Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Скачати 80.26 Kb.
НазваУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Дата конвертації10.03.2013
Розмір80.26 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Філософія > Документы
УКРАЇНА

ВОЗНЕСЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

від 12 січня 2009 року № 7 ХХІІ позачергова сесія

п’ятого скликання


м.Вознесенськ


Про затвердження районної Програми

«Репродуктивне здоров’я населення

Вознесенського району» на період

до 2015 року
На підставі пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1849 «Про затвердження Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року та проекту обласної програми «Репродуктивне здоров’я населення Вознесенського району» на період до 2015 року» враховуючи демографічну ситуацію в районі, районна рада
ВИРІШИЛА:


 1. Затвердити районну Програму «Репродуктивне здоров’я населення Вознесенського району на період до 2015 року» (додається).
 1. Рекомендувати селищній та сільським радам розробити та затвердити відповідні регіональні програми з урахуванням затвердженої цим рішенням Програми.
 1. Вознесенській РДА забезпечити неухильне виконання заходів, передбачених районною Програмою.
 1. З метою контролю за виконанням Програми виконавцям в термін до 5 січня надавати щорічну інформацію про хід виконання заходів до відділу контролю райдержадміністрації.5..Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціального захисту та охорони здоров’я населення.

Голова районної ради І.А. Бурдін

^ Пояснювальна записка

до районної Програми «Репродуктивне здоров’я населення

Вознесенського району» на період до 2015 року
Людина, її життя та здоров'я є найвищими соціальними цінностями держави, визначеними Конституцією України. Майбутнє держави обумовлюється комплексом політичних, економічних, соціальних факторів, що впливають на демографічну ситуацію та стан здоров'я населення.

Результати аналізу змін населення за останні 10-15 років свідчать про те, що Україна перебуває у стані глибокої демографічної кризи, зумовленої депопуляцією, збільшенням питомої ваги осіб похилого віку і зменшенням середньої тривалості життя. Зазначене негативно впливає на розвиток продуктивних сил, рівень добробуту людей та економічну ситуацію в державі, така ж ситуація зберігається і в Вознесенському районі.

Особливе занепокоєння викликає стан репродуктивного здоров'я, яке є невід'ємною складовою частиною здоров'я нації в цілому і має стратегічне значення для забезпечення сталого розвитку суспільства. Комплекс заходів, здійснених протягом останніх років у рамках Національної програми "Репродуктивне здоров'я 2001-2005", сприяв позитивним змінам у цій сфері. Так, створено службу планування сім'ї, підвищився рівень обізнаності населення щодо здорового способу життя, безпечної статевої поведінки, відповідального батьківства, методів профілактики непланованої вагітності, використання сучасних методів контрацепції.

Спостерігається тенденція до зменшення кількості абортів, зниження рівня материнської та дитячої смертності, однак ці показники залишаються високими і значно перевищують середньоєвропейські. Потребують розв'язання проблеми невиношування вагітності та безпліддя, що є наслідками небезпечної статевої поведінки і причиною значних репродуктивних втрат.

Такий стан справ зумовлює необхідність подальшого здійснення комплексу заходів, спрямованих на поліпшення репродуктивного здоров'я населення.

Одним з основних факторів розладу репродуктивного здоров'я населення вважаються інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом, які в підлітковому та дорослому віці нерідко стають причиною безпліддя, невиношування вагітності, онкогінекологічної патології, а також внутрішньоутробного інфікування плода з можливими тяжкими наслідками і навіть вадами розвитку. Прямі репродуктивні втрати від невиношування вагітності щороку становлять 36-40 тис. ненароджених дітей. У зв'язку з високими темпами поширення ВІЛ-інфекції особливої важливості набуває проблема ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, що в свою чергу пов'язана з негативною динамікою збільшення ВІЛ-інфікованих дітей.

Мета Програми полягає у поліпшенні репродуктивного здоров'я населення як важливої складової загального здоров'я, що значно впливає на демографічну ситуацію та забезпечення соціально-економічного розвитку країни.

^ Основними завданнями Програми є:

створення умов безпечного материнства;

формування репродуктивного здоров'я у дітей та молоді;

удосконалення системи планування сім'ї;

збереження репродуктивного здоров'я населення;

забезпечення ефективного управління виконанням Програми.
Головний лікар району М.А. Гоменюк

Додаток 1

до Програми
ЗАХОДИ

щодо виконання районної Програми

«Репродуктивне здоров’я населення Вознесенського району

на період до 2015 року»
Розділ І. Забезпечення умов безпечного материнства


 1. Забезпечити акушерські відділення препаратами для надання невідкладної медичної допомоги у разі кровотечі.


Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2015 роки.


 1. Забезпечити акушерський стаціонар необхідними витратними матеріалами (одноразовими вакуум-екстракторами, одноразовими акушерськими пакетами ) для впровадження сучасних перинатальних технологій відповідно до рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2015 роки.


 1. Забезпечити пологовий будинок комп’ютером для здійснення моніторингу за вагітними, роділлями та породіллями високого ступеня акушерського і перинатального ризику.

Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2011 роки.


 1. Продовжити впровадження клінічних протоколів з питань акушерства, гінекології, сексопатології, неонатології та педіатрії відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та висновків науково-доказової медицини.

Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2015 роки.


 1. Забезпечити закупівлю препаратів для лікування тяжких форм анемії у вагітних.

Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2015 роки.


 1. Реорганізація акушерського відділення для впровадження сучасних перинатальних технологій (індивідуальні сімейні пологові зали, палати для спільного перебування матері і дитини, забезпечення теплового ланцюжка).


Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2015 роки.


 1. Забезпечити закупівлю сучасного обладнання (апарати для штучної вентиляції легень, інкубатори, нейросонографи, лампи для фототерапії, пульсоксиметри, лабораторне обладнання) для надання неонатальної допомоги.

Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009 – 2010 роки.


 1. Забезпечити проведення тренінгів для сімейних лікарів та лікарів загальної практики з питань спостереження за здоровими вагітними.


Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2009-2015 роки.
^ Розділ ІІ. Формування репродуктивного здоров’я у дітей та молоді.


 1. Розробити та видати інформаційно-методичні матеріали для дітей, учнівської і студентської молоді з питань здорового способу життя та репродуктивного здоров’я (листівки, буклети, плакати тощо).


ЦРЛ, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації.

2009-2015 роки.


 1. Впровадити систему просвітницької роботи для дітей, підлітків, молоді з питань здорового способу життя, планування сім’ї та профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, і ВІЛ: видання відповідної літератури, створення радіопередач, телесеріалів, соціальної реклами, запровадження скриньок запитань-відповідей у навчальних закладах.


ЦРЛ, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації.

2009-2015 роки.
^ Розділ ІІІ. Удосконалення системи планування сім’ї


 1. Забезпечити безоплатними контрацептивами жінок з тяжкими захворюваннями, внаслідок яких вагітність та пологи загрожують життю, молодь у віці 14-17 років; жінки з малозабезпечених сімей, ВІЛ позитивні жінки.

ЦРЛ, виконавчі комітети селищної та сільських рад (за узгодженням).

2009-2015 роки.


 1. Забезпечити щорічне навчання лікарів акушерів-гінекологів, сімейних лікарів та лікарів загальної практики, а також фахівців середньої ланки – фельдшерів, акушерок, медсестер з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.

ЦРЛ.

2009-2015 роки.


 1. Розробити та впровадити щорічне проведення інформаційно-просвітницьких компаній для населення з питань здорового способу життя, репродуктивного здоров’я та запобігання незапланованій вагітності за допомогою тематичних бесід та соціальної реклами.


ЦРЛ, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації.

2009-2015 роки.

^ Розділ ІV. Збереження репродуктивного здоров’я населення.


 1. Поліпши матеріально-технічне забезпечення сільських амбулаторій та ФАПів з метою впровадження скринінгу патології шийки матки, спрямованого на діагностику предракових станів.


Виконавчі комітети селищної та сільських рад (за узгодженням).

2009-2015 роки.


 1. Розробити та впровадити інформаційні матеріали з питань профілактики онкогінекологічних захворювань жінок.

ЦРЛ.

2009-2015 роки.
Розділ V. Забезпечення ефективного управління

з питань реалізації Програми


 1. Визначити відповідальну особу з організації контролю за виконанням заходів Програми.


Райдержадміністрація

КУ «Вознесенська ЦРЛ»

2008 рік.

Головний лікар району М.А. ГоменюкСхожі:

Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Комплексною програмою профилактики злочинності, конституційного захисту прав І свобод громадян на 2006 -2010 роки
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Україні», статей 24 та 29 Закону України «Про національний архівний фонд та архівні установи», на підставі листа райдержадміністрації...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Заслухавши інформацію заступника голови райдержадміністрації Кучера О. Б., про виконання районної Програми підтримки засобів масової...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
Спасенко Л. С. та розглянувши пропозицію районної державної адміністрації про внесення змін до Програми зайнятості населення Вознесенського...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію заступника головного лікаря Центральної районної лікарні...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн...
Україні», заслухавши та обговоривши інформацію керівника апарату райдержадміністрації Торопіна О. О. «Про виконання заходів з підготовки...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шення
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення районної ради від 15. 05. 2002 року №7 «Про делегування повноважень...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
На підставі частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 29-1 «Про статус депутатів місцевих...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
«Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради та Положення про постійні комісії, організації ефективної...
Україна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області
Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», згідно з пунктом 32 частини першої статті 43 та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка