Практики з еом
НазваПрактики з еом
Сторінка1/8
Дата конвертації26.02.2013
Розмір1.11 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8


Національна академія наук України

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА
Кафедра гуманітарних дисциплін

ЗВІТ

З НАВЧАЛЬНО-ОЗНАЙОМЛЮВАЛЬНОЇ

ПРАКТИКИ З ЕОМ

Виконав:

студент гр. МП-21

Чебанов Євгеній Миколайович

Київ

Зміст:
1) Загальна характеристика гео- та демографічних систем Молдови ……… 3

а) територія, природні умови ………………………………... 3

б) демографічні характеристики …………………………..... 6

2) Загальна характеристика економічної системи Молдови ………………... 7

а) загальні показники економічного розвитку ……………... 8

б) рівень розвитку матеріальної інфраструктури ……….. 10

3) Загальна характеристика відносин України з Республікою Молдова ……. 13

а) зовнішньоекономічні відносини……………………………. 13

б) дипломатичні відносини ………………………………….. 14

4) Загальна характеристика політичної системи Молдови ………………. 17

а) державний устрій ………………………………………… 17

б) системи примусу та переконання ……………………….. 24

5) Загальна характеристика правової системи Молдови …………………. 25

а) історичні етапи розвитку системи права ……………... 25

б) найважливіші галузі діючого права ……………………… 28

в) карне та процесуальне законодавство ………………….. 31

6) Загальна характеристика судової системи Молдови.…………………… 35

а) структура судів різних інстанцій ………………………... 35

б) апарат контролю за дотриманням законності ………... 43

7) Висновки …………………………………………………………………...... 46

8) Список літератури …………………………………………………………...52


^ 1. Загальна характеристика географічних та демографічних систем Молдови
а) Територія

Площа території Республіки Молдова складає 33.847 кв.км, з якої 472 кв.км складають води. Найбільша довжина території з півночі на південь складає 350 км, а із заходу на схід — 150 км.

Республіка Молдова розташована на південному сході Європейського континенту: між 26°40' і 30°06' градусами східної довготи і 45°28' і 48°29' градусами північної широти.

На півночі,сході та півдні Молдова межує з Україною, на заході з Румунією. Довжина кордону з Румунією складає 450 км, довжина кордону з Україною – 939 км. Загальна довжина кордонів Молдови складає 1.389 км. Країна не має прямого виходу до моря.

Сучасний адміністративно територіальний поділ було прийнято 27 грудня 2001 року законом №764. Молдова поділяється на 39 адміністративних одиниць: 32 райони (Аненій-Ной, Бесарабяска, Брічень,Хинчешть, Глодень, Дондушень, Дрокія, Дубасарь, Єдінєц, Кагул, Калараш, Кантемір, Каушень, Кріулень, Леова, Ніспорень, Окніца, Оргей, Резіна, Ришкань, Синджерей, Сорока, Страшень, Тараклія, Теленешть, Унгень, Фалешть, Флорешть, Чімішлія, Шолданешть, Штефан-Вода, Яловень), 5 муніципіїв (Кишинів, Белць, Бендер, Комрат, Тирасполь), 1 автономне територіальне утворення Ґаґаузія та 1 автономне територіальне утворення з особливим правовим статусом Придністров'я. Республіка Придністров'я є самопроголошеною та невизнаною. Загалом у Молдові 65 міст та 917 сіл.
Столицею Республіки Молдова є місто Кишинів.
^ Природні умови

Молдова розташована у зоні помірного клімату. Зима тут м`яка та коротка, а літо спекотне та тривале. Атмосферна циркуляція характеризується переважанням західних теплих, а іноді і вологих атлантичних повітряних мас. Середні температури січня на півночі -5°C, на півдні -3°C, липня відповідно 19 і 22°C. Абсолютний мінімум −36 °C, абсолютний максимум +42 °C. Середня річна кількість опадів коливається в межах 380-550 мм. Опади випадають нерівномірно. Приблизно 70% річних опадів припадає на період з квітня по жовтень. Середня швидкість вітру за рік невелика - 2-4 м / с. При проходженні циклонів часто утворюються вихрові процеси і сильні штормові вітри зі швидкістю 10-15 м / с.

^ Рельєф Молдови — рівнина із численними пагорбами, розчленована балками та річками. Молдова займає південно-західну частину Східно-Європейської рівнини, західну околицю Причорноморської низовини, а на північному сході відроги Подільської височини. Середня висота 147 м, максимальна — до 430 м. Основні форми рельєфу Молдавії - яри, балки, гиртопи, долини. Вони зустрічаються майже повсюдно, тільки гиртопи мають більш обмежене поширення. Сучасний рельєф Республіки Молдова формувався протягом тривалого геологічного часу під впливом взаємодії ендогенних та екзогенних процесів. Велику роль в утворенні сучасного рельєфу зіграли ерозійні та зсувні процеси. Ерозією вражена значна частина території Молдови. У північних районах Молдови, там, де оголюються легкорозчинні породи (вапняк, мергель, гіпс), розвиваються карстові процеси, що призводять до утворення печер. В межах Молдови виділяються Молдавське плато, Північно-Молдавська, Південно-Молдавська та Нижньодністровська рівнина, Придністровська і Тігецька височини. Плато і рівнини Молдови мають м'якохвилясту поверхню, густо розчленовану річковими долинами і балками. Височини видовжені в субмеридіональному напрямі, інтенсивно розчленовані. Найбільш піднесена і розчленована частина Центральномолдавської височини — Кодри — займає 14,5% площі Молдови. У межах Кодр вертикальне розчленування рельєфу складає 200—300 м.

Річкова мережа представлена ​​численними постійними і тимчасовими річками. Більш густа - на півночі, і більш рідкісна - на півдні. Всі річки Молдавії відносяться до басейну Чорного моря. Найбільші річки - Дністер і Прут. Серед інших річок виділяються притоки Дністра - Реут, Бик, Ботна, Ікель, а також річки Когильнік (Кундук), Ялпуг. Головні джерела живлення річок - снігові і дощові води. У Молдови є вихід до Дунаю. Протяжність берегової лінії становить менше 1 км. На території Молдови 57 озер із загальною площею водного дзеркала 62,2 км ². переважають малі озера (до 0,2 км ²). Найбільші озера: Белея, Драчеле, Ротунда, Червоне, Фонтан.

У Молдові побудовано понад 1600 штучних водойм, у тому числі 53 водосховища (Дубоссарське, Гідігічське).

Понад 1500 ставків (загальною площею близько 20,3 тис. га), які використовуються для зрошення і рибництва.

Ґрунти Молдови налічують 745 різновидів. 75% території країни покрито чорноземами. Близько 10% знаходиться під бурими і сірими лісовими ґрунтами. Близько 7% становлять заплавно-лучні ґрунти і близько 8% ґрунтів знаходиться під населеними пунктами, водоймами та іншими об'єктами. Чорноземи Молдови неоднакові за своєю якістю. Найбільш родючі з них - типові і вилужені чорноземи - займають великі площі на півночі республіки. Вони містять найбільші запаси гумусу і дають високі врожаї ранніх сільськогосподарських культур. Звичайні і карбонатні чорноземи поширені в більш знижених рівних просторах і терасах річок, особливо на півдні в межах Південно-Молдавської рівнини, рідше - в центральних і північних районах країни. Ці чорноземи менш родючі. Вони найбільш придатні для вирощування зернових, соняшнику, тютюну і винограду.
Солонці або солонцюваті чорноземи утворюються там, де на поверхню виходять засолені глини. Ці ґрунти потребують меліорації (внесення в них гіпсу та видалення солей).

Лісові ґрунти поширені на височинах лісостепової зони на висотах понад 200 метрів. Вони утворилися під широколистяними лісами і характеризуються невеликою потужністю гумусу. Вони підрозділяються на сірі, темно-сірі і бурі лісові ґрунти.

Флора. Республіка Молдова розташована в межах двох рослинних зон - лісостепової та степової, які в минулому були вкриті трав'янистою степовою, луговою і лісовою рослинністю. У Молдові виростають близько 1870 видів рослин, з них близько 13% ставляться до рідкісних видів. Площа, зайнята виноградниками складає близько 147 000 гектарів, з яких 102 500 га використовуються в комерційних цілях.

Ліси в минулому покривали 20-25% території, а зараз займають лише 6%. У Молдові поширені широколистяні ліси середньоєвропейського типу. В них налічується близько 100 видів дерев і чагарників. Найбільш широко представлені дубові ліси з домішкою ясена, граба, липи, клена, в'яза, тополі. З трав переважає лісова фіалка, копитняк, їжака збірна, а з ліан - плющ. Найбільші масиви дібров зустрічаються в Кодрах (Кодри - найстаріший науковий заповідник Молдови), на півночі і Придністровської височини. В Кодрах також збереглись букові гаї.

Лугова рослинність займає невелику площу в основному в долинах річок. Трав'яний покрив в лугах складають злаки і різнотрав'я (тонконіг, мітлиця, перстач повзуча). У більш вологих місцях ростуть осоки, а в перезволожених - очерет і рогозу. У Молдові зростає конвалія, адоніс весняний, валеріана лікарська, ромашка аптечна, полин звичайна, звіробій, пастуша сумка, пролісок, фіалка, тюльпан лісовий та багато інших.

Степова рослинність збереглася лише на невеликих ділянках. На сьогоднішній день лише в місцях, незручних для освоєння, залишилися невеликі ділянки степової рослинності, представленої типчаком, бороданем.

Фауна. Різноманітність природних умов у минулому і велика кількість їжі сприяло формуванню в Молдавії багатого тваринного світу. Однак через високий рівень освоєння території сучасна фауна республіки значно збідніла. За останнє століття зникли близько 45 видів ссавців (ведмідь, зубр, лось, дикий кінь та ін.) і птахів (тетерев, журавель-беладона, та ін.) Незважаючи на це фауна Молдавії в даний час налічує понад 400 видів хребетних. Переважають види, що зустрічаються також і на території України та Румунії, є також західноєвропейські та балканські види.

В лісах живуть козуля, кабан, вовк, лисиця, борсук, ласка, рідко - білка і куниця. Понад 70 видів птахів (жайворонок, сойка, дрозди, іволга, дятел, зозуля). В степах багато гризунів (ховрашок, хом'як, тхір), зустрічається заєць, лисиця, борсук. Степові птахи: жайворонок, польовий коник, перепел. У водних басейнах на заболочених просторах мешкають видра, норка, водяний щур, з птахів: сіра качка, сірий гусак, чапля, бугай, очеретяний лунь.

Основні види риб: короп, лящ, судак, окунь, карась, акліматизований товстолобик, сом.

На території Молдови зустрічаються болотна черепаха, 5 видів ящірок, не менше 8 видів змій, з амфібій - різні види жаб, зелена жаба. У Молдові близько 12 000 видів безхребетних, з них 10 000 видів - комахи. З шкідників поширені хлібна жужелиця, колорадський жук, білий метелик.

На території Республіки Молдова знаходиться 5 заповідників загальною площею близько 19 400 гектарів. Два лісових заповідника - Кодри і Плаюл Фагулуй - розташовані в центральній частині Молдови. Два інших заповідника - Прутул де Жос і Педуре Домняске - розташовані в заплаві Прута. П'ятий заповідник - Ягорлик з району Дубесарь - призначений для охорони та вивчення унікальної водної екосистеми річки Дністер.
У Молдові також розводять велику рогату худобу, коней, свиней, овець, кіз, курей, кроликів.

^ Корисні копалини. Молдова має порівняно бідні мінеральні ресурси. Основа мінерально-сировинної бази – нерудні корисні копалини, представлені природними буд. матеріалами, сировиною для цементної, скляної, харчової і хім. промисловості. Є непромислові родовища нафти, природного газу, бурого вугілля і залізних руд. Поширені мінеральні води. Наявні види корисних копалин:

-Вуглеводні. Непромислове родовище нафти (Валенське) виявлене в півд.-зах. частині Молдови і приурочене до асиметричної антиклінальної складки, складеної вапняками неогену. Глибина залягання продуктивного горизонту 420-455 м. До неогенових відкладів півд.-зах. частини Молдови приурочені також непромислові відклади газу (Вікторівське і інш. родов.). На півдні Молдови і частково на території Одеської обл. України розвідані 4 невеликих родов. бурого вугілля (Ренійське та інші) із загальними запасами 38 млн т. Пласти вугілля потужністю 0,1-2,6 м залягають на глибинах 9-140 м серед пісків і глин понта і на глибині 300-500 м в глинисто-мергелистій товщі сармата. Вугілля гумусове, буре, високозольне, низькокалорійне.
-Залізняк не утворює в Молдові пром. родовищ. Воронково-Косницький рудопрояв на півночі приурочено до дністровської метабазито-залізорудної гнейсової формації кристалічного фундаменту Українського щита. Рудні тіла піроксен-магнетит-кварцового складу залягають на глиб. 210-240 м у вигляді крутоспадних лінз потужністю 1,2-17,0 м із вмістом Fe 12,6-34,7%. Прогнозні ресурси 75-400 млн т.

-Гіпс. Кривське і Дрепкауцьке родов. гіпсу мають запаси бл. 54 млн т. Пластові поклади високоякісного гіпсу потужністю до 27-30 м приурочені до глинистої товщі баденського ярусу.

-Глини цементні приурочені до міоцен-пліоценових і четвертинних відкладів. З двох розвіданих родовищ із запасами бл. 60 млн т експлуатується Резінське-2.

-Діатоміт. На півн.-сході Молдови розвинені пластові поклади діатоміту осадового типу. Потужність 2-48 м. Запаси Гідиримського і Резінського родов. становлять 29 млн т. Родовища не експлуатуються внаслідок складних гірничо-геологічних умов. Скляні піски виявлені на Флорештському і Кодрянському родовищах. Обидва родовища приурочені до відкладів ниж. сармата. Запаси 17,2 млн т.

-Кремнеземиста сировина (трепел) в Молдові є в сеноманських відкладах на півн.-сході країни (Каменський район). Розвідано 5 родовищ із запасами 10 млн м3. Експлуатується родовище Каменське-2.

-Нерудна індустріальна сировина представлена двома родовищами формівних пісків (Атакське і Бирновське) та одним родовищем формівних глин (Баймаклійське). Експлуатується Атакське родовище із запасами 11,2 млн т.

-^ З природних будівельних матеріалів є велика кількість родовищ нерудних буд. матеріалів. У Молдові виявлено близько 100 родовищ вапняків із загальними запасами бл. 1 млрд м3, 84 родовища цегельно-черепичних і керамзитових глин із запасами 230 млн м3, 83 родовища піщано-гравійних порід із запасами 295 млн м3. Середньосарматські вапняки (вміст СаСО3 >93,5%, нерозчинний залишок <3%) використовуються як цементна сировина, для одержання буд. вапна і для технологічних потреб цукрової промисловості. На півн.-сх. розвідано 5 родовищ вапняку (Рибніцьке і інш.) із запасами 285 млн т.

-Мінеральні води. Розвідано 4 родовища мінеральних вод із підтвердженими запасами 2040 м3/добу. Води сульфідні, йодобромні, хлоридні, є натрієві розсоли.

б) Демографічні характеристики

Станом на 1 січня 2012 року чисельність постійного населення Республіки Молдова складає 3 559 500 чол. (без Придністров'я (ПМР)) та займає 118 місце у світі. Щільність населення становить 111,4 чол. на км ².

Структура населення за віком та статтю. Населення у віці до 14 років становить 22,44% всього населення країни, від 15 до 64 років - 67,62%, 65 років і більше - 9,94%. На 100 жінок у Молдові припадає 91 чоловік (у віці до 15 років: на 100 жінок - 105 чоловіків, від 15 до 64 років: на 100 жінок - 92 чоловіка, 65 років і більше: на 100 жінок - 59 чоловіків).Середній вік населення складає 35,3 роки, для жінок - 36,8 роки, для чоловіків - 33,6 роки.

Коефіцієнт народжуваності (2011) складає 11,0 на 1000 осіб, коефіцієнт смертності - 11,0 на 1000 осіб. Річний приріст населення -0,0%. Коефіцієнт фертильності складає 1,26.

^ Етнічний склад. В етнічному відношенні населення Молдови неоднорідне. Найбільш численною етнічною групою були молдавани - 64,5% всього населення. Інші етнічні групи - українці (13,8%), росіяни (13,0%), гагаузи (3,5%), болгари (2,0%).

Болгари та гагаузи населяють південь країни. Більшість українців і росіян проживають у містах і в Придністров'ї.
У містах проживає 41,6% населення Молдови, у селах – 58,4%.

Найбільше місто і столиця країни - Кишинів - розташоване в центрі країни. Понад 50% його населення - молдавани, 25% - росіяни, 13% - українці. Це найбільший промисловий центр Молдови. Друге за величиною місто - Тирасполь - знаходиться на лівому березі Дністра. Молдавани становлять тут 18% населення, тоді як росіяни - 41%, а українці - 32%. Це важливий адміністративний, транспортний і промисловий центр.
Кількість населення найбільших міст Молдови становить:

 • Кишинів - 723,5 тис. жителів;

 • Тирасполь – 148,9тис. жителів;

 • Бєльци – 149,2 тис. жителів;

 • Бендери - 143,8 тис. жителів;

 • Рибниця - 57,8 тис. жителів;

 • Кагул - 40,4 тис. жителів;

 • Сороки - 39,8 тис. жителів;

 • Унгени - 35,6 тис. жителів;

 • Дубосари - 33,7 тис. жителів;

 • Оргеєв - 29,9 тис. жителів;

 • Комрат - 24,3 тис. жителів;

 • Чадир-Лунга - 21,8 тис. жителів.

Економічно активне населення (зайняті та безробітні) Республіки Молдова в I кварталі 2012 року склало 1173,7 тис. людей, знизившись на 3,0% (-34,1 тис.) порівняно з I кварталом 2011 року. Активна структура населення змінилася таким чином: частка зайнятих зросла з 90,6% до 92,8%, а частка безробітних знизилася з 9,4% до 7,2%. Чисельність активного населення серед жінок (45.0%) і чоловіків (41.6%) було практично однаковим.

Найбільший рівень активності (62,2%) простежується у віковій категорії 35-39 рр. Рівень економічної активності в містах складає 47,2 % , а у сільській місцевості - 37,5%. Більше двох третин (68,8 %) економічно активного населення працює на приватних підприємствах, 25,6% - на підприємствах і в установах публічної форми власності, 5,6% на підприємствах змішаної форми власності (публічної і приватної, а також з іноземним капіталом). Чисельність економічно неактивного населення Республіки Молдови складає 2327 тис.осіб (65,3 %). Рівень безробіття складає 7,4 %, з якого 52% безробітних складають жінки.

Селянство складає 58,4 % від всього населення. Міське населення складає 42,6 %. Сільським господарством та фермерством займається 27,5 % зайнятого населення. 12,8 % населення зайнято у промисловості,5,9 % -у будуванні, 53,8 % - у сфері послуг.

^ Професійна структура. 25,5% всього зайнятого населення Молдови має вищу освіту, 20,2% - має середню спеціальну освіту та 16,5% населення має середню професійну освіту.
У аграрному секторі задіяно близько 27,5% населення (315 тис.), у сфері промисловості – 12,8% (146 тис.), у сфері будівництва – 5,9% (67 тис.), у сфері торгівлі – 18,6% (213 тис. осіб), у сфері транспорту і зв`язку – 5,6% (64 тис.), у сфері державного управління, охорони здоров`я та освіти – 22% (250 тис.).

Найбільш поширені спеціальності серед молоді: юрист, програміст, економіст, бухгалтер, лікар та менеджер.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Схожі:

Практики з еом iconПрактики з еом
Розділи програми практики 2
Практики з еом iconОсновні терміни. Архітектура еом
Архітектура еом – це опис сукупності пристроїв та блоків еом І зв’язків між ними. Поняття архітектури тісно пов’язане з принципами...
Практики з еом iconПрактики з еом
Висновки 22
Практики з еом iconПрактики з еом
Висновки
Практики з еом iconПрактики з еом
Розді загальна характеристика гео- та демографічних систем Великобританії
Практики з еом iconПрактики з еом
Розділ Загальна характеристика гео- та демо-графічних систем Австралії
Практики з еом iconПрактики з еом
Розділ 1 Загальна характеристика гео- та демо-графічних систем Індії
Практики з еом iconПрактики з еом
Розділ Загальна характеристика гео- та демо-графічних систем Казахстану ст. 3-5
Практики з еом iconПрактики з еом
Розділ Загальна характеристика гео- та демо-графічної системи Аргентини 3 ст
Практики з еом iconПрактики з еом
Розділ Загальна характеристика гео- та демо-графічних систем Литви ( ст. 3 – 12)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка