Погоджено затверджую
Скачати 83.81 Kb.
НазваПогоджено затверджую
Дата конвертації26.03.2013
Розмір83.81 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы


КОРПОРАЦІЯ "УКРМОНТАЖСПЕЦБУД"
ВІДОМЧИЙ НОРМАТИВНИЙ АКТ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ


ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ


Заступник Голови Віце-президент

Держнаглядохоронпраці корпорації

"Укрмонтажспецбуд"
___________ П.Б. Штефан ________ О.І. Копил
" 25 " січня 1995 р. " 8 " лютого 1995 р.
ВНАОП 6.1.36-5.02-95

ІНСТРУКЦІЯ

З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС

ГАЗОПОЛУМ’ЯНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ

(ДЛЯ РОБІТНИКІВ)


Інструкція містить основні вимоги по безпечному виконанню газозварювальних і газорізальних робіт і обов'язкова при виконанні монтажних і спеціальних будівельних робіт на об'єктах, що споруджуються організаціями корпорації "Укрмонтажспецбуд". На місцях в інструкцію можуть бути внесені адміністрацією доповнення або зміни у відповідності зі специфікою місцевих умов виробництва.

Інструкція обов'язкова для газозварників і газорізальників.

ВНАОП 6.1.36-5.02-95
ІНСТРУКЦІЯ

З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ГАЗОПОЛУМ’ЯНОЇ

ОБРОБКИ МЕТАЛІВ (ДЛЯ РОБІТНИКІВ)
Дата введення........1995 р.

^

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ1.1. До виконання газозварювальних і газорізальних робіт допускаються особи не молодше 18 років, що пройшли медогляд, спеціальне технічне навчання, перевірку знань і одержали відповідне посвідчення.

1.2. До верхолазних вогневих робіт на висоті більше 5 м від поверхні ґрунту, перекриття чи робочого настилу із застосуванням запобіжного пояса допускаються особи, що мають кваліфікацію не нижче третього розряду і стаж верхолазних робіт не менше одного року, пройшли медогляд, навчені додатково за спеціальною програмою правилам безпечної роботи на висоті і мають відповідні посвідчення.

^ Жінки до названих робіт, а також до робіт у замкнутих просторах (колодязі, тунелі, шурфи, трубопроводи діаметром 720 мм і більше, закриті ємності) не допускаються.

1.3. Вогневі роботи в колодязях, шурфах або закритих ємностях слід виконувати, застосовуючи шлангові протигази, при цьому два робітники, знаходячись поза колодязем, шурфу чи ємності, повинні страхувати виконавця вогневих робіт за допомогою канатів, прикріплених до їх запобіжних поясів. Усі робітники, що беруть участь у цих роботах, повинні пройти практичні заняття по наданню допомоги при роботі в цих умовах.

1.4. Забороняється виконувати вогневі роботи із застосуванням зріджених газів у цокольних і підвальних приміщеннях, а також у колодязях, шахтах і інших підземних спорудженнях.

1.5. Не дозволяється виконувати роботи на висоті з приставних драбин. Як виключення, допускається виконувати названі роботи з використанням сходів зі спеціально обгородженою площадкою і запобіжним поясом.

1.6. Роботи з газополум’яної обробки металів в умовах підвищеної небезпеки /тунелі, колодязі, шурфи, закриті ємності і труби діаметром 720 мм і більше/ повинні виконуватися тільки за умов видачі наряду-допуску, у якому докладно викладаються заходи для забезпечення безпеки виконання робіт.

1.7. Виконувати можна тільки ту роботу, яку доручив безпосередній керівник (майстер, виконроб), і за умов ознайомлення з безпечними методами її виконання. Забороняється виконувати розпорядження, якщо вони суперечать правилам техніки безпеки і охорони праці.

1.8. Газозварник має право працювати тільки на газогенераторі, що виданий йому і числиться за ним. Передавати газогенератор і його комплектуючі (пальники, різаки, редуктори, шланги) іншим особам забороняється.

1.9. На кожному генераторі повинні бути чітко позначені реєстраційний заводський номер, найменування підприємства, що випустило газогенератор, і дати щорічних перевірок.

1.10. Працювати на газогенераторі кустарного виготовлення забороняється.

^

2. ОБОВ'ЯЗКИ ЗВАРНИКА, РІЗАЛЬНИКА

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ2.1. До початку виконання вогневих робіт необхідно ретельно вивчити вимоги безпеки, викладені у відповідній документації (проектах виконання робіт, технологічних картах, нарядах-допусках), пройти інструктаж з техніці безпеки і отримати необхідні засоби індивідуального захисту.

2.2. Робоче місце звільнити від зайвих предметів і легкозаймистих матеріалів, що заважають роботі, відгородити, якщо воно на проїзній частині чи в проходах, установити сигнальні покажчики. Вогневі роботи можна виконувати не менше, ніж у 10 м від газових балонів, генератора і відкритого вогню.

2.3. Робочі місця повинні бути обладнані, крім загального, місцевим освітленням: стаціонарним на 36В і переносним на 12В.

2.4. Упорядкувати спецодяг (при цьому бавовняний костюм з вогнестійким просоченням і брезентові рукавиці повинні бути чистими без масляних плям). Куртку і штани робітники повинні носити навипуск, шкіряні черевики - щільно зашнурувати.

2.5. Не приступати до вогневих робіт на посудинах, трубопроводах, що знаходяться під тиском.

2.6. Вимагати, щоб метал перед вогневими роботами був очищений від фарби, олії, бруду, іржі.

2.7. Перед роботою на посудинах, що були у вживанні, необхідно перевірити, чим вони були заповнені. Якщо це була пальна рідина, потрібно вимагати, щоб посудина була очищена, промита водою і пропарена чи промита розчином каустичної соди з наступною продувкою. Потім у всіх випадках посудина повинна бути заповнена водою до максимально можливого рівня, а усі верхні люки і вентилі - відкриті.

2.8. Застосовувати рукави довжиною не більше 30 м. Забороняється користуватися брудними, замасленими чи рваними рукавами, підмотувати їх ізолентою чи іншими матеріалами. Дефектні місця повинні бути вирізані, а інші шматки з'єднані двосторонніми сталевими ніпелями.

З'єднання рукавів за допомогою відрізків гладких труб не допускається.

Мінімальна довжина ділянок рукавів, що стикуються, повинна бути не менше 3 м, а кількість стиків на рукаві - не більше двох.

2.9. Дотримувати відстань між кисневим балоном і газогенератором. Відстань повинна бути не менше 5 м.

2.10. Перевірити стан балонів. Балони повинні бути справними, чистими, не мати вм'ятин, подряпин, з непорушеним фарбуванням, непростроченим терміном випробування (термін - 5 років).

2.11. При обслуговуванні газогенератора при розкритті барабана з карбідом кальцію користуватися інструментом тільки з алюмінію, латуні і інших металів, що не іскрять при ударі.

2.12. При експлуатації газогенератора на відкритому повітрі або в неопалювальних приміщеннях при температурі нижче 0 °C необхідно прийняти заходи щодо запобігання замерзанню генераторів: закрити генератор ватяним чохлом, шланг і корпус вентиля на водяному затворі покрити теплоізоляційним матеріалом, наприклад, шнуровим азбестом, у водяні затвори залити незамерзаючу рідину.

2.13. У випадку замерзання води в генераторі, водяному затворі чи шлангу слід відігріти їх у теплому приміщенні на відстані не менше 10 м від джерел вогню, іскор і т.п. Допускається відігрівати генератор гарячою водою або парою. Забороняється для відігрівання застосовувати відкрите полум'я, електричні нагрівальні прилади, а також сколювати лід з генератора і підносити посудини, що нагріті на відкритому вогні.

2.14. При приєднанні редуктора до кисневого балона необхідно оглянути вхідний штуцер і накидну гайку редуктора, переконатися у справності різьблення гайки, у відсутності слідів олії і жирів, а також у наявності справності фібрової прокладки, що ущільнює, і фібри на вхідному штуцері редуктора.

2.15. У випадку несправності фіброву прокладку необхідно замінити новою.

2.16. Під час живлення газозварювального посту ацетиленом і киснем від балонів треба переконатися в тім, що балони встановлені у вертикальному положенні в спеціальних стійках, міцно закріплені хомутами або ланцюгами і створені умови щодо запобігання ударів, падіння балонів і влучення на них олії (наприклад, з мостового крана).

2.17. Не допускати зіткнення балонів і шлангів зі струмоведучими проводами. Особливо уважним треба бути в умовах, де одночасно застосовується електродугове зварювання, газозварювання і різання.

2.18. Перед запалюванням пальника (різака) слід продути шланги для видалення повітря робочими газами: кисневі - киснем, ацетиленові - ацетиленом.

2.19. Про всі помічені несправності на робочому місці необхідно повідомити адміністрацію і без її вказівки до роботи не приступати.

^

3. ОБОВ'ЯЗКИ ЗВАРНИКА ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ3.1. Вогневі роботи на відкритому повітрі в сніжну і дощову погоду не виконувати.

3.2. При виконанні газозварювальних робіт користуватися окулярами закритого типу з чистими фільтрами марки З; при дробленні карбіду кальцію і його завантаженні в генератор надягати респіратор і захисні окуляри.

3.3. Відкривати вентилі балонів вручну, а ацетиленових балонів - спеціальним торцевим ключем. Під час робіт ключ повинен знаходитися на шпинделі вентиля балона.

3.4. При запалюванні пальника (різака) спочатку відкривати вентиль кисню на 1/4-1/2 оберти, потім на один оберт відкривати вентиль ацетилену (газу-замінника ) і запалити суміш.

3.5. Під час виконання роботи полум'я пальників повинно бути спрямоване у бік, протилежний джерелу газопостачання. При неможливості виконати зазначену вимогу джерело газопостачання повинно бути обгороджене металевими щитами і ширмами з неспалених матеріалів.

3.6. Під час виконання роботи тримати газові рукави на плечах, пахвами чи затискати їх ногами забороняється.

3.7. Не допускається переміщатися з запаленим пальником за межами робочого місця.

3.8. При перервах у роботі полум'я пальників повинно бути погашене, а вентилі на пальнику щільно закриті.

3.9. Перед запалюванням гасоріза продути різак киснем, пустити пальне і запалити. Після підігріву випарника відкрити кисень і відрегулювати полум'я. При гасінні спочатку перекрити вентиль пального.

Під час запалювання різака він повинен бути нахилений голівкою вниз.

Користаючись гасорізом, не можна допускати, щоб тиск у бочці з гасорізом був нижче за тиск кисню на вході в різак.

3.10. Неможна працювати гасорізом з перегрітим (вишневого кольору) випарником, підвішувати гасоріз при перервах у роботі голівкою вверх (гас може затекти в кисневий шланг).

3.11. Забороняється працювати із забрудненими вихідними каналами мундштуків, щоб уникнути виникнення ударів і зворотних ударів.

3.12. Не допускається використовувати ацетилен із генератора до повного зниження тиску і погашення полум'я пальника щодо запобігання підсмоктування повітря і виникнення зворотного удару.

3.13. При зворотному ударі в кисневий шланг негайно перекрити вентиль кисневого балона, а при зворотному ударі в шланг пального газу спочатку перекрити кисневий вентиль на пальнику, потім на водяному затворі чи балоні пального газу і бачку.

3.14. У випадку розриву або запалення шланга пального газу необхідно погасити полум'я пальника і перекрити подачу пального. Допускається також перегнути шланг вище пального місця в напрямку до редуктора чи генератора з наступним перекриттям вентиля редуктора чи газозворотного крана водяника затвора. При запаленні кисневого шланга потрібно, в першу чергу, перекрити вентиль кисневого балона. Неприпустимо перегинати шланг, що зайнявся.

3.15. Після кожного зворотного удару обов'язково перевірити рукави і продути їх інертним газом чи замінити іншими.

3.16. При припиненні роботи на генераторах (закінчення зміни або тимчасова перерва в роботі і ін.) неможна залишати генератор без нагляду в зарядженому стані.

^

4. ОБОВ'ЯЗКИ ГАЗОЗВАРНИКА ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ4.1. Доробити до повної витрати карбіду кальцію в генераторі, закрити вентиль кисневого балона, послабити натискний гвинт редуктора і перекрити ацетилен.

4.2. Вилити із генератора і шлангів воду, випустити ацетилен, очистити шахтні шухляди і реторти від мулу, який треба винести в металевій шухляді в спеціально призначене місце.

4.3. Своє робоче місце здати зміннику і попередити майстра про закінчення газозварювальних робіт, повідомити його про всі несправності, зауваження під час роботи.

5. ОБОВ”ЯЗКИ ГАЗОЗВАРНИКА В АВРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ


5.1.Аварійна ситуація при виконанні вогневих робіт може виникнути внаслідок: падіння відрізаного куска заліза,отримання опіків , вибуху газових балонів , виникнення пожару тощо.

5.2.При виникненні ситуації що може призвести до аварії або нещасного випадку, слід негайно припинити роботу, огородити небезпечну зону та не допускати в неї сторнніх осіб.

5.3.Повідомити про те ,що сталося , керівника робіт.


Схожі:

Погоджено затверджую icon” Погоджено “ «Погоджено» ” Затверджую“

Погоджено затверджую icon“Погоджено” «Погоджено» “Затверджую”

Погоджено затверджую iconЗатверджую погоджено

Погоджено затверджую iconПогоджено: Затверджую Голова Ради школи Директор езош №6

Погоджено затверджую iconПогоджено затверджую санітарний лікар директор лзош №11 лозівської райсес

Погоджено затверджую icon«погоджено» «затверджую»
Начальник Головного управління освіти, науки та інформаційно- аналітичного забезпечення моз україни
Погоджено затверджую iconПогоджено” “Затверджую”
Відповідно до цілей, зазначених у п цього положення, служба охорони праці вирішує завдання
Погоджено затверджую icon«Схвалено»                      «Погоджено» «Затверджую»
Кожен учень зобов'язаний знати І виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі —
Погоджено затверджую iconПогоджено: Погоджено: Управління Державного Державна податкова казначейства в адміністрація в

Погоджено затверджую icon«погоджено» «затверджую» Заступник директора з нвр директор школи
«Формування ключових компетенцій педагогічного та учнівського колективу на основі використання інтерактивних технологій у навчально-виховному...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка