Вознесенська районна рада
Скачати 124.2 Kb.
НазваВознесенська районна рада
Дата конвертації26.02.2013
Розмір124.2 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Філософія > Документы


УКРАЇНА

ВОЗНЕСЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н ЯВід 16 вересня 2009 року № 4 ХХV сесія п’ятого скликання


м. Вознесенськ

Про затвердження районної

Програми забезпечення профілактики

ВІЛ – інфекції, лікування, догляду та

підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих

на СНІД на 2009 -2013 роки

Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України від 19 лютого 2009 року № 1026 – VІ «Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення програми ВІЛ – інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2009 -2013 роки», обласної програми Програми забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2009 -2013 роки враховуючи соціально небезпечний характер епідемії ВІЛ –інфекції/ СНІДу, та з метою реалізації державної політики щодо забезпечення доступу населення до широкомасштабних профілактичних заходів, послуг з лікування, догляду та підтримки інфікованих і хворих на СНІД , районна рада
ВИРІШИЛА:


  1. Інформацію про хід виконання Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у Вознесенському районі на 2004-2008 роки взяти до відома.

  2. Затвердити районну Програму забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2009 -2013 роки (далі Програма), що додається.  1. Доручити районній державній адміністрації забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою.

  2. Рекомендувати селищній та сільським радам затвердити відповідні місцеві Програми та забезпечити виконання заходів Програми

  3. Рекомендувати комунальній установі «Вознесенська центральна районна лікарня» передбачити фінансування заходів Програми з частини видатків на виконання делегованих державою повноважень у галузі медичного обслуговування населення Вознесенському району, які згідно договору, переадресовуються до бюджету міста Вознесенська та забезпечити їх виконання.

  4. Зняти з контролю рішення районної ради від 14 травня 2004 року № 4 "Про затвердження Програми профілактики ВІЛ –інфекції/ СНІДу у Вознесенському районі на 2004 -2008 роки».

  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціального захисту та охорони здоров’я населення.Голова районної ради І.А.БурдінПроектЗАТВЕРДЖЕНО рішенням районної ради

16 вересня 2009р. № 4

Районна програма
забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки
ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки


^ 1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Поширення ВІЛ-інфекції за своїми масштабами призвело до розвитку світової кризи, яка загрожує сталому розвитку людства. Світовий досвід свідчить, що поширення ВІЛ-інфекції спричиняє демографічні, економічні та соціальні негаразди, загострення проблем бідності, вимагає постійного збільшення видатків на подолання епідемії та її негативних наслідків.

Неблагополучна ситуація з ВІЛ – інфекції, як в районі, так загалом в області і по Україні обумовлена низкою соціально–економічних та медичних чинників, невідповідністю фінансування профілактичних заходів темпам поширення епідемії, недосконалою системою інформування населення з питань запобігання ВІЛ – інфікування та пропаганди здорового способу життя.

Вознесенський район характеризується складною епідемічною ситуацією щодо поширення ВІЛ-інфекції /СНІДу і протягом останніх 15 років входить до четвірки так званих «пріоритетних» районів з високим рівнем захворюваності

На обліку в закладах охорони здоров’я району офіційно зареєстровано 338 ВІЛ – інфікованих осіб, серед яких 137 жінок та 40 дітей, народжених ВІЛ – інфікованими жінками. З кожним роком знижується кількість випадків передачі ВІЛ – інфекції парентеральним шляхом і водночас зростає кількість хворих, інфікованих статевим шляхом: 25% та 43% відсотка відповідно. Щорічно в районі інфікується ВІЛ від 40 до 80, осіб віком від 18 до старше 50 років.

Аналіз статистичних даних вказує на тенденцію до генералізації поширення ВІЛ – інфекції в районі, кількість нових випадків інфікування за 6 місяців 2007 року становила 35 випадків, за аналогічний період 2008 та 2009 років – 44 та 68 випадків відповідно. Збільшується кількість дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями (у 2007 році-22 %, у 2008 -32 %), а також число хворих, які потребують медичної та соціальної допомоги.

На сьогодні діючі інформаційно-просвітницькі та профілактичні програми недостатньо забезпечують вплив на рівень ризикованої поведінки серед груп ризику та населення, що призводить до зростання нових випадків інфікування.

Погіршення ситуації із захворюваністю на ВІЛ–інфекцію потребує здійснення заходів з профілактики, лікування, догляду і підтримки хворих та вимагає додаткових обсягів фінансування з бюджетів сільських та селищної рад, активного залучення коштів донорських і благодійних організацій.

У попередні роки проведено значну роботу з виконання заходів Національної та обласної Програми боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом на 2004-2008 роки, що дало можливість значно підвищити рівень медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію /СНІД, поліпшити матеріально – технічну базу Вознесенської міжрайонної СНІД - лабораторії, відділення заготівлі крові вознесенської ЦРЛ. Епідемічний процес ВІЛ-інфекції у Вознесенському районі залишається загрозливим. Показник захворюваності підвищився з 49,0 в 2007 році до 62,3 в 2008 році. У 2008 році зареєстровано 44 нових випадки інфікування ВІЛ проти 35 у 2006 році. Найвищі показники захворюваності: Олександрівська міська лікарня – 9 випадків; ЛА Яструбинівська, Таборівська, Трикратівська, Мартинівська - по 3 випадки, ЛА Бузьке – 2, Щербанівська, Раково , Білоусівська – по 1 випадку. В тому числі дітей - 4: Мартинівська – 1 дитина.

Аналіз виконання заходів, передбачених районною Програмою на період до 2008 року, свідчить, що діюча система заходів є неповною і потребує вдосконалення та впровадження сучасних механізмів профілактики, діагностики ВІЛ-інфекції /СНІДу та контролю за лікуванням хворих.

Кадрова, фінансова та матеріально – технічна база лікувально – профілактичних закладів району не відповідає сучасним вимогам і стандартам надання допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, оскільки відсутні умови для забезпечення доступу до високоякісного лікування, догляду та підтримки за місцем проживання. Крім того, потребує удосконалення діяльність спеціалізованих служб і закладів, що надають соціальні послуги представникам груп ризику та ВІЛ-інфікованим.

Актуальність розроблення районної Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки зумовлена необхідністю створення ефективної системи дієвих заходів щодо запобігання подальшому поширенню ВІЛ-інфекції /СНІДу у Вознесенському районі.
^ 2. МЕТА І ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Метою Програми є стабілізація епідемічної ситуації, зниження темпів захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції /СНІДу шляхом реалізації державної політики щодо забезпечення доступу населення до широкомасштабних профілактичних заходів, послуг з лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, включаючи забезпечення стерильними медичними виробами одноразового використання вітчизняного виробництва.

Для досягнення визначеної Програмою мети слід забезпечити здійснення профілактичних, лікувальних та організаційних заходів, а також заходів з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

^ Профілактичними заходами є:

- забезпечення масштабної первинної профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед населення, передусім серед молоді, через проведення освітньої та роз'яснювальної роботи із залученням засобів масової інформації та мережі Інтернет з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-етичних, культурних цінностей та відповідальної поведінки;

- посилення профілактичних заходів серед представників груп ризику (споживачів ін'єкційних наркотиків; осіб, які утримуються в установах виконання покарань; звільнених від відбування покарань; осіб, які займаються проституцією; мігрантів; безпритульних та бездомних громадян, передусім дітей, у тому числі із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, тощо);

- дотримання вимог щодо безпеки лікувально-діагностичного процесу в лікувально-профілактичних закладах шляхом повного переходу до використання медичних виробів одноразового використання вітчизняного виробництва;

- посилення безпеки донорства щодо запобігання випадкам передачі ВІЛ-інфекції через кров, її компоненти та анатомічні матеріали для трансплантації;

- удосконалення механізму запобігання передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини;

- забезпечення вільного доступу населення, зокрема молоді та груп ризику до консультування та безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію;

- розширення доступу споживачів ін'єкційних наркотиків, передусім ВІЛ-інфікованих, до замісної підтримувальної терапії та реабілітаційних програм;

- систематичне створення радіопередач із висвітлення проблем, пов'язаних з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.

- підготовка кадрів (педагогів, соціальних працівників тощо) для організації профілактичної роботи за цим напрямом, вивчення та поширення передового досвіду.

^ Лікувальними заходами є:

- забезпечення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД антиретровірусною терапією відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров'я України стандартів та клінічних протоколів;

- забезпечення лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД з опортуністичними та супутніми захворюваннями відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров'я України стандартів та клінічних протоколів.

^ Заходами з догляду та підтримки є:

- організація паліативної допомоги ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД;

- надання соціальних послуг, а також забезпечення соціально-психологічної підтримки та немедичного догляду за ВІЛ-інфікованими і хворими на СНІД;


^ Організаційними заходами є:

- забезпечення діяльності та поетапного розвитку спеціалізованих служб і закладів, що надають медичні та соціальні послуги ВІЛ-інфікованим і особам із груп ризику;

- створення системи епідеміологічного нагляду за поширенням ВІЛ-інфекції з метою підвищення ефективності профілактичних заходів;

- впровадження та дотримання стандартів соціальних послуг, що надаються представникам груп ризику;

- залучення громадських організацій до надання соціальних послуг хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД;

- створення єдиної системи моніторингу та оцінки ефективності заходів, що здійснюються на національному та регіональному рівні, і відповідних фінансових витрат;

- організація підготовки спеціалістів з профілактики, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;

- залучення до виконання Програми профілактики ВІЛ-інфекції медичних, соціальних працівників, працівників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, роботодавців, професійних спілок, представників бізнесу
^ 3.ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів районного бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Обсяг фінансування Програми з районного бюджету може бути уточнено під час формування проекту районного бюджету на відповідний рік з урахуванням можливостей дохідної частини бюджету.
^ 4.ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Виконання заходів Програми дасть змогу:

- підвищити інформованість населення з питань ВІЛ-інфекції /СНІДу;

- охопити медичними послугами з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу представників груп ризику до максимально можливого,

- забезпечити навчання учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів за програмами формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу;

- запровадити розміщення в засобах масової інформації соціальної реклами щодо формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу;

- удосконалити механізм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед осіб віком від 15 до 24 років з метою підвищення рівня їх обізнаності щодо безпечної статевої поведінки, що дасть змогу значно збільшити кількість осіб, які самостійно можуть визначатися із запобіганням передачі ВІЛ-інфекції статевим шляхом;

- знизити рівень смертності серед ВІЛ- інфікованих і хворих на СНІД;

- постійно підтримувати доступ до замісної терапії та реабілітаційних програм споживачів ін'єкційних наркотиків;

- утримувати рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини на рівні обласних і республіканських показників;

- забезпечити у 100 відсотків дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, раннє виявлення випадків інфікування;

- покращити кадрове забезпечення спеціалізованих служб і закладів з надання медичних та соціальних послуг ВІЛ-інфікованим;

- сприяти підвищенню кваліфікації спеціалістів, залучених до роботи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу ,

- забезпечити лабораторний контроль якості діагностики та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

У період виконання Програми очікується значне зниження негативних проявів, що уповільнюють демографічний і соціально-економічний розвиток району.
^ 5. Організація контролю за виконанням програми
Комунальна установа «Вознесенська центральна районна лікарня», МВ УМВС України в Миколаївській області, селищна та сільські ради здійснюють аналіз та щоквартально до 25 числа місяця інформують райдержадміністрацію щодо виконання заходів Програми.
Райдержадміністрація щокварталу до 1 числа місяця, що настає за звітним періодом, інформує відділ моніторингу і оцінки обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД.

Паспорт

^ Районної Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009 -2013 роки


  1. Програму схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації

від 27.07.09 № 293-р.

2. Програму затверджено рішенням районної ради від ____________________

3.Ініціатори: заступник голови районної державної адміністрації з політико - правових та гуманітарних питань,

4. Відповідальні виконавці:

1. Районна державна адміністрація (структурні підрозділи).

2. Комунальна установа «Вознесенська центральна районна лікарня»

3. Вознесенський МВ УМВС України в Миколаївській області.

4. Засоби масової інформації.

5. Виконавчі комітети селищної та сільських рад.

5. Термін виконання: 2009 -2013 роки

6. Обсяги та джерела фінансування (тис. гривень)


^ Джерела фінансування

На всю Програму

У тому числі за роками

2009

2010

2011

2012

2013

Кошти державного бюджету


49550


9800


9850


9900


10000


10000

Кошти обласного бюджету

*

*

*

*

*

*

Кошти районного бюджету

217234

81334

33100

33600

34100

35100

Кошти бюджетів селищної та сільських рад

**1500

**300

**300

**300

**300

**300

Інші джерела фінансування

-

-

-

-

-

-

Усього


268284


91434


43250


43800


44400


45400


*Обсяги фінансування Програми з обласного бюджету потребують корекції з урахуванням дохідної частини бюджету.

**Обсяги фінансування Програми з селищного та сільських бюджетів з урахуванням обсягів фінансування згідно прийнятих відповідних місцевих програм.


Заступник голови

райдержадміністрації Л.А.Конторська

Схожі:

Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію заступника головного лікаря Центральної районної лікарні...
Вознесенська районна рада iconВознесенська районна рада
Законами України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, “Про додаткові заходи щодо реалізації державної...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шення
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення районної ради від 15. 05. 2002 року №7 «Про делегування повноважень...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Україні», статей 24 та 29 Закону України «Про національний архівний фонд та архівні установи», на підставі листа райдержадміністрації...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
На підставі частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 29-1 «Про статус депутатів місцевих...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
«Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи районної ради та Положення про постійні комісії, організації ефективної...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області
Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», згідно з пунктом 32 частини першої статті 43 та...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області рішення
Спасенко Л. С. та розглянувши пропозицію районної державної адміністрації про внесення змін до Програми зайнятості населення Вознесенського...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
України від 27 грудня 2006 року №1849 «Про затвердження Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року та...
Вознесенська районна рада iconУкраїна вознесенська районна рада миколаївської області р І шенн я
Комплексною програмою профилактики злочинності, конституційного захисту прав І свобод громадян на 2006 -2010 роки
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка