон; легкий захисний костюм л-1; загальновійськовий захисний комплект (ззк); аі-2; іпп-8; ппі
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка