Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст»
Скачати 382.59 Kb.
НазваСтратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст»
Сторінка1/2
Дата конвертації11.04.2013
Розмір382.59 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
  1   2ЛУГАНСЬКА МІСЬКА РАДА

П'яте скликання

Двадцята сесія
РІШЕННЯ

Від “27” 12.2006

№ 12/2

м. Луганськ


Про затвердження Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська на 2007-2011 роки


Керуючись ст.143 Конституції Україні, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України "Про національну програму сприяння розвитку малого підприємництва", Наказом Міністерства економіки України від 29.07.02 №224 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування регіональних стратегій розвитку”, враховуючи погодження Антимонопольного Комітету України від 19.12.06, а також рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 13.12.06 № 315, ЛУГАНСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:


 1. Затвердити Стратегічний план економічного розвитку міста Луганська на 2007-2011 роки згідно додатку до даного рішення.


^ 2. УПРАВЛІННЮ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

(С. Чебаненко) після прийняття даного рішення довести його до відома

населення через засоби масової інформації.
3. Дане рішення набирає чинності з моменту його опублікування у міській щотижневій громадсько-політичній газеті "Жизнь Луганска".
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію

ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ п'ятого скликання з питань стратегічного

планування, соціально-економічного і культурного розвитку міста (Ситник М.).
^ Міський голова С. Кравченко


Додаток

до рішення ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

від "27" 12 2006 №12/2

^ СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН

ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

МІСТА ЛУГАНСЬКА
Підготовлено

Комітетом з розробки Стратегічного плану

економічного розвитку міста Луганська

за підтримки

проекту «Економічний розвиток міст»Жовтень, 2006 р
ЗМІСТ:

ВСТУП 4

^ СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ 6

SWOT – аналіз 7

ПЛАНИ ДІЙ 12

А. Розвиток і підтримка малого та середнього бізнесу 13

В. Створення умов для залучення інвестицій 18

ПРІОРИТЕТИ 21

^ УПРАВЛІННЯ РЕАЛІЗАЦІЄЮ 24


Вступ

Весною 2006 року представники бізнес-середовища міста Луганська ухвалили рішення створити Стратегію економічного розвитку міста. На початку червня цього ж року міський голова Кравченко С.І. запропонував 27 лідерам громади, що представляють підприємства, банки, підприємства комунального господарства, приватний бізнес, учбові заклади, органи місцевого самоврядування, державні установи спільно утворити в місті Комітет з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська. Комітет був затверджений рішенням виконавчого комітету ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 14.06.2006 року № 98 перед яким було поставлене завдання, розробити план стратегічного розвитку. Комітет з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська очолив голова постійної депутатської комісії, директор ПП "Завод "Анжей" Ситник М.П. Стратегічний план економічного розвитку міста Луганська підготовлений за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» Агентства США по міжнародному розвитку (USAID), радники якого виконували функції консультантів.На першому етапі проекту співробітники виконавчих органів міської ради за підтримкою консультантів проекту «Економічний розвиток міст» підготували Профіль громади – документ, який містить демографічний стан місцевого населення, інформацію про місцеву економічну базу, комунальну і технічну інфраструктуру, стан навколишнього середовища і умови життя. Дані і довідкові матеріали були надані відділами і управліннями Луганської міської ради, Луганським міським центром зайнятості, органами статистики і іншими установами.

У липні 2006 року проведено опит 112 представників бізнесу міста. Члени Комітету з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська особисто брали участь в опитуванні представників найбільших підприємств Луганська, малих і середніх підприємств, які працюють як в промисловому секторі, так і у сфері торгівлі і послуг. Мета опитування – отримати думку підприємців щодо можливості розвитку бізнесу в місті, проблем, які виникають при взаєминах з органами місцевого самоврядування, а також їх планах на майбутнє.

Ці основоположні дані були використані Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська для визначення найбільш Пріоритетних напрямів плану, які визначають економічний розвиток міста і його конкурентоспроможність. Такими критичними питаннями (пріоритетними напрямами) в Стратегічному плані стали: (A) розвиток малого і середнього підприємництва, (B) залучення інвестицій.

У липні в 2006 р. Комітет з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська провів SWOT-аналіз, тобто було проведено аналіз сильних і слабких сторін міста (аналіз внутрішніх чинників), а також оцінка позиції міста порівняно з іншими містами України, що є конкурентами для Луганська. Конкурентоспроможність міста розглядалася також в контексті аналізу зовнішніх чинників: сприятливих можливостей та загроз.

На наступному засіданні Комітету було визначене стратегічне Бачення, що є загальним орієнтиром при розробці Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська. Результати SWOT-аналізу, визначення стратегічного бачення обговорені і схвалені на засіданні Експертного Комітету.

На засіданнях в серпні та вересні 2006 р. Комітетом визначені Плани дій, що є основою Стратегічного плану, які складаються із стратегічних і оперативних цілей і завдань, направлених на вирішення проблемних питань.

У плані передбачається постійне партнерство між органами місцевого самоврядування і підприємцями для реалізації комплексної програми економічного розвитку міста. В процесі впровадження плану розроблятимуться документи, програми, сумісні проекти ,створюватимуться бази даних. Все це поліпшить бізнес-середовище, підтримку малих і середніх підприємств, збільшить обсяг інвестицій.

Успіх реалізації Стратегічного плану залежатиме від постійної участі в його роботі членів Комітету з розробки стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська. На своєму останньому засіданні в жовтні 2006 року Комітет з розробки стратегічного плану рекомендував міському голові створити Комітет з управління впровадженням (КУВ), до складу якого ввійдуть найбільш активні члени Комітету з розробки стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська.

^ Стратегічне бачення

Стратегічне бачення майбутнього міста Луганська було визначено Експертним Комітетом з розробки стратегічного плану на засіданні 25 липня 2006 року. Засідання проходило за підтримкою консультантів проекту «Економічний Розвиток Міст» Агентства США по міжнародному розвитку (USAID).Луганськ - східні ворота України, транзитний, машинобудівний і науковий центр високотехнологічного і інноваційного виробництва. Місто привабливе для інвестицій, з розвиненим малим і середнім підприємництвом.Коментарі

Стратегічне бачення - це загальне, узгоджене на основі консенсусу, бачення того, як місто повинно виглядати в майбутньому. Стратегічне бачення є вступом до стратегічного плану економічного розвитку, позицією, з якої члени Експертного Комітету починають створення плану.

Визначення бачення містить ідеї, які члени Комітету (представники бізнесу, органів місцевого самоврядування і громадськості) прийняли найважливішими для майбутнього Луганська, а саме місто, що є:

 • сполучною ланкою між Азією і Європою з розвиненою логістикою і

високотехнологічними інноваційними виробництвами;

 • зберегло традиції машинобудівного комплексу;

 • привабливе для діяльності малих і середніх підприємств;

 • із сприятливим бізнес - кліматом для залучення нових зовнішніх інвестицій.


SWOT-АНАЛІЗ

Засідання Експертного Комітету з розробки стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська для проведення аналізу внутрішніх і зовнішніх чинників відбулося 26 липня 2006 р. У роботі взяли участь 16 членів Експертного Комітету, обговорили сильні і слабкі сторони міста, а також можливості і загрози щодо кожного з критичних питань окремо. За призначенням, SWOT-аналіз є «інструментом» для підготовки реалістичних і здійсненних планів дій, в яких разом з середньостроковими стратегічними цілями визначаються короткострокові оперативні цілі, - власне проекти. Здійснення цих проектів повинно, з одного боку, усунути слабкі сторони міста з одночасним посиленням його сильних сторін, а з іншого - повною мірою скористатися сприятливими можливостями, які виникають завдяки дії зовнішніх сил, уникаючи загроз.

^ АНАЛІЗ ВНУТРІШНІХ ЧИННИКІВ:
СИЛЬНІ І СЛАБКІ СТОРОНИ


Критичне питання А: Розвиток і підтримка малого і середнього бізнесу

Сильні сторони:

 • Розвинений науково-промисловий комплекс, види виробництва, що історично склалися;

 • Наявність крупних підприємств важкої промисловості (сприяє розвитку малого і середнього бізнесу, який забезпечує елементи закінчених технологічних циклів, здійснює транспортування товарів і вантажів, інформаційне забезпечення, оптову і роздрібну торгівлю і т.д.);

 • Обласний Центр густонаселеної області (ємкий ринок збуту продукції в межах області);

 • Бажання органів місцевого самоврядування підтримати розвиток малого і середнього бізнесу;

 • Наявність розвиненої мережі професійної освіти (можливість підготовки висококваліфікованих фахівців);

 • Наявність інфраструктури для бізнесу;

 • Вільні сегменти ринку для розвитку малого і середнього підприємництва (виробництво товарів і послуг) в економіці міста;

 • Наявність вільної робочої сили;

 • Ентузіазм і активність підприємців;

 • Стабільний політичний клімат в місті;

 • Наявність природних ресурсів;

 • Диверсифікація економіки міста;

 • Транзитні можливості (автомобільне і залізничне сполучення з Російською Федерацією);

 • Наявність автомобільного підприємства міжнародного класу (що здійснює транспортні перевезення у Російську Федерацію, країни Європи);

 • Розвинена мережа енергетичного забезпечення (наявність вільних потужностей з енергозабезпечення).

Слабкі сторони :

 • Не проведена інвентаризація землі, земельний ринок тільки починає розвиватися;

 • Відсутність інформації про наявність вільних земельних ділянок на сайті міста і в інших засобах масової інформації;

 • Непрозорість дозвільних і інших процедур;

 • Корумпованість та бюрократизм чиновників державних структур;

 • Правова, економічна незахищеність підприємців;

 • Відсутність маркетингового аналізу ринку виробництва на території;

 • Низька ділова активність;

 • Недостатній рівень підготовки менеджерів малого і середнього бізнесу

 • Забруднення території міста, несприятливе екологічне середовище;

 • Відсутність пріоритету місцевого товаровиробника в системі місцевого економічного розвитку (недостатній захист місцевого товаровиробника з боку влади);

 • Застаріла забудова міста ускладнює відкриття нового високотехнологічного і інноваційного виробництва;

 • Географічне положення міста і існуючі транспортні шляхи ускладнюють збут продукції в інших областях України;

 • Негативне відношення великої частини населення до підприємців і підприємництва;

 • Недостатньо розвинений середній бізнес (мала кількість підприємств з кількістю працівників від 50 до 200 чол.)

 • Не розвинений ринок консалтингових послуг для малого і середнього бізнесу;

 • Низька якість робочої сили;

 • Несприятлива демографічна ситуація в місті, старіння населення;

Критичне питання B: Створення умов для залучення інвестицій

Сильні сторони

 • Політична воля; органами місцевого самоврядування заявлений курс на залучення інвестицій і створення для цього необхідних умов;

 • Наявний потенціал (значна кількість незайнятих виробничих площ («браунфілдов»), які є потенційними об'єктами для інвестицій), можливість реструктуризації діючих підприємств;

 • Стабільний розвиток машинобудівної галузі, наявність підприємств, які виробляють вимогливу продукцію (устаткування, комплектуючі матеріали);

 • Значний резерв енергетичних потужностей;

 • Зручне географічне положення (близькість до кордону з Російською Федерацією);

 • Наявність сировини;

 • Ухвалення Концепції Генерального плану;

 • Розробка WEB-сайту міста;

 • Наявність інвестиційного паспорту міста;

 • Партнерські відносини з Луганською обласною державною адміністрацією сприяють промоції міста на всеукраїнському і міжнародному ринку;

 • Досвід проведення міжнародних виставок, ярмарків, направлених на реалізацію товарів і послуг, вироблених в Луганську;

 • Наявність торгових відносин луганських підприємств з підприємствами різних країн світу, що створює позитивний імідж міста на міжнародній арені і сприяє пошуку нових інвесторів;

 • Наявність всіх складових науково-виробничого циклу (від розробки нових видів продукції до впровадження у виробництво);

 • Розвинена сфера фінансових послуг;

 • Наявність висококваліфікованої вільної робочої сили.

Слабкі сторони


 • Невисока якість довідкових матеріалів, промоційних матеріалів (немає систематизованої інформації);

 • Відсутність сайту «Луганськ - інвестиційний»;

 • Відсутність ринку консалтингових послуг з питань інвестування;

 • Відсутність вільних земельних ділянок з інженерною інфраструктурою в промисловій зоні;

 • Відсутність кваліфікованих фахівців для роботи з інвестором;

 • Відсутність спеціалізованого структурного підрозділу з залучення інвестицій з чітко визначеними повноваженнями;

 • Політика місцевої влади по відношенню до інвесторів носить декларативний характер (відсутні відповідні нормативно-правові документи);

 • Відсутність простих і зрозумілих процедур надання дозволів, ліцензій, бюрократизм та великій термін проходження процедур;

 • Зношеність основних фондів підприємств;

 • Наявність тіньового ринку робочої сили;

 • Спеціалізація професійних учбових закладів не повною мірою відповідає потребам промислового виробництва;

 • Недостатнє фінансування міських програм місцевого економічного розвитку.

^ АНАЛІЗ ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ:
СПРИЯТЛИВІ МОЖЛИВОСТІ І ЗАГРОЗИ

01 Політична ситуація/законодавство

Можливості

 • Визначення державного курсу в умовах існування парламентської системи управління державою (створення умов для зовнішнього інвестора, розвитку українського бізнесу);

 • Стабілізація законодавчої бази, впровадження європейських стандартів в політичну, судову, адміністративну, соціально економічну та інші системи України ;

 • Зміни митного законодавства;

 • Впорядкування податкового законодавства;

Загрози

 • Нестабільна політична ситуація;

 • Визначення державного курсу в умовах діючої парламентської системи управління державою;

 • Відсутність чітко вираженого державного курсу відносно регіонального і місцевого економічного розвитку;

 • Високий рівень корупції і недовіра до судової системи;

 • Погіршення відносин з Росією.

02 Економічна ситуація

Можливості

 • Приток інвестицій у зв'язку з поліпшенням іміджу України;

 • Зменшення кредитної ставки, стабільна національна валюта;

 • Доступ до великого ринку без меж і інших перешкод (вступ у ВТО);

 • Державна підтримка комунальної інфраструктури;

 • Розширення ринків збуту продукції;

 • Приток зовнішніх інвестицій і нових технологій.

Загрози

 • Інфляційні процеси;

 • Зростання недовіри до державної влади та збільшення кредитних ставок;

 • Вступ в ЄС відтік робочої сили, зростання її вартості, підвищення конкуренції;

 • Ліквідація спрощеної системи оподаткування;

 • Прискорення економічного розвитку сусідніх міст (Донецьк, Северодонецьк, Лисичанськ).

03 Демографічна /соціальна ситуація

Можливості

 • Зростання якості освіти;

 • Підвищення рівня життя в країні;

 • Розвиток мережі позашкільних установ;

 • Підвищення прожиткового рівня;

 • Підвищення якості надання послуг населенню;

 • Підвищення рівня медичного обслуговування.

Загрози

 • Старіння населення;

 • Зростання правопорушень;

 • Зростання наркоманії та алкоголізму серед молоді;

 • Зростання захворюваності населення.


04 Стан технологій

Можливості

 • Розвиток сучасних систем передачі інформації;

 • Державне стимулювання впровадження енергозберігаючих технологій;

 • Розвиток програм впровадження нових технологій у важку індустрію та машинобудування.

Загрози

 • Відставання від міст конкурентів з впровадження нових технологій.


^ ПЛАНИ ДІЙ
Стратегічний план економічного розвитку є продуктом спільного рішення лідерів громади Луганська на основі досягнення консенсусу та принципу зосередження зусиль на пріоритетних питаннях розвитку.

Два критичних питання – "Розвиток та підтримка малого та середнього бізнесу", "Створення умов для залучення інвестицій" вибрані Комітетом як вирішальні чинники подальшого розвитку міста та місцевої економіки. Для кожного з цих питань складені окремі плани дій, впровадження яких покращить конкурентну позицію міста Луганська. Плани дій розроблені членами Експертного Комітету, з залученням фахівців, які мають професійні знання, досвід у відповідній сфері, або до службової компетенції яких входить відповідне питання.
Критичні питання

^ А. РОЗВИТОК І ПІДТРИМКА МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ
З кожним роком зростає частка малих і середніх підприємств в Луганську. Успішність таких підприємств, перш за все, залежить від доступності зовнішніх фінансових ресурсів, але для стабільного розвитку необхідно:

 • доступ до інформації щодо дозвільної системи;

 • сприяння органів місцевого самоврядування;

 • інвестування в нові технології;

 • співпраця з іншими підприємствами;

 • доступ до нових ринків збуту продукції.

Зростання малого і середнього бізнесу можливе завдяки місцевій економічній політики і програмам, які покращують місцевий бізнес-клімат та забезпечують доступ до капіталу і технічної допомоги. Метою розробки Плану дій з розвитку і підтримки малого і середнього бізнесу є сприяння створенню бізнес - клімату щодо заохочування місцевих підприємців організовувати свою діяльність так, щоб мати можливість швидко і гнучко знаходити і використовувати нові напрями. Створення такого позитивного бізнес - клімату неможливе у разі конфронтації між приватним сектором та органами місцевого самоврядування.

Серед інституційних засобів поліпшення бізнес - клімату є створення бізнес - інкубаторів, які допоможуть новим підприємствам розпочати діяльність, нового центру сприяння бізнесу або бізнес - асоціації (активізації тієї, що існує), перегляд нормативних актів, регулюючих питання створення і функціонування підприємств (надання дозволів і ліцензування).

Доступність інформації щодо існуючих будівель, виробничих і офісних приміщень, земельних ділянок є надзвичайно важливим чинником для підтримки малих і середніх підприємств. Прозорість та гласність дій органів місцевого самоврядування при відчуженні комунального нерухомого майна , шляхом проведення відкритих аукціонів, могли б сприяти зростанню частки малого і середнього бізнесу в структурі міської економіки.

У більшості міст Західної Європи, США, ряді міст України створені муніципальні підрозділи економічного розвитку, які здійснюють менеджмент та координацію заходів щодо економічного розвитку. Створення такого підрозділу може стати пріоритетом і для Луганська.
^ Стратегічні цілі:
А 1. Розвиток інфраструктури підтримки бізнесу

 1. Розробка заходів, спрямованих на інформаційно-консультаційну підтримку малого та середнього підприємництва (менеджмент, маркетинг, фінанси і ін.)

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ сумісно з об'єднаннями підприємців проведе дослідження потреб малого та середнього підприємництва, пропозиції на ринку консалтингових послуг і розробить заходи, спрямовані на консалтингову і тренінгову підтримку. Буде створена система навчання підприємців, передачі успішного досвіду роботи.

Термін реалізації: 2007 - 2011 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ


 1. Сприяння створенню Бізнес-інкубатора;

Виконавчий комітет Луганської міської ради сприятиме пошуку приміщення для створення Бізнес-інкубатора як самостійної юридичної особи, для підтримки стартового розвитку малих підприємств шляхом надання комплексу послуг і ресурсів, що включає: забезпечення підприємств площею на пільгових умовах, засобами зв'язку, оргтехніки, необхідного устаткування, навчання персоналу, консалтингу і т.д. Комплекс послуг - секретарських, бухгалтерських, юридичних, освітніх, консалтингових - одна з умов забезпечення успішного розвитку малих підприємств на початковому етапі їх роботи.

Термін реалізації: 2007- 2011 рр.

Відповідальний за виконання: заступник Луганського міського голови

 1. Активізація діяльності і співпраці бізнес - асоціацій міста Луганська

Сприяння активізації діяльності Луганської регіональної торговельно-промислової палати і громадської організації "Міська рада підприємців" з питань впровадження економічних реформ, становлення та розвитку ринкових відносин, можливостей взаємовигідної співпраці в сферах промисловості, торгівлі і послуг, захисту місцевого товаровиробника, обговорення спільних з органами місцевого самоврядування заходів на найближчу перспективу.

Термін реалізації: 2007 - 2011 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Сприяння створенню на базі громадської організації Єдиного інформаційного центру для підприємців (бази даних землі, нерухомості, законодавчим актам; розділ по інформуванню підприємців на офіційному WEB-сайті міста)

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ спільно з громадськими організаціями сприяє організації інформаційного центру та розробленню процедури збору, узагальнення та аналізу інформації, необхідної для успішного ведення бізнесу в м. Луганську. Забезпечує створення відповідних баз даних по землі, нерухомості, нормативно-правової документації, їх постійну актуалізацію на електронному носії (висвітлення на сайті міста) і паперовому носії (підготовка пакету документів, їх копіювання і розповсюдження серед підприємців міста). Здійснює вільний доступ до необхідної для бізнесу інформації.

Термін реалізації: серпень 2007 - 2008 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Створення муніципальної електронної системи міста Луганська

УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ спільно з УПРАВЛІННЯМ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, Управлінням житлово-комунального господарства ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, УПРАВЛІННЯМ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ розроблює електронну карту міста. Створює можливість вільного доступу до необхідної для бізнесу інформації.

Термін реалізації: 2007 - 2009 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

^ А 2. Підвищення професійного потенціалу органів місцевого самоврядування в комунікації і співпраці з бізнесом

 1. Реорганізація Координаційної ради з розвитку малого та середнього підприємництва при міському голові;

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ спільно з представниками бізнес - асоціацій внесуть зміни до Положення про діяльність Координаційної ради по розвитку малого і середнього підприємництва при міському голові з метою підвищення ефективності співпраці органів місцевого самоврядування, бізнесу і громадськості з питань розвитку малого та середнього підприємництва. Керівництво міської ради з метою поліпшення діалогу, співпраці і взаєморозуміння проводить робочі зустрічі з представниками бізнесу.

Термін реалізації: 2007 - 2011 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Проведення PR-компанії про роль підприємництва в економічному розвитку міста;

УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, "Луганська рада підприємців" і представники засобів масової інформації, визначать негативні стереотипи щодо підприємництва серед населення Луганська і забезпечать проведення заходів щодо їх нейтралізації за допомогою системної PR –кампанії.

Термін реалізації: 2007 - 2011 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Проведення аудиту якості адміністративних послуг для малого та середнього підприємництва та реорганізація підрозділів виконавчих органів, що надають послуги бізнесу;

Виконавчий комітет Луганської міської ради надає можливість проведення аудиту щодо надання адміністративних послуг бізнесу, з вивченням оцінки якості надання таких послуг і фактичного їх стану. За підсумками аудиту будуть підготовлені і реалізовані пропозиції по реорганізації виконавчих органів міської ради, оптимізації процедур надання адміністративних послуг, введення мінімальних стандартів якості.

Термін реалізації: 2008 р.

Відповідальний за виконання: заступник міського голови


 1. Удосконалення діяльності Єдиного дозвільного офісу.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ТА МІСЬКОГО РЕЄСТРУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ініціює створення додаткової штатної одиниці - адміністратора Єдиного дозвільного офісу, затверджує порядок взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання і територіальним органом спеціального уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Термін реалізації: 2007 р.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ДЕРАЖВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ТА МІСЬКОГО РЕЄСТРУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

^ А 3. Розвиток ринку кваліфікованої робочої сили

 1. Аналіз ринку робочої сили (виявлення потреби в кваліфікованій робочій силі і пропозиції на ринку праці);

Луганський міський центр зайнятості, УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ проведуть моніторинг ринку праці, що дозволить визначити перелік робочих професій, які мають попит на підприємствах Луганська, зробити аналіз безробітних осіб, які перебувають на обліку в Луганському міському центрі зайнятості. Проведення дослідження дасть інформацію для ухвалення відповідних рішень.

Термін реалізації: 2007 р.

Відповідальний за виконання: Луганський міський центр зайнятості 1. Розробка програми двостороннього партнерства малого і середнього бізнесу з професійними учбовими закладами;

Луганський міський центр зайнятості розробить і упровадить програми партнерства малого та середнього підприємництва з вищими і професійними учбовими закладами в області підготовки кваліфікованої робочої сили. Підготовка кадрів професійними учбовими закладами по спеціальностях, що мають підвищений попит серед підприємств малого і середнього бізнесу, значно поліпшить рівень і якість робочої сили.

Термін реалізації: 2007 -2011 рр.

Відповідальний за виконання: Луганський міський центр зайнятості


 1. Розробка і впровадження програми професійної орієнтації молоді;

Луганський міський центр зайнятості, УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ розроблять і реалізують сумісні заходи з установами освіти по напрямах професійно – орієнтаційної роботи.

Термін реалізації: 2007 - 2011 рр.

Відповідальний за виконання: Луганський міський центр зайнятості

А 4. Розвиток існуючої системи репрезентації і підтримки малого та середнього підприємництва у сфері виробництва товарів і послуг

 1. Організація і проведення маркетингового аналізу місцевого ринку виробництва товарів і послуг;

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ визначить найбільш ефективний метод дослідження, докладний план етапів проведення  маркетингового дослідження, терміни проведення дослідження , мету і завдання дослідження. Організує підбір на тендерній основі організацій для проведення дослідження. Маркетингові дослідження завершуються аналітичним звітом, що включає розгорнений опис отриманих даних, їх докладний аналіз, основні результати дослідження, висновки і рекомендації.

Термін реалізації: 2007 р.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Розробка і впровадження заходів щодо сприяння просуванню місцевих товарів і послуг в інші регіони України і на міжнародні ринки;

Заходи щодо сприяння просуванню місцевих товарів і послуг міста в інші регіони України і на міжнародні ринки відображає суть маркетингової стратегії, містить набір реальних дій, які за певних умов трансформують місцеву ділову активність бізнесу в конкретні конкурентні переваги міста.

Термін реалізації: 2008 р.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Організація постійно діючих спеціалізованих виставок-ярмарків товарів і послуг місцевих компаній;

Луганська регіональна торговельно-промислова палата здійснить будівництво нового торгово-виставкового центру площею 1300 кв.м для підвищення якості виставкових послуг, розширення участі підприємств і організацій міста і районів у виставках і ярмарках, зокрема зарубіжних та подальшої підтримки підприємств-організаторів виставки.

Термін реалізації: 2007 -2011 рр.

Відповідальний за виконання: Луганська регіональна торгово-промислова палата

 1. Підтримка і допомога в розробці бізнес-планів та надання консультацій щодо отримання кредитів;

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ ЛУГАНЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ здійснять комплекс заходів по сприянню оволодінню знаннями і навичками підприємницької діяльності молодими підприємцями, випускниками шкіл та професійно-технічних училищ. Створять бази даних банків і умов отримання кредитів; бази даних консалтингових фірм. Організують надання консультацій з питань бізнес - планування в режимі «гарячої лінії».

Термін реалізації: 2007 р.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 1. Сприяння створенню Центру інноваційних технологій;

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ спільно з представниками провідних Вузів міста розроблять положення про створення Центру інноваційних технологій при Бізнес-інкубаторі з метою сприяння впровадженню нових виробничих технологій підприємцями міста, отримання необхідної технічної інформації про нові розробки, отримання юридичної, економічної та інших консультацій про впровадження інноваційних технологій, оформлення товарних знаків і т.д.

Термін реалізації: 2009 - 2011 рр.

Відповідальний за виконання: начальник УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  1   2

Схожі:

Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПрограма економічного І соціального розвитку міста Луганська
Луганська на 2009 рік визначає основні цілі соціально-економічного розвитку міста, його пріоритети, завдання та заходи стосовно головної...
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПрограми економічного І соціального розвитку міста Луганська
Аналіз та оцінка стану розвитку міста Луганська свідчить, що реалізація завдань Програми економічного І соціального розвитку міста...
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПрограма економічного І соціального розвитку міста Луганська
Характеристика головних проблем розвитку економіки І соціальної сфери м. Луганська
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПрограма економічного І соціального розвитку міста Луганська
Характеристика головних проблем розвитку економіки І соціальної сфери м. Луганська
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПрограма економічного І соціального розвитку міста Луганська
Україні”, „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного І соціального розвитку України”, постанови Кабінету Міністрів...
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПрограма економічного І соціального розвитку міста Луганська
Оцінка тенденцій соціально-економічного розвитку у 2006 році та основні планові показники на 2007 рік
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconЛуганська міська рада
Про внесення змін до Програми економічного І соціального розвитку міста Луганська на 2008 рік
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconЛуганська міська рада четверте скликання Сорокова сесія рішення
Про затвердження Програми економічного І соціального розвитку міста Луганська на 2006 рік
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconРозвиток основних галузей економіки
Додаток 5 до Програми економічного І соціального розвитку міста Луганська на 2006 рік
Стратегічний план економічного розвитку міста луганська підготовлено Комітетом з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Луганська за підтримки проекту «Економічний розвиток міст» iconПро внесення змін до Програми економічного І соціального розвитку міста Луганська на 2006 рік
Україні, п. 22 ч 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про державне прогнозування та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка