Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари
Скачати 46.61 Kb.
НазваПро порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари
Дата конвертації24.03.2013
Розмір46.61 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Фізика > Документы
ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ № ____

________________

___”________200__ року

Інструкція

з охорони праці № ____

про порядок огляду знімних

вантажозахватних пристроїв і тари

1. Загальні положення.

1.1 Інструкція з охорони праці про порядок огляду знімних та вантажозахватних пристроїв i тари розроблена на підставі Законодавства України по охороні праці i являється нормативним документом в межах підприємства.

Особи, що порушили вимоги даної інструкції несуть відповідальність в установленому Законом порядку: дисциплінарну, матеріальну або карну - в залежності від наслідків спричинених порушенням.

1.2. Дія інструкції поширюється на дільниці, де застосовуються знімні вантажозахватнi пристрої i тара.

1.3. Відповідальність за проведення періодичного огляду вантажозахватних пристроїв i тари покладається на виконавця, закріпленого наказом керівника за безпечну роботу вантажопiдiймальних механізмів на об’єкті.

1.4. Для організації огляду вантажозахватних пристроїв відповідальна особа заводить журнал установлено форми.

1.5. Змінні вамтажозахватнi пристрої — це стропи, кліщі, траверси, захвати ‚ що навішуються на крюк вантажо-захоплюючих машин.

1.6. Інформацію про виготовлення знімних вантажозахватних пристроїв i тари заносять в журнал їх обліку, де вказують найменування, вамтажопiдйомнiсть, результати випробування знімного вантажозахватного пристрою або огляду тари, при якому проводять огляд і статичне навантаження..

Випробування тари не обов’язкове.

1.7. Знімні вантажозахватні пристрої повинні бути забезпечені клеймом або биркою, де вказується їх номер, вантажопiдйомнiсть i дата випробування.

1.8. Знiмнi вантажозахватні пристрої, виготовлені для інших організацій, крім клейма, повинніI забезпечуватись паспортом.

1.9. На тарі вказують її призначення, номер, особисту масу i найбільшу масу вантажу, для транспортувала якого вона призначена.

1.10. На будiвельно-монтажних i вантажо-розвантажувальних роботах знімних вамтажозахватних пристроїв найбiльш часто використовуються одно-двох i чотирьохвiтковi канатнi стропи 1СК, 2СК і 4СК, а також універсальні канатні стропи УСК1 і УСК2.

1.11. Двухвiтковi стропи використовують для підйому вертикальних елементів будівель, стінових панелей, перегородок, колон, а також ригелів, балок, фундаментних блоків та ін.

1.12. Чотирьохвiтковi стропи отримали найбільшу поширеність, так як використовуються для підйому різних елементів будівель, вантажів, тари та можуть використовуватись так як двох i трьохвiтковi.

1.13. Для підйому сипучих i пластичних матеріалів використовують різну по своєму призначенню тару. На будівельних об’єктах найбiльш часто використовують поворотні бункери з вібратором або без нього, що дозволяють висипати бетонну суміш порціями.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи.

2.1. Всі вантажозахватнi пристрої i тару стропальник повинен перед початком роботи оглянути i визначити їх справність, наявність клейма i необхідних написів.

2.2. При огляді слід звернути увагу на стан чалочних крюків:

- їх зношення i відсутність тріщин;

- зношення крюка в зiвi не повинно перевищувати 10% першоначальної висоти.

2.3. Провести огляд стану канатів, коушiв i кілець.

2.4 При огляді тари необхідно перевірити стан зварних швів, пель, засувiв бункерів відсутність течі ємкостей, що використовуються для перемішування рідких i сипучих матеріалів.

2.5. Забраковані та ті, що не мають клейма знiмнi вантажозахватнi пристрої, несправну тару слід видаляти з місця виконання робіт.

3. Вимоги безпеки під час роботи.

3.1. В процесі експлуатації знімні вантажозахватнi пристрої i тару періодично повинні оглядати інженерно-технічні працівники, відповідальні за технічний стан цих засобів в справному стані.

3.2. Періодичний огляд строп i тари повинно проводитись 1 раз в 10 днів.

3.3. Періодичний огляд траверс проводиться 1 раз в 6 місяців.

3.4. Результати оглядів заносяться в журнал обліку і періодичного огляду вантажозахватних пристроїв і тари.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Привести в порядок робоче місце:

- видалити посторонні предмети і матеріали;

- стійко покласти деталі, монтажну оснастку, оглянути пристрої і тару;

- прибрати робочий інструмент.

4.2. Про всі зауваження i недоліки доповісти виконробу.

5. Вимоги безпеки в аварійній ситуації.

5.1. Аварійні ситуації можуть виникати під дією несприятливих атмосферних умов (дощу, вітру. урагану, снігу, та iн.), а також бути виробничого характеру в результаті:

- порушення стійкості будівельних конструкцій;

- падіння будівельних матеріалів;

- виходу з ладу енергетичних комунікацій та механізмів.

5.2. В процесі виконання робіт з використанням вантажозахватних пристроїв i тари аварії i нещасні випадки можуть виникнути при:

- роботі з бракованими та зношеними пристроями;

- роботі з пристроями, що не мають бирки, клейма;

- використанні пристроїв не за своїм призначенням;

- використання випадкових матеріалів замість випробуваних та зареєстрованих пристроїв i тари.

5.3. При виникненні аварійної ситуації необхідно негайно припинити роботу, прийняти заходи до евакуації людей з небезпечної зони та рятування матеріальних цінностей. При необхідності відключити технологічне обладнання від електромережі.

5.4. При ураженні електричним струмом насамперед звільнити потерпілого від дії струму. Вимкнути рубильник або запобіжники. Якщо це неможливо, відтягнути провід сухою палицею або відтягнути потерпілого, використовуючи при цьому діелектричні рукавиці або підручні ізолюючі засоби: суху мотузку, палицю та iн.

5.5. Якщо обстановка після аварії або нещасного випадку не загрожує життю і здоров’ю навколишніх працівників і не погрожує розширенням аварії, то обстановку слід зберегти такою, що була на момент події.

5.6. При виникненні пожежі необхідно:

  • терміново сповістити про загорання пожежну частину по телефону „01”;

  • гасіння електрообладнання проводити за допомогою вуглекислотних та порошкових вогнегасників тільки після відключення його від електромережі;

  • організувати зустріч пожежних машин та інформувати пожежників про місцезнаходження гідрантів, колодязів та інших засобів пожежегасіння.

5.7. Про аварійні ситуації та нещасні випадки необхідно терміново повідомляти виконроба.Узгоджено:

В.о. інженера по ОП __________________

Схожі:

Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconПро затвердження Iнструкцiї про порядок направлення громадян для...
Дорожнiй рух" ( 3353-12 ), на виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31 грудня 1993 року n 1094 "Про затвердження Правил...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconРозпорядження
Про єдиний порядок огляду водіїв для встановлення стану алкогольного сп'яніння із використанням технічних засобів
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconПро «новації» медичного огляду для педпрацівників
У зв’язку з появою у змі інформації стосовно, начебто, новації, що полягає в обов’язковості проходження педагогічними працівниками...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconП О С Т А Н О В А від 9 липня 2008 р. N 606 Київ
Затвердити Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, що додається
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconТема уроку: Установка обладнання. Налагоджування апаратних пристроїв І усунення неполадок
Підтримує як пристрої Plug and Play, так І пристрої, що не відповідають технології Plug and Play. На цьому занятті ви одержите загальне...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconВідділ освіти люботинської міської ради
Провести протягом березня 2008 року І (міський) етап обласного конкурсу огляду на кращу модель організації співпраці педагогів, батьків...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconУроку №2. Тема. Пристрої введення інформації
Як ви вже знаєте, за допомогою пристроїв введення користувачі вводять до комп'ютера нову інформацію та подають йому команди. Найпоширеніші...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconЗаконодавство України
Про деякі питання реформування системи державного технічного огляду колісних транспортних засобів" І від 9 липня 2008 року n 606...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconАкт загального огляду жилого будинку (будинків), розташованого(них) за адресою (адресами)
Зареєстрованих в Мініюстиції 12 лютого 2004 р за n 189/8788; Додатку 11 Інструк­ції про порядок проведення технічної інвентаризації...
Про порядок огляду знімних вантажозахватних пристроїв І тари iconСинтез та дослідження схем лічильників з довільним модулем та порядком лічення”
При вивченні типових пристроїв цифрової техніки важливе місце займають питання експериментального дослідження їх структури, архітектури,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка