Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України
Скачати 358.52 Kb.
НазваАкадемія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України
Сторінка1/4
Дата конвертації01.03.2013
Розмір358.52 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
  1   2   3   4


Академія праці та соціальних відносин

Федерації профспілок України
Економічний факультет

Кафедра економіки підприємства

ЗВІТ

ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ

ПРАКТИКИ

в ТОВ „Край”, магазин №3

Виконала:

Студентка 4 курсу

Групи № 44

Економічного факультету

Спеціальності „Економіка підприємства” Стромило А. В.

Керівник практики

від підприємства:

заступник директора магазину №3 Бухарова Н. О.

Керівник практики

від АПСВ ФПУ:

доцент Мартинова В. О.

Київ – 2009

Зміст

Стор.
Вступ...................................................................................................................3

Розділ 1. Організаційно-правова форма функціонування підприємства

  1. Основні відомості про підприємство та його діяльність................4

  2. Правове забезпечення функціонування підприємства за формою власності..............................................................................................5

  3. Організаційно-правовий порядок реєстрації підприємства...........5

Розділ 2. Виробнича та організаційна структура підприємства

2.1. Структура управління підприємством.................................................7

2.2. Структура управління виробництвом..................................................7

Розділ 3. Характеристика продукції (послуг)

3.1. Види, асортимент...................................................................................8

3.2. Споживачі..............................................................................................10

Розділ 4. Забезпечення основними фондами

Структура основних фондів та ефективність їх використання..............11

Розділ 5. Організаційно-правові відносини з постачальниками..................12

Розділ 6. Забезпечення трудовими ресурсами

6.1. Структура виробничого персоналу....................................................14

6.2. Ефективність використання трудових ресурсів та робочого

часу.......................................................................................................15

6.3. Форми і системи оплати праці............................................................17

Розділ 7. Оподаткування на підприємстві. Структура податків ..................18

Список використаної літератури.....................................................................19

Додатки..............................................................................................................20

Вступ
Написання випускної роботи потребує не лише теоретичних знань, набутих протягом попереднього часу навчання, а також і практичних навичок. Для економіста необхідно, перш за все, на власні очі побачити процес виробництва тих чи інших благ. Саме для отримання необхідної інформації та корисного досвіду, студенти мають пройти виробничу практику і скласти звіт про виконану ним роботу. Всю важливу інформацію про підприємство ми і відобразимо саме в цій роботі.

Підприємство, обране мною, повністю відображає суть випускної роботи. На його прикладі можна докладно ознайомитися з основним змістом роботи, його проблемними питаннями, можливими пропозиціями щодо покращення ведення справ в цій галузі.

Отже, ми розглянемо ТОВ „Край”, що займається роздрібною торгівлею товарами народного споживання. Головна проблема, що стосується підприємства такого типу – обслуговування споживачів та якість надання послуг. Для більш конкретного і детального вивчення питання візьмемо певний гіпермаркет, що належить цьому ТОВ. Магазин №3 (ТРЦ „МАГЕЛАН”) є своєрідним взірцем в сфері обслуговування споживача, який, власно кажучи, і є основним джерелом доходів ТОВ „Край” та може достойно конкурувати з іншими супер- та гіпермаркетами, що користуються попитом серед населення та мають широкий асортимент товарів, а також невисокі ціни, що є важливими факторами для досягнення успіху та завоювання міцних позицій на ринку.

Чому саме цей магазин? Мабуть, тому що це заклад роздрібної торгівлі, який може похвалитись не лише широким асортиментом наявних товарів, а й різноманітністю надання додаткових послуг. Тобто, це місце, де ви отримаєте компактний набір необхідних послуг, що до того ж має зручне розташування та зрозумілу, не заплутану конструкцію.

Для написання звіту було використано ряд матеріалів підприємства та джерел масової інформації, зокрема Інтернет-сторінок, де можна знайти оприлюднені офіційні дані стосовно запропонованого підприємства.

Звіт складається зі вступу, семи розділів, списку використаної літератури та додатків. Обсяг звіту становить двадцять чотири сторінки, включаючи додатки. Також до звіту додається індивідуальне завдання (оформлюється окремо) обсягом сім сторінок.
1. Організаційно-правова форма функціонування підприємства

1.1. Основні відомості про підприємство та його діяльність

Товариство з обмеженою відповідальністю „Край” створене в 1999 році. Протягом періоду свого існування підприємство спеціалізується на оптово-роздрібній торгівлі товарами народного споживання через мережу магазинів (супер та гіпермаркетів).

ТОВ „Край” – це динамічна компанія, що характеризується динамічними темпами розвитку. Основну діяльність ТОВ „Край” розпочато з грудня 2000 року з відкриття першого торгового центру „КРАЙ”, що розташований за адресою м. Київ, вул. Григоровича-Барського, 1.

22 березня 2001 року за адресою м. Київ, вул.. Алма-Атинська, 12а почав функціонувати Регіональний центр, що займається оптовою торгівлею та дистрибуцією. Пізніше РЦ був перейменований у відділ дистрибуційних продажів, а 20 серпня 2004 року змінив своє місцезнаходження і переїхав за адресою м. Київ, вул. Академіка Білецького, 34.

У листопаді 2002 року за адресою м. Київ, пр-т Маяковського 43/2 (Торговельний центр „Фестивальний”) було відкрито другий супермаркет ТОВ „Край”. З 15 грудня 2003 року почав функціонувати третій та найбільший магазин торгівельної мережі ТОВ „Край” – гіпермаркет „Країна”, що розташований за адресою м. Київ, пр-т Академіка Глушкова 13-б. 15 листопада 2006 року – відкрився супермаркет у м. Миколаєві, а в грудні 2007 року – у м. Донецьку.

Супермаркет та гіпермаркет ТОВ „Край” орієнтований на роздрібну торгівлю продуктами харчування, побутовою хімією і господарськими товарами. Територія, яку займають магазини надає покупцю широкий вибір товарів і добре відомих торгових марок.

Компанія „Край” налагодила зв’язки з багатьма виробниками та постачальниками продукції, що дало змогу за короткий строк сформувати асортимент і досягти високих обсягів збуту. Асортиментна політика компанії спрямована на підтримку вітчизняних виробників, адже переважна більшість асортименту саме українського виробництва.

Мережу супермаркетів „Край” не можна назвати найбільшою в Україні. Вона входить до складу найприбутковіших, проте поступається місцем іншим провідним торговим компаніям. За допомогою офіційних статистичних даних ми можемо оцінити ситуацію на ринку надання послуг з роздрібної торгівлі і переконатися, що це дійсно невелика мережа (7 магазинів). Але, не дивлячись на невелику кількість торгових точок вони змогли досягти високих результатів, враховуючи також, що більшу частку товарообігу припадає саме на гіпермаркет „Країна”. (Дані отримані за результатами діяльності у 2007 році по всій Україні)

Таблиця 1

 Н/П

Група компаній

Мережі

 Валовий товарообіг млн. дол. США

 1

 ГК Фоззи

 Сільпо, Фора, Фоззі С&С

 1 500,0

 2

 ООО Метро кеш енд керри Украина

 Metro

 1 202,0

 3

 ООО АТБ-Маркет

 АТБ-Маркет

 1 056,4

 4

 ГК Фуршет

 Фуршет, Фуршет-гурман

 870,7

 5

 ГК Велика кишеня

 Велика кишеня, Просто маркет

 556,1

 6

 ГК Амстор

 Амстор

 554,5

 7

 ООО ПКФ ЛИА Лтд

 Абсолют

 294,0

 8

 ГК Таврия

 Таврия-В

 286,2

 9

 Пакко холдинг

 Вопак, ПАККО

 235,0

 10

 ПИИ Билла Украина

 Billa

 221,5

 11

 ООО Эко

 ЕKO-Маркет

 220,0

 12

 ООО ТК Интермаркет

 Арсен, Барвінок, Інтермаркет

 211,0

 13

 ООО ВИТ

 Копейка

 161,1

 14

 ООО ТД Марс

 Марс

 157,4

 15

 ООО Эффект

 БУМ

 155,6

 16

 ГК Караван

 Караван

 132,0

 17

 ООО Ровекс

 Торговий світ

 131,0

 18

 ООО ТПК Львовхолод

 Рукавичка, Львівхолод

 122,9

 19

 ЧП Реарди

 Большая ложка

 114,6

 20

 ООО ТП Союз

 Союз, Союз-Експрес, Квартал

 100,7

 21

 ООО Омега

 Варус

 100,2

 22

 ЗАО Кстрейдинг

 ПІК

 92,1

 23

 ООО Край

 Край, Країна

 91,3

 24

 ООО ТС Обжора

 Обжора

 78,8

 25

 ЗАО Агроконтракт

 Колібріс, Наш!, Аргоконтракт-Маркет

 63,0


1.2. Правове забезпечення функціонування підприємства за формою власності

ТОВ „Край” обрало для своєї діяльності досить розповсюджену форму власності – товариство з обмеженою відповідальністю. Для того, щоб зрозуміти, чому така велика кількість приватних підприємств обирають саме таку форму функціонування, розглянемо детальніше, що собою представляю Товариство з Обмеженою Відповідальністю.

Товариством з обмеженою відповідальністю визначається товариство, що має статутний фонд, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами. Учасники товариства несуть відповідальність в межах своїх вкладів.

У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний фонд, розмір якого повинен становити не менше суми 100 мінімальних заробітних плат, виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення ТОВ.

Розмір статутного фонду ТОВ „Край” становить 54 млн. гривень. Учасниками товариства виступають три особи, які і є головними вкладниками до статутного капіталу: Матяш Віктор Васильович – генеральний директор; Смолянінов Олександр Васильович – член Правління; Бондар Наталія Миколаївна – головний бухгалтер.

До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов’язаний внести не менше 30%, зазначеного в установчих документах вкладу, що підтверджуються документами, виданими банківською установою. Інформація про частки вкладників ТОВ КРАЙ є секретною і не підлягає розповсюдженню.

Будь-[хто з учасників має право вийти з товариства зі сплатою вартості частини майна товариства, пропорційної його частці у статутному фонді. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернений повністю або частково в натуральній формі.


  1. Організаційно-правовий порядок реєстрації підприємства

Для створення підприємства необхідний певний пакет документів, також існує порядок реєстрації, що визначений для кожного виду форми власності окремо. Отже, схема створення Товариства з Обмеженою Відповідальністю (ТОВ):

 • Підготовка проектів установчих документів;

 • Взяття на облік в ДПІ і отримання довідки по формі 4-ОПП;

 • Допомога при відкритті розрахункового рахунку в банку;

 • Отримання свідоцтва про державну реєстрацію в районній державній адміністрації;

 • Резервування найменування;

 • Оплата державного мита;

 • Взяття на облік в Фонді обов‘язкового соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань;

 • Взяття на облік в Фонді обов‘язкового соціального страхування від тимчасової втрати працездатності;

 • Надання юридичної адреси в різних районах м. Києва (при необхідності, за додаткові кошти – від 700 грн.);

 • Взяття на облік в Центрі зайнятості;

 • Взяття на облік в Пенсійному фонді;

 • Отримання довідки статистики про присвоєння кодів КВЕД;

 • Виготовлення печатки (і штампів по домовленості);

 • Взяття на облік в якості платника ПДВ або єдиного податку.

Строк реєстрації ТОВ – 10 днів. Вартість послуг по реєстрації ТОВ від 1500 гривень.

З урахуванням вимог Цивільного і Господарського кодексів, для державної

реєстрації ТОВ потрібні такі документи:

 • рішення власників майна чи уповноваженого ними органу (наприклад, протокол установчих зборів);

 • статут ТОВ;

 • документи, що свідчать про сплату засновниками не менше 30% внеску в статутний капітал товариства;

 • реєстраційна картка встановленого зразка;

 • документ, що свідчить про сплату за державну реєстрацію;

Після 10-денного терміну реєстрації ТОВ підприємство отримує свідоцтво про державну реєстрацію.

  1   2   3   4

Схожі:

Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconАкадемія праці І соціальних відносин Федерації профспілок України...

Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconАкадемія праці І соціальних відносин Федерації профспілок України...
Виробнича практика – це форма учбових занять в організаціях (підприємствах) різних форм власності І організаційно-правових форм
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconАкадемія праці та соціальних відносин федерації профспілок україни
Місце проходження практики тов «Теплологістік», яке являється структурним підрозділом холдингової компанії тов «утс інжиніринг»....
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconАкадемія праці І соціальних відносин Федерації профспілок України...
Принципи та механізм реалізації підприємницької діяльності. Інноваційне підприємництво: сутність та значення. Організація створення...
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconАвтор: Миколюк Олександр Андрійович, Академія Праці та Соціальних...

Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconПоложення про постійну комісію з охорони праці районної організації...
України (далі комісія) І містить вимоги щодо організації роботи цієї комісії з урахуванням обов’язків, прав І повноважень Профспілок...
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconПолітологія міжнародних відносин
Міжнародна політика як спосіб взаємодії та відносин різних великих соціальних угруповань (племен, племінних об'єднань, народів, держав,...
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconСтан суспільних відносин, який відповідає вимогам усього комплексу соціальних норм, називають?
Система суспільних відносин, будь-яких інших дій, що мають правове значення І здійснюються в суспільстві відповідно до вимог норм...
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України iconЯк надати долікарську допомогу при ураженні хребта?
Проаналізуйте повноваження І права профспілок у здійсненні контролю за додержанням законодавства "Про охорону праці"
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України icon1. Соц-ек сутність праці та соц-труд відносин. Особливості праці...
Соц-ек сутність праці та соц-труд відносин. Особливості праці та соціально-трудових відносин як об’єкта дослідження
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка