Тема: Фізична складова здоров’я мета




Скачати 45.28 Kb.
НазваТема: Фізична складова здоров’я мета
Дата конвертації18.03.2013
Розмір45.28 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Біологія > Документы
ТЕМА: Фізична складова здоров’я

МЕТА:

  • сформувати в учнів уявлення про вікові вимоги до харчування, калорійність харчування;

  • встановити основні кри­терії раціонального харчування;

  • на­вчити розпізнавати ознаки порушен­ня питного режиму;

  • надати учням інформацію про необхідні складові продуктів харчування підлітків; профілактику йододефіциту;

  • пояснити, чим загрожує брак йоду в організмі;

  • вчити учнів дотримуватися повноцінного харчування, питного режиму у підлітковому віці;

  • продовжувати розвивати в учнів навички здорового способу життя;

  • продовжувати виховувати в учнів бережливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання:

  • інтерактивна дошка;

  • мультимедійний проектор;

  • презентація «Харчування підлітків»;

  • ККЗ;

  • таблички з назвами груп «Перший сніданок», «Другий сніданок», «Обід», «Підвечірок», «Вечеря»;

  • загадки;

  • тест;

  • пакет йодованої солі;

  • таблиці: «Калорійність продуктів харчування»; «Джерела води в організмі людини»; «Твій добовий раціон»;

  • таблиці «Рекомендовані рівні надходження йоду в організм»; «Спектр йододефіцитних захворювань».

Тип уроку: відкритий урок, засвоєння нових знань.

Хід уроку:

І. Організаційний момент. Привітання. Правила техніки безпеки під час уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

2.1. ККЗ.

2.2. Фронтальне опитування.:

  • Як називається віковий період в якому ви зараз знаходитися? (підлітковий)

  • Як називаються залози, які виробляють спеціальні речовини – гормони? (ендокринні)

  • Гормони – це… (речовини, що їх виділяють ендокринні залози, від грецького слова «рухати»)

  • В якому віці «прокидаються» ендокринні залози? (11-12 років)

  • Як називається прискорений фізичний розвиток дітей і молоді? (акселерація)

  • Назвіть правила здорового способу життя:

  • Дотримуйся розпорядку дня

  • Вживай корисну для здоров я їжу

  • Виконуй фізичні вправи, займайся спортом;

  • Загартовуйся

  • Чергуй фізичні навантаження і відпочинок;

  • Не перевтомлюйся, гуляй на свіжому повітрі;

  • Будь веселим, привітним для людей;

  • Визнач мету в житті, намагайся невтомно йти до неї.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Чому правильне харчування є важливою умовою формування здоров’я? Можливо, тобі допоможуть слова Д.Леббока: «Здоров’я значно більше залежить від наших звичок та харчування, ніж від майстерності лікаря» ^ (СЛАЙД 1).

ІV. Мотивація вивчення нової теми.

4.1. Бесіда.

  • Яке значення має харчування?

  • На які процеси витрачається енергія, що вивільняється у резуль­таті розпаду речовин?

  • Чи однакові енергетичні потре­би людей? Від чого вони залежать?

  • Що є джерелом вітамінів для людини?

  • Чому в підлітковому віці важли­во вживати їжу, багату на білки?

  • Як потрібно харчуватися, щоб вирости здоровим і сильним? (раціонально).

V. Повідомлення теми і мети уроку.

5.1. Оголошення нової теми і мети уроку.

5.2. Подача теоретичного матеріалу з даної теми. Лекція з елементами бесіди.

Учитель. ТОЖ ТЕМА НАШОГО УРОКУ: ХАРЧУВАННЯ ПІДЛІТКІВ.

Щоб раціонально харчу­ватися, потрібно враховувати такі критерії: (демонстрація таблиці):

• розпорядок дня, регулярне вжи­вання їжі (4 рази на добу: сніданок, обід, полуденок, вечеря);

• розподіл добового раціону: пер­ший сніданок — 25%, другий сніда­нок — 10%, обід — 40%, підвечірок — 10%, вечеря— 15%;

• калорійна цінність продуктів харчування має відповідати добовим потребам в енергії;

• урахування в їжі баластних речо­вин та різноманіття харчування;

• урахування потрібної кількості білків, жирів, вуглеводів для підліт­ків: на 1 кг маси тіла 2,5 г білків, 2,5 г жирів, 10 г вуглеводів (1:1:4).

^ Раціонально харчувати важливо!!! Тому, що Їжа забезпечує людину енергією,їжа дає можливість рости, їжа впливає на зовнішність, їжа впливає на розумовий розвиток.

^ ВИСТУПИ УЧНІВ.

Хвилинка відпочинку. Чи затрачує людина калорії під час виконання фізкультхвилинки? Руханка: Перший сніданок-Другий сніданок -Обід- Підвечірок-Вечеря.

(Звернути увагу, що після виконаної фіззарядки людина має добрий апетит).

VІ. Закріплення нового матеріалу (осмислення логічних зв’язків і залежностей між окремими порціями навчального матеріалу).

6.1. Робота в зошиті з терміном «адекватний».

6.2. Метод «Мозковий штурм».

— Які речовини визначають біоло­гічну цінність продуктів?

Завдання 1. «Складові їжі» (білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мінеральні речовини, мікроелементи)(робота на інтерактивній дошці).

6.3. Робота з підручником. Завдання на стор. 41. Усні відповіді учнів.

6.4. Групова гра «Смачного!».

Клас об'єднується у п'ять груп із назвами «Перший сніданок», «Другий сніданок», «Обід», «Підвечірок», «Вечеря». Дано: конверти з малюнками на яких зображен­і різні продукту харчування за допомогою них учні добирають їжу, яка відповідає назві команди (в меню включають продукт, що містить йод ), а потім пояснює свій вибір. Працюють на ватмані, наклеюють малюнки. Презентують свій колаж. Обгрунтовують свої результати.

Релаксація. Енергетична хвилинка (брейк- коктейль з трав). Поповнення організму вітамінами.

VІІ. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.

7.1. Завдання 2. Складання правил адекватного харчування (СЛАЙД ). Робота з інтерактивною дошкою.

VІІІ. Підсумки уроку.

8.1. Загадка. Додатковий бал!

Для здоров'я і для вроди

Білки, жири чи вуглеводи?

Що треба споживати більше?

Розкажіть про це скоріше.(вуглеводи).

8.2 Оцінювання.

ІХ. Домашнє завдання. Підготуватися до практичної роботи «Визначення калорійності щоденного харчування».

Схожі:

Тема: Фізична складова здоров’я мета iconТема „Спосіб життя І здоров'я”. Основи здоров'я, 7 клас Тема: спосіб життя І здоров'я
Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров'я; вдосконалити...
Тема: Фізична складова здоров’я мета icon6 клас урок №27 основні форми рельєфу землі. Рівнини мета
Обладнання: фізична карта півкуль, фізична карта України, атласи, підручники, фотокартки гір та рівнин
Тема: Фізична складова здоров’я мета iconДержавний стандарт
Здоров’я І фізична культура” є розвиток здоров’язбережувальної компетентності шляхом набуття учнями навичок збереження, зміцнення,...
Тема: Фізична складова здоров’я мета iconРубіжанський обласний навчально-реабілітаційний Центр Методичне об’єднання...
Здоров’язберігаючі технології навчання як складова частина комплексної реабілітації хворої дитини
Тема: Фізична складова здоров’я мета iconМетодичні рекомендації щодо вивчення предмета «Фізична культура»
Пріоритетним завданням системи освіти є виховання людини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я й здоров’я оточуючих...
Тема: Фізична складова здоров’я мета iconФізична культура І здоров’я

Тема: Фізична складова здоров’я мета iconФізична культура І здоров’я

Тема: Фізична складова здоров’я мета iconФізична культура І здоров’я

Тема: Фізична складова здоров’я мета iconФізична культура І здоров’я

Тема: Фізична складова здоров’я мета iconФізична культура І здоров’я

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка