Трикратненська сільська бібліотека
Скачати 60.48 Kb.
НазваТрикратненська сільська бібліотека
Дата конвертації04.04.2013
Розмір60.48 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
Трикратненська сільська бібліотека Історія
Трикратненську сільську бібліотеку було відкрито в 1972 році. Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську бібліотеку перемістили до нового приміщення площа якого була лише 15 м2, фонд складав 1500 примірників книг, бібліотека обслуговувала 220 читачів.

1977 році бібліотека отримує просторіше приміщення, з’являється читальний зал спочатку на 4, а потім на 6 місць. За п’ять років значно виріс фонд бібліотеки до 5123 примірників і кількість читачів до 925 чоловік. Очолила бібліотеку В.П.Василенко.

В 70-ті роки бібліотека разом з місцевим товариством «Знання» та бюро економічного аналізу господарств проводила значну роботу по пропаганді економічних знань серед трудящих . Для слухачів шкіл економічного навчання оформлялися виставки, проводилися Дні інформації, Дні спеціаліста та ін. заходи.

Велика уваги приділялася оперативному виконанню індивідуальних замовлень, які виконувалися в 2 – 3 денний строк.

Активно велась робота по пропаганді Конституції СРСР та Конституції УРСР.

Протягом 80-х початку 90-х років в бібліотеці працювали О.А. Кланцата, О.М. Маркевич, О. Велга, Т.В. Кирєєва.

З 1998 року і до сьогодні бібліотеку очолює Вербецька Наталія

З метою поширення сфери впливу бібліотек та залучення до систематичного користування основних категорій читачів в 80-х роках велась активна пропаганда бібліотек серед працівників освіти і культури, робітників і колгоспників, спеціалістів сільського господарства, молоді шляхом надсилання листів – запрошень, організацій екскурсій, занять клубів по інтересам, виступів на підприємствах, учбових закладах, по виробничих ділянках колгоспу, на семінарах пропагандистів, на сторінках районної газети, місцевому радіомовленню.

Систематично велась робота по пропаганді бібліотеки серед дітей і батьків.

Для цього використовувалися виступи на батьківських зборах і педагогічних радах з бесідами про роль книги в навчанні і вихованні. Для молоді проводилися тематичні комсомольські збори. Значну увагу бібліотека приділяла обслуговуванню інвалідів і учасників ВВВ. У відділеннях соц. забезпечення бралися списки, звіряли їх, хто читає в бібліотеці, кого потрібно обслуговувати на дому. Інваліди ВВВ обслуговувалися безвідмовно і позачергово.

Певна робота проводилася з групою дітей, схильних до правопорушень. Проводилися індивідуальні бесіди, рекомендувалася література.

Високі вимоги ставились перед бібліотекою, пропаганда книг велась в усіх напрямках виховання: маральному, правовому, ідейно-політичному. Бібліотека намагалася охопити читанням усіх жителів села. Тож йшла бібліотекар на підприємства, які знаходилися на території села – це комбінат хлібопродуктів, завод залізобетонних конструкцій де проводилися голосні читання нових книг, бесіди, обговорення. Читачів усе цікавило – і трудові будні радянських людей, і події зарубіжжя.

90-ті роки для бібліотек системи, як і для усієї країни були важкими. З середини 90-х років з’являються проблеми не лише з комплектуванням книжкових фондів, а й з фінансуванням бібліотек взагалі. В 1999 році Трикратненську бібліотеку було передано на тимчасове, до 2005 року, утримання Трикратненського комбінату хлібопродуктів.

Незважаючи на тогочасні труднощі бібліотека продовжувала працювати. Бібліотекарем докладалися усі зусилля щоб зберегти фонд та не втратити читачів.Бібліотека працює в тісному зв’язку з громадськими установами. В роботі ведучою стала тема народознавства та краєзнавства.

У 2004 році завдяки знанню своєї справи, працелюбності і наполегливості вдалося бібліотекарю виклопотати нове приміщення в дитячому садку. Де було зроблено ремонт приміщення, проведено газове опалення.

Книги, що до цього часу тіснилися, було вільно розставлено в просторому приміщенні, площею 107.5 м2.

Для читачів створили зручні умови в користуванні книгами, фондом, є читальна зала на 8 місць

Вже 20-ть років завідуючою бібліотекою працює Вербецька Наталія. Бібліотека обслуговує 500 читачів. Книговидача – 10 тис. кн., фонд – 7 тис. книг.

На даний час фонд не відповідає вимогам сучасності і не завжди може заволинити усі читацькі потреби

Сьогодні бібліотекар спрямовує свою роботу на формуванні у читачів прагнення до книги як до джерела знань, виховує у дітей та читачів юнацького віку любов до читання, прищеплює навички бібліотечно-бібліографічної грамотності.

Бібліотека – це острів тиші і спокою в бурхливому морі. Хвилини проведені тут це відпочинок. За останні роки наша бібліотека стала справжнім осередком духовності знань і культури, де кожен знайде пораду і потрібний матеріал для здобуття знань. Основним принципом є «Все для читача». Незважаючи на складний економічний стан бібліотека виконує свою місію високого служіння суспільству.

Нині до бібліотеки йдуть школярі з списками літератури, студенти - з темами рефератів, вчителі та спеціалісти, вихователі дитсадочка, так як бібліотека знаходиться в одній будівлі з ДДЗ, підприємці та пенсіонери та інші категорії користувачів за інформацією та цікавою книгою. І кожного з них зустрічаємо доброзичливо, вдумливо ставимося до запитань і побажань.

У бібліотеці постійно урізноманітнюються форми роботи з читачами. Практикуються виставки рекомендованої літератури, огляди, краєзнавчі години, дискусії, свята, уроки народознавства. Свою роботу бібліотека тісно пов’язує з роботою бібліотеки селища Олександрівки, будинком культури, школою, дитячим садком, сільською радою.

В бібліотеці вже декілька років діє клуб для дітей «Веселий мурашник». Мета клубу – сприяння розвитку інтересів любові до чарівного світу книги, про мудрість та красу літературного слова. Допомогти дітям розкрити свої здібності, знімати психологічне навантаження, нести в собі ритм сучасного життя.

План роботи клубу складається так, щоб кожний захід охоплював всіх присутніх. Діти з великою відповідальністю готуються до будь якого заходу, підбирають цікавий матеріал, заохочують батьків до активної участі.

Широкою популярністю користуються книжкові виставки і тематичні полиці – біля яких проводяться книжкові огляди, бесіди, обговорення. При організації книжкової виставки враховується вікові особливості читачів. Для дітей молодшого віку виставки готуються яскраві з коротким, простим, та цікавим текстом «Країна книжкова – країна казкова» - на полицях розставлені не тільки книжки, а й улюблені герої казок, тому діти мають можливість не тільки слухати, читати а й погратися та бути героями улюблених казок.

Інформаційне забезпечення читачв здійснюється шляхом годин цікавих повідомлень, максимального розкриття книжкового фонду в умовах відкритого доступу, постійно підготовлюються інформаційні огляди літератури, діючі тематичні полички «Народні звичаї та обряди», «Вам пропонує ювіляр» - виставлено на огляд читачів твори письменників – ювілярів.

Велике значення в популяризації літератури надається інформаційній роботі що сприяє постійному ознайомленням читачів з виходом із друку нових періодичних видань. Бібліотека передплачує такі періодичні видання: «Рідне Прибужжя», «Добрые советы», «Задавака», «Барвінок», «Умійко», «Народний доктор», «Единственная», «Тысячи советов», «Вкусно и просто».

Велика увага приділяється роботі з читачами. Систематично ознайомлюємо читачів з довідково – бібліографічним апаратом, розповідаємо, як користуватися каталогом та картотекою.

Українські звичаї, свята настільки гарні та змістовні і дорогі нам, що не можуть зникнути. Сьогодні практикуючи проведення заходів з їх популяризації ми продовжуємо і розвиваємо найкращі традиції нашого народу. Обрядовий процес не може функціонувати осторонь життя він повинен відроджувати культурну спадщину нашого минулого, де зберігся ряд звичаїв, які становлять багатство, нев’янучу красу і гордість нашого народу. Як дорогоцінний скарб передаються вони з покоління в покоління.

Полюбляють в нашому селі свято «Івана Купала». Купальські обряди особливо мальовничі (ми це свято проводили біля річки) зв’язані з піснями, іграми тому святкування цього свята в нас досить популярне.

В кінці жнив проводимо свято обжнивок, коли женці прощаються з нивою, дякуючи за врожай.

Проводиться в бібліотеці багато конкурсів:

  • знавців української мови;

  • кращий читач року;

  • легенди рідного краю;

  • казковий калейдоскоп;

Бібліотека намагається проводити як можна більше масових заходів, адже вони подобаються не тільки дорослим, а й дітям.

Упорядники: Н.І.Вербецька - зідуюча Трикратненьської сільської бібліотеки-філії

Т.М. Федоляк – провідний бібліотекар ЦБ


Нагороди бібліотеки :
Почетная грамота отдела культуры 1980 года

Використані джерела:

  1. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки» за 1972-2011 рр.

  2. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району» за 1972-2011роки

  3. Вісті Вознесенщини.- 2009. -11 червня

  4. Вісті Вознесенщини.- 2010. – 16 грудня

  5. Вісті Вознесенщини.- 2011 – 9 червняСхожі:

Трикратненська сільська бібліотека iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Трикратненська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Трикратненська сільська бібліотека iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Трикратненська сільська бібліотека iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Трикратненська сільська бібліотека iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Трикратненська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Трикратненська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Трикратненська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Трикратненська сільська бібліотека iconЯструбинівська сільська бібліотека
Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф...
Трикратненська сільська бібліотека iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка