Господарські товариства
Скачати 45.19 Kb.
НазваГосподарські товариства
Дата конвертації08.09.2013
Розмір45.19 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фінанси > Документы
Згідно Закону України "Про господарські товариства", господарські товариства - це підприємства, організації, створені на основі договору між юридичними і фізичними особами шляхом об'єднання їх майна і підприємницької діяльності в цілях отримання прибутку. Частина з них створюється і здійснює свою діяльність на основі установчого договору, друга група - на основі установчого договору і статуту. До основних видів господарських товариств відносяться повні товариства, командитні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та акціонерні товариства.

^ Акціонерне товариство (АТ) - господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на певну кількість акцій однієї номінальній вартості. Статутний капітал АТ відображає загальну суму номінальної вартості акцій, які випустило АТ. І, навпаки, величина статурного капіталу АТ визначає (при обраній номінальній вартості акції) кількість випущених акцій.

До особливостей акціонерного товариства також відноситься те, що АТ відповідає за своїми зобов'язаннями (перед кредиторами ) в межах вартості майна, яке йому належить. Що ж стосується окремого акціонера, то він має відповідальність за зобов'язаннями акціонерною товариства (у випадках його неплатоспроможності) у розмірах вартості акцій, які він придбав.

Згідно з законодавством України, існує два типи акціонерних товариств: закрите і відкрите. ЗАТ (закрите АТ) - це АТ, акції якого вільному обігу на фондовому ринку не підлягають. ВАТ (відкрите АТ) - це АТ, акції якого можуть розповсюджуватись не тільки між засновниками (за установчим договором), а й шляхом підписки, а також купівлі-продажу на фондовому ринку. При цьому акції ВАТ можуть розміщуватися як на фондовій біржі, так і на позабіржовому ринку.

Для організації забезпечення діяльності підприємства необхідний капітал, який має відповідну структуру. Формування і використання капіталу має особливості в різних формах бізнесу. Та маються і спільні риси, що характеризують капітал підприємства і його склад. Капітал підприємства - це вартість матеріальних цінностей, фінансових вкладень і грошових коштів, необхідних для забезпечення господарської діяльності підприємства.

Розрізняють пасивний капітал, активний капітал і капітал, переданий підприємству на тимчасове використання (позабалансовий капітал). Всі види капіталу являють собою єдине ціле і характеризують капітал підприємства з різних сторін. Пасивний капітал відображає джерела фінансування капіталу підприємства. Активний капітал відображає сукупність активів, які використовуються в процесі господарської діяльності підприємства. Позабалансовий капітал - це капітал, який тимчасово знаходиться в розпорядженні підприємства.

При розгляді величини і структури пасивного капіталу можна зробиш висновки про способи, за допомогою яких підприємство отримало фінансові ресурси для забезпечення господарських операцій. Пасивний капітал відображає також умови залучення коштів, співвідношення власних та запозичених джерел фінансування. В той же час, пасивний капітал це не просто показник надходження коштів до активів підприємства. Пасивний капітал відображає також зобов'язання підприємства перед особами, які фінансують його діяльність.

Такі зобов'язання залежать від способу фінансування капіталу. Так, якщо фінансові ресурси передаються підприємству на умовах позики, то вони повинні бути поверненими у встановлені терміни, з виплатою (або без виплати) передбаченої винагороди. В тому випадку, якщо матеріальні і нематеріальні цінності внесені в якості вкладів засновників, вони, як правило, не піддягають погашенню (за винятком випадків ліквідації підприємства). Але на основі таких внесків інвестори отримують передбачені статутом права. До них відносяться: участь в управлінні, отримання дивідендів, право перепродажу внесків, погашення у випадку завершення діяльності підприємства та ін.

У зв'язку з цим, пасивний капітал підприємства поділяється на такі основні частини: власний капітал, забезпечення наступних витрат і платежів, позиковий капітал.

^ До власного капіталу відноситься капітал, переданий підприємству у власність засновниками і учасниками, а також отриманий у власність підприємства на основі його господарської діяльності. Таким чином, у складі власного капіталу розрізняють дві основні групи: фінансові ресурси, внесені в його фонди засновниками і учасниками, і капітал, отриманий на основі господарської діяльності підприємства.

Власний капітал є власністю самого підприємства і не підлягає поверненню засновникам, за винятком випадків ліквідації підприємства. Та слід мати на увазі, що власність над самим підприємством належить засновникам. Причому, до об'єктів такої власності відносяться не тільки внески акціонерів, а й той капітал, який отриманий в процесі господарської діяльності акціонерного товариства. Оскільки він потенційно належить акціонерам, то його називають капіталом акціонерів, або акціонерним капіталом.

Забезпечення - це нараховані у звітному періоді майбутні витрати і платежі, величина яких визначається шляхом прогнозних оцінок. В розділі забезпечень відображаються також залишки коштів цільового фінансування і цільові надходження, отримані з бюджету та інших джерел. Забезпечення використовуються з метою фінансування витрат, що заплановані в майбутні періоди за рахунок коштів, що нараховуються у звітному періоді.

До забезпечень відносяться: забезпечення виплат відпусток працівникам, додаткового пенсійного забезпечення персоналу підприємства; забезпечення гарантійних зобов'язань. Зокрема, сюди включаються такі ресурси:

- накопичення виплат відпусток працівникам;

- фінансування додаткового пенсійного забезпечення;

- резервування коштів для забезпечення гарантійних зобов'язань (на проведення гарантійних ремонтів проданої продукції, предметів прокату тощо).

Цільове фінансування і цільові надходження відображають рух коштів, одержаних підприємством для здійснення заходів цільового призначення. Такі кошти надходять у вигляді субсидій, асигнувань з бюджету та позабюджетних фондів, цільових внесків юридичних та фізичних осіб тощо.

Позиковий капітал - це капітал, який залучається підприємством на умовах позик. Вони являють собою зобов'язання, що відрізняються від власного капіталу. Це зобов'язання, які повинні бути погашеними у встановлені терміни і на умовах, передбачених способами фінансування. Позиковий капітал притягується з метою фінансування підприємства додатково до тих ресурсів, що забезпечує власний капітал. Кошти, залучені на умовах позики, мають важливе значення в забезпечені діяльності суб'єктів господарювання.

Схожі:

Господарські товариства icon“зареєстровано” Печерською районною в м. Києві
України «Про власність», «Про підприємництво», «Про підприємства в Україні», «Про господарські товариства», «Про інвестиційну діяльність»,...
Господарські товариства iconЗатверджено
Положення розроблено відповідно до Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) та Статуту Товариства
Господарські товариства iconЗатверджено
Положення розроблене відповідно до Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) та Статуту Товариства
Господарські товариства iconПублічне акціонерне товариство "АвтоКрАЗ" (надалі Товариство) є новим...
Закону України "Про господарські товариства" та Указу Президента України від 11 травня 1994 р. №224/94 "Про холдингові компанії,...
Господарські товариства icon“зареєстровано” Жовтнева района Державна адміністрація м. Києва
Товариство є товариством з обмеженою відповідальністю, створене згідно до Законів України “Про підприємництво“, “Про господарські...
Господарські товариства icon«Затверджено» Установчими (Загальними) Зборами Засновників (Учасників)
«Товариство») створено відповідно до рішення Установчих Зборів Засновників (протокол №1 від року) та відповідно до Цивільного Кодексу...
Господарські товариства iconЗ конкурсних торгів Гриньова М. О
Карнеол", товариства з обмеженою відповідальністю "Южная лакокрасочная компания", товариства з обмеженою відповідальністю "Лакофарба...
Господарські товариства iconЗ конкурсних торгів Гриньова М. О
Техноплаза Україна", товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо – комерційне підприємство "Євросервіс", товариства з обмеженою...
Господарські товариства icon1 Економічна, організаційна та правова діяльність садівницького товариства...
Земельним кодексом I законами України, ґрунтується на принципах добровільного членства, поєднані особистих, колективних I державних...
Господарські товариства iconКолективний договір між Головою правління Президентом Товариства...
Зареєстрований Управлінням праці та соціального захисту Київської районної Ради м. Харкова
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка