Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати




Скачати 45.17 Kb.
НазваУрок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати
Дата конвертації29.12.2013
Розмір45.17 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Біологія > Урок

УРОК 2

Тема: Будова рослин. Рослини – живі організми.
Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати

уявлення про будову рослини і значення її органів, поняття

«орган»; розвивати уміння аналізувати, спостережливість,

пам’ять; Виховувати любов до природи, гуманне ставлення до всього

живого.
Обладнання: малюнки, таблиці.
Тип уроку: вивчення нових знань.(слайд 1).
Хід уроку:
І. Хвилинка спостережень.

- Підрахуйте скільки днів на цьому тижні було вітряних? сонячних? з опадами?

теплих? з температурою, нижчою за 0°С.

- Зробіть висновки.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Фронтальне опитування.

  • Чим рослини корисні для людини?

  • Назвіть лікарські рослини.

  • Яку кімнатні рослини є у вас вдома? як ви за ними доглядаєте?

  • Яка ваша улюблена рослина? Чому?

  • Які рослини здавна шанують на Україні?


ІІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд 2).

  • Життя людини нерозривно пов’язане з рослинами. З давніх-давен вони

харчують, одягають та зігрівають її. Світ рослин надзвичайно

різноманітний і багатий. Так, у водоймах мешкають водорості, у вологих

місцях ростуть хвощі, папороті, хвощі, мохи Але найпоширенішими і

найрізноманітнішими є квіткові рослини.

  • Пограємо в гру «Запам’ятай і назви рослину» (слайд 2).


ІV. Оголошення теми і завдань уроку.

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємось, що спільного між цими рослинами і про їх значення для життя на Землі.


V. Вивчення нового матеріалу.


  1. Будова рослин. «Мозкова атака» (методика взаємного навчання, працюють в групах).

  • Всі рослини мають схожу будову. Кожна рослина складається з частин, які називаються органами. Кожен має свою назву.

  • Пригадайте все, що вам відомо з даної теми, обговоріть у групах. (іде обговорення)

а) розглянемо таблицю «Органи рослини» (учні з різних груп ведуть

пояснення). (слайди 3-7)
1 – корінь рослини, він знаходиться в ґрунті, за допомогою кореня рослина

живиться поживними речовинами; (І група)
2 – стебло, на ньому є листки, квіти, плоди; вони знаходяться над поверхнею

ґрунту; по стеблу рухаються поживні речовини до листків, квітів і плодів;

стебло може бути зеленого і коричневого кольору; (ІІ група)
3 – листки, які найчастіше бувають зеленого кольору; вони можуть бути

гладкі, шорсткі, округлі чи зазубрені; (ІІІ група)
4 – квітка у кожної рослини різна за величиною, формою і кольором; за

допомогою кольору квіти приваблюють до себе комах, які запилюють їх;

(ІV група)

- Переглянемо відеофрагмент «Розпускання квітів».
5 – плід також буває різний за кольором і виглядом; горіхи, яблука, сливи – це

плоди; за допомогою насіння з плодів рослини розмножуються; (V група)
б) перегляд відеофрагмента «Конюшина»; (слайд 8)
в) висновок; (слайд 9)

- Отже, кожна квіткова рослина складається з кореня, стебла, листків, квіток

і плодів, органи рослин різних видів різняться довжиною, висотою,

формою, розміщенням у просторі, кольором, розміром.



  1. Рослини – живі організми.

а) практична робота; (слайд 10)

  • Я стверджую, що рослини – живі істоти. Кожен орган має якесь значення,

виконує певну функцію. Від кореня по стеблу рухається вода з поживними

речовинами. Проведемо дослід і переконаємося в цьому.
Дослід. Візьмемо дві квітки ромашки, одну поставимо у підфарбовану марганцівкою воду, а другу – в чисту воду. Через деякий час помітимо, що ромашка у підфарбованій воді стала фіолетовою. Це доводить, що рослина вбирає не тільки воду, а й поживні речовини.
Фізкультхвилинка (слайд 11)
б) розповідь учителя про живлення рослин; (слайд 12)

- Рослини живляться не тільки тими речовинами, що є в ґрунті, вони самі

утворюють поживні речовини.

  • Де і як це відбувається? Розглянемо схему дерева. У листках рослин

утворюється цукор і крохмаль. Ці поживні речовини утворюються з води і

вуглекислого газу. Вода до листків надходить від кореня, а вуглекислий

газ – з повітря. Під дією сонячної енергії утворюється цукор і крохмаль.

Частину цукру і крохмалю рослини використовують для росту, а

невикористану частину поживних речовин накопичують у коренях, стеблах,

листках і плодах.

Цю таємницю розгадав російський вчений К. Тімірязєв.
в) розповідь учителя про дихання рослин; (слайд 13)

- Чи дихають самі рослини? Як ви думаєте?

  • Рослини постійно дихають, це відбувається і вдень і вночі. У рослини

дихають корінь, стебла і листки, квіти та незрілі плоди.

  • Як це відбувається ми дізнаємося з таблиці.

  • Зробимо висновок: під час дихання рослини з повітря вбирають кисень і виділяють вуглекислий газ.

Вчені розгадали ще одну таємницю: вдень на світлі в листках рослин

утворюється кисень, який виділяється в повітря. А кисень, як відомо, газ,

яким дихає все живе на Землі.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

.

  1. Робота з підручником.


а) читання статті «Рослини – живі організми». Методика «Інтерв’ю».

(читають статтю «Рослини – живі організми»; далі працюють два учні –

кореспондент і респондент, вони готують інтерв’ю про те, що вчитель

ще не сказав та привносять власне в прочитане);


  1. Творча робота. Метод «Мікрофон»




  • Як ви розумієте вислів: «Охороняти рослини – зберігати життя на Землі»?




  1. Робота в зошиті (с.39.) Самостійна робота.


VІІ. Підсумок уроку.


  • Чи змогли б тварини і люди жити без рослин? Доведіть.

  • Що нового дізналися про рослин?


VІІІ. Домашнє завдання.

- Складіть розповідь, як ви дбаєте про рослин.




Схожі:

Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconТема. Рослини
Мета. Ознайомити учнів із розмаїттям рослин. Формувати поняття «дерева», «кущі», «трав’янисті рослини». Вчити визначати плоди дерев....
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconУрок 1 Тема: Різноманітність живих організмів. Значення рослин у...
Сьогодні ми дізнаємось, які живі організми живуть на планеті Земля та познайомимось із рослинами – зеленим дивом Землі
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconТема. Різноманітність живих організмів. Значення рослин у природі...
Мета. Продовжити формувати поняття природа нежива І жива, сформувати уявлення про царства живої природи, значення рослин, різноманітність...
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconУрок 4 Тема: Різноманітність рослин у природі. Водорості, мохи, хвощі...
Налічується понад 300 тисяч видів рослин. Залежно від особливостей будови представників царства Рослини традиційно поділяють на нижчі...
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconТема: Людина частина живої природи
Мета: Формувати уявлення про людину як частину живої природи, про її неповторність І особливість, учити визначати спільні І відмінні...
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconУрок 5 Тема: Розмноження квіткових рослин. Умови росту І розвитку...
Жила якось одна жінка. Вона дуже хотіла мати малесеньку дитинку. От вона й пішла до старої чаклунки І сказала їй
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconТема проекту
Як із неживої природи виникли живі організми? Які хімічні закони могли призвести до утворення перших форм життя?
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconУрок-проект
Мета: продовжити формувати уявлення про Україну; розкрити причину різноманітності природи в різних її куточках; ознайомити з особливостями...
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconЩо таке жива природа?
Як живі організми впливають на неживу природу? Які рослини І тварини живуть поряд з вами?
Урок 2 Тема: Будова рослин. Рослини живі організми. Мета: Ознайомити із рослиною як частиною живої природи; формувати iconТема «Рослини обереги. Ой калино, калинонько» Вчитель Мізюк В. П
Мета: розширити знання про рослини – обереги, їх значення в житті людини; формувати поняття «дерева – символи», познайомити з фольклором...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка