Вступ
Скачати 308.55 Kb.
НазваВступ
Сторінка1/3
Дата конвертації31.01.2014
Розмір308.55 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы
  1   2   3

Змін.

Арк.

документа

Підпис

Дата

Арк.


ВСТУП
Стан будь-якого пристрою характеризується одною або декількома величинами. Технічні пристрої називатимемо об’єктами управління (ОУ), а фізичні величини, які характеризують їх стан – вихідними величинами об’єкту. На практиці вихідні величини повинні відповідати відповідним вимогам.

Сукупність положень, які визначають характер зміни вихідних величин об’єктів, називаються алгоритмом функціонування. На практиці понад усе поширені наступні алгоритми:

  • Підтримання постійної вихідної величини, яка прирівнюється до значення;

  • Зміни вихідної величини за заданим законом і програмою;

  • Зміни вихідної величини за невідомим законом

Причинами відхилень значення вихідної величини і вхідної від заданого потрібного значення є:

  • Дія різних зовнішніх сил;

  • Дія зміни параметрів об’єкту;

  • Зміна потрібного значення величини

Канал, через який обурюють дію, діє на вихідну величину називається каналом збурення об’єкту. Проте можна діяти подачею відповідного впливу на вхід об’єкту, досягаючи зменшення або усунення відхилення від потрібного значення. Канал дії вхідного впливу на вихідну називають – каналом управління.

Відхилення, яке у зв’язку із змінною потрібного значення вихідної величини, також може бути зменшено або усунено подачею на вхід об’єкту дії, яка визначена функцією від потрібного значення і характеристики об’єкту. Завдання зменшення або відхилення вихідної величини об’єкту від значення зводиться до знаходження необхідної залежності дії на вході об’єкту від обурюючи дій, зміна потрібного значення вихідної величини і характеристик об’єкту, реалізації цієї залежності. Дія на виході об’єкту одержана при перетворенні чинників, які є причиною відхилення або зменшення, називається дією, що управляє.

Автоматизація - застосування технічних засобів, економічних, математичних методів і систем управління звільняючий людину частково або повністю від безпосередньої участі у процесах отримання, перетворення,передачі та використання енергії матеріала або інформації. Метою автоматизації є підвищення продуктивності, ефективності праці, поліпшення якості продукції, оптимізація планування і управління,усунення людини від роботи у місцях небезпечних для людини.

Технологічний процес(ТП) – реалізується на відповідних параметрах, ділянках, машинах та інших об’єктах які називаються об’єктами автоматизації.

Мета роботи: підвищення продуктивності, ефективності праці, якості продукції, оптимізації працювання і управління, усунення людини від управління або регулювання в умовах небезпечних для життя.

Технічне завдання: Розробити систему автоматизації для катіонітного фільтра врахувавши технологічний процес який в ньому протякає.

1 Опис технологічного процесу як об’єкта управління.

Виробництво сірчаної кислоти - однієї з найсильніших і дешевих кислот - має важливе народногосподарське значення, обумовлене її широким застосуванням в різних галузях промисловості.

Сировиною у виробництві сірчаної кислоти можуть бути елементарна сірка і різні сірковмісні сполуки, з яких може бути отримана сірка або безпосередньо оксид сірки (IV).

Природні поклади самородної сірки невеликі. Найчастіше сірка знаходиться в природі у формі сульфідів металів і сульфатів металів, а також входить до складу нафти, кам'яного вугілля, природного і попутного газів. Значні кількості сірки містяться у вигляді оксиду сірки в топкових газах і газах кольорової металургії та у вигляді сірководню, що виділяється при очищенні горючих газів.

Таким чином, сировинні джерела виробництва сірчаної кислоти досить різноманітні, хоча до цих пір в якості сировини використовують переважно елементарну сірку і залізний колчедан. Обмежене використання таких видів сировини, як топкові гази теплових електростанцій і гази мідеплавильного виробництва, пояснюється низькою концентрацією в них оксиду сірки (IV).

Для отримання сірчаної кислоти використовують сірку або містять сірку сполуки, з яких може бути отриманий сірчистий ангідрид.

Один з поширених видів сировини для отримання сірчаної кислоти - пірит, або сірчаний колчедан FeS2. Зустрічається з'єднання сірки з двома металами, наприклад з міддю і залізом (халькопірит). Сірка є у вугіллі, нафти, горючих та топкових газах.

Багато сірки у вигляді сірчистого ангідриду мається на складі газів, що відходять металургійних печей. Сірка міститься і в сірководні, отримують при коксуванні вугілля або міститься в генераторному газі, газах нафтопереробки, попутних нафтових газах і природному газі. Іноді для виробництва сірчаної кислоти використовують відходи деяких виробництв, що застосовують сірчану кислоту. Це кислі гудрони, травильні розчини, фосфогіпс та ін.


  1   2   3

Схожі:

Вступ iconЗміст вступ
Вступ Теоретичні основи фінансового лізингу
Вступ iconЗміст вступ
Вступ Теоретичні основи фінансового лізингу
Вступ iconВступ до психології
Цей розділ представлений більш детально та розширено у зв’язку з тим, що вступ є дуже важливою ланкою у розумінні історії та логіки...
Вступ iconПлан вступ 1 вступ
Результати цього дослідження можуть бути використані при розробці концепції соціального захисту в Україні, що, на мій погляд, повинна...
Вступ iconІ. зміст І. Вступ
Вступ
Вступ iconІ. зміст І. Вступ
Вступ
Вступ iconНнц «Інститут аграрної економіки» наану вступ
Вступ. Бюджетній політиці належить важливе місце в системі державних фінансів. У наукових дискусіях XX ст саме бюджетній політиці...
Вступ iconПлан роботи методичного об´єднання вчителів географії 2010-2011 н р. Вступ
Вступ. Протягом 2009-2010 н р в роботі районного методичного об’єднання брало участь 27 чоловік, серед яких 17 чоловік мають вищу...
Вступ iconПлан роботи методичного об´єднання вчителів хімії 2010-2011 н р. Вступ
Вступ. Протягом 2009-2010 н р в роботі районного методичного об’єднання брало участь 20 чоловік, серед яких 13 чоловік мають вищу...
Вступ iconПлан Вступ Клінічні ознаки гострих респіраторних вірусних захворювань...
Грз. Саме грвз за своєю питомою часткою займають провідне місце в структурі інфекційної патології людини. Експерти вооз підкреслюють,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка