Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт
Скачати 332.25 Kb.
НазваКомітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт
Сторінка1/2
Дата конвертації10.03.2013
Розмір332.25 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Географія > Документы
  1   2
Комітет виборців України

Луганське обласне відділення
вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404,

тел/факс (+380)645702931, e-mail: , сайт:
вих. №38/2009 Заступнику голови фракції Партії Регіонів

від 06.05.2009 г. у Верховній Раді України

Єфремову О.С.

Шановний Олександре Сергійовичу!
Звертаємося до Вас, як до голови фракції, у зв'язку з подіями, що відбулися на позачергових виборах міського голови Лисичанська, що відбулися 3 травня.

Напередодні, у суботу 2 травня, Донецький апеляційний адміністративний суд прийняв рішення, що зобов'язало територіальну виборчу комісію припинити реєстрацію кандидата на посаду міського голови Сергія Баранника. У виді відсутності кворуму, ТИК це рішення суду виконати не змогла, і припинила реєстрацію вже 3 травня, через 3 години після того, як голосування почалося. Увечері, 3 травня, лисичанська міська рада припинила повноваження 6 з 11 членів ТИК, що унеможливило підведення підсумків голосування.

Наша організація вбачає в тому, що відбулося, грубе порушення виборчих прав громадян України. Зокрема тих з них, хто проголосував на протязі перших трьох годин виборів. Їхнє право обирати було грубо потоптане, оскільки їхні бюлетені, в яких не було відмітки «вибув» напроти прізвища Сергія Баранника, дільничні комісії визнали зіпсованими.

Крім того, у рішенні донецького суду ми вбачаємо ознаки появи надзвичайно небезпечного для України явища - політичного рейдерства. В результаті якого в майбутньому керівники органів місцевого самоврядування будуть не стільки обиратися територіальною громадою, скільки призначатися рішеннями суддів. Які в Україні, як відомо, і «посівають», і приймають рішення «по дзвінках» тощо.

У зв'язку з цими обставинами надзвичайної важливості просимо депутатів фракції:

1. Ініціювати прийняття Постанови Верховної Ради про визнання позачергових виборів Лисичанського міського голови такими, що не відбулися, і призначити позачергові вибори Лисичанського міського голови.

2. Ініціювати внесення поправки до статті 28 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», яка б передбачала, що дострокове припинення повноважень членів виборчих комісій у день голосування й до закінчення підрахунку голосів і встановлення результатів виборів можливо тільки з одночасним включенням до складу комісії іншого члена комісії в порядку, передбаченому цим Законом.

3. Ініціювати прийняття Постанови Верховної Ради про направлення до Верховного Суду України для перегляду за винятковими обставинами постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 02 травня 2009 року в справі 2-а/2476. Ми вважаємо, що при перегляді цієї справи за винятковими обставинами має бути надана оцінка:

- щодо відповідності судового рішення частині третьої стаття 175 КАС України про підсудність позовів до кандидатів на посаду міського голови (у спірному випадку справа була розглянута лисичанським міським судом, як судом першої інстанції, що не було враховано апеляційним судом);

- щодо відповідності судового рішення частині першій статті 48 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (у частині наявності у суду компетенції ухвалення рішення про припинення реєстрації кандидата на посаду міського голови);

- можливості дисциплінарної відповідальності суддів Донецького апеляційного адміністративного суду Василенко, Нікулина і Ястребової, а також голови Донецького апеляційного адміністративного суду - у випадку встановлення неправосудности судового рішення, що мало метою усунути від участі у виборах кандидата.

Додатки:

Матеріали судової справи 2-а/2476 на 8 аркушах
Голова Луганського обласного відділення Олексій Свєтіков

ВГО “Комітет виборців України”

Лисичанському міському суду

ПОЗИВАЧ:

^ ДОВІРЕНА ОСОБА КАНДИДАТА БОНДАРЕНКО В.В.:

ВІДПОВІДАЧІ:

Кандидат на посаду Лисичанського

міського голови

Бондаренко Валерій Володимирович,

9312О , м. Лисичанськ, Луганської області,

проспект Леніна, буд 94, кв. 284

тел.7-42-80

електоронна пошта – відсутня
Мельникова Антоніда Федорівна,

93100, м.Лисичанськ, Луганської області, вул.Ленінградська, б.54> кв.105,

тел. 8(06451) 7-33-32

електоронна пошта - відсутня
Кандидат на посаду міського голови Баранник Сергій Григорович,

93100, Луганська обл., м. Лисичанськ,

пр-т Леніна, 94, кв. 157

тел. 8-050-660-03-21

електоронна пошта - невідома

Лисичанська територіальна виборча

комісія

93100, м. Лисичанськ, вул. Гайдара,78

тел.7-33-78; 7-25-55

електоронна пошта - невідома

^ ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання дій кандидата на посаду міського голови Баранника С.Г. протиправними та про зобовязання вчинити певні дії.

Позивач Бондаренко Валерій Володимирович 21 березня 2009 року зареєстрований кандидатом на посаду Лисичанського міського голови Луганської області на позачергових виборах, призначених на 03 травня 2009 року відповідно до постанови Верховної Ради України № 958-VI від 05 лютого 2009 року.

Відповідач Баранник Сергій Григорович також зареєстрований кандидатом на посаду Лисичанського міського голови на вказаних позачергових виборах.

24 квітня 2009 року в місті Лисичаиську Луганської області та у містах Привіллі і Новодружеську невідомими особами шляхом роздавання виборцям, а також шляхом розміщення в поштові скриньки багатоповерхових будинків було розповсюджено друкований агітаційний матеріал за кандидата на посаду Лисичанського міського голови Баранника Сергія Григоровича - видання Лисичанської міської організації Партії регіонів «МИГ РЕГИОНА» № 16 (28) від 22 квітня 2009 року.

Цей випуск газети є агітаційним у підтримку кандидата на посаду міського голови Баранника С.Г., оскільки містить прямі заклики до голосування за нього, наприклад : «Лисичане! Голосуйте за С.Г. Баранника! С ним будет стабильность и

^ 2

благополучне!»; « Лучшая кандидатура на должность мзра - С.Г.Баранник. Он прфессионал, имеет подготовленную команду и полное взаимопонимание с вертикалью власти» ; «№і - Баранник Сергей Григорьевич» і таке інше. Крім цього, у газеті міститься контрагітація проти інших кандидатів : « Посчитали для себя позором», « Тороплюсь виключить телевизор»; « Какой порядок собирается вернуть зкс- мзр?». Всі ці матеріали відносяться до політичної реклами у розумінні статті 50 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 6 квітня 2004 року N 1667-ІУ (надалі - Закон) :

« Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або проти певного суб'єкта виборчого процесу».

В порушення ч. 7 ст. 52 Закону , згідно якої друкований агітаційний
матеріал повинен містити відомості про установу, що здійснила друк, його тираж,
інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження анонімних
друкованих агітаційних матеріалів забороняється, розповсюджений

друкований агітаційний матеріал відповідача кандидата на посаду Лисичанського міського голови Баранника С.Г. не містить інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

В порушення ч. 4 ст- 54 Закону, згідно якої місцеві організації партій (блоки), кандидати у депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови мають право за рахунок коштів власних виборчих фондів публікувати агітаційні матеріали в друкованих засобах масової інформації усіх форм власності, за винятком зарубіжних засобів масової інформації, що діють на території України, у вихідних даних цього друкованого агітаційного матеріалу не міститься відомостей про оплату з виборчого фонду кандидата Баранника С.Г.

Згідно частини 6 статті 50 Закону передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України на підготовку і проведення місцевих виборів, та коштів виборчих фондів кандидатів, місцевих організацій партій (блоків). Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

З матеріалів, розміщених в газеті, вбачається наявність в діях кандидата на посаду міського голови Баранника С.Г. підкупу виборців, що є порушенням частини 4 статті 56 Закону, згідно якої

« ^ Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням, виборцям грошей чи безплатно або на пільгових улговах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.»

^ Факт підкупу підтверджується у наступних матеріалах:

На першій сторінці газети є стаття з назвою : «ПООБЕЩАЛ - СДЕЛАЛ», в якій міститься інформація про придбання кандидатом на посаду Лисичанського міського голови Баранником С.Г. 14 квітня 2009 року мультіпроектору в комп'ютерний клас школи № 12 в південному мікрорайоні міста Лисичанська. І також немає посилання на використання для його придбання коштів з виборчого фонду кандидата на посаду Лисичанського міського голови Баранника С.Г.

Також на другій сторінці цієї газети є стаття з назвою «ЗА СЛОВОМ -ДЕЛО», в якій міститься інформація про надання кандидатом на посаду Лисичанського міського голови Баранником С.Г. виборцям безоплатно таких товарів, робот, послуг, інших матеріальних цінностей:

 • два світильники, які встановлені біля школи № 27 південного мікрорайону;

 • зрізані два дерева в кварталі Дружби народів біля будинку № 21;

 • два світильники , які встановлені в районі пошти, дитсадка «Світлячок» та
  аптеки в першому мікрорайоні, завозиться пісок;
 • виконано ремонт, замінені вимикачі, зроблено ревізію електропроводки в
  першому та третьому під'їздах будинку № ЗО кварталу Жовтневої революції;

 • території пам'ятки «Літак», скверу заводу РТВ прибрані, вивезено сміття;

 • придбано необхідні матеріали для ремонту будинку № 9 по вулиці
  Ульянових.

Відповідно до пункту 6 частини і статті 48 Закону територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидата у депутати в разі встановлення у судовому порядку факту підкупу виборців кандидатом у депутати, кандидатом на посади сільського. селищного, .міського голови, а так само на його прохання або за його дорученням - іншими особами.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст . 48, 50, 52> 54> 56 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 6 квітня 2004 року N 1667-IV ст. ст. 6,17, і8, Ю4) 105- !72 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПРОШУ:

1. Визнати протиправними дії кандидата на посаду Лисичанського міського голови Баранника Сергія Григоровича щодо фінансування агітаційних матеріалів в друкованих засобах масової інформації за рахунок інших коштіів крім коштів виборчого фонду, а також щодо підкупу виборців .

2. Заборонити розповсюдження друкованого агітаційного матеріалу -видання Лисичанської міської організації Партії регіонів «МИГ РЕГИОНА» № іб

(28) ВІД 22 КВІТНЯ 2009 року.

3. Зобов'язати Лисичанську міську територіальну виборчу скасувати рішення про реєстрацію кандидата на посаду Лисичанського міського голови Баранника Сергія Григоровича.

З метою забезпечення доказів заявляю клопотання про витребування у Відповідача Баранника С. Г. документів , які стосуються :

1. друку і оплати агітаційного матеріалу - видання Лисичанської міської організації Партії регіонів «МИГ РЕГИОНА» № іб (28) від 22 квітня 2009 року;

2. придбання , оплати товарів, а також надання послуг кандидатом на посаду міського голови Баранником С.Г., про які йдеться мова у позовній заяві і дані про їх фінансування :

- мультіпроектору в комп'ютерний клас школи № 12 в південному мікрорайоні міста Лисичанська.

- двох світильників , які встановлені біля школи № 27 південного мікрорайону;

- зрізання двох дерев в кварталі Дружби народів біля будинку № 21;

 • двох світильників , які встановлені в районі пошти, дитсадка
  «Світлячок» та аптеки в першому мікрорайоні, завозиться пісок;

 • виконання ремонту , заміни вимикачів , ревізії електропроводки в
  першому та третьому під'їздах будинку № 30 кварталу Жовтневої революції;

- прибирання території пам'ятки «Літак», скверу заводу РТВ, вивозу
сміття ;

- придбання необхідних матеріалів для ремонту будинку № 9, по вулиці
Ульянових.

Додатки:

і. Копія посвідчення довіреної особи Мельникової А. Ф. -1 арк.; 2. Копія друкованого агітаційного матеріалу - 8 арк.; З- Копія позовної заяви, з додатками - 2 прим.

Від імені кандидата на посаду Лисичанського

міського голови

Бондаренка Валерія Володимировича:
Довірена особа кандидата

( посвідчення № 5 від 25 березня 20О9Р-) А.Ф. Мельникова

26 квітня 2009 року

2-а-2476/09 ПОСТАНОВА

^ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2009 року. м. Лисичанськ

Лисичанський міський суд Луганської області в складі: головуючого судді Калитки О.М., при секретарі судового засідання Резниковій А.Б., за участю позивача Бондаренко О.І. відповідача Баранника С.Г. представників:

позивача Бондаренко В.В. - Мельникової А.Ф., Мухамєтчинова А.Т. виборчої комісії Юнака В.П. третьої особи Лугової Т.Ф.

відповідача Баранника С.Г. - Власова М.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лисичанську адміністративну справу за позовом кандидатів на посаду міського голови м. Лисичанська Бондаренка Валерія Володимировича, Бондаренка Олександра Івановича до кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника Сергія Григоровича, третя особа газета Лисичанської міської організації Партії регіонів «Мит региона» про визнання дій протиправними, встановлення факту підкупу виборців та забов'язання до вчинення певних дій,-

.встановив:

Позивачі - кандидати на посаду міського голови м. Лисичанська Бондаренко В.В. та Бондаренко О.І. звернулися з адміністративним позовом до кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника С.Г., Лисичанської міської територіальної виборчої комісії про визнання дій відповідача Баранника С.Г. незаконними щодо фінансування агітаційних матеріалів в газеті «Миг региона» за рахунок інших коштів крім коштів виборчого фонду, надання виборцям грошей чи безоплатно товарів та інших матеріальних цінностей, робіт та послуг з використанням підлеглих йому осіб, службового транспорту, зв'язку, устаткування, приміщень та інших ресурсів, заборонити розповсюдження спірного друкованого агітаційного матеріалу, зобов'язати Лисичанську міську територіальну виборчу комісію скасувати рішення про реєстрацію відповідача - кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника С.Г. Позивач Бондаренко О.І. просив встановити факт підкупу виборців відповідачем Баранником С.Г.

Позов мотивують тим, що 24 квітня 2009 року було розповсюджено видання Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» №16(28) від 22 квітня 2009 року з закликами голосувати за кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника С.Г. та містить публікації голосувати проти інших кандидатів. Вважають це видання передвиборчою агітацією, яке використано Баранником С.Г. на кошти з інших джерел с порушенням вимог ч.б ст.50 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Крім цього, у газеті «Миг региона». яка є друкованим органом Лисичанської міської організації Партії регіонів, №16(28) від 22 квітня 2009 року надруковані статті «Пообещал -еделал», «За словом - дело», які мають агітаційний характер, містять інформацію придбання кандидатом на посаду міського голови м. Лисичанська Баранником С.Г. мультіпроектора в комп'ютерний клас школи №12 м. Лисичанська та надання виборцям безоплатно робіт, послуг. інших матеріальних цінностей, а саме: встановлення світильників біля школи №27, в районі пошти, дитсадка «Світлячок» та аптеки, зрізані два дерева в кварталі Дружби народів біля будинку №21. виконання робіт по заміні вимикачів, ревізії електропроводки в під'їздах будинку №30 кварталу Жовтневої революції, прибирання та вивезення сміття з території пам'ятника «Літак», скверу заводу ГТВ, придбання необхідних матеріалів для ремонту будинку №9 по вул.. Ульянових у м. Лисичанську, що є грубим порушенням п.6 ст.50 та ч.4 ст.54 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та є підкупом виборця, факт чого просив суд встановити Бондаренко О.І.

У судовому засіданні представники позивача Бондаренко В.В. - Мельникова А.Ф.,Мухамєтчинов А.Т., позивач Бондаренко О.І. вимоги підтримали.

Відповідач Баранник С.Г. та його представник Власов М.В. проти позову заперечували, нили, що газета «Мит региона» є друкованим органом Лисичанської міської організації Партії інів, що спірні матеріали вони не замовляли і не оплачували з виборчого фонду кандидата нника С.Г. Що стосується статей в газеті «Миг региона» то дійсно він (Баранник С.Г.), як член її регіонів, є депутатом фракції міської організації Партії регіонів Лисичанської міської ради, іюю Лисичанської міськради та виконуючим обов'язки міського голови м. Лисичанська, висуванцем на посаду міського голови м. Лисичанська і має підтримку цієї партії. Дійсно було юлено прохання педагогів школи №12 і він, як депутат Партії регіонів передавав тіпроектор школі. Що стосується виконаних та виконання певних робіт, зазначених у статті «За ом - дело», то всі ці роботи були заплановані міською радою і виконувалися підвідомчими вальними службами кошти на які були також заплановані та виділені з міського бюджету на рік.

Представник третьої особи газети «Миг региона» головний редактор Лугова Т.Ф. проти ву заперечила, пояснила що газета є друкованим органом Лисичанської міської організації її регіонів і фінансується за кошти міської партійної організації. Підтвердила, що Баранник як кандидат на посаду міського голови м. Лисичанська інтерв'ю кореспондентам газети не в І не оплачував спірний номер цієї газети з власного виборчого фонду. Він (номер газети) не є Імним, має агітаційний характер за підтримку кандидата Баранника С.Г. на посаду міського ви м. Лисичанська, як члена Партії регіонів, депутата фракції цієї партії Лисичанської фади, що не заборонено ч.б ст.56 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради іномної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Представник Лисичанської міської територіальної виборчої комісії Юнак В.П. позов не ав пояснив, що спірна газета до комісії не надходила і про її видання йому нічого невідомо.

Заслухавши пояснення сторін, їх представників, третьої особи, дослідивши надані докази, суд ає, що позови слід відхилити з таких підстав.

Правовідносини, які склались між сторонами, врегульовані Законом України «Про вибори татів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, сих голів» від 06.04.2004р. (далі Закон).

Відповідно до ст. 50 Закону передвиборча агітація - це здійснення будь-якої діяльності з ю спонукання виборців голосувати за або проти певного суб'єкта виборчого процесу.

Судом встановлено, що агітаційні матеріали газети «Миг региона» №16(28) від 22 квітня року Лисичанської міської організації Партії регіонів кандидатом на посаду міського голови м. ічанська Баранником С.Г. або його довіреною особою не замовлялися, ним не оплачувалися, що (аперечувалось відповідачем Баранником С.Г. у судовому засіданні і підтверджується івськими рахунками витрат коштів виборчого фонду відповідача. Як підтвердив представник ічанської міської територіальної виборчої комісії Юнак В.П. вказаний матеріал до комісії нником С.Г. або його довіреною особою представлені не були. Тому, суд дійшов висновку про ю друкування вказаних агітаційних матеріалів за рахунок кандидата на посаду міського голови ісичанська Баранника С.Г. не здійснювалося.

Згідно ч.б ст.50 Закону передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів ввідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України ідготовку І проведення місцевих виборів, та коштів виборчих фондів кандидатів, місцевих зізацІй партій (блоків). Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел роняеться.

Статтею 56 Закону передбачено обмеження щодо ведення передвиборної агітації частиною її зазначено, що засобам масової інформації, окрім друкованих партійних видань, їх посадовим тужбовим особам і творчим працівникам під час виборчого процесу у своїх матеріалах і цачах, не обумовлених угодами про розміщення передвиборної агітації, забороняється зимувати місцеві організації партій (блоки), кандидатів у депутати, кандидатів на посаду :ького, селищного, міського голови, їх передвиборні програми, а так само поширювати будь-яку рмацію з метою спонукання виборців голосувати за або проти місцевої організації партії су), кандидатів у депутати, кандидатів на посади сільських, селищних, міських голів.

Газета «Мнг региона» є друкованим партійним виданням Лисичанської міської організації Партії регіонів, членом якої є відповідач у справі - кандидат на посаду міського голови м. Лисичанська Баранник С.Г., який хоча і є «само висуванцем», але має підтримку від Партії регіонів на цю посаду, що підтверджується Протоколом конференції Лисичанської міської організації Партії регіонів від 14 квітня 2009 року (ах.57-59), тому Законом не заборонено їм під час виборчого процесу підтримувати у своїх матеріалах кандидата - члена Партії регіонів на посаду міського голови не обумовлених угодами про розміщення передвиборної агітації за власні кошти. Газета «Миг региона» Лисичанської міської організації Партії регіонів не є анонімним друкованим матеріалом, оскільки містить всі необхідні дані про видання.

Також суд вважає, що відсутні докази того, що заклик голосувати за Баранника С.Г. як за кандидата на посаду міського голови мав місце за попереднім погодженням з самим Баранником С.Г. та був ним схвалений.

Тому суд вважає, немає передбачених законом підстав для заборони розповсюдження газети «Миг региона» №16(28) від 22 квітня 2009 року Лисичанської міської організації Партії регіонів. Крім того, Лугова Т.Ф. суду пояснила що увесь тираж спірної газети розповсюджений.

Відповідно до ч.4 ст.56 Закону, кандидатам забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Суд вважає недоведеними посилання позивачів та їх представників з посиланням на статтю «Пообещал - сделал». що Барашшком С.Г.. усупереч цій нормі виборчого законодавства виборцям були безоплатно надані товари. Передача мультіпроектора мала місце депутатом Баранником С.Г. від Партії регіонів, а не особисто від нього і як кандидата на посаду міського голови І не виборцям, а школі, як навчальному закладу і юридичній особі. Крім того, з наданого суду акту від 14 квітня 2009 року підтверджується, що в особі відповідальних осіб Лисичанська міська організація Партія регіонів передала, а Лисичанська загальноосвітня школа №12 прийняла проектор.

Що стосується позовних вимог позивачів в частині визнання дій відповідача Баранника С.Г. протиправними в частині заборони проведення передвиборної агітації, передбаченої ч.4 ст.56 Закону, що супроводжується наданням саме виборцям грошей чи безплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг, а саме зазначених у статті «За словом - дело»: встановлення світильників біля школи №27, в районі пошти, дитсадка «Світлячок» та аптеки, зрізані два дерева в кварталі Дружби народів біля будинку №21, виконання робіт по заміні вимикачів, ревізії електропроводки в під'їздах будинку №30 кварталу Жовтневої революції, прибирання та вивезення сміття з території пам'ятника «Літак», скверу заводу ГТВ, придбання необхідних матеріалів для ремонту будинку №9 по вул. Ульянових у м. Лисичанську, вони також є недоведеними, оскільки ці роботи були заплановані і виконувалися відповідними комунальними службами за кошти місцевого бюджету на 2009 рік. Публікація статті «За словом - дело» з переліком виконаних робіт є свого роду звіт виконаних робіт виконуючого обов'язки міського голови, депутата Лисичанської міської ради Баранника С.Г. з питаннями та проханнями до якого звертаються на зустрічах виборці і під час цієї виборчої кампанії. Доказів того, що саме під час цього виборчого процесу виконувалися роботи, зазначені у статті «За словом -дело» газети «Миг региона» №16(28) від 22 квітня 2009 року під час проведення передвиборної агітації з наданням виборцям грошей чи безоплатно товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг, а також використання підлеглих осіб, службового транспорту, зв"язку, устаткування, приміщень та інших ресурсів, за наказом відповідача - Баранника С.Г. ним чи підлеглими йому особами не надано.

Таким чином суд вважає, що немає передбачених законом підстав для визнання протиправними дій кандидата на посаду міського голови Баранника С.Г. щодо фінансування агітаційних матеріалів в друкованих засобах масової Інформації за рахунок інших коштів крім

ів виборчого фонду, проведення передвиборної агітації, встановлення факту підкупу виборців, зони розповсюдження газети Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» (28) від 22 квітня 2009 року та зобов'язувати Лисичанську міську територіальну виборчу :ію скасувати рішення про реєстрацію відповідача - кандидата на посаду міського голови м. панська Баранника С.Г.

На підставі викладеного, Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради іномної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», керуючись :ями 9-12,71,159-163,172,175 КАС України, суд,-

постановив:

У задоволенні позовних вимог кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська з чергових виборів Лисичанського міського голови 03 травня 2009 року Бондаренка Валерія щимировича до кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська з позачергових виборів гаанського міського голови 03 травня 2009 року Баранника С.Г., Лисичанської міської горІальної виборчої комісії по виборам депутатів місцевих рад та міського голови, третя особа а Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» про визнання дій иправними щодо фінансування агітаційних матеріалів в друкованих засобах масової інформації хунок інших коштів крім коштів виборчого фонду, шодо проведення передвиборної агітації що оводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно товарів та інших матеріальних зстей або робіт чи послуг, використанням підлеглих осіб, службового транспорту, зв'язку, псування, приміщень та інших ресурсів, заборони розповсюдження друкованого агітаційного ріалу - видання Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» №16(28) від 22 ія 2009 року та забов'язати Лисичанську міську територіальну виборчу комісію по виборам татів місцевих рад та міського голови скасувати рішення про реєстрацію кандидата на посаду шго голови м. Лисичаяська Баранника Сергія Григоровича відмовити за необґрунтованістю.

У задоволенні позовних вимог кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська з чергових виборів Лисичанського міського голови 03 травня 2009 року Бондаренка Олександра >вича до кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська з позачергових виборів ічанського міського голови 03 травня 2009 року Баранника С.Г., Лисичанської міської горіальної виборчої комісії по виборам депутатів місцевих рад та міського голови, третя особа ■а Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» про визнання дій иправними щодо розповсюдження анонімного друкованого агітаційного матеріалу, заборони розповсюдження, встановлення факту підкупу виборців, надання виборцям безоплатно товарів, г, послуг, інших матеріальних цінностей за рахунок місцевого бюджету та коштів комунальних риємств використовуючи службове становище, використання фінансування передвиборної ції за рахунок інших коштів крім коштів виборчого фонду кандидатом на посаду міського ви м. Лисичанська Баранником Сергієм Григоровичем, забов'язати Лисичанську міську горіальну виборчу комісію по виборам депутатів місцевих рад та міського голови скасувати ння про реєстрацію кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника Сергія оровича відмовити за необґрунтованістю.П останова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд у дводенний строк з дня її проголошення

Суддя-доповІдач ВасиленкоЛ.А. Головуючий І нстанції суддя Калитка О.М.Україна

^ ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
Іменем України
2 травня 2009 року Справа №2а-2476/09/Ш4

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Василенко Л.А.,

суддів: Нікуліна О.А., Ястребової Л.В.,

при секретареві Безруковій В.М.,

за участю від позивача Бондаренка В.В. - представника Кислого А.М.,

від відповідача Баранника С.Г. - представника Керімова Р.К.,

розглянула апеляційну скаргу довіреної .особи кандидата на посаду Лисичанського міського

голови Бондаренка Валерія Володимировича - Мельникової Антоніди Федорівни на
, постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 29 квітня 2009 р. у справі

\ № 2а-2476/09 за позовом кандидатів на посаду міського голови м. Лисичанська Бондаренка

■| Валерія Володимировича, Бондаренка Олександра Івановича до кандидата на посаду

1' міського голови м. Лисичанська Баранника Сергія Григоровича, Лисичанської міської

' територіальної виборчої комісії по виборам депутатів місцевих рад та міського голови, третя

■і особа: газета Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» про визнання

к дій протиправними, встановлення факту підкупу виборців та зобов'язання до вчинення

• певних дій, -

і .. . , ВСТАНОВИЛА :

Постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 29 квітня 2009 року у задоволенні позову кандидатів на посаду міського голови м. Лисичанська Бондаренка Валерія Володимировича, Бондаренка Олександра Івановича до кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника Сергія Григоровича, Лисичанської міської) територіальної виборчої комісії по виборам депутатів місцевих рад та міського голови, третяі особа: газета Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» про визнаннял дій протиправними, встановлення факту підкупу виборців та зобов'язання до вчиненняпевних дій відмовлено за необґрунтованістю.

Не погодившись з судовим рішенням представник позивача - кандидата на посаду Лисичанського міського голови Бондаренка Валерія Володимировича подала апеляційну скаргу, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, просила постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити вимоги позивача.

В судовому засіданні представник позивача Бондаренка В.В. підтримав доводи апеляційної скарги та наполягав на її задоволенні.

В судовому засіданні представник відповідача Баранника С.Г. заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив суд залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін з мотивів відсутності обставин, які посвідчують порушення виборчого Законодавства.

Інші особи, належним чином повідомлені, з урахуванням особливостей розгляду даної справи, в судове засідання не з'явилися.

Постановляючи судове рішення суд першої інстанції дійшов висновку, шо порушень виборчого законодавства кандидат на посаду міського голови Баранник С.Г. не допускав, з огляду на те, що друкування агітаційних матеріалів, які є об'єктом дослідження у даній справі за рахунок кандидата на посаду міського голови не здійснювалися."

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідила матеріали справи, обговорила доводи апеляційної скарги І дійшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, постанова суду першої інстанції скасуванню з постановленням нового рішення.

Позивач та відповідачі є суб'єктами виборчого процесу, а саме, позачергових виборів Лисичанського міського голови, які відбудуться 3 травня 2009 року .

Проблемою даного спору є наявність або відсутність порушень норм ч.б ст.50, ч.4, 5 ст.54 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від Об квітня 2004 року №1667-4 (надалі Закон №1667-4), які полягають у розміщенні в газеті «Миг Региона» №16(28) від 22 квітня 2009 року на першій-третій сторінках агітаційних матеріалів на підтримку кандидата на посаду міського голови Баранника С.Г. не за рахунок коштів поточного виборчого фонду кандидата.

Другим різновидом порушення апелянт доводить наявність в діях кандидата на посаду міського голови Баранника С.Г. підкуп виборців, що є порушенням ч.4 ст.56 Закону № 1667-4, та полягає у проведенні заборонених форм передвиборчої агітації, які супроводжуються наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. На думку апелянта зазначені дії тягнуть за собою скасування рішення про реєстрацію кандидата на посаду міського голови.

Частиною 1 статті-50 Закону № 1667-4 визначено передвиборну агітацію як здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або проти певного суб'єкта виборчого процесу. Право вести передвиборну агітацію мають організації, партії (блоки), кандидати у депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, зареєстровані відповідною виборчою комісією для участі у місцевих виборах.

Відповідно до частини п'ятої зазначеної статті передвиборна агітація може здійснюватися, зокрема,через засоби масової Інформації.

Частина шоста цієї ж статті передбачає, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція ч Державного бюджету України на підготовку і проведення місцевих виборів, та коштів виборчих фондів кандидатів, місцевих партій (блоків). Використання для передвиборної агітації" коштів з Інших джерел забороняється.

Аналіз зазначених норм доводить, що є наявними три джерела фінансування передвиборної агітації.

Апелянт стверджує наявність виключно двох джерел агітації: кошти відповідного місцевого бюджету та кошти виборчого фонду кандидата, залишаючи поза увагою кошти місцевих організацій, партій (блоків).

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджено під час апеляційного провадження газета «Миг региояа» (а.с.42) здійснила певні публікації, які мають агітаційний характер за рахунок засновника і видавника зазначеної газети - Лисичанської міської організації Партії регіонів.

Таким чином, агітаційний матеріал був розповсюджений за рахунок коштів місцевої організації партії, що не узгоджується з приписами 4.6 ст.50, ч.4, ч.5 ст.54 та ч.б ст.56 зазначеного Закону № 1667-4.

Під час апеляційного провадження встановлено, що Баранник С.Г. зареєстрований кандидатом на посаду міського голови як самовисуванець. Місцева організація Партія регіони не висувала в кандидати на посаду міського голови Баранника С.Г. Певних засобів

доказування в розумінні п. З ч. І ст. 38 Закону України № 1667-4 представник відповідача не надав. Місцева організація Партії регіонів не є суб'єтом виборчого процесу на даних виборах відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 12 наведеного Закону. Системний аналіз норм вищенаведеното Закону доводить те, що джерелом фінансування у межах спірних відносин кошти місцевої організації партії бути не можуть. Джерелом фінансування можуть бути: або кошти відповідного місцевого бюджету, або кошти виборчого фонду кандидата.

Прийнятий судом першої інстанції протокол конференції Лисичанської міської організації Партії регіонів від 14.03.2009 року (ах. 57-59) відповідно до якого партійна конференція вирішила підтримати кандидатуру Барашшка С.Г. не є підставою для фінансування передвиборної агітації.

Колегія суддів приймає правову позицію апелянта стосовно того, що в межах спірних відносин має місце використання для передвиборної агітації коштів, які заборонено використовувати відповідно до ч. 6 ст. 50 та розміщення матеріалів передвиборної агітації без угоди про розміщення з редакцією газети (третя особа по справі).

Стосовно порушення першим відповідачем правил проведення передвиборної агітації в розумінні ч.4 ст.56 Закону № 1667-4, яким забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг колегія суддів зазначає, що у межах спірних відносин зазначені факти скаржником не доведені.

Наведені апелянтом доводи стосовно підкупу не передбачається можливим прийняти з огляду на аналіз норм зазначеного Закону, який передбачає, що місцеві вибори є рівними, прямими та вільними.

Відповідно до ч,2 ст.4 цього ж Закону кожен виборець має по одному голосу на втюрах депутатів, зокрема, міських голів.

Виборець є громадянин України, який належить до відповідних територіальних громад, і якому на день виборів виповнилося 18 років. Відповідно до п. 1 ст. 12 Закону № 1667-4 виборець є суб'єктом виборчого процесу. Приписи ч.4 ст.56 цього Закону забороняють певні дії стосовно конкретного виборця. Під час розгляду справи у суді першої інстанції та під час апеляційного провадження апелянт не надав жодних доказів підкупу конкретного виборця.

Скасування рішення на посаду кандидата, зокрема, міського голови передбачено статтею 48 вищезазначеного Закону, відповідно до частини першої якого територіальна виборча комісія (далі ТВК) скасовує рішення про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у певних випадках. Пунктом 9 передбачено встановлення у судовому порядку, що кандидат у депутати, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, крім коштів свого виборчого фонду використовував для фінансування передвиборної агітації інші кошти.

Встановлення у даному судовому зсіданні фактів фінансування передвиборної агітації іа рахунок інших коштів, крім коштів виборчого фонду кандидата, а саме такими коштами є кошти місцевої організації Партії регіонів, що призводить до наявності підстав про скасування рішення про реєстрацію кандидата на посаду міського голови. Таке рішення було прийняте ТВК 24 березня 2009 року у формі постанови про заяву громадянина Баранинка С.Г. щодо реєстрації його кандидатом на посаду міського голови (а.с.32). У цій частині апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Позовні вимоги стосовно заборони розповсюдження друкованого агітаційного матеріалу - видання Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» № 16 (28) від 22.04.2009 року не підлягають задоволенню, з огляду на те, що на момент здійснення апеляційного провадження, передвиборна агітація закінчена відповідно до ч. 2 ст. 50 Закону України № 1667-4.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при ухваленні судового рішення порушені норми матеріального та процесуального права, доводи

апеляційної скарги спростовують висновки місцевого суду, тому апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а рішення суду першої інстанції скасуванню з ухваленням нової постанови.

На підставі викладеного, керуючись ст. 172, ст. 177, ст. 179, ст. 195 ч. 1, ст. 196, ст. 198 ч. 1 п.З. ст.202 ч. 1 п. 4, ст.205 ч.2, ст.207 Кодексу адміністративного судочинства України, *-плегія судів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу довіреної особи кандидата на посаду Лисичанського міського голови Бондаренка Валерія Володимировича - Мельникової Антоніди Федорівни задовольнити частково.

Постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 29 квітня 2009 р. у справі 2-а-2476/09 - скасувати.

Позовні вимоги кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Бондаренка Валерія Володимировича до кандидата на посаду міського голови м. Лисичанська Баранника Оргія Григоровича,"Лисичанської міської територіальної виборчої комісії по виборам депутатів місцевих рад та міського голови, третя особа:- газета Лисичанської міської організації Партії регіонів «Миг региона» про визнання дій протиправними, встановлення факту підкупу виборців та зобов'язання до вчинення певних дій задовольнити частково.

Визнати протиправними дії кандидата на посаду Лисичанського міського голови Баранника Сергія Григоровича по використанню при фінансуванні передвиборної агітації інших коштів, крім коштів свого виборчого фонду.

Зобов'язати Лисичанську територіальну виборчу комісію по виборам депутатів
місцевих рад та міського голови скасувати рішення, прийняте у формі постанови № 36 від 24
березня 2009 року про реєстрацію громадянина Баранника Сергія Григоровича кандидатом
на посаду міського голови. ,;

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Л.А.Василенко О.А. Нікулін Л.В. Ястребова

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з
моменту проголошення і оскарженню не підлягає. ^^ £

Головуючий: Судді;


Україна

^ ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

03 травня 2009 року 05 годин 30 хвилин справа№ 2-а-247б/09/І214

зал судового засідання №10 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Сіваченка І.В.
суддів: Бадахової Т.П.

Ханової Р.Ф. прн секретарі судового

засідання ЛітвІновій Л.О.

Кислий А.М.
за участю представників: від позивача:

від відповідача (заявника): від третьої особи:

розглянувши у відкритому -заяву про перегляд за

нововнявлевими обставинами постанови
  1   2

Схожі:

Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconКомітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна,...
С. Ф. Терьошина від 14. 03. 2012 року №1611. У відповіді надано перелік причин, чому у місті відсутня така допомога пацієнтам з інкурабельними...
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconКомітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна,...
Наша організація надає юридичну допомогу неповнолітнім Н. та К. за подією, в якій вони начебто скоїли адміністративне правопорушення....
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconСєвєродонецький міський суд вул. Ленина, 19, м.
Луганське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України»
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconДокладний аналіз зазначеної Постанови цвк в додатку 1
Луганське обласне відділення вго «Комітет виборців України» повідомляє про перші зафіксовані нашою організацією брутальні порушення...
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconВідповідно до статті 11 Закону України «Про боротьбу з корупцією»
Сєвєродонецьк, вул. Леніна,14,оф. 26. Тел./факс 702931, e-mail
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconСєвєродонецька міська екологічна асоціація
Сєвєродонецьк, вул. Леніна,14,оф. 26. Тел./факс 702931, e-mail
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconСєвєродонецька міська екологічна асоціація
Сєвєродонецьк, вул. Леніна,14,оф. 26. Тел./факс 702931, e-mail
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconСєвєродонецька міська екологічна асоціація
Сєвєродонецьк, вул. Леніна,14,оф. 26. Тел./факс 702931, e-mail
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconУкраїна міністерство освіти І науки україни петрівська районна рада кіровоградської області
Володимирівка, Петрівського району, вул. Леніна, 51,тел.(05237) 9-42-94,e-mail
Комітет виборців України Луганське обласне відділення вул. Леніна, 14, оф. 26, м. Сєверодонецьк, Луганської області, 93404, тел/факс (+380)645702931, e-mail: < >, сайт iconТов «гранд терра інвест» Юр идична адрес а
Маріуполь, Донецька область, Україна, 87548. тел./факс: +380 629 483828. вул. Купріна,10, м. Маріуполь, Донецька обл., Україна, 87500....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка