Григорівська сільська бібліотека
Скачати 57.81 Kb.
НазваГригорівська сільська бібліотека
Дата конвертації07.03.2013
Розмір57.81 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Філософія > Документы
Григорівська сільська бібліотека Історія

Споглядаючи минуле, ми дивимося в майбутнє. Минуле надихає нас, вселяє віру в наступні великі звершення, повнить душу відчуттям причетності до вічного, величного й прекрасного. Скарбницею духовних багатств людства, однією з найміцніших ланок, що поєднують минуле, сучасне й майбутнє, є книга.

Відомості про перші поселення в степах Вознесенщини доходять до глибини віків. В 1866 році з Кам’янець-Подільської губернії прибули в село Григорівське перші селяни–переселенці. Це були родини: Яцунських, Денісивських, Гришоловських, Словецьких, Іванцових.

Історія Григорівської сільської бібліотеки починається з 1964 року. Бібліотека була розташована в будинку разом з сільською радою та магазином.

В 1964 році книжковий фонд бібліотеки становив 5075 примірників, читачів – 301, відвідування складало 1816.(1)

В 1966 році прийняла посаду завідуючої Григорівської бібліотеки Таїсія Тимофіївна Сопильняк - шановна людина в селі, колишній голова сільської ради в 1963 - 1966 роках. Таїсія Тимофіївна - ентузіаст бібліотечної справи. Григорівська бібліотека-філія протягом багатьох років була одна з найкращих бібліотек в районі.

У 1968 році в селі був побудований Будинок культури. В цьому приміщенні для бібліотеки було виділено дві кімнати загальною площею 90 м. з високою стелею і великими вікнами, де Таїсія Тимофіївна створює по-домашньому затишну атмосферу, що сприяло залученню нових читачів.

Свою діяльність бібліотека тісно пов'язувала з життям колгоспу, що давало можливість чітко планувати роботу бібліотеки. Бібліотека, як інформаційний центр на селі, інформувала своїх читачів про нові книги в допомогу виробництву, проводила бесіди, огляди статей про передовий досвід роботи, організовувала усні журнали. Так, в 1970 році Григорівська бібліотека разом з клубом підготували та провели вечір «За червону зірку на фермі». Цей захід був представлений, як показовий на виїзному районному семінарі бібліотечних працівників.(2)

В бібліотеці проводилась значна робота по популяризації літератури з питань сільського господарства, військово-патріотичної тематики, краєзнавства. В 1970 в Будинку культури була організована агітбригада, активну участь в її діяльності прийняла завідуюча бібліотекою Т.Т. Сопильняк .

В 1964-1974 бібліотека мала багатий книжковий фонд -7874 примірників . Послугами бібліотеки користувались 470 читачів, з них 97 дітей.(3)

Одним із перших перших читачів Григорівської бібліотеки була Яцунська Марія Костянтинівна, за сумлінну працю Марія Костянтинівна була нагороджена в 1973 році грамотою Міністерства сільського господарства УРСР) і по теперішній час є користувачем Григорівської бібліотеки. Марія Костянтинівна згадує, що григорівці завжди любили свою бібліотеку, багато читали, часто відвідували. Бібліотека, як і зараз , в кінці XX століття стала справжнім культурним і громадським центром життя села.

В 1982 році бібліотекар Т.Т Сопильняк пішла на заслужений відпочинок. В період 1981-1983 роки посаду бібліотекаря Григорівської бібліотеки-філії займала Тетяна Олександрівна Пархомова. В 1983 прийшла посаду бібліотекаря Григорівської бібліотеки-філії прийняла молодий спеціаліст Бучковська Євгенія Вікторівна. Книжковий фонд в 1982 році налічував 11723 примірників, книговидача – 9000, відвідування -3586.

Вона продовжила активну співпрацю з будинком культури , займалися пропагандою літератури безпосередньо на фермах, у відділеннях, майстернях. В 1988 році був створений гурток при сільській бібліотеці «Юні натуралісти», метою якого є формування екологічної культури та бережливого ставлення до навколишнього середовища молоді та дітей села.

Завідуюча Григорівської бібліотеки-філії Є.В. Бучковська в 1988 році була нагороджена медаллю «Відданість своїй справі» та грамотою за сумлінну працю від директора радгоспу ім. Свердлова Володимира Івановича Хоронжук . Запис з «Книги відгуків та пропозицій Григорівської бібліотеки-філії Вознесенської ЦБС»: «Я, Ковбасюк Таміла Василівна, вчитель Григорівської ЗОШ, постійно користуюсь послугами сільської бібліотеки. В ній достатньо книг як для особистого читання, так і необхідних для вивчення шкільної програми. Сільській бібліотекар Є.В. Бучковська завжди допомагає учням підібрати необхідні книги. Дякуємо вам за вашу працю.»(15 травня 2006року)

Після проголошення незалежності України відбулися зміни в роботі бібліотеки. Книжковий фонд був очищений від політично-застарілої літератури й поповнений новою літературою про історію України, борців за рідну землю, голод в Україні, творами українських письменників .

На протязі 1996 року Григорівська сільська бібліотека обслуговувала 400 користувачів. Книговидача складала 8000 примірників,відвідування – 2800.(4)

На сьогодні місія бібліотеки – реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування та збирання, зберігання і популяризація матеріалів народознавчого характеру.

Основні завдання бібліотеки:

- Вивчення та задоволення інформаційних потреб користувачів.

- Створення комфортних бібліотечних умов

- Популяризація матеріалів про історію та народні звичаї рідного краю

Свою діяльність бібліотека спрямовує на реалізацію державних та місцевих програм: «Здоров’я нації», «Молодь України» та «Питна вода».

В бібліотеці щорічно проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу». Стало традиційним проведення виставок, літературних вечорів і читань, присвячених ювілеям письменників і діячів мистецтв.

Книгозбірня співпрацює зі школою, клубом. Залучено широкий читацький актив, який допомагає в бібліотечній роботі. На 1. 01. 2012 року книговидача Григорівської бібліотеки-філії становила 6650 примірників, читачів –217, книжковий фонд складає 8176 примірників.(5) В 2011 році посаду завідуючої Григорівської бібліотеки-філії зайняла Олена Іванівна Мартинюк.

В 2011 бібліотекарем Григорівської бібліотеки є Олена Іванівна Мартинюк яка з ентузіазмом продовжує славні традиції минулого бібліотеки. О.І. Мартинюк немає спеціальної освіти , тому в 2012 році закінчила курси підвищення кваліфікації «Сільська бібліотека в сучасному соціокультурному просторі села»

В 2012 році Григорівська бібліотека-філія взяла участь в конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами програми «Бібліоміст» на тему «Спорт єднає» до Євро- 2012.

Запис з «Книги відгуків та пропозицій Григорівської бібліотеки-філії Вознесенської ЦБС»:

«В цей скрутний час особливо потребуємо доброго і мудрого слова, а книга – мудрість багатьох поколінь. Тому хочеться читати щось добре, радісне, життєве. І все це є в нашій сільській бібліотеці, сюди дуже приємно приходити, бібліотекар зустрічає користувачів з посмішкою, коли потрібно, допомагає зробити правильний вибір.»(З повагою вчитель історії Григорівської ЗОШ читач Л. В. Панасюк.( 7 березня 2012року)(6)

Мешканці сіл Григорівка та Трудове вірять у розвиток бібліотечної справи на селі, цінують унікальність своєї бібліотеки, нехай маленької , але такій необхідній селянам для збереження осередку культури.

Упорядники: О.І Мартинюк - завідуюча Григорівської бібліотеки-філії,

Н. М. Евстратьева - бібліотекар відділу обслуговування ЦБ

Використані джерела:


  1. Звіт Вознесенської районної бібліотеки для дорослих за 1964 рік(1)

  2. Звіт про роботу Вознесенської районної бібліотеки для дорослих імені Т.Г. Шевченка за 1970 рік(2).

  3. Книги відгуків та пропозицій Григорівської бібліотеки-філії Вознесенської ЦБС (3)

  4. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1964-1974роки (4)

  5. .Статистичний звіт бібліотек Вознесенського району за 1996рік (5)

  6. Статистичний звіт бібліотек Вознесенського району за 2011рік(6)


Схожі:

Григорівська сільська бібліотека iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Григорівська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Григорівська сільська бібліотека iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Григорівська сільська бібліотека iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Григорівська сільська бібліотека iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Григорівська сільська бібліотека iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Григорівська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Григорівська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Григорівська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Григорівська сільська бібліотека iconЯструбинівська сільська бібліотека
Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка