Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що
Скачати 165.99 Kb.
НазваІнструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що
Дата конвертації15.03.2013
Розмір165.99 Kb.
ТипЗакон
uchni.com.ua > Фізика > Закон
ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ _________________

_______________________

„___”___________200___року

№_____


ІНСТРУКЦІЯ

з охорони праці № ____

для каменотеса 1. Загальні положення.
  1. Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці і являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції несуть персональну відповідальність в установленому Законом порядку: дисциплінарну, матеріальну або карну – в залежності від наслідків спричинених порушенням.

  2. Професія каменотес відноситься до шкідливих, а також до робіт з підвищеною небезпекою. При заключенні трудового договору робітники повинні бути ознайомлені письмово з умовами праці на робочому місці.

  3. Для роботи каменотесом допускаються особи не молодші 18 років і які пройшли:

 • навчання по спеціальності в закладах освіти;

 • медичний огляд;

 • вступний інструктаж;

 • інструктаж на робочому місці;

 • попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

  1. Новоприйняті каменотеси після проходження інструктажу на робочому місці до почату самостійної роботи проходять стажування протягом 2-15 діб відповідно до наказу керівника.

  2. Виконання робіт, не пов’язаних з професією каменотеса допускається тільки після проведення цільового інструктажу.

  3. Повторний інструктаж з штукатуром проводиться один раз на 3 місяці.

  4. Позачерговий інструктаж проводиться при введенні нових нормативних актів по охороні праці, при зміні технологічних процесів, при перерві в роботі більше 30 днів, порушенні робітниками вимог нормативних документів.

  5. ^ Перевірку знань з питань охорони праці у каменотеса проводиться комісією один раз на 12 місяців.

  6. Для допуску до роботи з електроустаткуванням каменотесу необхідно присвоїти 2 групу по електробезпеці.

  7. Каменотес зобов’язаний:

 • працювати у виданому спецодязі і спецвзутті та користуватись засобами індивідуального захисту;

 • вміти усувати основні неполадки в механічній частині станків;

 • дотримуватись правил безпеки при очищенні і змащенні вузлів і агрегатів;

 • знати встановлену систему сигналізації;

 • експлуатувати і обслуговувати станки відповідно до інструкції заводу-виготовлювача.

  1. Організація робочих місць повинна забезпечити безпеку праці робітників на всіх етапах виконання робіт, однак слід враховувати можливість виникнення наступних небезпечних та шкідливих виробничих факторів:

 • розлітання осколків оброблювальних матеріалів;

 • підвищений або понижений рівень температури та вологості повітря;

 • незахищеність деталей, які крутяться;

 • враження електричним струмом.

  1. Для зниження рівня впливу небезпечних та шкідливих виробничих факторів каменотес повинен бути забезпечений наступними засобами індивідуального захисту:

 • костюм бавовняний – термін носіння 12 місяців;

 • черевики кожані – термін носіння 12 місяців;

 • рукавиці комбіновані – термін носіння 1 місяць;

На зовнішніх роботах зимою додатково:

 • куртка бавовняна на утепленій прокладці – термін носіння 36 місяців;

 • штани бавовняні на утепленій прокладці – термін носіння 36 місяців;

 • валянки – термін носіння 48 місяців.

  1. Забороняться знаходитись в нетверезому стані на території будівництва та побутових приміщеннях. Працівники, що знаходяться в нетверезому стані підлягають негайному видаленню з будівельного майданчика зі складанням акту.


^ Організація робочого місця.


  1. Проходи, проїзди, складські зони і робочі місця в темний час доби повинні бути досить освітлені. Робота в неосвітлених місцях забороняється, а доступ у них людей, повинен бути закритий. При освітленні робочих місць прожекторами не допускається сліпуча дія світлового потоку на працюючих.

  2. Проходити по будівельному майданчику до робочого місця необхідно тільки по проходах, улаштованих згідно ПВР за межами небезпечної зони споруджуваного будинку (5-7 м від стіни) і проїжджої частини тимчасових доріг. Місця проходу небезпечних зон і доріг повинні бути позначені покажчиками.

  3. Робочі місця, розташовані над землею чи над перекриттям на висоті 1,3 м і більш, повинні бути розраховані на навантаження не менш 70КГС і мати місце огородження висотою не менш 1,1 м, що складається за стійок, поручня, проміжного елемента і бортової дошки висотою 15 см.

  4. При роботі на висоті з площадок, на яких неможливо чи не доцільно встановлювати огородження, каменотес зобов’язаний закріпитися запобіжним поясом за надійні конструкції, елементи, зазначені виконробом (майстром) відповідно до ПВР.

  5. На робочому місці каменотеса не повинно бути зайвих предметів, що заважають роботі. Матеріали для виконання робіт варто розміщати на відповідних площадках, не захаращуючи проходи.

  6. Отвори в перекриттях, до яких можливий доступ людей, повинні бути закриті суцільним настилом чи мати огородження висотою не менш 1,1 м по всьому периметру.

  7. Для виконання лицювальних робіт варто застосовувати інвентарні риштування, драбини.

  8. Для ведення зовнішніх лицювальних робіт рекомендується застосовувати наступні риштування:

 • трубчаті риштування на хомутах ЦНИИСМПТ;

 • трубчасті риштування безболтові Пробудпроекта;

 • трубчасті риштування з горизонтальними рамами конструкцій інженера Вишнева.

Для ведення внутрішніх лицювальних робіт рекомендується застосовувати інвентарні риштування і столики пересувні.

  1. Риштування повинні встановлюватися на сплановану утрамбовану площадку чи перекриття. Відповідно до проекту по усій висоті варто закріплювати за стійки споруджуваного будинку. Місця і способи кріплення вказуються в ПВР. При відсутності особливих вказівок у проекті чи інструкції заводу-виготовлювача кріплення риштувань до стін будинків повинне здійснюватися не менше чим через ярус для крайніх стінок, через два прольоти – для верхнього ярусу й одного кріплення на кожні 50 м2 проекції поверхні риштувань на фасад будинку.

  2. Для ведення лицювальних гранітних робіт використовуються риштування шириною не менш 1,5 м. Робочі настили, починаючи з висоти 1,3 м, варто обгороджувати поручнями висотою не менш 1,1 м бортовою дошкою шириною 15 см.

  3. Не дозволяється перевантажувати риштування заготівками, матеріалами, а також збиратися робітникам групами більш трьох чоловіків в одному місці. Навантаження, що допускається на риштування визначається по паспортним даним. Риштування в процесі експлуатації повинні оглядатися виконробом раз у десять днів. Якщо протягом місяця чи більш робота з риштування не виконувалася, вони повинні прийматись виконробом повторно. Додатковому огляду підлягають риштування після дощу, чи відлиги, сильних механічних впливів. Щодня - перед початком робіт виконроб (майстер, бригадир) повинні ретельно оглядати риштування, інвентарні риштування.

  4. Робота на несправних риштуваннях і інвентарних риштуваннях (відсутні огородження, ушкоджені несучі елементи, зламані чи відсутні окремі дошки в настілах і т.п.) забороняється.

  5. Для підйому на риштування і інвентарні риштування необхідно користуватися приставними драбинами з поручнями і пристосуваннями для закріплення до несучих елементів риштувань. Щаблі дерев’яних драбин повинні бути врізані в тетиву.

  6. На риштуваннях і інвентарних риштуваннях варто вивішувати плакати зі схемами розміщення і величиною навантажень, що допускаються на ці риштування. Навантаження на настили інвентарних риштувань і риштування не повинні перевищувати 250 кгс. Металеві риштування повинні бути заземлені.

  7. Настили риштувань і інвентарних риштувань слід періодично, а також після закінчення робіт очищати від будівельного сміття, снігу, а при необхідності посипати піском. Підходи до сходів риштування і інвентарних риштувань захаращувати не дозволяється.

  8. Приставні драбини можна використовувати тільки для виконання невеликих по обсязі робіт. Приставні драбини повинні бути обладнанні гумовими наконечниками при установці на металеву чи бетонну поверхню і шипами – при установці на грунт. Загальна довжина дерев’яних сходів не повинна перевищувати 5 м. Забороняється виконувати роботи, стоячі на щаблі, що знаходиться на відстані менш 1 м від верхнього кінця сходів. При роботі з приставних драбин на висоті більше 1,3 м варто застосовувати запобіжний пояс, закріплений до конструкції.

  9. Каменотесу забороняється вести роботу з випадкових підпор (бочки, ящики та ін.). настил з окремо накиданих дощок, не скріплених між собою, не вважається робочим настилом і працювати на ньому забороняється.

  10. Для підйому на риштування і інвентарні риштування необхідно користуватися драбинами і трапами, розташованими на відстані не більш 40 м одна від другої. Якщо довжина риштування менш 40 м, варто встановлювати не менш двох трапів.

  11. Будівельне сміття зі споруджених будинків і риштувань варто спускати по закритих жолобах, у закритих ящиках чи контейнерах. нижній кінець жолоба повинен знаходитися не вище одного метра над землею чи входити в бункер. Скидати сміття без жолобів чи інших пристосувань дозволяється з висоти не більш 3 м. Місця куди скидається сміття, слід з усіх боків відгородити чи установити нагляд для попередження про небезпеку.


^ Експлуатація інструмента


  1. Ручний інструмент для обробки каменю (кувалди, закольники, киянки) повинен мати рівні бойки і надійно насаджуватися на рівні без тріщини і шорсткостей рукоятки.

  2. Скарпелі, малі закольники повинні бути добро заправлені, не повинні мати задирок і тріщин. Кельми, кирочки, шпателі також повинні мати зручні дерев’яні ручки. Лінійки, ножиці, шаблони повинні бути рівними з ручками. Бойки молотка повинні бути рівними і злегка опухлими. Для запобігання поранень і ударів зубило повинне бути не коротше 150 мм, без укосів і вибоїв.

  3. При одержанні електроінструмента (електродрель і ін.) необхідно перевірити справність ізоляції, заземлення, а також відповідність свердла й абразивного кола даному типу електроінструментів.

  4. Всі інструменти повинні бути справними і відповідати виконуваній роботі.
 1. Вимоги безпеки перед початком роботи.
  1. Перед початком роботи каменотес повинен одержати інструктаж у виконроба чи майстра, ознайомитися з технологічною картою й всі роботи вести відповідно до неї. Виконувати необхідно тільки ту роботу, що поручена майстром (виконробом) і за умови, що добре відомо безпечні прийоми і методи її виконання. При виникненні яких-небудь неясностей необхідно звернутися до майстра (виконроба).

  2. Перед початком роботи каменотес повинен надягти спецодяг, застебнути її на ремінці; при роботі з електроінструментом – діелектричні рукавички; при обробці каменю – окуляри, респіратор; при роботі на каменерізному верстаті, ще й антифони. При виконання робіт на висоті необхідно застрахуватися запобіжним поясом у місцях, зазначених у ПВР чи виконавцем робіт. Страховка запобіжним поясом обов’язкова при роботі із приставних драбин на висоті більш 1,3 м (страховка за незакріплені сходи забороняється), а також при виконанні робіт біля не огороджених прорізів. Перед початком роботи варто застебнути рукави спецодягу так, щоб не було звисаючих кінців, щоб уникнути влучення осколків, розчину на відкриті ділянки шкіри.

  3. Перш ніж приступити до роботи, каменотес повинен оглянути робоче місце, переконатися в достатній його освітленості (не менш 50 пк) у надійності, стійкості й міцності кріплення риштування і інвентарного риштування, у наявності огороджень робочих місць, розташованих вище 1,3 м над землею чи перекриттям.

  4. Підготувати робоче місце відповідно до вимог ПВР і при цьому врахувати, що підлога настили не повинні мати прорізів, електроінструменти і верстати повинні бути справні, заземлені і випробувані роботою на холостому ходу.

  5. ^ Ручний інструмент для обробки кам’яних плит необхідно перевірити на справність і придатність до роботи.

  6. Усі справні інструменти й електроінструменти варто розташувати на робочому місці так, щоб при роботі не робити зайвих рухів.

  7. Необхідно перевірити правильність розміщення матеріалів на настилах риштування й інвентарного риштування, підготувати місця для складування виробів з каменю, вантажопідіймальні пристосування й оснащення.

  8. ^ Гранітні плити й камені масою понад 50 кг необхідно встановлювати на місце монтажу чи обробки за допомогою підіймальних механізмів згідно ПВР.

  9. Стропування плит, каменів варто робити в строгій відповідальності зі схемами стропування цих елементів, передбачених ПВР чи технологічними картами на вантажорозвантажувальні роботи.

  10. Перед початком роботи необхідно упевнитися в тому, що зона небезпечна для перебування людей під час переміщення, установки і закріплення кам’яних плит і блоків, позначена добре видимими попереджувальними знаками. У необхідних випадках варто подавати попереджувальними знаками. У необхідних випадках варто подавати попереджувальні звукові сигнали.
 1. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  1. На робочому місці необхідно бути гранично уважним і обачним.

  2. Під час дощу чи снігопаду працювати електроінструментом можна тільки під навісом і з обов’язковим застосуванням перевірених діелектричних рукавичок. При перервах у роботі з електрифікованим інструментом варто відключати його живлення.

  3. Плити природного каменю (граніт, мармур і ін.), а також штучного зберігання на будівельному майданчику в штабелях висотою не більш одного метра, а в піддонах – не більш двох ярусів. Розбирання штабеля кам’яних плит треба вести строго послідовно – зверху вниз. Категорично забороняється витягати затиснені плити, а також діставати їх з середини штабеля. У випадку погрози обвалення, що створилася, при розбиранні штабелів, необхідно розбирання припинити, сповістити про це виконробу і подальшу роботу вести з дозволу і під безпосереднім керівництвом інженерно-технічного працівника, відповідального за безпечне провадження робіт, з дотриманням необхідних запобіжних заходів.

  4. Підготовчу обробку каменів і плит на території будівельного майданчика варто вести на спеціально виділених і огороджених місцях, передбачених ПВР. Доступ у ці місця осіб, що не беруть участь у роботі забороняється.

  5. Робочі місця, розташовані на відстані менше трьох метрів одне від одного, повинні бути розділені захисними екранами.

  6. Обробку каменів і плит необхідно робити в окулярах з стеклами, що не б’ються.

  7. При електропрогріві монтаж і приєднання електроустаткування до живильної мережі повинні виконувати тільки електромонтери, що мають кваліфікаційну групу по електробезпеці на менше 3. При електропрогріві бетону зона електропрогріву повинна мати захисне огородження, світлову сигналізацію і знаки безпеки. Зона електропрогріву повинна знаходиться під цілодобовим спостереженням електромонтерів.

  8. Категорично забороняється:

 • робити зовнішні лицювальні роботи на риштуваннях під час грози, ожеледі, туману і при вітрі силою 15 м\с і більш;

 • працювати з вантажопідіймальними механізмами (щоглові вантажопідйомники) без атестації і посвідчення виданого головним механіком управління;

 • працювати на декількох ярусах по одній вертикалі без захисних настилів між ними.

^ Робота на верстаті для різання виробів із

природного каменю.


  1. До роботи на верстаті допускаються каменотеси, що мають посвідчення на право експлуатації верстата, що володіють безпечними прийомами і методами праці. При роботі на верстаті варто неухильно дотримуватися правил техніки безпеки.

  2. Перед початком роботи необхідно перевірити заземлення електродвигуна і корпуса верстата, переконатися в справності пускових і гальмових пристроїв, а також огороджень і захисних засобів.

  3. До початку операцій на верстаті каменотес повинен упевнитися в надійності кріплення і цілісності диска, перевірити стан ременів, приводів, а також точність і міцність закріплення направляючої лінійки.

  4. Перш ніж приступити до роботи, варто упорядкувати робоче місце, очистити верстат, звільнити проходи. Працювати треба в спецодязі, використовуючи індивідуальні засоби захисту, відповідно до встановлених норм.

  5. ^ Перед тим, як уключити верстат варто установити диск, що ріже, на задану глибину різання і включити систему охолодження.

  6. Розпилювання каменю можна починати тільки при повному числі оборотів алмазного диска.

  7. Матеріал перед розпилюванням варто уважно оглянути і відбракувати заготівлі з тріщинами.

  8. Варто негайно відключити верстат, якщо:

 • підшипники нагріваються понад припустиму норму;

 • відбулася поломка огороджень, зубців чи диска верстата;

 • з’явилася вібрація пильного диска;

 • з’явився чи дим чи запах гару;

 • заїдає різальний інструмент.

  1. Усувати несправності, чистити і налагоджувати верстат дозволяється тільки при повній його зупинці.

  2. Ручки і приводи верстатів повинні бути ізольовані, ремені, шківи і рубильники огороджені кожухами.

  3. У проміжках між операціями верстат, після відключення його від мережі, треба очищати від кам’яного пилу, зерен карборунду, щіткою чи мокрою ганчіркою.

  4. Ручний інструмент варто щільно притискати до оброблювального каменю.

  5. При роботі на свердлильних верстатах свердло повинно бути міцно закріплене в гнізді шпинделя. Стружку варто видаляти щіткою чи гачком.

  6. При роботі на верстаті категорично забороняється:

 • стояти проти обертання диска і тримати руки поблизу обертових частин;

 • користуватися невипробуваними чи замасленими алмазними дисками, а також дисками, що мають дефекти, тріщини, вибої зміщені отвори, неправильну окружність;

 • знімати вироби, видаляти обрізки, відходи до повної зупинки верстата;

 • подавати оброблювальний елемент ривками;

 • залишати верстат включеним, навіть при короткочасному відході від нього.

  1. Після закінчення роботи верстат необхідно виключити від електромережі, пускові рубильники замкнути на замок, а поворотну площадку підняти у вихідне положення.


Робота на електрошліфувальній машині

з гнучким валом.


  1. Перед початком роботи необхідно переконатися в надійності затягування нарізних сполучень, кріплення абразивного диска і захисного кожуха.

  2. Перевірити відповідність нагрузки і частоти електродвигуна напрузі і частоті мережі, а також правильність включення електродвигуна і надійність роботи вимикача.

  3. При виключенні електродвигуна варто тримати шліфувальну голівку в руці чи установити її в спеціальну підставку. Натиск на шліфувальну голівку повинен бути плавним і рівномірним. Не слід допускати натягу і крутих вичипів вала.

  4. Необхідно періодично перевіряти стан шарикопідшипників і заміняти.

  5. При роботі на електрошліфувальній машині категорично забороняється:

 • починати роботу, не переконавшись в справності машини і надійності заземлення;

 • працювати невипробуваними, замасленими абразивними дисками, а також дисками, що мають дефект, тріщини, вибої, змінені отвори, неправильну окружність;

 • працювати на машинах зі знятим захисним кожухом;

 • залишати без нагляду машину, включену в мережу;

 • працювати без діелектричних рукавичок і чобіт;

 • ремонтувати машину, не відключивши двигун від електромережі;

 • працювати на несправній машині при несправній ізоляції кабелю.

  1. Обробка каменю на електрошліфувальній машині сухим методом допускається тільки у виняткових випадках, з письмового дозволу головного інженера, після інструктажу з режиму роботи в особливо шкідливих умовах по представленню виконроба на конкретного виконавця. 1. ^ Вимоги після закінчення роботи
  1. Прибрати робоче місце, видалити відходи і стороні предмети з проходів. При роботі на верстаті – очистити його, протерти і змастити частини, що крутяться. При роботі на електрошліфувальній машині – очистити її від бруду.

  2. Інструменти і пристосування забрати в склад.

  3. Настили, риштування і інвентарні риштування очистити від будівельного сміття, а при роботі під час снігу насипати піском.

  4. Зібрати матеріали й інструмент. Залишити матеріали і їхні відходи та інструменти, а також скидати їх з висоти категорично забороняється.

  5. Очистити спецодяг й зібрати його у відведене місце.

  6. Вимити руки з милом чи іншими миючими засобами. Застосовувати при митті рук бензин, гас, ацетон і інші легкозаймисті речовини забороняється.

  7. Повідомити виконробу про всі замічені неполадки і несправності інструментів, пристосувань, риштування, інвентарного риштування, механізмів, верстатів і машин.
 1. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  1. Аварійні ситуації можуть бути виробничого характеру, а також виникати під дією несприятливих атмосферних умов (дощу, вітру, урагану та ін.).

  2. В процесі виконання штукатурних робіт до виробничих аварій та нещасних випадків приводять слідуючи причини:

 • складування матеріалів і виробів з порушенням вимог технічних умов і стандартів на складування для даного виду матеріалу, виробу, недотримання технологічних проїздів і проходів;

 • невикористання засобів індивідуального захисту (спецодягу, спецвзуття, рукавиць, захисної каски та ін.);

 • робота з несправним інструментом, приспособами чи механізмами;

 • куріння, робота з відкритим вогнем або використання металевого інструмента, що може викликати іскру, при розгрузлі або складуванні вантажів з горючими матеріалами;

 • падіння матеріалів з висоти;

 • використання нестандартних засобів підмощування;

 • використання несправних інструментів, механізмів та приспособлень.

  1. При виникненні аварійної ситуації необхідно негайно припинити роботу, прийняти заходи до евакуації людей з небезпечної зони та рятування матеріальних цінностей. При необхідності відключити технологічне обладнання від електромережі.

  2. При ураженні електричним струмом насамперед звільнити потерпілого від дії струму. Вимкнути рубильник або викрутити запобіжники. Якщо це неможливо, відтягнути провід сухою палицею або відтягнути потерпілого, використовуючи при цьому діелектричні рукавиці або підручні ізолюючі засоби: суху мотузку, палку, дошку і т.п.  1. Якщо стався нещасний випадок потерпілого необхідно доставити у медпункт. У разі погіршення самопочуття працівника, потрібно викликати швидку медичну допомогу по телефону „03”. До прибуття лікарів потерпілому надається допомога (згідно інструкцій № 3 по наданню медичної допомоги).

  2. При виникненні пожежі необхідно:

 • терміново сповістити про загорання пожежну частину по телефону „01”;

 • гасіння електрообладнання проводити за допомогою вуглекислотних та порошкових вогнегасників тільки після відключення його від електромережі;

 • організувати зустріч пожежних машин та інформувати пожежників про місцезнаходження гідрантів, колодязів та інших засобів пожежегасіння.

  1. Якщо обстановка після аварії або нещасного випадку не загрожує життю і здоров’ю навколишніх працівників і не погрожує розширенням аварії, то обстановку слід зберегти такою, що була на момент події.

  2. Про аварійні ситуації та нещасні випадки необхідно терміново повідомляти виконроба.

Узгоджено:
В.о. інженера по ОП _________________

Схожі:

Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconІнструкція для вантажника розроблена на підставі Законодавства України...
Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconІнструкція для штукатура розроблена на підставі Законодавства України...
Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconІнструкція для слюсаря-сантехніка розроблена на підставі Законодавства...
Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconІнструкція для тесляра розроблена на підставі Законодавства України...
Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconІнструкція для столяра будівельного розроблена на підставі Законодавства...
Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconІнструкція для прибиральника службових приміщень розроблена на підставі...
Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що порушили вимоги даної інструкції...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що icon1 Інструкція розроблена ва підставі Законодавства України по охороні...
Особи, що порушили вимоги даної інструкції, несуть персональну відповідальність в установленому Законом порядку: дисциплінарну, матеріальну...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що icon1 Інструкція розроблена ва підставі Законодавства України по охороні...
Особи, що порушили вимоги даної інструкції, несуть персональну відповідальність в установленому Законом порядку: дисциплінарну, матеріальну...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що icon1 Інструкція розроблена на підставі Законодавства України по охороні...
Особи, що порушали вимоги даної. інструкції несуть персональну відповідальність в установленому Законом порядку: дисциплінарну, матеріальну...
Інструкція для каменотеса розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці І являється нормативним документом в межах підприємства. Особи, що iconПро порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари
Законодавства України по охороні праці I являється нормативним документом в межах підприємства
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка