Економічна політика
Скачати 16.57 Kb.
НазваЕкономічна політика
Дата конвертації14.03.2013
Розмір16.57 Kb.
ТипЗакон
uchni.com.ua > Економіка > Закон
Економічна політика – система економічних ідей, цілей держави, завдань та засобів їх досягнення, а також діяльності органів державної влади й управління щодо їх реалізації.
Економічне мислення – система поглядів індивіда на закономірності економічного розвитку, сутність економічних явищ і процесів та причини їх виникнення.
Мікроекономіка – частина економ. думки, яка вивчає особливості поведінки мікросистем в умовах обмеженості ресурсів. Об’єктом мікроекономіки є взаємодія попиту і пропозиції на окремому ринку, ціни товару, прибуток, дохід.
Мезоекономіка – вивчає поведінку окремих галузей та підсистем в межах національної економіки.
Макроекономіка – вивчає закономірність розвитку нац. господарства в цілому. Об’єкти досліджень: ВВП, ВНП, НД, рівень зайнятості.
Мегаекономіка - вивчає закон розвитку світової економіки.
^ Економічна теорія – це суспільна наука, яка вивчає закономірності розвитку економічних систем, діяльності економічних суб’єктів спрямовано на раціональне господарювання в умовах обмежених ресурсах та наявності альтернативних варіантів їх використання, з метою задоволення особистих потреб.
^ Економічні категорії – теоретичне абстрактне вираження, мислені форми реально існуючих економічних явищ та процесів.
Потреба – це нужда, яка має специфічну форму, відповідно до культурного рівня особистості, об’єктивна необхідність окремої людини, сім’ї, колективу, нації в житлових благах, послугах, духовних і культурних цінностей.

^ Потреба економічна – потреба в економічних благ.
Закон зростання потреб – відображає внутрішньо необхідні, суттєві, сталі зв’язки між виробництвом економічних благ та їх споживанням, потребами та наявними можливостями їх задоволення.
Економічне моделювання – опосередкований метод наукового дослідження, де оригінальний об’єкт дослідження замінюється ідеальною моделлю, яка існує у відповідній знаковій формі та функціонує за законами логіки, яка відображає реальні процеси матеріального світу.
Економічні закони – внутрішньо необхідні, сталі й істотні зв’язки між протилежними сторонами, властивостями економічних явищ і процесів, елементами економічної системи.

Схожі:

Економічна політика iconПлан Наполеон І його політика. Економічна політика й війни
Усьому світові відоме ім'я Наполеона Бонапарта. Це був один із найзнаменитіших французьких імператорів, який займав престол у 1808—1814...
Економічна політика icon“Інноваційна та інвестиційна політика України”
Показники інвестиційної привабливості та економічна характеристика регіонів україни 6
Економічна політика iconКиївський національний економічний університет імені Вадима гетьмана...
Сутність понять: “державне втручання в економіку”, “державне управління економікою” та “економічна політика держави”
Економічна політика iconВступ
З урахуванням законо­мірностей функціонування грошей І грошового ринку, банків, банківської системи формується економічна полі­тика...
Економічна політика iconОб’єктом якої науки є політика та її відносини з людиною І суспільством?
Хто це сказав: «Політика – це владний розподіл цінностей всередині суспільства»?
Економічна політика iconПерелік екзаменаційних питань з предмету “Економічна теорія”
Меркантилізм та класична економічна теорія: дати характеристику кожному з етапів
Економічна політика iconПолітичні системи суспільства
Політика є мистецтво мож­ливого. Лексикограф Володимир Даль відмічав: «Політика наука державного управління». Філософ Річард Лафоллет...
Економічна політика iconІнноваційна політика пщприємства
Тому інноваційна політика підприємства має передбачати послідовну цілєспрямовану комплексну інноваційну діяльність щодо зміни будь-якого...
Економічна політика iconВсе те що має ринкову вартість І є власністю певних інституціональних одиниць
Автоматична фіскальна політика – політика яка впроваджуючи в економіку певну систему податків І трансфертів забезпечує їм можливість...
Економічна політика icon1. Політика Китаю
Політика Китаю сприяла розвитку одноосібних промислових І торгових підприємств, які відіграють активну роль у розвитку товарного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка