Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу
Скачати 65.47 Kb.
НазваКурс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу
Дата конвертації03.03.2013
Розмір65.47 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Економіка > Документы
Є.П. Кобеля

Наук. кер. – Бабінська О.В.

5 курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф,

Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ,

м.Чернівці
Площа – 9597 тис.кв.м.

Населення – 1321,8 млн.жит.

ВВП – 2,512 трлн. дол.

ВВП на душу населення – 7,6 тис.дол.

Міжнародне економічне життя перебуває у постійному русі, структурні перебудови світового господарства, взаємне переплетіння економік країн світу, інтернаціоналізація та глобалізація процесів в усіх сферах життєдіяльності – основні характеристики сьогодення. Зміни у міжнародному економічному ладі, призводить до реструктуризації світових економічних центрів тяжіння. Так, зараз набирає ваги на міжнародній арені така держава, як Китайська Народна Республіка. За оцінками експертів, у близькому майбутньому Китайська Народна Республіка наздогне економіки таких країн, як США, Японія, Німеччина та стане потужним центром міжнародного економічного життя. Такі тенденції розвитку КНР спричинені низки факторів, серед яких управління на макро та мікрорівні грає не останнє місце.

Мета даної роботи зводиться до всебічного аналізу основних моментів міжнародного менеджменту КНР.

Китайська Народна Республіка — розташована у Центральній і Східній Азії і є одною з найбільших за площею держав світу. КНР була проголошена Мао Цзедуном в 1949, було ухвалено конституцію на кшталт радянської. Китай став членом ООН в 1971, дипломатичні відносини з США встановлені в 1979. Останніми роками здійснено потужні економічні реформи, нормалізувалися відносини з закордонними країнами, відбулися продемократичні виступи молоді (на площі Тяньаньмень).

Відповідно до Конституції КНР, у країні прийнятий триступінчастий адміністративний розподіл:

 1. країна розділена на провінції, автономні райони і міста центрального підпорядкування;

 2. провінції й автономні райони розділені на автономні округи, повіти, автономні повіти і міста;

 3. повіти й автономні повіти розділені на волості, національні волості і селища.

Автономні райони, автономні округи й автономні повіти є територіями національної автономії. У разі потреби держава може засновувати особливі адміністративні райони.

Таким чином, адміністративно-територіальний поділ КНР: 22 провінції, 5 автономних районів і 4 міста центрального підпорядкування. Це об'єднуються терміном «континентальний Китай», куди зазвичай не входять Гонконг, Макао і Тайвань.

Політичній устрій у Китаї виражає командно – адміністративний вигляд, але існує значні деформації у моделі, що притаманні з одного боку капіталізму, з іншого специфічні лише Китаю.

Протягом останніх трьох десятиліть (з кінця 1970-х рр.) Китай був і залишаєть­ся одним із світових лідерів за темпами економічного зростання: у середньому - близько 10% щороку. Поставлене в 1980 р. завдання збільшити до 2000 р. національне виробництво товарів і послуг в 4 рази було вирішене достроково - в 1995 р.

Сьогодні Китай посідає перше місце у світі по економічному розвитку країни, третє місце по виробництві товарів, четверте за величиною ВВП, за ВВП на душу населення посідає середнє місце серед країн з середнім рівнем розвитку.

^ Бізнес по Китайські.

Сама філософія життя «економіка життя» корінного китайського населення сприяє розвитку бізнесу. Китайці вважають, що заробляти гроші – основна ціль життя. Саме в процесі праці людина може відчути істинні почуття задоволення, завдяки власній самореалізації. Отже, сприймаючи трудовий процес як засіб задоволення духовних і матеріальних потреб, а також за наявності напрацьованих навичок, китайська робоча сила має високу ефективність праці.

Китайському підприємництву притаманне сімейний характер ведення бізнесу. Так, у більшості китайських підприємств працюють люди окремих кланів чи сімей, залежності від масштабів організації. Ієрархія управління формується за віковими рамками, тобто старші родичі виступають топ менеджерами а молодші підпорядковуються старшим.

Китайські дослідники виділяють три основні етапи розвитку сімейних підприємств у китайському суспільстві з точки зору сімейно-кланової структури. На початковій стадії таке підприємство обмежується рамками простої родини і її найближчих родичів - в основному рідними братами його глави. Займається воно, як правило, тільки одним видом виробництва або послуг.

При сприятливих умовах сімейне підприємство вступає в етап «зростання». Останній характеризується залученням в підприємство бічних гілок клану і участю в його діяльності родичів двох-трьох поколінь. Організація, таким чином, набуває свою ієрархію, в рамках якої молодші родичі перебувають у підпорядкуванні у старших. У стародавньому Китаї було поширеним явищем, коли старший родич надавав свої кошти молодшому родичу для ведення торгівлі.

Третій етап відповідає «зрілості» підприємства. Для нього характерне значне кількісне розширення організації, диверсифікація її діяльності та розподіл керівних посад між представниками старшого покоління. У сучасному Китаї, де спостерігається відродження сімейно-кланового субстрату суспільства, родинно-кланове об'єднання часом досягають колосальних розмірів. Так, в 1985-1992 роках в портовому місті Веньчжоу створилися підприємства, які мали у своєму складі більше 100 кланів, що близько дорівнювало 500 тисяч робітників.

Дослідження ділової діяльності китайських сімейних компаній теж дають підстави виділити три основні етапи їх розвитку. Перший етап - накопичення первісного капіталу, зазвичай за рахунок торгівлі і перевезення вантажів. Другий етап - зростання за рахунок придбання власності: покупка великої ділянки землі, будівництво виробничих підприємств, торгових споруд і т.п. Третій етап представлений подальшим нагромадженням власності та диверсифікації підприємницької діяльності.

Китайські підприємства виділяють чотири сфери диверсифікації підприємницької діяльності: торгівля, промисловість, фінансова діяльність, нерухомість. Саме такі чотири складові сфери диверсифікації підприємницької діяльності забезпечує стабільність і потужність функціонування на ринку.

^ Менеджмент у КНР

Суть китайського менеджменту зводиться до 4 фундаментальних принципах управління:

1) філософія довгострокової перспективи;

2) правильний процес дає правильні результати;

3) додавай цінність організації, розвиваючи своїх співробітників і партнерів;

4) постійне вирішення фундаментальних проблем стимулює процес постійного навчання.

Перший принцип передбачає розробку стратегій довгострокової перспективи. Тактичне та операційне управління має здійснюватись згідно обраної стратегії розвитку, в розріс несприятливості короткострокових перспектив. Тобто, якщо в короткостроковому періоді прийняті рішення погіршать ситуацію, то в довгостроковому – покращаться у порівняні з теперішнім наявним рівнем розвитку.

Другий принцип передбачає акцентування уваги на процес виробництва, а не на результат. Звісно досягнення поставлених цілей підприємства свідчить результат діяльності, а досягнення бажаних результатів здійснюється за допомогою добре налагодженого процесу.

Третій принцип передбачає створення та впровадження корпоративної філософії, а також навчання співробітників та виховування лідерів команд, які змозі навчити інших.

Четвертий принцип передбачає постійне вдосконалювання за рахунок розв’язання фундаментальних проблем сутності соціально-економічних відносин.

Основні характеристики міжнародного менеджменту КНР:

 • кланово-родинна ієрархічна структура управління;

 • притаманний етноцентризм;

 • рішення приймає тільки найвищий управляючий;

 • вагома увага управління персоналом;

 • висока духовність працівників;

 • гуманістична корпоративна філософія;

 • узгодження прийняття рішень з місцевими та територіальними органами влади;

 • дружні стосунки з партнерами;

 • бережливість та затягнутий процес підписання партнерських угод;

Сім духовних цінностей китайського суспільства:

 • служіння державі за допомогою виробництва

 • чесність

 • згода і співпраця

 • ввічливість і смиренність

 • пристосування і засвоєння

 • подяка

Кредо працівників. Розвиток можливий лише завдяки спільним зусиллям кожного члена нашої компанії. Кожен з нас повинен постійно пам'ятати про це, піклуючись про вдосконалення роботи компанії.

Основні прийоми переговорного процесу китайської сторони:

 1. Забезпечення вигідного часу та місця проведення переговорів

 2. Нав’язування ініціативи становлення власних принципів переговорів

 3. Використання слабостей партнера

 4. Нав’язування партнеру почуття сорому

 5. Всебічне використання фактора часу на переговорах

Френк Цзао, видатний аналітик китайського менеджменту, виділяє п'ять головних якостей, необхідних менеджеру:

 1. Мудрість, тобто здатність правильно оцінювати свої переваги та недоліки, а також спиратися на здібних людей.

 2. Довіра, тобто здатність завоювати довіру і повагу підлеглих.

 3. Людяність, то є щира турбота про оточуючих.

 4. Сміливість, тобто здатність прийняти сміливе рішення в відповідній ситуації і взяти на себе відповідальність за ризик.

 5. Строгість, тобто бездоганна внутрішня дисципліна і прагнення бути зразком високої моральності для інших.

Схожі:

Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconКурс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу
Китайська Народна Республіка наздогне економіки таких країн, як сша, Японія, Німеччина та стане потужним центром міжнародного економічного...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни київський національний...
Фао продовольча І сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization)
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни Київський національний...
Студентський науковий гурток «Міжнародники» (далі – Гурток) є добровільним некомерційним об’єднанням студентів, яке створене при...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіністерство освіти І науки України Київський національний торговельно-економічний...
У 1946 році Роланд Берілл (баррістер) І доктор Ланс Ваір (вчений, юрист) заснували в Англії товариство Mensa. У них виникла ідея...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіністерство освіти І науки україни київський національний торговельно-економічний...
Міністри країн G8 зустрічаються протягом року. Зокрема, міністри фінансів G8 проводять зустрічі чотири рази на рік. Також мають місце...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіністерство освіти І науки україни київський національний торговельно-економічний...
Рішення створити міжнародну організацію, що усіляко сприяла би суспільному прогресу через встановлення й підтримання соціального...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconС-ть «Міжнародна економіка», 4 курс
Мабуть найпоширеніший економічний термін. Кожного дня ми чуємо дане «поняття» на парах, у новинах, зустрічаємося з ним в газеті....
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіністерство освіти І науки України Київський національний торговельно-економічний університет
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційні процеси у фінансово-кредитній сфері»,...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconРобочий зошит
Економіка І підприємництво” напряму підготовки: 030502 „Економічна кібернетика”, 030503 “Міжнародна економіка”, 030504 „Економіка...
Курс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу iconМіжнародна економіка” денної та заочної форм навчання редакційно-видавничий...
Міжнародні фінанси. Методичні вказівки до виконання курсового проекту для студентів напряму підготовки “Міжнародна економіка” денної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка