Програм місцевого самоврядування
Скачати 353.87 Kb.
НазваПрограм місцевого самоврядування
Сторінка1/3
Дата конвертації10.03.2013
Розмір353.87 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
  1   2   3
2. РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОЕКТУ

РАДА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ ТА

ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ


ДИРЕКЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ ТА

ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Категорія конкурсного відбору Реєстраційний номер


Заповнюється Дирекцією Заповнюється Дирекцією

3. ЗМІСТ ПРОЕКТУ


1.


Заява2.


Реєстраційна картка проекту

ст. 1

3.

Зміст проекту

ст. 2

4.
Проект

ст. 3

4.1.

Анотація проекту

ст. 3

4.2

Докладний опис проекту

ст. 5

4.2.1.

Опис проблеми, на вирішення якої спрямовано проект

ст. 5

4.2.2.

Мета та завдання проекту

ст. 7

4.2.3.

Технологія досягнення цілей

ст. 7

4.2.4.

План-графік реалізації заходів проекту

ст. 8

4.2.5.

Очікувані результати проекту

ст. 10

5.
Бюджет проекту

ст. 12

6.
Додатки
6.1.

Додаток 1.

Форма 1. “Загальний бюджет проекту”

Форма 2. “Розклад бюджету за статтями видатків”

ст. 12
ст. 13

6.2.

Додаток 2. Очікувані джерела фінансування

ст. 14

6.3.

Додаток 3. Протокол про наміри спільної реалізації проекту

ст. 15

6.4.

Додаток 4. Інформація про партнерські організації

ст. 16

6.5.

Додаток 5. Резюме виконавців проекту

ст. 17

6.6.

Додаток 6. Локальний кошторис на капітальний ремонт басейну ДНЗ «Ромашка»

ст. 21


 1. ПРОЕКТ

  1. Анотація проекту


Назва проекту «Плавати, щоб не хворіти».
Назва організації, що подає проект

Тростянецька міська рада.
Місто Тростянець - адміністративний центр Тростянецького району, місто районного значення, розташоване в 60 км від обласного центру м. Суми. Загальна площа в адміністративних межах міськради складає 2663,03 га. Свого часу до складу міста увійшли такі населені пункти, як села Смородине, Радомля, Рупине, які стали повноцінними складовими міста.

Через місто проходить автодорога Глухів - Харків та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків. Залізнична станція Смородине - є одним з великих залізничних вузлів Сумської області.

Тростянецький район межує з Краснопільським, Охтирським, Велико-Писарівським, Лебединським та Сумським районами Сумської області.

Наявне населення міста станом на 01.01. 2011 року становить 20,6 тис. осіб. Біля 17 тисяч мешкають у приватному секторі.

Одним із пріоритетних напрямків розвитку міста тростянчани вбачають у розвитку інституційної спроможності місцевої влади. Це було визначено у процесі складання стратегічного плану розвитку територіальної громади м. Тростянець рішенням 24 сесії 4 скликання Тростянецької міської ради від 01.03.2005 року №103 було затверджене бачення майбутнього міста: „Тростянець – впорядковане, економічно розвинене місто з високим рівнем життя і добробуту населення та відповідальною владою”.

Також Стратегічним планом економічного розвитку м. Тростянець, підготовленого Комітетом стратегічного планування у 2008 році у рамках проекту „Економічний розвиток міст” за підтримки USAID, визначене стратегічне бачення, що, крім всього іншого визначає територіальну громаду, як край працьовитих і талановитих людей, які прагнуть жити у впорядкованому місті з високим рівнем життя і добробуту та відповідальною владою. Під терміном «відповідальна влада» слід розуміти не лише виконання міським головою та його командою своїх передвиборчих обіцянок, але і те, що діяльність міськвиконкому має бути прозорою, етичною та ефективною, зосередженою на задоволенні потреб громади та громадянина.

В цьому напрямку Тростянецькою міською радою вже зроблені певні кроки. Так, при Тростянецькому міськвиконкомі діє громадська рада, яка здійснює обговорення та громадську експертизу найважливіших рішень, що стосуються розвитку територіальної громади: як місцевих нормативних актів (Правила благоустрою, Правила забудови, Правила поводження із твердими побутовими відходами), так і рішень, які мають значний вплив на соціальний та економічний розвиток громади: функціонування дошкільної освіти, комунального господарства тощо. Також при міському голові діє дитяча дорадча рада, яка, крім представлення інтересів дітей та молоді при прийнятті рішень міською владою є ініціатором масових акцій, зокрема, заходів по врятуванню пам’ятки архітектури «Грот Німф».

Крім цього, щорічно, починаючи із 2005 року, проводяться громадські слухання щодо плану соціально-економічного розвитку та бюджету на майбутній рік, а також звіти міського голови перед громадою про виконану роботу за рік попередній.

В рамках загальнонаціонального проекту «Моделювання та механізм розвитку громадської етики на місцевому рівні», який реалізовувався у співробітництві з Центром експертизи та реформування місцевого самоврядування Ради Європи та Проектом Ради Європи «Підтримка гарного управління: проект проти корупції в Україні» Тростянецькою міською радою був розроблений та затверджений Кодекс етики посадових осіб місцевого самоврядування Тростянецької міської ради, який діє з 2008 року.

Нажаль є такі актуальні питання, на вирішення яких міська рада вплинути не може. Одним з них залишається підвищення рівня захворюваності дошкільнят міста на найпоширеніші захворювання: ГРВІ та порушення опорно-рухового апарату, але, не дивлячись на це, шукає шляхи для покращення стану здоров’я малят. Один з них – це намагання «повернути до життя» плавальний басейн в ДНЗ «Ромашка», який залишається в непридатному для експлуатації стані вже протягом десяти років. Адже здоров’я - найбільший, найцінніший дар природи.

У наш час проблеми здоров’я та підготовки дітей до школи набули особливої актуальності через стійку тенденцію погіршення здоров’я дітей. Однією з головних причин є гіподинамічний спосіб життя. Оскільки чимало задатків розвивається в дошкільному віці, то формування основ здоров’я, мотивації здорового способу життя доцільно розпочинати ще у ранньому дитинстві, що можливо реалізувати створивши відповідні умови для оздоровлення в кожному дитячому садку. На утриманні Тростянецької міської ради знаходяться 5 дошкільних навчальних закладів, але лише ДНЗ «Ромашка» має критий плавальний басейн, що і дає можливість саме на базі цього дошкільного закладу створити Тростянецький міський центр здоров’я з метою фізичного загартування дітей дошкільного віку.

^ Створення цього центру передбачає відновлення роботи плавального басейну для дошкільнят міста.

Основною проблемою по розв’язанню вказаних завдань є недостатність фінансових ресурсів влади на проведення капітального ремонту приміщення, придбання необхідного обладнання та введення додаткових штатних одиниць.

При позитивному вирішенні питання щодо відновлення роботи басейну ДНЗ «Ромашка» планується залучення до занять з плавання дітей не лише з цього закладу, а й інших навчальних закладів міста Тростянця з метою оздоровлення та навчання плаванню. До оздоровлення буде залучено 170 вихованців ДНЗ «Ромашка». 480 вихованців інших садків, які матимуть можливість приходити разом з батьками після шостої години вечора у будні дні та у вихідні також зможуть оздоровлюватись у відновленому басейні.

Актуальність проекту полягає у вирішенні проблеми значного підвищення захворюваності дітей різними інфекційними та простудними захворюваннями та в зниженні опору організму дітей до різних хвороб. Провівши консультації з медичними працівниками, з’ясовано, що при систематичному проведені водних процедур рівень захворювання дітей має зменшитись на 10 %.

Для реалізації цього проекту пропонується проведення таких заходів:

 • виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонтних робіт;

 • здійснення капітального ремонту приміщення басейну (ремонт водопроводу, ремонт каналізації, заміна вікон, заміна дверей, опалення, заміна електропроводки, ремонт підлоги, заміни плитки, підвісна стеля (утеплення), ремонт покрівлі і т.д.);

 • ремонт чаші басейну з встановленням системи водоочищення та авто підігріву;

 • придбання обладнання (лави для сидіння, дитяча шафа для одягу, шафа для одягу персоналу, підставка для взуття, халати, рушники, спецодяг для персоналу (халати і шапочки), шапочки гумові, іграшки, поплавок «Малятко», мотузка з кольоровими поплавками, пояси для плавання, дошки з пінопласту, рятувальні жилети, секундомір, свисток, термометр для вимірювання повітря, термометр для вимірювання води, телевізор, DVD і т.д.);

 • комплектація відповідним персоналом;

 • відновлення роботи басейну для дітей дошкільного віку міста на базі ДНЗ «Ромашка», проведення Презентації для ЗМІ.

Загальна вартість планової реалізації проекту 252,3 тис. грн. Складовою частиною є джерела фінансування проекту:

 • кошти місцевого бюджету – 46,6 тис. грн.;

 • організації-партнери – 6,6 тис. грн.;

 • фонд конкурсу – 199,1 тис. грн.
  1. Докладний опис проекту.

   1. Опис та соціально-економічний аналіз проблеми, на розв’язання якої спрямовано проект.


Загальновідомо, що основи фізичного, духовного та психічного здоров’я людини закладаються з малку. Тому формування, збереження і зміцнення здоров’я дітей – одне з найважливіших завдань національної дошкільної освіти.

Міцне здоров'я та оптимальний фізичний стан – це базисна основа, на якій розвиваються всі можливості дитини, зокрема й розумові. Саме в період дошкільного дитинства закладаються основи здоров'я, довголіття, різносторонньої рухової підготовки і гармонійного фізичного розвитку. Одним із важливих показників здоров'я дитячого організму є його природна рухливість. Наразі проблема рухової активності набула особливої актуальності, «хвороби століття» стають звичайними супутниками дитинства, вони спричинені недостатньою фізичною активністю, нервовим перенапруженням, екологічним станом. Збільшується кількість дітей, які страждають від зайвої ваги, захворювань верхніх дихальних шляхів, серцево-судинних, психічних та нервових захворювань, хронічної втоми.

Одним із напрямів запобігання багатьох недугів є підвищення опірності організму, зміна пасивного способу життя на активний. У дошкільних навчальних закладах цю проблему слід розв’язувати шляхом використання широкого комплексу різних засобів фізичної культури, насичення повсякденного життя дітей різноманітними фізичними вправами.

Руховий дефіцит спричиняє у дітей більш виражені функціональні порушення з боку різних органів і систем, ніж у дорослих. У розвитку скелетної мускулатури виявляється зниження її сили і працездатності, у дітей виникають різноманітні порушення у поставі, викривлення хребта, сплющення стопи - все це призводить до затримки моторного розвитку, зокрема розвитку фізичних якостей (швидкості, спритності, координації рухів, витривалості, гнучкості і сили). Довготривале, одноманітне статичне напруження м’язів під час різноманітних занять у ДНЗ призводить до їх перевтоми. Негативний вплив статичного положення на серцево-судинну і нервову систему спричиняє у дітей такі захворювання, як вегетативно-судинна дистонія та нервово-психічна неврівноваженість. Особливо загрозливим є осінньо-зимовий період, коли діти менше бувають на свіжому повітрі.

В місті Тростянець станом на 01.01.11 дошкільною освітою охоплено 717 дитина, що становить 71%. На диспансерному обліку знаходиться 138 вихованців (19 %) дошкільного віку. Здійснення проекту приведе до покращення відвідування та зменшення захворюваності дітей.

На утриманні Тростянецької міської ради знаходяться 5 дошкільних навчальних закладів, але лише ДНЗ «Ромашка» має критий плавальний басейн, що і дає можливість саме на базі цього дошкільного закладу створити Тростянецький міський центр здоров’я з метою фізичного загартування дітей дошкільного віку.

У здійсненні проекту зацікавлені діти дошкільного віку, їх батьки, педагогічні працівники, так як він буде сприяти зміцненню здоров’я вихованців.

^ Створення цього центру передбачає відновлення роботи плавального басейну.

Для забезпечення систематичної роботи Тростянецького міського центру необхідно передбачити введення таких штатних одиниць:

 1. Інструктор з фізичного виховання – 0,5 ставки.

 2. Працівник по обслуговуванню басейну – 0.5 ставки.

 3. Сестра медична – 0.5 ставки.

Напрямок, за яким працює колектив ДНЗ «Ромашка» - фізкультурно-оздоровча робота, яка спрямована на зміцнення та вдосконалення фізичного виховання дітей. Басейн був введений в дію у 1989 році. Це окрема будівля, яке має басейн розміром 7,92 х 2,96 метрів та з глибиною, що становить 0,6 - 0,9 метри. Також в будівлі наявні душеві кабіни, роздягальня та туалетна кімната. Приміщення басейну забезпечене вентиляційною системою, має добре природне освітлення.

На жаль, протягом останніх десяти років басейн не функціонує, у зв’язку з відсутністю фінансування та необхідністю проведення капітального ремонту, оскільки протягом останніх років фінансові ресурси, доведені державою, не задовольняють повною мірою потреби на повноцінне утримання дошкільних закладів. Саме із зазначених причин на даний час чаша басейну не придатна до експлуатації, дах над басейном протікає, не відповідає вимогам електромережа, системи водопостачання та водовідведення, повністю зіпсувалися від часу вікна та двері, а тому все це потребує капітального ремонту. Обладнання, яким було оснащене приміщення басейну, у зв’язку із тривалим невикористанням зіпсувалось та також потребує заміни. Для здешевлення утримання басейну необхідно включити заходи з енергозбереження, такі як монтаж підвісної стелі, встановлення енергозберігаючого обладнання та освітлювальних приладів, ремонт системи опалення.

Засобів гармонійного розвитку дитини багато, проте плавання посідає серед них чільне місце: це життєво необхідна рухова навичка, що має неабияке прикладне значення. Плавець не розгубиться за будь-якої пригоди на воді: він не тільки врятується сам, а й допоможе потерпаючому.

«Він не вміє, ані читати, ані плавати» - так стародавні греки висловлювалися про неосвічену людину, вбачаючи у плаванні не лише оздоровчий, а й освітній засіб. І дійсно, різноманітні рухи у воді впливають на становлення дитячої психіки. Адже долаючи значні труднощі в процесі пізнання, малюки опановують нові незвичні рухи, потім вчаться їх узгоджувати і, з рештою, складають уявлення про комплексну дію плавання певним способом. Отже, повсякчас удосконалюються розумові здібності дітей.

Плавання є унікальним засобом впливу на організм дитини. Завдяки різноманітним рухам у воді, дитина всебічно розвивається, зміцнюється її нервова, серцево-судинна і дихальна системи, формується правильна постава та кістково-м’язовий апарат, гармонійно розвиваються фізичні властивості, функції всіх інших органів і систем організмів. Підвищується опірність організму застудним захворюванням, удосконалюється пізнавальна діяльність.

В процесі регулярних занять плавання розвивається, зміцнюється, загартовується весь організм дитини.

Тож, чим раніше дитина буде залучена до занять плаванням, тим більша користь. Крім того, регулярні заняття плаванням сприяють формуванню правильної постави і в рівномірному розвитку всіх груп м’язів.

Завдяки горизонтальному положенню тіла під час плавання і активним рухам руками поліпшується гнучкість хребта, що дозволяє широко використовувати плавання, як засіб попередження і лікування порушень постави, а також ефективний чинник оздоровчо-лікувальної фізичної культури.

Плавання має значний загартовуючий вплив, діти-плавці менше застуджуються, більш загартовані, легше переносять захворювання.


   1. ^ Мета та завдання проекту:


Основною метою проекту є покращення здоров’я дітей дошкільного віку та забезпечення їх належного фізичного розвитку через відновлення роботи басейну, який сприятиме організації систематичної роботи, щодо:

 • збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку;

 • забезпечення належного фізичного розвитку;

 • проведення профілактичних та загартовуючих заходів з попередження захворювань верхніх дихальних шляхів, серцево-судинних, психічних та нервових захворювань, опорно-рухового апарату та хронічної втоми;

 • покращення рухових навичок дітей, розвиток відчуття ритму, координації та культури руху, гнучкості та пластичності, вміння володіти своїм тілом;

 • навчання дітей плаванню;

 • посильне залучення дошкільнят до спорту як важливої частини фізичного виховання.

   1. Технологія досягнення цілей


Реалізація проекту передбачає проведення наступних етапів:

 • затвердження робочої групи проекту;

 • виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонтних робіт;

 • капітальний ремонт басейну;

 • придбання обладнання;

 • відновлення роботи басейну для дітей дошкільного віку міста на базі ДНЗ «Ромашка»;

 • висвітлення результатів проекту в ЗМІ.


Стадії реалізації проекту:

Початкова стадія: аналіз технічних та економічних параметрів об’єкту, підготовка проектно-кошторисної документації по ремонту басейну.

^ Стадія реалізації: виконання ремонтних робіт та реконструкції приміщень, придбання електрообладнання, меблів, ігрового обладнання, м’якого інвентарю та спецодягу.

^ Заключна стадія: відновлення роботи басейну для дітей дошкільного віку міста на базі ДНЗ «Ромашка», висвітлення результатів проекту в ЗМІ.

Виконавці проекту.

Тростянецька міська рада:

  • забезпечує загальне керівництво та координацію дій всіх зацікавлених організацій у підготовці та реалізації проекту;

  • забезпечує необхідними умовами для здійснення заходів по відновленню роботи басейну;

  • своєчасне повідомляє виконавців про всі заходи, які планується проводити для вирішення спільних завдань із зазначенням дати, часу та місяця їх проведення;

  • надає партнерам необхідні інформаційні матеріали для використання в реалізації спільного проекту.


Відділ освіти Тростянецької міської ради

 • сприяє діяльності міської ради в реалізації проекту у сфері фізичного загартування дітей дошкільного віку;

 • забезпечує повне і якісне виконання взятих зобов’язань по реалізації спільних проектів та інтересів у межах співробітництва;

 • надає необхідну інформацію;

 • залучає кошти підприємств, установ, організацій, що знаходяться на відповідних територіях до реалізації вимог проекту.


Тростянецький районний благодійний фонд «Доброта»

 • бере активну участь, а саме здійснення пошуку фінансових ресурсів з боку приватних підприємців та організацій для закупівлі обладнання.

Для реалізації даного проекту планується створити робочу групу у складі

^ Від міської ради:

 1. Косьмина Степан Григорович – начальник комунального відділу виконкому Тростянецької міської ради.

Від відділу освіти Тростянецької міської ради:

 1. Касьяненко Світлана Іванівна – начальник відділу освіти Тростянецької міської ради.

 2. Глоба Яна Іванівна – спеціаліст I категорії відділу освіти Тростянецької міської ради.

 3. Гриненко Інна Олександрівна – завідуюча дошкільним навчальним закладом «Ромашка».

Від Тростянецького районного благодійного фонду «Доброта» - 2 експерта.

Функції виконавців проекту.

   1. ^ План-графік реалізації заходів проекту.


Тривалість проекту від початку роботи робочої групи до початку функціонування Тростянецького міського центру здоров'я - 10 місяців наступного 2012 року.

^ I етап.

Виготовлення проектно-кошторисної документації.

Термін здійснення : 2 місяці (місяць 1 – місяць 2).

Заходи: залучити до виготовлення проектно-кошторисної документація спеціаліста міської ради та проектну організацію..

Очікуваний результат: вчасне виготовлення та затвердження проектно-кошторисної документації, обрахунок необхідних витрат та об’ємів матеріалів.

Фінансування: за рахунок місцевого бюджету – 20 тис. грн.
IІ етап.

 1. Здійснення капітального ремонту басейну згідно з додатком 6

Термін здійснення: 6 місяців (місяць 3 – місяць 9).

Заходи: залучення організацій та підприємств, для виконання ремонтних робіт.

Очікуваний результат: якісне та своєчасне виконання ремонтних робіт.

Фінансування: фонд конкурсу 199,1 тис. грн.


 1. Закупівля обладнання, м’якого інвентарю, меблів та іграшок.

Термін здійснення: 1,5 місяця (місяць 8 – місяць 9).

Заходи: придбання твердого, м’якого інвентарю та іграшок.

Очікуваний результат: придбання якісного твердого, м’якого інвентарю та іграшок

Фінансування: міський бюджет – 26 тис. грн., організації партнери – 6,6 тис. грн..
ІІІ етап.

Відновлення роботи басейну для дітей дошкільного віку міста на базі ДНЗ «Ромашка», висвітлення результатів проекту в ЗМІ

^ Термін здійснення: 1 місяць (місяць 10).

Заходи: підведення підсумків реалізації проекту.

Очікуваний результат: розповсюдження інформації серед населення міста..

Фінансування: міський бюджет –0,6 тис. грн..


Тривалість

заходу

(по етапах)

Захід


Джерела фінансування

(видатки поточні/капітальні)

тис. грн.
I етап
Фонд Конкурсу

Місцевий бюджет

Організації-партнери
Місяць 1

Виконання етапу І.

-

20,0

-
Місяць 2

Виконання етапу І.
-
-
II етапМісяць 3

Виконання ІІ етапу.

199,1
-
-
Місяць 4

Виконання ІІ етапу.

-

-
Місяць 5

Виконання ІІ етапу.

-

-
Місяць 6

Виконання ІІ етапу.

-

-
Місяць 7

Виконання ІІ етапу.

-

-
Місяць 8

Виконання ІІ етапу.

26,0

6,6
Місяць 9

Виконання ІІ етапу.
IІІ етап
Місяць 11

Виконання ІV етапу.

-

0,6

-


   1. ^ Очікувані результати проекту.

 • Короткотермінові: створення можливості проведення систематичних занять із плавання для удосконалення роботи органів кровообігу, дихання, роботу серцево-судинної системи та роботу опорно-рухового апарату, укріплення роботи нервової системи, спокійного сну, гарного апетиту, підвищенню загального тонусу організму, покращенню психічного і фізичного розвитку дітей, зміцненню їх здоров’я та формування здорового способу життя.

 • Довгострокові: зниження рівня захворюваності дітей дошкільного віку; відновлення роботи басейну стане першою сходинкою для створення на базі ДНЗ «Ромашка» Центру розвитку дитини, де функціонуватимуть санаторні та логопедичні групи, надаватимуться інші послуги по навчанню та розвитку дітей, такі як вивчення англійської мови, навчання хореографії, вокалу та інше.
  1   2   3

Схожі:

Програм місцевого самоврядування iconСписок представників місцевого самоврядування для нагородження грамотами...
Нагороджуються депутати Тростянецької міської та районної рад за вагомий внесок у розвиток територіальної громади, постійну підтримку...
Програм місцевого самоврядування iconДокладний опис проекту
Дирекція Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування
Програм місцевого самоврядування iconДокладний опис проекту
Дирекція Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування
Програм місцевого самоврядування iconВсеукраїнський проект «Молодіжна рада місцевого самоврядування»
Короткий опис реальної ситуації, щодо співпраці учнівського колективу та органів місцевого самоврядування
Програм місцевого самоврядування iconРозділ І. Загальні засади
Цей Статут, відповідно до Конституції І законів України, закріплює систему місцевого самоврядування міста Сєвєродонецьк, форми та...
Програм місцевого самоврядування iconПроектів та програм розвитку місцевого самоврядування
Адреса: вул Шевченка 35 с. Червоний Промінь Снігурівського району Миколаївської області
Програм місцевого самоврядування iconIV. територіальний а система місцевого самоврядування існуючий територіальний...
...
Програм місцевого самоврядування iconМолодіжна рада місцевого самоврядування
У 2007-2008 роках Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» за підтримки Посольства США в Україні...
Програм місцевого самоврядування iconВ ідділ культури Вознесенської райдержадміністрації Центральна районна...
З метою створення оперативної інформаційної бази для інформування органів місцевого самоврядування та повноцінного задоволення запитів...
Програм місцевого самоврядування icon" Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні "
Орм на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» з метою якісного підвищення спроможності...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка