Поче́сний громадяни́н Кам'янця́-Поді́льського району
Скачати 121.52 Kb.
НазваПоче́сний громадяни́н Кам'янця́-Поді́льського району
Дата конвертації08.05.2013
Розмір121.52 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > ДокументыВідділ культури Кам’янець-Подільської

райдержадміністрації

центральна районна бібліотека
2013
ББК 91.963.3.(4Укр-4Хм).Я1

П 65

Почесні громадяни Кам’янець-Подільсь- кого району: біобібліографічний покажчик .- Кам’янець-Подільський, 2013.- 20 с.

В даному біобібліографічному покажчику коротко розповідається про славних людей удостоєних звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» та державних почесних звань у різних галузях. Матеріали подані в хронологічному порядку згідно присвоєнням звання 2002-2012 рр.

Покажчик розрахований на широке коло читачів.

Укладачі: Попіль І.В.

Воронюк Ю.В.

Сторожук Н.А.

^ Відповідальна за випуск:

Федорчук Н.В.
ПЕРЕДМОВА

Кам'янець-Подільський район - один з найбільших в Україні. Кам'янеччина багата і славна своїми трудовими традиціями і звершеннями. Десятки кращих з кращих звитяжців на фронтах мирної хліборобської праці повнили скарбницю імен тих, хто вславив край наш. Поділля.

Отож, є ким пишатися, у кого вчитися, з кого брати приклад. А коли так, то будуть і нові здобутки, нові досягнення. I край наш Кам'янецький впише ще не одну яскраву сторінку в літопис України, народу нашого.

На теренах району проживають понад 67 тисяч мешканців. Це - люди різних національностей та віросповідань, переконань та уподобань. Та всі вони дбали і дбають про відродження нашої Кам'янеччини, невтомно працювали і працюють для того, щоб вона розквітала, гарнішала, ставала багатшою і могутнішою.

За звитяжну працю їх у різні часи було удостоєно високих звань «народних», «заслужених», а також «почесних громадян Кам’янець-Подільського району». Про них, про їх творчу працю розповідається у нашому біобібліографічному покажчику.

^ Поче́сний громадяни́н Кам'янця́-Поді́льського району — звання, встановлене в Кам'янці-Подільському районі для громадян, що мають особливі заслуги перед районом.Наша адреса:

Хмельницька обл.

м.Кам’янець-Подільський

вул.Троїцька, 2

тел.9-10-44

k-p_rcbs2009@mail.ru

сайт: k-prcbs2009.webnode.ru
Щербань Сергій Авксентійович
Сергій Авксентійович Щербань по праву належить до знаної плеяди старшин хлібодарів Кам'янеччини. Він народився 16 липня 1922 р. в селі Привороття. Тут пройшли його дитинство, юність,

зрілі ро­ки. На заслужений відпочинок пішов уже в 70-річному віці.

Майже 40 років очолював у рідному селі колгосп "Прогрес", який у радянські часи був добре відомим на Хмельниччині та далеко за її межами. Піднесення, розквіт господарства прийшли саме під керівництвом С.А.Щербаня).

У 1956 році він був удостоєний Почесної Грамоти Президії Верховної Ради УРСР., заслужений працівник сільського господарства Української РСР, Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району.

Гладка Марія Прокопівна

Народилася 8.03.1936 в с.Калачківці Кам’янець-Поділь-ського району."Йти попереду людей, працювати для них — ось справжнє мистецтво адміністра-ції" — цей вислів належить дав-

ньому китайському мислителю Кон­фуцію, про

якого, мабуть, і не чула Марія Прокопівна, коли її вперше, 18 травня 1965 р., обрали головою виконкому Калачковецької сільської ради. Та й звідки було знати такі філософські висновки молодій жінці, на той час з неповною серед-ньою освітою. Не знала, але своїми діями і вчи-нками все життя утверджує їх. Вона була ліде-ром серед одноліток в дитячому і шкільному ві-ці, відтак — у колгоспі, де працювала на різних роботах. Згодом її призначили ланковою, брига­диром рільничої бригади. Ми­нув час, і за сум-лінну працю трудівницю було удостоєно медалі ВДНГ СРСР.

Рішенням ІІІ сесії Районної Ради ІV скликання від 21 серпня 2002 року № 18 Марії Прокопівни присвоєно звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району»

Кротік Сергій Микитович
Кротік Сергій Микитович народився 16.02.1936 р. в с.Пят-ничани Чемеровецького району. З 2.01.1967 р. очолює колгосп, а

ни-ні СТОВ «Агрофірма «Мрія».

Господарство стабільно вирощує високі врожаї, працює рентабельно.

Адже те, що він робить сьогодні, - то справжній подвиг, звитяга. На благо і во благо України, її народу. Для відродження віт-чизняної економіки, українського села. Сергій Микитович Кротік - скромний подільський трударь, руки в якого пахнуть не лише дух-мяним свіжоспеченим хлібом-паляницею, а й ріллею щойно зораною, ранніми світанковими росами і запізнілими серпневими зливами й громовицями, спілим, налитим життєдайною силою, пшеничним колоссям.

Нагороджений орденами Трудового Червоного прапора, Жовтневої революції, «Знак Пошани», «За заслуги» III ст. Заслужений працівник сільського господарства України, Почесний громадянин Кам'янець-Подільського району (2003 р.). Проживає в с. Сокіл.

^ Красуцький Мар’ян Іванович

Мар'ян Красуцький наро-дився 5 січня 1943 року в селі Воскодавинці Красилівського району Хмельницької області.

Майбутній жур­наліст і письмен-

ник з дитячих років усвідомив ціну шматка хліба насущного, проникся розумінням великого значення землі для хлібороба. Тому недаремно у творчій діяльності Мар'яна Красуцького образ подільського сівача займає важливе місце. Саме в цю пору він назавжди зріднився душею з "Кобзарем" Т.Шевченка і "Тарасом Бульбою" М.Гоголя. Хлопець читав, як мовиться, запоєм. Учня Мар'яна Красуць-кого завжди можна було побачити з книгою — і в школі, а на пасовищі корів. "I що з того вашого хлопця виросте? — не раз запитували батьків сусіди — Все читає і читає. Либонь, професором стане чи письменником...". Вгадали! Став і письменником, і професором.

Рішенням районної ради 30 січня 2003 року Мар'яну Івановичу Красуцькому присвоєно звання "Почесний громадянин Кам'янець-Подільського району". Проживає в м.Кам’янці-Подільському

^ Латер Семен Юхимович

Семен Юхимович Латер народився 17 квітня 1919 р. в старовинному містечку Смотрич, нині Дунаєвецького райо­ну Хме-льницької області. Його батько був службовцем, за фахом

бухгалтер, рано помер.

В шестирічному віці Семен залишився на утримані матері-швачки. Закінчивши семи-річну єврейську школу, продовжив навчання у звичайній українській середній школі, яку закінчив у 1937 р. Надалі працював вчителем німецької мови та водночас навчався в Московському інституті іноземних мов. У 1940 р. призваний до лав Червоної Армії.

У післявоєнний період його заслуги відзначено орденами Вітчизняної війни І ступеня, Богдана Хмельницького і багатьма іншими урядовими нагородами.

09 жовтня 2003 року рішенням районної ради Семену Юхимовичу Латеру, депутатом якої він обирався десять скликань, було присвоєно звання "Почесний громадянин Кам'янець-Подільського району".
^ Михайлик Антон Якович

Закінчивши у 1958 році агрономічний факультет Львівського сільсько-господарського інституту, молодий фахівець Ан­тон Михайлик за направлен­ням був призначений агроно­мом колгоспу ім. Т.Г.Шев-ченка с.Ходоровці. З того часу

Кам'янеччина для нього стала другою малою батьківщиною. А народився А.Я.Михайлик 16 жовт­ня 1933 року в селі Нестерівці сусіднього Дунаєве-цького райо­ну. Кращі роки життя ним віддані людям та справі. Ім'я його ввійшло невід’ємною часткою в історію краю.

Через деякий час А.Я.Михайлик працював в обкомі комсомолу, а згодом повернувся в район. Обіймав посади агронома, інструктора парткому районного виробничого колгоспно-радгоспного об’єднання, заступника голови райвиконкому — голови рай плану, другого секретаря райкому партії. В 1973-1980 рр. — голова виконкому Кам’янець-Подільської районної ради депутатів трудящих.

За значний особистий вклад у соціально-економічний розвиток району активну громадську діяльність він удостоєний звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» (2003).

^ Яремчук Володимир Андрійович
Народився 22 листопада 1939 року в селі Соснівка Біло-гірського району Хмельницької області. Саме у Кам'янець-Подільському сільського сподар-

ському інституті він навчався і отримав фах вченого зоотехніка.

З перших днів роботи новообраному голові райвиконкому довелось займатись добром і розстановкою кадрів на місцях для вирішення десятків, сотень передбачених і непередбачених ситуацій під час переселення 3900 сімей та будівництва житла, медичних. Освітніх, клубних закладів, всієї іншої інфраструктури.

За багаторічну діяльність та внесення особистого вкладу у розвиток економіки, гу-манітарну, соціальну сферу району він неодно-разово був відзначений урядовими нагородами, в тому числі двома орденами "Знак Пошани .

16 грудня 2004 р. рішенням районної ра-ди IV скликання він отримав ще одну відзнаку — звання Почесного громадянина Кам'янець-Подільського району. Проживає в м.Києві.

^ Ткач Анатолій Прокопович

Народився А.П.Ткач 25 квітня 1938 року в селі Велика Левада Городоцького району Хмельницької області. Доля не завжди була прихильною до се-лянського сина. Поруч з добром

не раз і не два з'являлось лихо. Пережив голод і сирітство.

У 1970 році Анатолія Ткача переводять на роботу до Кам'янець-Подільського райкому КПУ. З цього часу все його життя буде по-в'язане з Кам'янеччиною. Був інструктором, за-відуючим відділом, секретарем райкому партії. 15 років робота в район­ному партійному органі для нього стали своєрідною академією життя. Тут він сповна пізнав незаперечну на той час "керівну роль" партії в суспільстві.

Такий він, Анатолій Ткач, Почесний гро-мадянин Кам'янець-Подільського району (зван-ня удостоївся у 2004 році), людина, яка прагне усе робити по-новому, з погляду розумної до-цільності й справжньої вдачі. Проживає в Кам’янці-Подільському.

^ Сівйолов Йосип Тимофійович

Йосип Тимофійович Сів-йолов народився 17.07.1929 р. у місті Красилів Хмельницької області в селянській сім’ї. Поляк. Закінчив середню школу без від-

риву від виробництва. Трудову діяльність роз-почав у 1944 р. на Красилівському цукровому заводі.

У 1961 р. за путівкою тресту був переве-дений на посаду токаря новозбудованого Ка-м'янець-Подільського цукрового заводу, де пра-цював до 1996 р. і проявив трудовий героїзм та своєю особистою видатною новаторською дія-льністю вніс значний вклад у підвищення ефек-тивності суспільного виробництва, сприяв знач-ному піднесенню харчової галузі району.

Звання Героя Соціалістичної праці отри-мав 26.10.1971 р. Нагороджений орденами Ле-ніна, двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями, в тому числі Болгарської Народної Республіки. Делегат ХШ і XIV зїздів профспілок України. В жовтні 2008 року заслуженому ветерану Й.Т.Сівйолову Районна рада одноголосно присвоїла звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району».

^ Тимчук Сергій Артемович

Тимчук Сергій Артемович народився 1 серпня 1948 року в с.Грушка Кам’янець-Подільського району. Освіта вища, у 1980 році закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут.

Трудову діяльність розпочав у 1968 році.

З 1990 по 1994 рік - депутат Верховної Ради України першого скликання.

З 1993 року по червень 2002 року - голова колгоспу, голова спілки селян, директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю аграрна фірма «Нефедівське» с. Нефедівці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.

З червня 2002 року по березень 2005 року Тимчук С.А. – голова Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації. На даний час помічник народного депутата Мельниченка В.В.

Відзначений державними нагородами - медаллю «За трудову доблесть» (1977р.), орденом «Знак Пошани» (1983р.), ювілейною медаллю «20 років незалежності України» (2011р.).

Рішенням сесії районної ради від 23.09.2010 року Тимчуку С.А. присвоєно звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району». Проживає в с.Нефедівці.

Грубі Георгій Борисович

Грубі Георгій Борисович народився 14 квітня 1951 року в м.Львів. В 1968 році закінчив се-редню школу в місті Старокостян-тинів Хмельницької області. В цьо-му ж році поступив Кам’янець-По-дільський сільськогосподарський

інститут, який закінчив в 1973 році — за фахом «Інженер-механік сільськогосподарського виробництва».

Працював на заводі «Сільгоспмаш» інже-нером енергомеханічного обладнання, старшим ін.женером, головним механіком, начальником енергомеханічного управління. В 1977 році був переведений на посаду головного інженера спец-монтажного управління треста «Хмельницькагро-спецмонтаж». В1956 році президентом України призначений головою адміністрації Кам’янець-Подільського району. В 1988 році перейшов пра-цювати начальником Кам’янець-Подільського ра-йону електричних мереж ВАТ ЕК «Хмельницьк-обленерго», де і працює і по сьогоднішній день. В 2003 році отримав другу вищу освіту —«Інженер-енергетик сільськогосподарського виробництва».

Рішенням сесії районної ради від 24.05.2012 року №14 Грубі Г.Б. присвоєно звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району». Проживає в м.Кам’янці-Подільському.

Малик Антон Іванович

Малик Антон Іванович наро-дився 8 березня 1938 року в с. Колу-баївці Кам'янець-Подільського ра-йону. Шкільні роки пройшли в селах Колубаївці, Боришківці. Навчався в Московському народному універси-

теті мистецтв на факультеті теорії музики. Закінчив Московську партійну школу при ЦК КПРС, Кам'я-нець-Подільський сільськогосподарський інститут і отримав фах економіста-організатора сільського по-дарського виробництва. Працював учителем музики і співів, у галузі культури, створив муніципальний духовий оркестр, народний ансамбль ветеранів «Ве-чірні зорі», організував районний будинок культури в колишньому кінотеатрі ім. Войкова. Працював на партійній і радянській роботі в районі, обирався депутатом районної ради. Керівник ініціативної групи по написанню книг «В. М. Смірнов — людина, лідер, творець», «Фараонов — гордість культури Кам'янеччини», «Твої герої, Кам'янеччино», «Жива пам'ять». Ав­тор книги «Моя доля». 20 липня 2006 року був обраний головою ради районної організації ветеранів України.

Нагороджений ор­деном «Знак пошани» (1973 р.), двома медалями. Рішенням сесії районної ради від 24.05.2012 року №15 Малику А.І. присвоєно звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району». Проживає в м.Кам’янець-Подільський.
Література:

 1. Щербань Сергій Авксентійович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.8-13.

 2. Щербань Сергій Авксентійович //Видатні люди Кам’янець-Подільського району: бібліографічний покажчик.- Кам’янець-Подільський, 2009.- С.93-94.

 3. Гладка Марія Прокопівна //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.14-18.

 4. Кротік Сергій Микитович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.19-25.

 5. Кротік Сергій Микитович //Видатні люди Кам’янець-Подільського району: бібліографічний покажчик.- Кам’янець-Подільський, 2009.- С.66-68.

 6. Красуцький Мар’ян Іванович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.26-32.

 7. Красуцький Мар’ян Іванович //Видатні люди Кам’янець-Подільського району: бібліографічний покажчик.- Кам’янець-Подільський, 2009.- С.150-155.

 8. Латер Семен Юхимович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.33-36.

 9. Михайлик Антон Якович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.37-42.

 10. Яремчук Володимир Андрійович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.43-49.

 11. Ткач Анатолій Прокопович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.50-55.

 12. Сівйолов Йосип Тимофійович //Гладченко П.М. Працею звеличені.- Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2009.- С.56-60.

 13. Сівйолов Йосип Тимофійович //Видатні люди Кам’янець-Подільського району: бібліографічний покажчик.- Кам’янець-Подільський, 2009.- С.13-14.

 14. Малик Антон Іванович //Жива пам’ять 65.- Кам’янець-Подільський, 2010.- С.463.


Зміст

Передмова ……………………………….3

Щербань Сергій Авксентійович ……….5

Гладка Марія Прокопівна …………… . 6

Кротік Сергій Микитович ………….…..7

Красуцький Мар’ян Іванович ……….....8

Латер Семен Юхимович ………………..9

Михайлик Антон Якович ……………..10

Яремчук Володимир Андрійович …….11

Ткач Анатолій Прокопович ..................12

Сівйолов Йосип Тимофійович ………..13

Тимчук Артем Сергійович ……………14

Грубі Георгій Борисович ……………...15…...................14 освіту — іль І.В.

Малик Антон Іванович ………………..16

Література………………………………17

Довідкове видання

Почесні громадяни

Кам’янець-Подільського району
Біобібліографічний покажчик

Відповідальна за випуск:

Федорчук Н.В.
Комп’ютерне опрацювання, верстка, редагування:

Воронюк Ю.В.

Попіль І.В.Підписано до друку 14.02.2013 р.

Формат 10×15. Тираж 3 пр.


Схожі:

Поче́сний громадяни́н Кам\Cтародавня історія України
Кам’яний вік поділяють на палеоліт, або давній кам’яний вік (1 млн років тому — Х тис до н е.), мезоліт, або середній кам’яний вік...
Поче́сний громадяни́н Кам\Мета дослідження
Основними об`єктами дослідження є флора деяких суходольних І заплавних луків Кам`янського району
Поче́сний громадяни́н Кам\1. Поява людини й первісні форми співжиття в Україні. Трипільська культура
Деякі дослідники після кам'яного вміщають перехідний вік мідно-кам'яний (енеоліт)
Поче́сний громадяни́н Кам\Кам'янець подільський професійний будівельний ліцей м. Кам'янець-Подільський,...
Державний навчальний заклад "кам'янець подільський професійний будівельний ліцей"
Поче́сний громадяни́н Кам\«кам’янець-подільський хотин» Прибуття в м. Кам’янець-Подільський....
Про красу приміщень замку дають уяву кахлі з рослинними орнаментами або сюжетними рельєфами. Серед них привертають увагу зображення...
Поче́сний громадяни́н Кам\Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Красуцький Мар'ян Іванович прозаїк, член Національної Спілки письменників Украї­ни, заслужений журналіст України, редактор міськрайонної...
Поче́сний громадяни́н Кам\Бібліографічний список публікацій в місцевій пресі про діяльність...
Андрія в будинку культури с. Гуменці] / Т. Богданова, Л. Кісляк // Край Кам'янецькиЙ. 2012. 1січ. С. 13
Поче́сний громадяни́н Кам\П’яте скликання двадцять шоста сесія рішення від 06. 02. 2008 року
Луганської міської ради від 25. 01. 2008р. №29/1, враховуючи рішення виконавчого комітету Кам’янобрідської районної у м. Луганську...
Поче́сний громадяни́н Кам\Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації
Оле́г Васи́льович Будзе́й (* 14 січня 1953, Підзамче, нині у складі Кам'янця-Подільського) — український журналіст і краєзнавець....
Поче́сний громадяни́н Кам\П’яте скликання тридцять дев ята сесія рішення від 06 12 2009 року
Луганської міської ради від 30. 01. 2009р. №47/3, враховуючи рішення виконавчого комітету Кам’янобрідської районної у м. Луганську...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка