Лабораторна робота №1
Скачати 138.85 Kb.
НазваЛабораторна робота №1
Дата конвертації19.12.2013
Розмір138.85 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”Лабораторна робота №1

Робота у програмному середовищі ГІС Панорама (Карта 2011)

Виконав:

Студент гр. ФТМ_31

Романчу Сергій

Прийняла:

Кузик З.О

Львів 2013

План

1.Ознайомлення з функціональними можливостями та пограмним середовищем ГІС Панорама (Карта 2005)

2.Створення топографічного плану у програмному середовищі ГІС Панорама (Карта 2005)

3.Нанесення топографічних обєктів на карту або векторизація по растру у програмному середовищі ГІС Панорама (Карта 2005)

4.Висновок

1.Ознайомлення з функціональними можливостями та пограмним середовищем ГІС Панорама (Карта 2005)

Професійна ГІС Карта 2005 - універсальна геоінформаційна система, що має засоби створення та редагування електронних карт, виконання різних вимірювань і розрахунків, оверлейних операцій, побудови 3D моделей, обробки растрових даних, засоби підготовки графічних документів в електронному та друкованому вигляді, а також інструментальні засоби для роботи з базами даних.

Розвинені засоби редагування векторних і растрових карт місцевості та нанесення прикладної графічної інформації на карту. Підтримка декількох десятків різних проекцій карт і систем координат, включаючи системи 42 року, ПЗ-90, WGS-84 та інші. Підтримка всього масштабного ряду - від поверхового плану до космонавігаціонной карти Землі. Об'єм однієї векторної карти може займати кілька Тб. Одна растрова або матрична карта може займати до 8 Гб

^ ПОБУДОВА ТРИВИМІРНИХ МОДЕЛЕЙ

Побудова тривимірних моделей місцевості, переміщення по них у реальному масштабі часу. Поверхня моделі може формуватися з використанням векторних, растрових або матричних карт, передбачена побудова зображення об'єктів електронної карти, вибір текстур і матеріалу покриття.

^ ПОБУДОВА МОЗАЇКИ

Побудова мозаїки з будь-якого числа векторних, растрових і матричних карт. Підтримка багатошарових матричних карт (геологічних), матриць рельєфу та матриць якісних характеристик місцевості зі своїми легендами. Відображення карт в режимі врізки на тлі основної картки у своїй системі координат і проекції в відведеній ділянці.

^ ПОБУДОВА ОРТОФОТОПЛАНІВ

Побудова ортофотопланів за матеріалами космічної зйомки центральної проекції, панорамним і щілинним знімкам, аерофотозйомки. Побудова регулярних та нерегулярних (TIN - моделі) матриць висот по векторних картах або набору точкових вимірювань. Формування ізоліній по нерегулярним вимірам. Спеціальні геодезичні розрахунки з заповненням типових звітів.

^ ВИКОНАННЯ ЛОГІЧНИХ І МАТЕМАТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ НАД СПИСКАМИ ОБЄКТІВ

Побудова перетинань або об'єднань контурів об'єктів одного списку з іншим. Побудова загальної зони навколо об'єктів, що входять до списку. Відбір на карті об'єктів одного списку, мають певну просторову зв'язок з об'єктами іншого списку (входження, перетин, примикання, видалення в межах заданої відстані тощо). Побудова списків об'єктів на основі атрибутивних характеристик об'єктів, відбір за умовами над пов'язаними з об'єктами записами баз даних, відбір за умовними знаками, по входженню в задану область, ручний відбір і т.д.

^ КОМПЛЕКС ГЕОДЕЗИЧНИХ РОЗРАХУНКІВ

Професійна ГІС Карта 2005 та Професійний векторизатор Панорама-редактор додатково комплектується Комплексом геодезичних розрахунків призначеним для обробки даних топографо-геодезичних вишукувань у камеральних умовах, нанесення результатів обчислень на електронну карту та формування звітних документів за метричними і атрибутивних даних. Програмні засоби, що входять до складу геодезичного блоку дозволяють вирішувати більшість завдань, що стоять перед організаціями, які виконують польові роботи в кадастровій області.

^ КОМПЛЕКС АНАЛІЗУ МУЛЬТИСПЕКТРАЛЬНИХ ЗНІМКІВ

Комплекс аналізу мультиспектральних знімків призначений для обчислення статистики по каналах і налаштування каналів, які відображаються мультиспектрального знімка. Мультиспектральні знімки обробляються у файлах формату GeoTIFF без додаткового перетворення у внутрішній формат RSW. Файли GeoTIFF повинні містити теги з параметрами проекції та системи координат знімка (код EPSG) і координати прив'язки до місцевості. Знімки можуть містити будь-яке число каналів, опис одного каналу може займати до 16 біт на точку.

НАВІГАЦІЯ

Відображення власного місця розташування на тлі карти. Перерахунок координат, отриманих в системах ГЛОНАСС (ПЗ-90) і НАВСТАР (WGS-84) в систему координат 42 року. Відображення тривимірних координат, швидкості та азимуту руху, пройденої відстані, азимуту на задану точку та інших параметрів. Відображення пройденого шляху і вибір маршрутів для подальшого руху. Запит електронних карт і цифрових знімків місцевості на задану територію по каналах зв'язку. Побудова дорожньої мережі, рішення транспортних завдань.

2.Створення топографічного плану у програмному середовищі ГІС Панорама (Карта 2005)

Послідовність виконання роботи

^ Мета роботи: ознайомлення з функціональними можливостями та програмним середовищем ГІС Панорама.

  1. Створення рамки плану М 1:2000

Перед початком роботи відкриваємо робоче вікно ПанорамиОбираємо «файл»-«создать»- «план»Після чого в нас появиться вікно «создание плана» .

Тут потрібно ввести «ім’я файлу» і «тип файлу».Обираємо «создать»В електронному вікні «Создание плана» вказані рядки вводимо відповідні записи:

-ім’я файлу карти: номер варіанту

-файл ресурсів: файл PLAN2000ua.rcs, в якому зберігаються умовні топографічні знаки у єдиній прийнятій системі класифікації.

-назва карти: ім’я і прізвище виконавця.

-масштаб:2000

-координати вершин рамок трапеції.

В результаті створена рамка плану М 1:2000.

  1. Завантаження растрового зображення плану (растру) у рамку карти.

Обираємо «файл» –«добавить»-«растр».

3.Конвертування файлу jpg у формат rsw.4.Привязка растрового зображення до рамки плану

Обираємо «задачі»- «редактор растра»Застосовуючи палітру з інструментами для редагування растра вибираєм один із способівЗастосовуючи палітру з інструментами для редагування растра вибираєм один із способів В даному випадку привязку виконано з масштабуванням по двох точках.

Виконуємо привязку растрового зображення до рамки плану.3.Нанесення топографічних обєктів на карту або векторизація по растру у програмному середовищі ГІС Панорама (Карта 2011)

1.У меню «Задача» вибираю «Редактор карти»

Для створення нового об’єкту карти вибираю копку «Створення об’єкту»

Відкрилося вікно:

Вибираю,наприклад,щоб оцифрувати горизонталь:

Локализация:линейная

Слои:рельеф

Способ нанесения об’єкта:сглаживание линий

Починаю оцифровувати горизонталь,після її оцифрування,тиснемо праву клавішу мишки і вибираємо выполнить операцию,відкриється вікно:d:\vasya\giss\12.jpg

Тиснемо сохранить

d:\vasya\giss\13.jpg

2.Після оцифрування всіх об’єктів карти отримуємо кінцевий результат:

d:\vasya\giss\15.jpg

4.Висновок

У цій лабораторній роботі я познайомився і попрацював у програмному середовищі ГІС Панорама (Карта 2011).Я дізнався про функціональні можливості цієї програми,а також за наданим варіантом растрової карти,створив топографічний план карти,її рамку,прив’язав растрове зображення до карти та наніс топографічні об’єкти на карту.

Схожі:

Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №1. Поняття алгоритму. Блок схема запису алгоритмів
Лабораторна робота №7. Функції введення/виведення printf(), scanf(). Лінійні обчислювальні процеси
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №2-7
Обладнання: лабораторна установка, два гальванометри, два магазини опору, перемикач
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №3

Лабораторна робота №1 iconТема уроку
Лабораторна робота №2 “Вимірювання сили струму амперметром ” Електрична напруга. Вольтметр
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота
Використання методів теорії ієрархії при прийнятті рішень у міжнародних відносинах
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №11. Реалізація класичних алгоритмів для роботи...
...
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №3
Дослідження параметрів мікроклімату робочої зони та оцінка щодо відповідності їх нормативним значенням
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №6
Дослідження параметрів мікроклімату робочої зони та оцінка щодо відповідності їх нормативним значенням
Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота. №11. Реалізація класичних алгоритмів для роботи...

Лабораторна робота №1 iconЛабораторна робота №1–8
Мета роботи: визначення моментів інерції твердих тіл дослідним шляхом методом крутильних коливань
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка