Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка»
Скачати 103.2 Kb.
НазваПро реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка»
Дата конвертації11.04.2013
Розмір103.2 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы
Звіт

про реалізацію заходів Цільової програми розвитку

професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки

трудовим колективом ДНЗ «ПТУ№14 м. Нова Каховка».

Дацко С.В.

На виконання Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011 – 2015 роки в училищі була проведена педагогічна рада, предметом обговорення якої було питання розробки заходів з її реалізації. Цільова програма розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012 – 2015 роки поставила перед колективом училища завдання - забезпечити якість підготовки кваліфікованих робітників відповідно до потреб економіки. Розробці власних заходів з реалізації Програми передувала робота адміністрації, спрямована на визначення пріоритетних напрямів діяльності колективу училища. На зборах трудового колективу у січні 2012 року було прийнято рішення про створення робочої групи для розробки заходів щодо реалізації Цільової програми розвитку училища . Розроблений План заходів був погоджений на засіданні трудового колективу та затверджений наказом директора.

З метою залучення колективу до активної діяльності з реалізації Програми проводилась широка роз’яснювальна кампанія серед педагогів та учнів:

у методичному кабінеті створений інформаційний куточок з даного питання;

щомісяця в училищній газеті «Робітнича зміна» та «Методичному віснику» висвітлювались досягнення педагогів і учнів;

на засіданнях учнівського самоврядування розглядались питання профорієнтації молоді , превентивного виховання та енергозбереження;

виготовлено стенди «Соціальне партнерство – запорука якісної підготовки кваліфікованого робітника»

на засіданні педагогічної ради заслуховувався звіт про стан виконання заходів Цільової програми у 2012 році .

Пріорітетними напрямками реалізації Цільової програми 2012 році колектив обрав:

  • Покращення якісного складу педагогічних працівників

  • Вдосконалення системи забезпечення якості підготовки конкурентоспроможних робітничих кадрів.

  • Розвиток співпраці з соціальними партнерами

  • Упровадження інноваційних виробничих і педагогічних технологій

  • Зміцнення матеріально-технічної бази училища

  • Впровадження превентивної моделі виховання молоді

  • Відновлення престижності робітничих професійПокращення якісного складу педагогічних працівників

Освітній процес у навчальному закладі здійснюють 47 педагогічних працівників.

У 2012 році 10 викладачів спецдисциплін і майстрів в/н (21%) пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації у Донецькому ІПО ІПП та Сімферопольському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і туризму. На навчання педагогів було витрачено 9,5 тис. грн.

За результатами атестації у 2012 році 2 майстра в/н підвищили тарифні розряди,1 викладач підтвердив раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «Викладач вищої категорії». У 2013 році 3 майстра в/н підвищили тарифні розряди, трьом викладачам присвоєна кваліфікаційна категорія «викладач I категорії».

Підготовка кваліфікованого робітника залежить від професійної компетенції педагога, тому педагоги вивчають передовий досвід освітян ПТНЗ України і охоче діляться власним. Зусилля педагогічних працівників були спрямовані на видавничу діяльність, про що свідчить факт, що упродовж 2012 та з початку 2013 року у всеукраїнському журналі «Профтехосвіта» опубліковано 9 розробок педагогічних працівників нашого училища ( Піндак С.В., Нестерович Г.В., Павлівського В.І., Жбанкової Н.В., Мединської Н.Л., Пєтухової Т.М., Дацко С.В.).
Вдосконалення системи забезпечення якості підготовки кваліфікованих, конкурентоспроможних робітничих кадрів.

За оцінками фахівців, ефективність виробництва залежить на 60-65% від рівня кваліфікованих робітників.

Наш навчальний заклад проводить спільну діяльність з підприємствами регіону на забезпечення потреб підприємств у кваліфікованих конкурентоспроможних робітниках та створення умов для професійної підготовки молоді.

Підготовка здійснюється на основі довгострокових угод з 68 підприємствами нашого регіону на набір та підготовку учнів.

У 2012 році навчальним закладом підготовлено 171 кваліфікований робітник.

Картина працевлаштування випускників така.

Із 171 чол.

- працевлаштованих за професією - 108 чол.

  • працевлаштувалися самостійно - 46 чол.

- не працевлаштовані - 13 чол.(з різних причин)

- призваний на військову службу - 1

- продовжили навчання - 3

На працевлаштування 46 учнів укладено 46 тристоронніх договорів з підприємствами-замовниками кадрів. На інших учнів – двосторонні. На жаль, було розірвано 12 угод на працевлаштування учнів через відсутність вакантних місць.

Результати анкетування 25 роботодавців показали, що підготовка робітників у нашому навчальному закладі на 88% відповідає потребам підприємств щодо умінь та навичок випускників. Тому для здійснення ефективної професійно-практичної підготовки учнів адміністрацією училища перед виходом учнів на виробничу практику здійснюється огляд підприємств.

У 2012 році для здійснення якісної професійно-практичної підготовки учнів адміністрацією було обрано підприємства з сучасними технологіями виробництва, з якими укладено 224 договори на 325 робочих місць.

Враховуючи виробничі технології та можливості підприємств регіону, працівниками училища були внесені зміни до навчальних програм теоретичного та виробничого навчання за 2 професіями

  • «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

( замінено вивчення теми вітрових установок на сонячні потужністю до 50 кВт) ,

  • За професією «Радіомеханік з ремонту та обслуговування РТА» (внесено зміни щодо вивчення радіоапаратури нового покоління)Розвиток співпраці з соціальними партнерами

З метою якісного соціального партнерства та пошуку нових шляхів співпраці між навчальним закладом і роботодавцями у лютому 2012 року була організована зустріч за круглим столом з керівниками підприємств – замовників кадрів під гаслом «Шляхи удосконалення навчально-виробничого процесу в училищі і на підприємстві».

Спільним рішенням учасників круглого столу було створення Консультативної ради, до складу якої входять керівники підприємств та працівники училища. Головою ради є приватний підприємець Сидорчук О.М.

У результаті діяльності Консультативної ради училищу була надана реальна допомога послугами,обладнанням та матеріалами на загальну суму близько 7 тис.грн.

Державним підприємством « Національна компанія Укренерго південна електроенергетична система Херсонські магістральні електромережі», директор Моцьо Дмитро Іванович, проведено заміри опору ізоляції проводів та кабелів на суму 1200 грн.

КП Таврійське житлово-експлуатаційне управління м. Таврійська, начальник Главацький Олександр Арсентійович, надало 2 електронних лічильники на суму 638 грн.

Приватне підприємство Масюткіна В.В. надало технологічний плазмовий телевізор «PIONER», радіодеталі, мікросхеми на загальну суму 1400 грн.

Приватне підприємство Соловйова Миколи Миколайовича надало монітор «SAMSUNG» для учбових цілей вартістю 400 грн.

Приватне підприємство «Сидорчук» , підприємець Сидорчук Марія Петрівна , надало технологічну супутникову антену та оснащення для виконання радіомонтажних робіт на суму 1200 грн.

ПП «Імперіал», директор Макарова Любов Володимирівна, надало кухонний інвентар для майстерні кухарів

На базі відпочинку ТОВ «ОК Сонячний» м. Лазурне , директор Жупан Олена Григорівна, оздоровлено 19 учнів та 2 працівники училища.

Міським виконавчим комітетом, голова Коваленко Володимир Іванович, надано училищу оргтехніку вартістю 400 грн. та організовано для учнів проїзд на екскурсію у Миколаївський державний агротехнічний університет.

Благодійним фондом «Нова Каховка», голова Ходарковська Олена Миколаївна, надано спортивний інвентар для спортивної зали.

Відділ у справі сім’ї і молоді, керівник Таран Наталя Миколаївна , забезпечив випускників училища подарунками.

Представники підприємств: ТОВ ««Новокаховський електромеханічний завод», ТОВ «Новокаховське інструментальне виробництво», », ТОВ виробниче підприємство «Струмок», приватне підприємство «Демиденко», ТОВ «Енергосокіл», приватне підприємство «Бабанін, СТО «Шиномонтаж»,ВСП « Новокаховський коледж ТДАТУ», приватне підприємство «Сидорчук», дитячий садок «Черьомушки» постійно беруть участь у конкурсах професійної майстерності та державних кваліфікаційних атестаціях.
Упровадження в освіту інноваційних виробничих і педагогічних технологій

З метою підвищення комп’ютерної грамотності педагогів та відповідно до рішення педагогічної ради від 14.06.2012 року в училищі працює постійно діючий семінар за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього», у роботі якого беруть участь 15 педагогічних працівників.

Комп’ютерний парк училища поповнився 5 одиницями комп’ютерної техніки, придбаної за кошти спецфонду та соціальних партнерів.

У 2012 році відремонтований методичний кабінет училища та обладнаний сучасною комп’ютерною технікою. Створений віртуальний методичний кабінет та електронна бібліотека для педагогів і учнів дають вільний доступ усіх учасників навчально-виховного процесу до інформаційних ресурсів та сприяють підвищенню професійної компетенції педагогів і учнів.

У 2012 році придбані електронні програми з предметів «Інформаційні технології» та «Технічне креслення».

З метою наближення учнів до умов сучасного виробництва педагоги училища використовують такі сучасні технології навчання:

- Проблемне навчання ( Павлівський В.І., Чеплік О.М., Беринда О.М.)

- Проектне навчання ( Кованова Т.О.,Вільшун Т.О.,Жбанкова Н.В.,)

Упродовж 2012 року в училищі проведено 7 конкурсів професійної майстерності серед учнів з усіх професій , за якими здійснюється підготовка. Переможець училищного конкурсу Циганов Данило посів третє місце у обласному конкурсі професійної майстерності за професією «Слюсар з ремонту автомобілів».
Зміцнення матеріально-технічної бази училища

За минулий рік проведена робота з подальшого поліпшення санітарно-гігієнічних умов у навчальному закладі та зміцнення матеріально-технічної бази.

У відповідності до вимог ДС ПТО поповнено матеріально-технічну базу училища з професій:

- верстатник широкого профілю

- електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування

- слюсар з ремонту автомобілів

- кухар

- нянька, гувернер .

Придбано обладнання на загальну суму зі спеціального фонду 21710 грн. На придбання комп’ютерної техніки витрачено з спеціального фонду 18674 грн.

Для підвищення якості навчального процесу придбано аудиторні магнітні дошки у 3 навчальних кабінети загально професійної та професійно-теоретичної підготовки: інформаційних технологій, технології верстатних робіт, устаткування підприємств громадського харчування.

Придбано наочні стенди до кабінетів математики, устаткування підприємств громадського харчування, світової літератури.

До 2 кабінетів - будови автомобілів та спецтехнології електромонтерів - придбано комплекти плакатів.

Проведено поточні ремонти у 3 навчальних кабінетах, 2 майстернях, 6 секціях у гуртожитку, замінено вікна на енергозберігаючі – 8 шт. на загальну суму зі спеціального фонду 39223 грн.

Проведена відповідна робота з економії витрат бюджетних коштів на енергоресурси та покрашення умов проживання учнів у гуртожитку. На його базі створено та розпочато обладнання другої майстерні-лабораторії кухарів-кондитерів, що дасть можливість зменшити витрати на електроенергію та забезпечити учнів гарячим харчуванням.

Впровадження сучасних моделей виховання

Система виховної робота в училищі спрямована на формування у молоді загальнолюдських цінностей та превентивне виховання.

42% учнів є учасниками різноманітних гуртків та секцій, активно працює учнівське самоврядування під девізом «Самі вирішили, самі робимо, самі відповідаємо».

Учні беруть участь у волонтерських заходах : допомагають літнім людям, прибирають паркову зону міста, доглядають за пам’ятником воїнам-інтернаціоналістам, що розташований на території училища. Учні з професії «Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування » під керівництвом майстра в/н Павлівського В.І. виконали електромонтажні роботи на безоплатній основі у музеї ім.М. Бахути.

У місцевих засобах масової інформації волонтери училища названі «сучасними тимурівцями».

Така цілеспрямована діяльність не тільки виховує у сучасної молоді активну громадянську позицію,добро, милосердя, а і оберігає від поганих вчинків. Результативність роботи є – жоден учень ПТУ №14 у 2012 році не скоїв злочин чи правопорушення та не поставлений на облік у кримінальній міліції та у службі по справах дітей та молоді.
Відновлення престижності робітничих професій та профорієнтація

На сьогоднішній день є актуальною проблема набору учнів, тому педагогічним колективом проводиться велика профорієнтаційна робота серед учнівської молоді та населення.

За працівниками училища закріпленні школи, у яких вони проводять профорієнтаційну агітацію, розповсюджують рекламні листки, Творча група училища створила 3-хвилинний рекламний фільм про училище, який використовувався під час профорієнтаційної кампанії.

Влітку в центрі міста був встановлений рекламний білборд, до сьогодні на автобусах Н.Каховка- Таврійськ, Н.Каховка-Каховка розміщені рекламні банери, на які витрачено зі спеціального фонду 3707 грн.

Формування привабливості професійно-технічної освіти для учнів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється через участь колективу «у виставках - ярмарках робітничих професій» м. Нова Каховка, м. Каховка, на яких проводиться виставка - продаж корисної продукції , яку виготовляють учні училища.

Ми рекламуємо себе у засобах масової інформації, тому запрошуємо представників преси на заходи,що проводяться в училищі,надаємо інформацію на місцеве радіо.

З метою підвищення престижності робітничої професії адміністрація училища постійно запрошує представників підприємств, ветеранів праці, робітників, що є випускниками училища, на урочисті лінійки, години спілкування та вечори-зустрічі з учнями.

Активно використовуємо Інтернет-ресурси, з допомогою яких популяризуємо свою діяльність через власний сайт, де розміщено сторінки «Наші традиції», «Наші досягнення», «Новини» тощо.

Як результат – про наше училище знають далеко за межами міста, у 2012 році ми виконали план державного замовлення на 100 %.

Перспективи розвитку

Відомо, що у складних економічних умовах виживають не найсильніші чи найрозумніші, а ті, хто вчасно реагують на зміни, що відбуваються.

Колектив училища ставить перед собою на 2013 рік основні завдання зміцнення МТБ та пошуку додаткових джерел надходження коштів:

- Створення матеріально-технічної та методичної бази для ліцензування нової інтегрованої професії «Радіомеханік. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»,

- Обладнання навчального полігону для електромонтерів з ремонту і обслуговування електроустаткування.

- Створення умов для налагодження випуску корисної продукції для населення та надання послуг з ремонту радіотелеапаратури, електроприладів,автомобільного транспорту.

Схожі:

Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconКабінет міністрів україни розпорядження
Схвалити Концепцію Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011—2015 роки, що додається
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconНаказ
«Сто відсотків»; «Державної цільової програми підвищення якості природничо-математичної освіти на період до 2015 року»; районної...
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconПлан роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2013 рік схвалено
Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, програми «Освіта Кременчуцького району на 2012-2016...
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconПрограм а інвестиційної діяльності на території Літківської сільської ради на 2012-2014 роки
Київської облдержадміністрації від 15. 07. 2010р. №752 «Про проект Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату...
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconУ дніпропетровській області
Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015рр підвищення методичного рівня, професійної компетентності...
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconДержавний стандарт професійно-технічної освіти
Відповідно до статті 32 Закону України "Про професійно-технічну освіту" та з метою подальшого розвитку професійно-технічної освіти,...
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconТези виступу начальника відділу профтехосвіти управління Володимира...
Цьогоріч стратегія та динаміка діяльності професійно-технічної освіти області визначалась Регіональною цільовою програмою розвитку...
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconДержавної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2009-2015...
Затвердити Державну цільову соціальну програму "Молодь України" на 2009-2015 роки (далі Програма), що додається
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconДержавна цільова соціальна програма "Молодь України" на 2009-2015...
Про затвердження Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2009-2015 роки
Про реалізацію заходів Цільової програми розвитку професійно-технічної освіти Херсонщини на 2012-2015 роки трудовим колективом днз «пту№14 м. Нова Каховка» iconПро затвердження Програми розвитку сфери побутового обслуговування...
«Про затвердження Концепції розвитку сфери побутового обслуговування населення області на 2011-2015 роки та Перспективного плану...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка