Затверджено
Скачати 84.36 Kb.
НазваЗатверджено
Дата конвертації16.03.2013
Розмір84.36 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы_________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ _______________________

(посада роботодавця і
_____________________________

найменування підприємства)
_________________ № _________

(число, місяць, рік)

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ № __________

ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ ІЗ КОНСТРУКЦІЙ

МОСТОВИХ КРАНІВ
1. Загальні положення
1.1. Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.

1.2. Інструкція призначається для проведення інструктажу працівників, які виконують роботи з монтажу всіх видів силових та освітлювальних мереж, мереж зв'язку, автоматики та сигналізації із конструкцій мостових кранів.

1.3. За невиконання вимог даної інструкції працівник несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

1.4. До виконання робіт з монтажу силових та освітлювальних мереж із конструкцій мостових кранів допускаються робітники, які досягли 18 років та пройшли:

- медичний попередній огляд та визнані придатними виконувати електромонтажні роботи на висоті;

- навчання в закладах освіти для виконання робіт з підвищеною небезпекою (у професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах, центрах підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, в організаціях) за затвердженою програмою;

- навчання та перевірку знань з електробезпеки;

- спеціальне навчання та атестацію з питань пожежної безпеки;

- вступний інструктаж у службі охорони праці;

- первинний інструктаж безпосередньо на робочому місці.

1.5. Робітники повинні бути проінструктовані щодо розпорядку на робочому місці, порядку переміщення по території об'єкта, про місце відпочинку під час технологічних та обідньої перерв, порядок закінчення роботи.

1.6. До початку робіт у комплексній бригаді проводиться первинний інструктаж з безпечного виконання робіт з основної та суміжних професій та ознайомлення з правилами надання першої допомоги.

1.7. Допущені мають виконувати тільки ті роботи, про безпечне виконання яких вони проінструктовані та допущені безпосередньо керівником.

1.8. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених місцях, обладнаних урнами або ємностями з водою.
^ 2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Необхідно одержати спецодяг, засоби індивідуального захисту, інструмент, механізми, пристрої тощо, перевірити їх справність та комплектність.

2.2. Слід підготувати робоче місце: прибрати зайві речі, впевнитись, чи обгороджені відкриті неізольовані освітлювальні мережі, цехові тролеї, силові магістралі та робочі майданчики.

2.3. Виконувати роботи на підкранових балках, в цехах з діючими кранами треба тільки після отримання наряду-допуску і проходження інструктажу.

2.4. Встановлені на мосту крана помости, вишки, корзини повинні вільно проходити біля елементів споруди (ферм, колон). Відстань від помостів, вишок або корзин до ферм і колон не повинна бути менше 100 мм. Виконання вимог цього пункту повинно бути перевірено пробним переїздом крана до початку робіт.

2.5. Під час прокладання кабелю з моста крана барабан з кабелем повинен знаходитись на нульовій відмітці.
^ 3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
3.1. Монтажні роботи слід виконувати тільки після повної зупинки крана і встановлення упорів з обох боків.

3.2. Не дозволяється виходити за огорожі на підкранові колії та ферми, виконувати роботи, не вказані в наряді-допуску, самостійно розширювати робоче місце всупереч визначеному нарядом-допуском, залишати бригаду без дозволу керівника робіт.

3.3. Під час роботи на мосту крана інструмент і дрібні деталі зберігати в особистих сумках (спеціальних жилетах або поясах).

3.4. Не дозволяється підніматися (опускатися) з вантажем на міст крана і підкранові балки по драбині. Піднімати вантаж слід за допомогою мотузки. Вантаж, який необхідно подати вгору, прив'язується до середини мотузки. Дрібні предмети піднімати в тарі (відро, ящик тощо), при цьому тара повинна заповнюватися на 100 мм нижче рівня бортів. Один кінець мотузки тримає в руках робітник, який знаходиться зверху, а другий кінець - робітник, який знаходиться знизу. У разі достатньої довжини мотузки бажано зробити її кільцеподібною.

3.5. Тимчасове розміщення піднятих вантажів на мосту крана дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях з огорожами і бортовими дошками заввишки не менше 0,15 м від рівня основи огорожі. Розміщувати вантажі між підкрановими балками і стінами слід на суцільних настилах і за наявності вільного проходу.

3.6. Під час сумісної роботи на мосту крана електромонтажників і зварників відстань між ними повинна бути не менше 5 м. Забороняються сумісні роботи, якщо неможливо дотриматись цих умов.

3.7. У разі необхідності виконання робіт на підкранових коліях та з підкранових балок слід закріплюватись за допомогою карабіна запобіжного ланцюга за будівельні конструкції або спеціально натягнутий страхувальний трос.

Переносити вантажі по підкранових балках забороняється.

3.8. Не дозволяється зустрічне переміщення працівників. Переходити уздовж страхувального троса дозволяється не більше, ніж двом робітникам.

3.9. Не дозволяються сумісні роботи з налагоджування крана і виконання електромонтажних робіт на ньому.

3.10. Під час виконання робіт на крані слід користуватися електроінструментом і ручними електричними машинами класів II і III, а також ручними електричними світильниками напругою не вище 12 В.

3.11. Забороняється використовувати як тимчасові електричні мережі цехові тролеї, що монтуються.
^ 4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Необхідно прибрати з робочого місця інструмент, пристрої і відходи виробництва; впевнитися у відсутності зайвих речей на конструкціях мостових кранів.

4.2. Зняти спецодяг, засоби індивідуального захисту, очистити від пилу, скласти у відведене для них місце, помити руки, лице з милом; при можливості, прийняти душ.

4.3. Слід сповістити безпосередньому керівництву про несправності механізмів, пристроїв і інструменту, які застосовувались під час роботи.
^ 5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. У разі виникнення аварійної ситуації (зруйнування конструкції крана, пошкодження огорож робочої площадки, хиткий стан вантажу тощо) припинити роботу.

5.2. Огородити небезпечну зону, залишити її, не допускати в неї сторонніх осіб.

5.3. Повідомити про аварійну ситуацію або нещасний випадок керівника робіт.

5.4. Якщо є потерпілі, надати їм першу медичну допомогу; при необхідності, викликати швидку медичну допомогу.

5.5. Перша допомога при нещасних випадках.

5.5.1. Перша допомога при ураженні електричним струмом.

При уражені електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення - відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

При відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати необхідно негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу.

5.5.2. Перша допомога при пораненні.

Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев'язочний матеріал, що міститься у ньому, на рану і зав'язати її бинтом.

Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т. ін. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька крапель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

5.5.3. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.

При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.

При переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку зі льодом або снігом чи холодною водою) або зробити холодну примочку.

При підозріванні перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

5.5.4. Перша допомога при теплових опіках.

При опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом.

При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом або 3%-ним марганцевим розчином.

При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.

5.5.5. Перша допомога при кровотечі.

5.5.5.1. Підняти поранену кінцівку вверх.

5.5.5.2. Рану закрити перев'язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хвилин. Якщо кровотеча зупинилася, не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском).

5.5.5.3. У разі сильної кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою, У разі великої кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

5.6. Якщо сталася пожежа, необхідно викликати пожежну частину і приступити до її гасіння наявними засобами пожежогасіння.

5.7. В усіх випадках необхідно виконувати вказівки керівника робіт по ліквідації наслідків аварії.


________________________ ________________ _________________

(посада керівника підрозділу (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)
Юрисконсульт ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)
Головний технолог ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)Схожі:

Затверджено iconЗатверджено
...
Затверджено iconЗатверджено затверджено
Змагання проводяться з метою вивчення динаміки розвитку спортивного орієнтування як масового виду спорту, І його популяризації як...
Затверджено iconЗатверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році
Відповідний наказ підписано Міністром освіти І науки, молоді та спорту Дмитром Табачником та затверджено Міністерством юстиції 20...
Затверджено iconЗатверджено Затверджено Наказом відділу освіти Рішенням районної ради
Мшанецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів заснована на майні, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста...
Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено icon"затверджено"

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка