Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці
Скачати 79.14 Kb.
НазваІнструкція з охорони праці №4 для прибиральниці
Дата конвертації10.03.2013
Розмір79.14 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ №4

ДЛЯ ПРИБИРАЛЬНИЦІ

 1. Загальні вимоги безпеки:

 1. До роботи прибиральницею допускаються особи, які пройшли вступний інструктаж та інструктаж на робочому місці з охорони праці і отримали першу кваліфікаційну групу з електробезпеки.

 2. Дотримуватись правил внутрішнього розпорядку. Не можна знаходитись на робочому місці стороннім особам, розпивати спиртні напої, палити, працювати у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

 3. Виконувати тільки доручену роботу.

 4. У процесі роботи можлива поява таких небезпечних виробничих факторів, при яких необхідно дотримуватись заходів безпеки: рух повітря, можлива поява електричної напруги на обладнанні, задирок на підлозі, гострі кути, падіння предметів.

 5. Спецодяг, який видається згідно з установленими нормами, утримувати в справному стані у відповідності із призначенням.

 6. Замінювати спецодяг при його забрудненні.

 7. Відпочивати, вживати їжу під час встановлених перерв у спеціально відведених для цього місцях.

 8. Перед вживанням їжі знімати спецодяг, мити руки водою з милом.

 9. При поганому самопочутті, пошкодженні шкіри у вигляді поранень, опіків, загноєні, звернутись до медпункту, невеликі пошкодження обробити антисептичним розчином і накласти з бинта пов'язку.

 1. Працівник має право відмовитись від дорученої роботи, якщо створилась небезпечна ситуація для його життя чи здоров'я людей, які його оточують.

 2. Особи, які порушили вимоги даної інструкції, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи:

2.1. Привести у порядок спецодяг.

 1. Виконувати роботу у встановленому діючими нормами одязі.

 2. Вийняти із кишень спецодягу гострі та зайві предмети.

 3. Підготувати робочий інвентар.

^ 3. Вимоги безпеки під час роботи:

 1. Для прибирання приміщень, території користуватись щіткою, совком, віником, ганчіркою. Не прибирати сміття і відходів безпосередньо руками.

 2. При прибиранні приміщень, території у вечірній час, а також у затемнених місцях, вимагати від адміністрації належного освітлення.

 3. Переносити гарячу воду для миття підлоги у закритій посудині, відро без кришки наповнювати водою не більше, ніж на три чверті об'єму.

 4. При нагріванні води електрокип'ятильником не вмикати його в мережу, не зануривши попередньо у воду, не залишати його без нагляду.

 5. Не опускати рук у воду при нагріванні її кип'ятильником.

 6. При митті підлоги остерігатись скалок, цвяхів на підлозі. При митті підлоги хлорованою водою, класти вапна не більше 100 г на відро теплої води.

 7. Бути обережним при прибиранні біля люків, спусків, драбин і дверей.

 8. Перш ніж пересувати столи, шафи та інший інвентар і меблі, перевірити і прибрати з їх поверхні предмети, які можуть впасти.

 9. Не піднімати і не переносити вантажі вагою більше 10 кг (для жінок).

 1. При роботі на висоті (витиранні стін, вікон, обрізанні гілок дерев) користуватись тільки справними, із залізним наконечником або з гумовою прокладкою драбинами.

 2. Роботу на висоті більше 1,5 м проводити за вказівкою адміністрації після відповідного інструктажу.

 3. Не користуватись замість драбин випадковими підставками, ящиками, бочками та іншими предметами.

 4. Не класти ганчірок або будь-яких інших предметів на обладнання, електроприлади, апарати.

 5. Не доторкатись до відкритих і неохолоджених струмоведучих частин, а також оголених і погано ізольованих дротів.

 6. Проводити прибирання побутових електроприладів і світильників тільки після їх вимкнення з електромережі.

 7. При виявленні електричного струму на корпусах електрообладнання, трубопроводах припинити прибирання і негайно повідомити про це адміністрацію.

 8. Не виконувати самостійно робіт, які не доручені. Не запускати в дію машин і апаратів.

 1. При виявленні електричного струму на корпусах електрообладнання, трубопроводах припинити прибирання і негайно повідомити про це адміністрацію.

 2. Не виконувати самостійно робіт, які не доручені. Не запускати в дію машин і апаратів.

^ 4.Вимоги безпеки після закінчення роботи:

4.1.Прибрати свій робочий інвентар у встановлені для цього місця.

4.2.Повідомити адміністрацію про виявлені недоліки.

^ 5.Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях:

 1. При виникненні аварії або ситуації, яка може призвести до аварії, нещасного випадку, зупинити роботу обладнання, забезпечити огорожу небезпечної зони, попередити тих, хто працює поруч, про небезпеку і повідомити адміністрацію, до ліквідації аварії самому не приступати.

 2. . При виникненні нещасного випадку надати першу допомогу потерпілому і вжити заходів з надання медичної допомоги.

 3. Якщо сталася пожежа викликати пожежну частину і приступити до гасіння наявними засобами пожежогасіння.

 4. Виконувати всі вказівки керівника робіт з ліквідації небезпеки.

 1. Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.

При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення — відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

За відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернути увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані необхідно негайно приступити до оживлення потерпілого і викликати швидку медичну допомогу.

В усіх випадках ураження струмом потерпілому заборонено рухатися, тим більше продовжувати роботу до прибуття лікаря.

Заборонено закопувати потерпілого в землю, тому що це завдасть йому лише шкоди (можливість інфікувати мікробами) і приведе до втрати дорогоцінного часу для рятування.

 1. Перша допомога при пораненні

Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язувальний матеріал на рану і зав'язати її бинтом.

Якщо індивідуального пакету немає, то для перев'язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т. ін. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану.

 1. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.

При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку закріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.

При передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку.

При підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт облич­чям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

 1. Надання першої допомоги при опіках кислотами і лугами.

При попаданні кислоти або лугу на шкіру, ушкоджені ділянки необхідно ретельно промити водою протягом 15—20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою поверхню обмити 5 % розчином питної соди, а обпечену лугом — 3 % розчином борної кислоти або розчином оцтової кислоти.

При попаданні на слизову оболонку очей кислоти або лугу необхідно очі ретельно промити водою протягом 15—20 хв, після цього промити 2 % розчином питної соди, а при ураженні очей лугом — 2 % розчином борної кислоти.

При опіках порожнини рота лугом необхідно полоскати 3 % розчином оцтової кислоти або 3 % розчином борної кислоти, при опіках кислотою — 5 % розчином питної соди.

При попаданні кислоти в дихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10 % розчином питної соди, при попаданні лугу — розпиленим 3 % розчином оцтової кислоти.

 1. Надання першої допомоги при теплових опіках.

При опіках вогнем, парою, гарячими предметами, ні в якому разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом.

При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце оброляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3 % марганцевим розчином або 5 % розчином таніну.

При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.

 1. Перша допомога при кровотечі.

Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно:

 • підняти поранену кінцівку вверх;

 • кровоточиву рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати протягом 4—5 хв.; якщо кровотеча зупинилася, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);

 • при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок у суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

^ Лист ознайомлення з інструкцією №4 –ОП

Для прибиральниці^ П.І.Б. ознайомленої

особи

Посада

Особистий

підпис

Дата

ознайомлення


Розробив інженер з охорони праці відділу освіти Парфенюк О.К.

Схожі:

Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція з охорони праці № для водія легкового автомобіля інструкція...
До управління легковим автомобілем допускаються особи не молодше 18 років, призначені наказом по підприємству, які мають посвідчення...
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція з охорони праці для заступника директора з навчально-виховної роботи
Організовує роботу з дотримання в навчальному процесі норм І правил охорони праці
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету
Рмк вимог із питань охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» І кодексу законів про працю України
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція з охорони праці №12 для операторів та користувачів пеом
Результати інструктажу заносяться в «Журнал реєстрації інструктажів із питань охорони праці», в журналі після проходження інструктажу...
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція з охорони праці для мийника посуду
Результати інструктажу заносяться в «Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці», у журналі після проходження інструктажу...
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці icon1 Дана інструкція для вартівника (сторожа) є нормативним документом,...
Дана інструкція для вартівника (сторожа) є нормативним документом, що містить обов’язкові для дотримання працівником вимоги з охорони...
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconЗатверджено
Положення про розробку інструкцій з охорони праці”, днаоп 00 12-99 “Типове положення про навчання з питань охорони праці”, днаоп...
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція з охорони праці n інструкція для експедитора (приймальника товарів)
До роботи експедитора (приймальника товарів) допускаються чоловіки І жінки, що досягли віку 18 років
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція № з електробезпеки для учнів
До роботи з електрообладнанням допускаються особи, які пройшли інструктаж з охорони праці
Інструкція з охорони праці №4 для прибиральниці iconІнструкція з охорони праці під час проведення занять у кабінеті математики
До занять у кабінеті математики допускаються особи, які пройшли ме­дичний огляд та інструктаж з охорони праці
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка