Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних
Скачати 107.2 Kb.
НазваЗгідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних
Дата конвертації01.07.2013
Розмір107.2 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Бухгалтерія > Документы
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №178 від 23.03.2005 р. "Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю" запроваджено щорічне звітування керівників загальноосвітніх навчальних закладів перед батьківською громадськістю та педагогічним колективом. Заслухавши звіт директора школи, присутні мають право таємним голосуванням порушувати питання перед відповідними органами управління освітою про перебування та відповідність займаній посаді.

Я працюю директором даної школи з 2000 року. Як і у 2009-2010 навчальному році так і у 2010-2011 навчальному році моя управлінська діяльність і вся робота педагогічного колективу були спрямовані на виконання основних положень Конституції України, Законів України „Про загальну середню освіту”, „Про освіту”, Положення про загальноосвітній навчений заклад, Державної програми „Діти України”, Концепції загальної середньої освіти, Указу Президента України №244/2008 Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні.

Останнім часом, роботу навчального закладу оцінюють за якістю проведеного ремонту, оформленням класних кімнат та навчальних кабінетів.

Це справді важливо, але школа, на мою думку, - це не стіни, а насамперед люди, котрі в ній навчаються і працюють, ідеї, що цих людей згуртовують.

Досягнення демократичних стосунків між учителем, батьками, учнем в основному виді діяльності – навчанні – накладає свій відбиток на загальношкільний стиль відносин, які покликані створювати умови для розвитку творчих здібностей школярів через особистісно зорієнтоване навчання та згуртування колективу.

У нашому закладі впродовж 2010-2011 навчального року навчався 351 учень, а це на 25 учнів менше ніж у 2009-2010 навчальному році, ще дається взнаки зменшення кількості дітей у мікрорайоні школи, тому вже 2-й рік ми набираємо в 1-ші класи не більше 40 учнів. На сьогоднішній день 35 батьків подали заяви на навчання дітей в 1 класі нашої школи (28 – по мікрорайону), але в школі навчаються діти з інших мікрорайонів та с.Красносілки.

В школі навчається:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 6

- діти, що проживають у неблагополучних сім’ях – 4

- дітей схильних до правопорушень – 13

- дітей з малозабезпечених сімей – 40

- діти-інваліди – 8

По закінченні 2010-2011 н. року з 351 учня 14 учнів навчалися на високому рівні, 123 учні на достатньому і високому. З 34 учнів 9 класу два учні є претендентами на нагородження свідоцтвом про базову загальну середню освіту з відзнакою. Тому, аналізуючи навчально-виховний процес за два останні роки, приходимо до висновку, що бажання дітей добре навчатися (зацікавленість у навчанні та хороших оцінках) все ще падає, хоч з'явилася позитивна динаміка до здобуття знань учнів достатнього та високого рівнів. Так, порівняно з минулим роком (1 учень), а в 2010-2011 н.р. із 20-ти одинадцятикласників за річними оцінками жоден учень не був нагороджений золотою чи срібною медаллю).

Аналізуючи роботу з обдарованими учнями, а педколектив закладу робив все можливе для розвитку творчих здібностей учнів через організацію позаурочної роботи з різних предметів, а це курси за вибором „Хореографія”, „Крок до інформатики. Шукачі скарбів”, індивідуальні заняття з окремих предметів, гуртки художньої самодіяльності, художньо-прикладного мистецтва, кількість обдарованих дітей зросла. Так членами МАН залишилось 9 учнів, але кількість призових місць на рівні міста зросла з 3 до 5-ти – це наукові роботи з правознавства Нігматулліна Олександра (кер. Линник О.П.), з археології Мельник Тетяни (кер. Захарец С.М.), інформатики Мигляс Наталії (кер. Маліновська М.М.), етнології Баковця Ярослава (кер. Гальчин Н.І.), мистецтвознавства Галицької Ірини (кер. Окунєвич Т.П.) були визнані кращими на рівні міста і посіли 2-3 місця. Залишились незмінними результати участі учнів в міських предметних олімпіадах порівняно з минулим роком. Так, учень 11 класу Рондоманський Юрій (правознавство) посів ІІ місце, учениця 8 кл. Лобова Анастасія посіла ІІІ місце з фізики, Оскирко Олександра (8-Б клас) – ІІІ місце з історії, учень 9-го кл Гурський Віталій посів ІІІ місце з географії, учениця 9 класу Войтюк Світлана посіла ІІ місце з російської мови, учениця 9 класу Дидюк Наталія - ІІ місце з обслуговуючої праці, учень 9-го класу Галицький Тарас - ІІІ місце з трудового навчання на міському рівні (вч. Ланчук І.Д.).

75 учнів школи в цьому році взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі „Кенгуру”, 25 учнів отримали високий результат і були нагороджені червоними дипломами, 40 учнів отримали достатній результат, а 10 учнів були учасниками (керівник підготовки матеріалів до конкурсу вчителька математики Лесюк Світлана Василівна).

21 учень нашої школи брали участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі "Левеня", за результатами якого 10 учнів показали високий результат та 9 учнів – добрий результат – всі нагороджені дипломами, 2 учні були учасниками (кер. Байч Л.Г.).

52 учні брали участь у Всеукраїнському біологічному конкурсі "Колосок", за результатами якого 22 учні показали високий результат та 30 учнів – добрий результат - всі нагороджені дипломами (кер. Дубенець О.П., Маліновська М.М.). Учасниками Всеукраїнського природничого конкурсу «Смішний колосок» були 7 учнів (результати будуть пізніше

У Всеукраїнському конкурсі з інформатики «Бобер» брали участь 4 учні, з них 2 учнів мають золотий сертифікат (учениця 9 класу Мигляс Наталія має найкращий результат по місту), 2 учнів – срібний сертифікат.

Протягом року учні школи брали участь у конкурсах різних рівнів. Призером міського етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика стала учениця 8-Б класу Панцюк Софія (ІІІ місце), конкурсу юних журналістів (ІІ місце) стала Білецька Аліна 9 кл (кер. Юр’єва О.М.), призером заочної олімпіади (ІІ-ІІІ місце) з світової літератури стали учениця 11 класу Пипич Тетяна та учениця 10 класу Денисюк Ірина (кер.Адамець Г.С.), учениця 9 класу Кузінович Руслана – дипломант Всеукраїнського конкурсу «Птица-Поэт» (кер.Адамець Г.С.), Галицький Тарас, Гурський Віталій, Верхогляд Роман, Циган Назар, Баковець Максим, Семенюк Микола на міському та обласному конкурсі технічної творчості посіли І-ІІІ місця (кер. Ланчук І.Д.), Книш Анастасія учениця 4 класу посіла ІІ місце у міському конкурсі «Людина і ліс», команда учнів 4-5 кл. посіла ІІ місце на міських змаганнях з футболу. Линник Роман учень 8-А класу (керівник Линник О.П.) посів І місце на Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості в номінації «Історія і державотворення», і керівник і учень нагороджені Почесною грамотою і дипломом Міністерства освіти і науки України, Марущак Олена стала переможцем міського та обласного і була учасником Всеукраїнського конкурсу з ядерної енергетики (керівник Байч Л.Г.).

Такої результативності досягаємо тому, що педагоги школи систематично удосконалюють свою професійну майстерність, володіють раціональними методами і прийомами навчання, цілеспрямовано виявляють і розвивають здібності школярів, забезпечують систему формування знань, умінь та навичок учнів, мають належний науковий та методичний рівень, використовують різні завдання і вправи для розвитку когнітивної сфери дитини, створюють умови для самовдосконалення та самореалізації учнів. В цьому навчальному році вчителі школи Рой А.Ф., Адамець Г.С. оформили та відправили до друку у фахових журналах розробки уроків з світової літератури. Вчитель англійської мови Гребенюк В.М. ділилась власним досвідом на сторінках газети «English». Вчитель історії Линник О.П. стала лауреатом, а вчитель образотворчого мистецтва Окунєвич Т.П. - учасник обласного конкурсу «Вчитель року 2011». На 01.09.2010 року наш заклад повністю був укомплектований педагогічними кадрами, а їх розстановка відповідає потребам закладу із 34 педагогів – 33 мають вищу освіту, 1 – середню спеціальну. Одним із пріоритетних завдань є організація роботи по підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. Так, педагоги відповідно до плану проходять курсову перепідготовку на базі ХОІППО, беруть активну участь у міських та шкільних формах методичної роботи. Все це сприяє підвищенню професійної майстерності педагогів і за наслідками атестації у 2011 р.: керівнику музичних гуртків Курільчик О.М. встановлено 10 тарифний розряд, вч. англ.мови Паладійчук Н.М. підтверджено, а вчителю фізкультури Гальчин Н.І. присвоєно кваліфікаційну категорію ”Спеціаліст ІІ категорії”, вчителям суспільних дисциплін Діденко Т.В., світової літератури Рой А.Ф., обслуговуючої праці Протас Н.В. присвоєно кваліфікаційну категорію ”Спеціаліст вищої категорії”, вчителям суспільних дисциплін Линник О.П., трудового навчання Ланчуку І.Д. підтверджено кваліфікаційну категорію ”Спеціаліст вищої категорії” та присвоєно звання «Старший вчитель». Педагоги закладу щорічно беруть участь у конкурсах педагогічної майстерності. Впродовж року на базі закладу проводились семінари, предметні методичні засідання. Особливо високим професіоналізмом відзначились уроки Юр'євої О.М., Сидорчук Л.С., Поліщук С.А., Герасименко В.А., Марченко Н.М., Боянівської О.В., Байч Л.Г., Адамець Г.С., Рой А.Ф., Гребенюк В.М., Линник О.П., Мельник О.М., Гальчин Н.І. та ін. Вже 3 роки поспіль шкільний сайт посідає І-ІІ місця у міському конкурсі «Сайти міських шкіл». В 2011 році дипломом ІІ ступеня нагороджена адміністратор сайту Швець Світлана Володимирівна.

За результатами проведення моніторингу рівня якості освіти учнів з окремих навчальних предметів в закладах освіти міста в ІІ семестрі 2010-2011 н.р. роботу адміністрації школи визнано такою, що сприяла поліпшенню навчально-виховного процесу та контролю за ним.

Школа і надалі співпрацює з ВНЗ України – це ТУ „Поділля” та Міжнародний університет „Рівненський економіко-гуманітарний інститут” ім. С.Дем’янчука. Це дає змогу добре підготуватися до вступу у ВНЗ і розвинути себе як особистість, слід зазначити, що у 2010 році з 25 випускників 22 вступили до ВНЗ ІІІ-ІУ рівнів акредитації.

Ефективною та якісною є виховна робота в школі. Одним із кращих у місті є хоровий колектив учнів, який посів І місце на міському огляді конкурсі, та став призером обласного огляду хорових колективів (кер. Курільчик О.М.), фольклорний гурток під керівництвом Тимошенко Л.І. посів І місце на міському огляді-конкурсі та показали свою майстерність на обласному огляді, високий рівень музичних здібностей показали Войтюк Анна, Курільчик Світлана (8Б), Ястрижемська Анастасія (11 кл.), які постійно стають переможцями у міському та обласному оглядах-конкурсах художньої самодіяльності, беруть участь у святкових концертах на рівні міста та області.

Класні керівники закладу працювали над проблемою „Реалізація напрямків Концепції розвитку дітей та молоді у національній системі освіти – шлях до виховання свідомих громадян України”. Велика увага приділялась патріотичному, екологічному, морально-правовому вихованню. З цією метою проводилися різні заходи: тематичні години класного керівника, місячник оборонно-масової роботи, екологічний місячник, декада правових знань, мітинги-реквієми до Дня Чорнобильської трагедії, 66-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. А з метою вивчення історії, звичаїв та обрядів рідного краю, ознайомлення з його природою організовувалися екскурсії до міст України.

Підводячи підсумки навчання та виховання учасників навчально-виховного процесу за 2010-2011 навчальний рік 27 травня 2011 р. було проведено урочисту лінійку, на якій відзначено грамотами кращих учнів школи у різних номінаціях, на підсумкових класних батьківських зборах відзначалася робота батьків за активну участь у житті школи.

Через залучення батьківських і позабюджетних коштів на належному рівні проводиться літнє оздоровлення. Особливої уваги заслуговує пришкільний табір „Веселка”, в якому організовано 2-разове харчування та денний сон. В цьому році організовано одноденні походи учнів 6-8 класів в приміську зону, екскурсії по містах України. За бажанням батьків учні відпочивають в Євпаторії, Штормовому, Карпатах.

Але у вирішенні даного питання, на мою думку, більше зацікавлені не батьки, а вчителі, тому дехто з них довго вмовляє батьків окремих учнів, особливо з сімей групи ризику, щоб діти хоч би в одну зміну відвідали будь-який оздоровчий табір чи побували на екскурсії. Тому не завжди є ефективними заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень. У 2010-2011 році відсутні правопорушення та злочини серед учнів, які постійно перебувають в стінах школи, взагалі припинилося відвідування ігрових залів під час навчально-виховного процесу. Зменшились пропуски уроків без поважних причин учнями групи ризику, взагалі відсутні пропуски урокоднів (10 і більше днів)серед таких учнів.

З кожним роком дієвішою стає робота шкільного батьківського комітету, яка дає змогу об’єднати зусилля співучасників проекту учні-батьки-педагоги-керівник, що впливає позитивно на розв’язання основних завдань школи. Адже це своєрідний ансамбль і від того як він буде працювати значною мірою залежить чи виховаємо ми справжнього громадянина України, чи сформуємо особистість, чи розвинемо її здібності та обдарування, чи підготуємо до подальшої освіти та трудової діяльності.

Сім’ю робить колективом дитина. Педагогів, батьків, директора також об’єднують діти, спільні тривоги і турботи про них. Тому погляд на дитину як на найвищу цінність, на головний предмет педагогічної і взагалі людської турботи є основою згуртування батьків та педагогів.

І мені дуже приємно, що всі проблеми батьків, педагогів, дітей вирішуються в кабінеті директора, під час батьківських зборів, засідань батьківських комітетів, отже цілеспрямовано проводиться робота щодо охорони прав дитини.

Належна увага приділяється організації харчування дітей, збереженню та зміцненню їх здоров’я.

Учні 2-4-х класів харчуються безкоштовно. Рішенням сесії міської ради 40 учнів різних вікових категорій, які нададуть закладу довідку про те, що їх сім’я є малозабезпеченою, теж можуть отримувати безкоштовне харчування.

З 2005 по 2010 рр. не зафіксовано жодного випадку дитячого травматизму виробничого характеру, але прикро, що дорожньо-транспортна сталася з ученицею 7 класу. Тому батькам і педагогам слід більшу увагу звертати на профілактику дорожньо-транспортного травматизму серед підлітків, проводячи бесіди, тренінги, виховні години, а батькам щоденно відправляючи дитину до школи нагадувати правила поводження їх на дорозі. Кількість хронічних захворювань серед дітей не збільшується, зменшилася кількість учнів, що проживають у мікрорайоні школи і потребують індивідуального навчання на дому: 2009 – 4 дитини, 2010 р. - 6 дітей, у 2011 р. (за висновками ПМПК) – 2 учнів. За підсумками 2010 року серед закладів міста наш заклад посідає І місце по стану здоров'я дітей.

Але в народі говорять: "Хто не працює у того немає проблем". На сьогодні існують проблеми в нашому закладі. Це – поліпшення стану матеріально-технічної та науково-методичної бази. Через велику витрату коштів на поточні ремонти (приміщення школи є дуже старим) на придбання науково-методичної літератури та поповнення кабінетів ТЗН коштів витрачається мало. Я дуже вдячна батьківським колективам за взаєморозуміння і підтримку мене як директора школи у бажанні створити комфортні умови для навчання, виховання та творчого розвитку наших учнів. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім головам класних батьківських комітетів за сприяння у поповненні рахунку благодійного батьківського фонду. Завдяки вам на розвиток школи за 2010-2011 н.р. поступило 11762 грн., на придбання ТЗН 5795 грн., науково-методичної літератури, періодичної преси – 2710 грн. Додатково батьками, спонсорами, за рахунок платних послуг поповнено матеріально-технічну базу на суму 15032 грн.

Всього за 2010-2011 навчальний рік матеріально-технічну базу школи поповнено на суму 35299 грн.

На завершення свого виступу хочу подякувати Шепетівському міськвиконкому, міському голові Антонюку С.А., міському управлінню освіти в особі Тихончук Л.І. за підтримку і розуміння.

На сьогоднішній день вже складено дефектний акт та локальний кошторис на капітальний ремонт спортивного залу на суму 127000 грн. (бюджет). Планується провести поточні ремонти всіх приміщень школи (бюджет, батьківська допомога).

Вважаю, що вагомим критерієм оцінки моєї управлінської діяльності можна вважати сприйняття мене як директора педагогами, учнями, а через них і батьками. Якщо діти пишаються своєю школою, то це означає, що вони пишаються і своїми педагогами. Розумію, що розумно будувати взаємовідносини педагогів, учнів, батьків, можна тільки там, де всі відчувають свою приналежність до найвищої справи на Землі – формування людини. Розумно організоване керівництво повинно, в першу чергу, сприяти залученню кожного члена системи „учні-батьки-вчителі-директор” до вирішення усіх питань навчально-виховного процесу та вселяти в кожного віру і тверду переконаність, що він є активним і відповідальним співучасником цієї системи.

Схожі:

Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconПро затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників...
На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти І науки України від 28. 01. 05 р. №55 "Про запровадження...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconНака з
Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconЗагальні відомості про днз
Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconЗвіт директора Яцьківського нвк
Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconМіністерство освіти І науки україни
Міністерства освіти І науки України від 02. 08. 05 №458 «Про затвердження Положення про організацію фізичного виховання І масового...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconКрок 2, Складаємо та подаємо до атестаційної комісії списки осіб,...
Двадцятого грудня 2011 року наказом Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України №1473 було внесено Зміни до Типового положення...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconНаказ
Про затвердження Положення про Раду керівників Міністерства освіти І науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти І науки обласних,...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconТа затвердження її складу
Відповідно до пункту 6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти І науки...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних iconПоложення про навчальний кабінет математики
Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом міністерства освіти І науки України...
Згідно з наказом Міністерства освіти І науки України №178 від 23. 03. 2005 р. Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних icon1 Дана посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної...
Міністерства освіти І науки України №419 від 01. 12. 98 р., а також «Поло­ження про організацію роботи з охорони праці учасників...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка