«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля
Скачати 286.89 Kb.
Назва«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля
Сторінка1/3
Дата конвертації28.03.2013
Розмір286.89 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
  1   2   3


Доповідь

начальника відділу освіти на районній серпневій конференції

педагогічних працівників

«Якісна освіта: шляхи її впровадження»

29.08.2012

Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля

Слайд 1 Якісна освіта: шляхи її впровадження

Шановні колеги!

На сьогоднішній конференції ми приділимо увагу управлінсько-методичним аспектам впровадження якісної освіти в навчальних закладах району. Викликано це тим, що сучасна школа розвивається в умовах ринку, нових економічних і соціальних реформ і потребує нових підходів до їх реалізації.

Увагу слід акцентувати на пріоритетах, визначених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», спрямованих, у першу чергу, на підвищення якості й доступності освіти.

Кілька слів про тенденції розвитку освітньої галузі району, які позитивно впливають на підвищення якості освіти.

Слайд 2 «Тенденції розвитку освітянської галузі»

Перше.

Реалізація Програми „Освіта Кременчуцького району на 2012-2016 роки”, яка прийнята в рамках упровадження економічних реформ, ініційованих Президентом України. З районного бюджету на її виконання передбачено понад 44083,9 тис. грн.

^ Друге.

Виконання «Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району».

Третє.

На базі Будинку дитячої та юнацької творчості створено відділення МАН, що сприятиме підготовці обдарованих дітей до участі в конкурсах та олімпіадах.

Четверте.

Отримано 2 шкільних автобуси, кабінет фізики, навчально-комп’ютерний комплекс, навчальне обладнання. Це ще один крок в реалізації економічних реформ.

П’яте

Капітальні ремонти теплогенераторних, приміщень навчальних закладів
Шановні колеги!

Слайд 3 «Дошкільна освіта»

Я розпочну доповідь з дошкільної освіти.

Слайд 4 «Відкриття ДНЗ»

Одним із шляхів її покращення є та робота, яка проводиться з відкриття дошкільних навчальних закладів та створення навчально-виховних комплексів.

Слайд 5 «Мережа ДНЗ»

Так, за два останній навчальний рік на 2 дитячі установи збільшилася мережа і наразі функціонує 19 дошкільних навчальних закладів (12 дошкільних навчальних закладів сільських рад, які відвідують 359 дітей дошкільного віку, 7 дошкільних підрозділів у Омельницькому, Білецьківському, Максимівському, Ялинцівському, Кривушівському, Червонознам’янський, Гориславському навчально-виховних комплексах, в яких виховується 322 дошкільника), у яких виховується 681 дитина дошкільного віку, відповідно відсоток охоплення дошкільною освітою зріс до 75.

На жаль, за поточний рік не було відновлено роботу дошкільних навчальних закладів.

^ Слайд 6 Перспективний план розширення мережі ДНЗ (таблиця)

Надалі планується відкриття 2-ї групи у дошкільному підрозділі Ялинцівського НВК на 15 місць, проводяться роботи з капітального ремонту приміщення ДНЗ «Ялинка» (с.Кам’яні Потоки) з метою відкриття додаткової групи на 20 місць. У планах відкриття додаткової групи у дошкільному підрозділі Білецьківського НВК (на 25 місць) та реорганізація Салівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у НВК з відкриттям дошкільного підрозділу (на 20 місць), розширення дошкільного підрозділу Максимівського НВК (на 20 місць) та реорганізація Кам’янопотоківської ЗОШ І ступеня в НВК, введення в дію другої черги ДНЗ «Чебурашка» (с.Пришиб).

Зазначені заходи дозволять збільшити більш як на 150 кількість місць у ДНЗ

Приміщення ДНЗ підготовлені до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період. Проведено поточні ремонти приміщень, сантехнічного обладнання.

На проведення ремонтних робіт, придбання технологічного обладнання, меблів освоєно більше 305 тис.грн. Традиційно значна увага приділена:

Слайд 7 Ремонтні роботи в ДНЗ «Ластівка»

Піщанською сільською радою ДНЗ «Ластівка» (повністю замінено вікна на енергозберігаючі, двері (13,9 тис.грн), покладено тротуарну плитку (17,2 тис.грн.), замінено меблі (22,2 тис. грн), придбано пральну машину (5,0 тис.грн);

Слайд 8-9 Ремонтні роботи в ДНЗ «Ялинка» та «Колосок»

  • Кам’янопотоківською сільською радою ДНЗ „Ялинка” (с.К.Потоки) на проведення капітальних ремонтів та придбання меблів освоєно 23,0 тис.грн, та Ройовському НВК – більше 15,0 тис.грн та на ліквідацію наслідків стихії – 13,0 тис.грн. Розпочато роботи по капітальному ремонти приміщення для додаткової групи.

Слайд 10 Ремонтні роботи в ДНЗ «Світлячок»

Значна робота проведена у:

  • ДНЗ «Світлячок» (с.Потоки) по заміні вікон, внутрішньому ремонту інженерних систем, ремонту східців, облаштуванню пандусу, вуличного павільйону (90,8 тис.грн),

  • У ДНЗ «Ромашка» (с.Рокитне) по ремонту внутрішніх приміщень, заміні вікон, благоустрою території

Слайд 11 Ремонтні роботи в НВК

  • по заміні вікон у дошкільних підрозділах Омельницького НВК (11,0 тис.грн.), Білецьківського НВК, Демидівського НВК (12,5 тис.грн), встановлено огорожу навколо ДНЗ «Росинка» (с.Бондарі).

Проведено часткову заміну вікон у дошкільному підрозділі Ялинцівського НВК (4 шт. – 13,2 тис.грн.), у Максимівському НВК (1 шт, 2,5 тис.грн). Виготовляється проектна документація на капітальний ремонт другої черги ДНЗ «Чебурашка» в с.Пришиб.

Слайд 12 «Шляхи оновлення дошкільної освіти»

Які бачимо шляхи оновлення дошкільної освіти?
Слайд 13 Малюнки книг

Перше. Впровадження Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, програм «Впевнений старт» та «Я у Світі».

Слайд 14 «Шляхи оновлення дошкільної освіти» - продовження

Друге.

Для збереження та зміцнення здоров’я дітей. У ДНЗ створена система діяльності з розвитку сучасної моделі навчальних закладів «Школи сприяння здоров’я». Значних успіхів у розбудові здоров’язберігаючого середовища досягли ДНЗ «Ластівка» Піщанської сільської ради (переможець обласного етапу, матеріали направлені для участі у Всеукраїнському конкурсі), Демидівський НВК, Кривушівський НВК, Максимівський НВК.

^ Третє. Належна організація наступності між дошкільною і початковою школою.

Четверте. Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в дошкільну освіту.

^ П’яте. Просвіта батьків та співпраця з родинами вихованців.

Шосте. Відродження народних традицій.

Саме з метою відродження народних традицій в дошкільних закладах створені народознавчі кімнати для ознайомлення дітей з історією рідного краю. Так, педагогічний колектив ДНЗ „Світлячок” Потоківської сільської ради разом з батьками вихованців взяли участь в обласному фестивалі «Колискової пісні».

Слайд 15 «Проблеми дошкільної освіти»

Безумовно, проблеми є.

Приверну увагу до наступного:

Перше. Покращення матеріально-технічної бази.

Друге. У зв’язку з підвищенням народжуваності загострилася проблема місць в дитячих садочках, спостерігається перевантаження груп дітьми.

Існує черга для влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів:

- у с.Кам’яні Потоки – 70 дітей;

- с.Піщане – 135 дітей;

- с.Максимівка, с.Білецьківка – по 30 дітей;

Є звернення жителів с.Садки, с.Салівка с.Чечелево про відкриття ДНЗ.

Третє. Незважаючи на обмежене фінансування дошкільної освіти слід шукати шляхи відновлення роботи дитячих садочків, які призупинили свою діяльність та відкриття нових, долучаючи до цієї роботи інші джерела фінансування. Стоїть завдання про 100% використання за призначенням усіх площ дошкільних навчальних закладів.

Слайд 16 «Початкова школа»

Шановні колеги!

Слайд 17 «Підготовка до впровадження нового Держстандарту початкової освіти»

Цей навчальний рік буде особливим для початкової школи. Адже, саме з першого вересня розпочинається поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм.

Це дуже серйозний крок реформування освіти: нові стандарти – нова початкова школа.

Коментуючи затвердження стандарту, заступник Міністра освіти Борис Жебровський, перебуваючи в Полтаві, зазначив: «Вперше за всю історію незалежності України вітчизняні школи, а саме, початкова освіта, отримали можливість відповідати кращим Європейським традиціям, бути конкурентоспроможними у повному сенсі цього слова та підняття на якісно новий рівень підготовки школярів».

Слайд 18 Нові підручники

Отже, з початком цього навчального року першокласники України розпочнуть навчання за новими програмами і підручниками.

Відрадно, за останні роки першокласники з 1 вересня будуть стовідсотково забезпечені підручниками.

^ Важливим є питання кадрового забезпечення.

Навчально-виховний процес у початковій школі повинні забезпечувати дипломовані спеціалісти початкової школи. Вони повинні бути обізнані з психолого-педагогічними та віковими особливостями учнів, володіти і використовувати у практичній роботі сучасні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології.

Стандартом передбачено, що з 1 вересня 2012 року іноземна мова буде обов’язковою для вивчення з першого класу, а з вересня 2013 року запроваджується вивчення другої іноземної мови з п’ятого класу. Загалом ми зможемо забезпечити викладання іноземної мови з 1-го класу.

Слайд 19 Сходинки до інформатики

Новим Держстандартом передбачено впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі початкових класів. З 2-го класу наступного навчального року буде викладатися новий предмет «Сходинки до інформатики». Він є підготовчим до вивчення курсу «Основи інформатики» з 5-го класу.

Тобто в освітній сфері відбулася перша революція – інформатика в українській школі буде обов’язкова з другого класу, як у кращих школах світу.
Слайд 20 Завдання для поліпшення навчально-матеріальної бази початкової ланки
Виходячи з такої ситуації, вважаємо за необхідне.

^ Перше. Керівникам закладів узяти під особистий контроль стан вивчення з 2-го класу предмету «Сходинки до інформатики».

Друге. Забезпечити доступ початківцям в кабінети інформаційно-комунікаційних технологій.

^ Третє. Модернізувати меблі навчально-комп’ютерних комплексів для зручного використання учнями початкових класів.

Четверте. Районному методичному кабінету слід продовжити роботу з підготовки вчителів, які забезпечать викладання предметів у 1 класі в 2012-2013 навчальному році.

Шановні колеги!

Слайд 21 «Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа»

Інформуємо, що успішно пройшла ^ Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа», ініційована профільним Міністерством, в рамках якої делегація освітян Кременчуцького району відвідала навчальні заклади Лозівського району Харківської області, а до нас в гості завітали освітяни Охтирського району Сумської області. Делегація відзначила належний рівень підготовки загальноосвітніх навчальних закладів району до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти. Слайд 22 Естафета педагогічних інновацій

А також – «Естафета педагогічних інніовацій», в рамках якої делегація району відвідала навчальні заклади Полтавського району та поділилася своїми напрацюваннями з колегами із Миргородщини.

Рекомендуємо перед початком нового навчального року провести педагогічні ради за тематикою «Готовність початкової школи до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти».

Слайд 23 «Середня освіта»

Перейдемо до питань середньої освіти.

З першого вересня розпочне роботу 21 навчальний заклад, з них:

- 1 – загальноосвітній навчальний заклад І ступеню (Кам’янопотоківська ЗОШ),

- 7 – загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів (з них 4 навчально-виховні комплекси),

- 13 – загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів (з них 3 – навчально-виховні комплекси, 1 – гімназія).

Слайд 24«Учнівський контингент»

Навчанням буде охоплено 2649 учня.

Слайд 25 Шляхи поліпшення якості освіти
Найважливішим шляхом поліпшення якості освіти залишається підготовка і перепідготовка педагогічних кадрів.

Виділю кілька напрямів цієї роботи.
Слайд 25 «Якісний склад педагогічних кадрів»
Перше. Якісний склад педагогічних кадрів

У 2012-2013 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах буде працювати 399 педагогічних працівників (76% з яких мають вищу освіту), в дошкільних навчальних закладах - 100 педагогічних працівників (34% з яких мають вищу освіту), з них: 38 педагогів – в дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів, 62 – в дошкільних закладах сільських рад району.

Найбільше педагогічних працівників з вищою освітою: у Кривушівському НВК (100%), Білецьківському НВК (95%), Кам’янопотоківській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Вільнотерешківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (94%).

Із загальної кількості учителів вищу кваліфікаційну категорію мають – 101, І кваліфікаційну категорію – 92, ІІ кваліфікаційну категорію – 53, кваліфікаційну категорію «Спеціаліст» - 20, молодший спеціаліст – 133.

Аналіз стану забезпечення навчальних закладів педагогічними кадрами свідчить про те, що переважна їх більшість повністю забезпечена відповідними спеціалістами, на деякі спеціальності навіть існує черга.

Друге. ^ Працевлаштування випускників вищих педагогічних навчальних закладів

Щорічно педагогічні колективи поповнюються молодими фахівцями. Так і в цьому році велика освітянська родина Кременчуцького району приймає 8 молодих педагогів.

Третє. ^ Соціальний захист педагогічних працівників
Вживаються заходи щодо підвищення соціального захисту педагогічних працівників району, насамперед – створення належних житлово-побутових умов педагогам. На жаль, ця робота проводиться ще не на достатньому рівні. У зв׳язку з відсутністю вільного житлового фонду відділ освіти не має можливості надавати житло молодим спеціалістам.

Четверте. Розвиток лідерства в загальноосвітніх навчальних закладах
Українське суспільство потребує формування лідерів.

Приверну увагу до напрацювань у вирішенні цієї проблеми.

Успішно впроваджується Всеукраїнський експеримент «Формування лідерської компетентності вчителя та учня для життя в інноваційному суспільстві» у Піщанській гімназії.

Освітяни району мають здобутки щодо моделей та технологій розвитку лідерства вчителів, зокрема, в діяльності Білецьківського та Омельницького навчально-виховних комплексів.

П’яте. Підвищення статусу професії вчителя.

Однією із найважливіших проблем в освіті залишається підвищення статусу професії вчителя. На вирішення даного питання було спрямовано проведення Всеукраїнського моніторингового дослідження щодо статусу та ролі вчителя в українському суспільстві.

За даними моніторингового дослідження думки опитаних вчителів та батьків щодо підвищення авторитету вчителя в українському суспільстві збігаються. 89% вчителів та 81% батьків зазначають, що зміна державної політики, підвищення заробітної плати найбільш суттєво вплинуть на зміну соціального статусу вчителя. І лише 42,4% опитаних вчителів та 22,5% батьків наголошують, що позитивний імідж вчителя можна сформувати через ЗМІ та комплекс заходів у сфері соціальної захищеності.
  1   2   3

Схожі:

«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconЗатверджую
Посадова інструкція керівника художнього клубного закладу, науково-методичного центру, будинку народної творчості, центру культури...
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconМіжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2012»
Києві в приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул. Хрещатик, 2) відбудуться...
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconЯкісна освіта шлях до розвитку особистості
Сучасне суспільство робить ставку на професіоналізм та ерудованість, залишаючи в минулому налагоджений алгоритм відтворення завчених...
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconПропозиції харківського національного університету імені В. Н. Каразіна...
Розділ 2 „Якісна та сучасна освіта”, п. 5 викласти в редакції: „осучаснення навчальних програм та їх українознавчого наповнення,...
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconАнкета члена Міжнародного Центру впровадження програм юнеско

«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconКомунальний заклад «Матвіївська зош –інтернат І-ІІІ ступенів»
Заселення краю, Початку ХХ ст., Революційних подій 1917—1920 рр., Зал 1920—1930 рр., Галерея Слави, Зал Великої Вітчизняної війни,...
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconЩодо організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді...
Щодо організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді під час зимових канікул 2012-2013 навчального року
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля icon“Шляхи активізації підприємств малого та середнього бізнесу”
Об’єкт досліджень: робота управління з питань розвитку підприємництва та впровадження регуляторної політики облдержадміністрації...
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconНака з
Заходи щодо організації змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення школярів району І влітку 2012 року, що додається
«Якісна освіта: шляхи її впровадження» 29. 08. 2012 Зал Піщанського центру кльтури та дозвілля iconКонкурс передбачає: експонування матеріалів учасників конкурсу „Первоцвіт...
В рамках ХV ювілейної міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2012» проводиметься Всеукраїнський конкурс...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка