Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету
Скачати 59.63 Kb.
НазваІнструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету
Дата конвертації28.04.2013
Розмір59.63 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы
Інструкція №__

з охорони праці для методиста районного методичного кабінету

1. Загальні положення

1.1.Інструкція з охорони праці встановлює вимоги щодо безпеки діяльності методиста в районному методичному кабінеті.

1.2.Інструкція з охорони праці для методиста поширюється на всі кабінети та приміщення РМК.

1.3.Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт методистом у приміщеннях, на території закладу освіти та інших місцях, де методист виконує доручену йому роботу завідуючим методкабінетом (начальником відділу освіти).

1.4.Інструкція з безпеки діяльності є обов'язковою для виконання працівниками РМК вимог із питань охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України.

1.5.Методист РМК призначається з числа осіб, які мають спеціальну педагогічну освіту, за станом здоров'я можуть виконувати відповідний вид роботи та пройшли навчання і відповідні інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

1.6.Перед призначенням на роботу періодично, один раз на рік, методист РМК повинен проходити медичний огляд.

1.7.Методист РМК один раз на три роки проходить навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань.

1.8.Керівник чи особа, призначена ним, проводить із працівником, який приймається на роботу, вступний інструктаж з охорони праці, знайомить із правилами внутрішнього розпорядку, із заходами щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, санітарними правилами улаштування і утримання приміщення.

1.9.Перед допуском до роботи особа, яка призначена начальником відділу освіти, проводить з працівником первинний інструктаж з охорони праці, знайомить його з умовами праці.

1.10.Повторний інструктаж із працівниками РМК з охорони праці проводиться один раз на шість місяців.

1.11.У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, методист повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.

1.12.Методист повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).

1.13.Методист повинен мати навички надання першої (долікарської) допомоги.

1.14.Про виявлені несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інші небезпечні прояви та нещасні випадки, які трапилися в приміщенні РМК, адміністратор повинен повідомити начальника відділу освіти або особу, яка його заміняє.

^ 2. Вимоги до безпеки праці перед початком роботи

  1. Оглянути своє робоче місце, з метою усунення виявлених небезпечних для життя та здоров'я факторів.

  2. У разі виявлення порушень або несправностей вжити заходів щодо їх усунення, а за необхідності — повідомити завідуючого РМК, або особу, яка відповідає за стан охорони праці в РМК.

^ 3. Вимоги до безпеки під час роботи

3.1.Виконувати роботу згідно зі своїми функціональними обов'язками.

3.2.Не залишати без нагляду своє робоче місце, коли обладнання підключено до електромережі (комп'ютер, електроприлади тощо).

^ 4. Вимоги до безпеки після закінчення роботи

4.1.Перевірити своє робоче місце.

4.2.Відключити від електромережі електрообладнання.

4.3.Закрити вікна.

4.4.Про виявлені недоліки повідомити завідуючого РМК.

^ 5. Вимоги до безпеки в аварійних та небезпечних ситуаціях

Методист повинен:

  1. При виявлені небезпечної ситуації (пожежа, землетрус, радіаційна небезпека, неполадки в електрогосподарстві тощо) для його життя та життя співробітників заспокоїтись і заспокоїти оточуючих. Оцінити важкість аварійної ситуації.

5.2.Не усувати самому несправностей електромережі та електрообладнання, а вимкнути загальне електропостачання.

  1. При виявленні пожежі негайно викликати пожежну частину за телефоном 101, повідомити завідуючого РМК.

  2. Вжити заходи згідно з планом евакуації на випадок пожежі, та вивести відвідувачів у небезпечне місце. Організувати роботу щодо збереження державного майна та цінних паперів.

  3. При появі сторонньої особи, яка застосовує протиправні дії щодо його безпеки життєдіяльності або оточуючих, викликати міліцію за телефоном 102.

  4. У випадку травмування себе, або інших працівників необхідно звернутися до медичного працівника, викликати швидку допомогу 103 або за необхідності надати першу долікарську допомогу, повідомити завідуючого РМК.

  5. Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінки загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження. У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно приступити до проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця, негайно викликати за телефоном 103 швидку медичну допомогу.

^ 5.8. Дії при ураженні електричним струмом:

● необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електрообладнання від джерела живлення, а при неможливості відключення — відтягнути його від струмопровідних частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал;

● при відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно зробити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати необхідно негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу (103).

^ 5.9.Дії при пораненні:

● для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет і накласти стерильний перев'язувальний матеріал;

● якщо індивідуального пакета не буде, то для перев'язки необхідно використати чисту тканину (носову хустинку тощо). На те місце тканини, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель розчину йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти тканину на рану. Особливо важливо застосовувати розчин йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

^ 5.10.Дії при переломах, вивихах, ударах, розтягненні:

● при переломах і вивихах необхідно пошкоджену кінцівку закріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба;

● при передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом, снігом чи холодною водою) або зробити холодний компрес;

● при підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення пошкодження спинного мозку;

● при переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлі, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

^ 5.11.Дії при теплових опіках:

● при опіках вогнем, парою, гарячими предметами в жодному разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом;

● при опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом;

● при опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3 %-м марганцевим розчином або 5 %-м розчином таніну;

● при опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.

^ 5.12. Дії при кровотечі:

● для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно підняти поранену кінцівку вгору, кровоточиву рану закрити перев'язувальним матеріалом, складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати протягом 4—5 хв; якщо кровотеча зупинилася, то, не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи шматок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском);

● при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок у суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

З інструкцією ознайомлений:

____________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Схожі:

Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconІнформатор районного методичного кабінету відділу освіти
Семінар-нарада для громадських інспекторів з охорони дитинства загальноосвітніх навчальних закладів
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconІнструкція з охорони праці № для водія легкового автомобіля інструкція...
До управління легковим автомобілем допускаються особи не молодше 18 років, призначені наказом по підприємству, які мають посвідчення...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconІнструкція з охорони праці для заступника директора з навчально-виховної роботи
Організовує роботу з дотримання в навчальному процесі норм І правил охорони праці
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconІнструкція з охорони праці №4 для прибиральниці
До роботи прибиральницею допускаються особи, які пройшли вступний інструктаж та інструктаж на робочому місці з охорони праці І отримали...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconІнструкція з охорони праці №12 для операторів та користувачів пеом
Результати інструктажу заносяться в «Журнал реєстрації інструктажів із питань охорони праці», в журналі після проходження інструктажу...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconІнструкція з охорони праці для мийника посуду
Результати інструктажу заносяться в «Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці», у журналі після проходження інструктажу...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2009-2010 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2009-2010 навчальний...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету icon1 Дана інструкція для вартівника (сторожа) є нормативним документом,...
Дана інструкція для вартівника (сторожа) є нормативним документом, що містить обов’язкові для дотримання працівником вимоги з охорони...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconЗатверджено
Положення про розробку інструкцій з охорони праці”, днаоп 00 12-99 “Типове положення про навчання з питань охорони праці”, днаоп...
Інструкція № з охорони праці для методиста районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка